Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #268378

    ο παπατσαρουχας απεφανθει….:να το πεταξω στα σκουπιδια….το να παιρνεις ενα μονοσκανδαλο βαικαλ ειναι σαν ενα ζασταβα με αυτοματο κιβωτιο ταχυτητων,,,(αυτα ειναι τα λογια του κατα λεξη)…εχω στενοχωρεθει πολυ παιδες…κριμα το τουφεκι,!μονο ο παπαιωαννου μου εδωσε ελπιδες κ μου ειπε οτι σιγουρα φτιαχνεται…τι να κανω?να του το στειλω η θα πληρωσω τσαμπα λεφτα?λετε να μην ξερει ο παπατσαρουχας απο μπαικαλ???ειναι δυνατον να μου ειπε μαλακια?

    Καλημερα.Φιλε μου λυπαμαι αν ο Παπατσαρουχας σου απαντησε ετσι.Το 98 οταν εφτιαξε το δικο μου sp 27,το οποιο ηταν με αυτοματους εξολκεις και μονοσκανδαλο,μου εκανε και δωρο τη βαφη για να κανει τη δουλεια(αφαιρεση πλαινων ριγων,αποχρομειωση,κωνους,αυλο).Μαλλον δεν θελει να ασχολειται με οπλα λαικα γιατι βγαζει περισσοτερα με αυτα που αναπαλαιωνει απ΄εξω.Εχει γινει <<Γιακουμπ>> ας πουμε.Παντως σαν τεχνιτης ειναι κορυφαιος,αλλα απο συμπεριφορα ……….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #187393

    ευχαιστω πολυ ρε παιδια…μου ανεβασατε το ηθικο…δε μπορουσα να πιστεψω οτι πρεπει να πεταξω το οπλο…αφου σκεφτηκα να βρω ενα μεταχειρισμενο δισκανδαλο κ να εφαρμοσω τις καννες του δικου μου με τα τσοκακια.του δισκανδαλου να τις κοψω κ το ενα κοντακι να το κανω αγγλε…ουσιαστικα να εχω δυο οπλα!!!αν φτιαχνει ομως θα το αφησω οπως ειναι…
    μολις μπορεσω θα επικοινωνησω με τον παπαιωαννου να κανονισω κ θα σας ενημερωσω.
    κριμα παντως για τον παπατσαρουχα…ακουγα καλα λογια κ δεν το περιμενα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    14
    Stefan0s στις #187526

    Καλώς σας βρήκα.
    Είμαι κάτοχος 2 Baikal , ενός δικανου πλαγιόκανου 20ετίας , και μιας ολοκαίνουργιας mp 153 την οποία απέκτησα την προηγούμενη βδομάδα και μόλις χτές έριξα τα πρώτα φυσίγγια στο σκοπευτήριο.
    Για τι δίκανο μόνο καλά λόγια έχω να πώ. Για την καινούργια επιφυλάσομαι να πω στο μέλλον , μετά το ''στρώσιμο'' μιας και τα πρώτα φυσίγγια ήταν και 24γρ και δεν τα πολυήθελε η γλυκιά μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #267827

    Καλημερα.Φιλε μου λυπαμαι αν ο Παπατσαρουχας σου απαντησε ετσι.Το 98 οταν εφτιαξε το δικο μου sp 27,το οποιο ηταν με αυτοματους εξολκεις και μονοσκανδαλο,μου εκανε και δωρο τη βαφη για να κανει τη δουλεια(αφαιρεση πλαινων ριγων,αποχρομειωση,κωνους,αυλο).Μαλλον δεν θελει να ασχολειται με οπλα λαικα γιατι βγαζει περισσοτερα με αυτα που αναπαλαιωνει απ΄εξω.Εχει γινει <<Γιακουμπ>> ας πουμε.Παντως σαν τεχνιτης ειναι κορυφαιος,αλλα απο συμπεριφορα ……….

    Καλη και η επιστημη και τεχνη του Παπατσαρουχα ,γνωστο αλλωστε,αλλα οχι και να πεταξω το μπαικαλ μου στα σκουπιδια επειδη απαξιει να το φτιαξει γιατι καταπιανεται με ακριβοτερες και πιο συφερτικες δουλειες.Μια φορα του ειπα να αλλαξω ξυλα σε ενα αλλο μπαικαλ και για να αποφυγει μαλλον μου εφερνε δικαιολογιες οτι δεν εχει παπια λες και την παπια δεν την αγοραζε απο αλλου.Αλλα ειπαμε η επεκτηνετε καποιος και ανοιγει την δουλεια του σε πιο πολλους και φθηνους η αποκλειει τους φθηνους και γινεται εξιδηκευμενος και ακριβοπληρηρωμενος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #267826

    Καλημερα.Φιλε μου λυπαμαι αν ο Παπατσαρουχας σου απαντησε ετσι.Το 98 οταν εφτιαξε το δικο μου sp 27,το οποιο ηταν με αυτοματους εξολκεις και μονοσκανδαλο,μου εκανε και δωρο τη βαφη για να κανει τη δουλεια(αφαιρεση πλαινων ριγων,αποχρομειωση,κωνους,αυλο).Μαλλον δεν θελει να ασχολειται με οπλα λαικα γιατι βγαζει περισσοτερα με αυτα που αναπαλαιωνει απ΄εξω.Εχει γινει <<Γιακουμπ>> ας πουμε.Παντως σαν τεχνιτης ειναι κορυφαιος,αλλα απο συμπεριφορα ……….

    Καλη και η επιστημη και τεχνη του Παπατσαρουχα ,γνωστο αλλωστε,αλλα οχι και να πεταξω το μπαικαλ μου στα σκουπιδια επειδη απαξιει να το φτιαξει γιατι καταπιανεται με ακριβοτερες και πιο συφερτικες δουλειες.Μια φορα του ειπα να αλλαξω ξυλα σε ενα αλλο μπαικαλ και για να αποφυγει μαλλον μου εφερνε δικαιολογιες οτι δεν εχει παπια λες και την παπια δεν την αγοραζε απο αλλου.Αλλα ειπαμε η επεκτηνετε καποιος και ανοιγει την δουλεια του σε πιο πολλους και φθηνους η αποκλειει τους φθηνους και γινεται εξιδηκευμενος και ακριβοπληρηρωμενος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #187615

    ειναι φυσιολογικο να φαινεται λαμψη απο την περιοχη κλειστρου θαλαμης οταν ριχνουμε σε χαμηλο φωτισμο?
    εχω την εντυπωση οτι μερικα φυσιγγια το κανουν αλλα οχι
    μηπως παιζει ρολο η πυριτιδα? αν θα καει αργα ή γρήγορα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #267599

    Καλώς σας βρήκα.
    Είμαι κάτοχος 2 Baikal , ενός δικανου πλαγιόκανου 20ετίας , και μιας ολοκαίνουργιας mp 153 την οποία απέκτησα την προηγούμενη βδομάδα και μόλις χτές έριξα τα πρώτα φυσίγγια στο σκοπευτήριο.
    Για τι δίκανο μόνο καλά λόγια έχω να πώ. Για την καινούργια επιφυλάσομαι να πω στο μέλλον , μετά το ''στρώσιμο'' μιας και τα πρώτα φυσίγγια ήταν και 24γρ και δεν τα πολυήθελε η γλυκιά μου.

    Εχεις ρυθμίσει την βαλβίδα για μαλακές γομώσεις ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    POULAKAS στις #267187

    Ανοίγω αυτο το θέμα γιατί τα baikal δεν είναι όπλα αλλά οπλάρες………Εχώ ενθουσιαστεί τοσο με το baikal και μιλώ για όλα τα μοντέλα…..Εγώ είμαι κάτοχος 2 baikal ένα Baikal IJ 43 Cal12 και ένα Baikal IJ 18 Cal36……Θα ηθέλα να μιλάμε για πια φυσίγγια πανε κάλα τα baikal και ότι άλλο απασχολεί το κάθε ένα απο εμάς……… :D

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΕΧΨ ΕΝΑ ΟΠΛΟ BAIKAL S/P
    ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥΣ ΕΞΟΛΚΕΙΣ ΤΟΥ 1983 ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ!ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΧΕ ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΣΚΟΥΡΙΕΣ!ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΕΔΩ ΣΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΤΟ ΕΒΑΨΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ Η ΠΑΠΙΑ ΡΑΓΙΣΕ!ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΜΕ ΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΠΑΠΙΑ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #187764

    Αξιοπιστο μπορει να ειναι, ομως αν σπασει δε θα ειναι ευχρηστο. Γιαυτο πηγαινε το σε αλλον οπλουργο να το δει. Λογικα μπορει να μπει ανταλλακτικη παπια, ή να φτιαχτει μια απο την αρχη. Ολα ειναι θεμα κοστους φυσικα, αλλα φανταζομαι δεν ειναι και απαγορευτικο το κοστος για μια καινουρια, ειδικα αν κινδυνευει να σε αφησει το οπλο στα κρυα του λουτρου στη μεση ενος κυνηγιου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    POULAKAS στις #267044

    Αξιοπιστο μπορει να ειναι, ομως αν σπασει δε θα ειναι ευχρηστο. Γιαυτο πηγαινε το σε αλλον οπλουργο να το δει. Λογικα μπορει να μπει ανταλλακτικη παπια, ή να φτιαχτει μια απο την αρχη. Ολα ειναι θεμα κοστους φυσικα, αλλα φανταζομαι δεν ειναι και απαγορευτικο το κοστος για μια καινουρια, ειδικα αν κινδυνευει να σε αφησει το οπλο στα κρυα του λουτρου στη μεση ενος κυνηγιου

    ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ BAIKAL ΔΕΚΑΤΙΑΣ!ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ 180E
    ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΚΑΙ 120Ε ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 150 ΓΙΑ ΒΑΨΙΜΟ ΣΕ ΚΑΝΝΕΣ & ΞΥΛΙΝΑ ΜΕΡΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #267011

    ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΑΛΛΑ ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΓΙΑ BAIKAL ΔΕΚΑΤΙΑΣ!ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΜΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΜΟΥ ΖΗΤΑΕΙ 180E
    ΥΠΟΛΟΓΙΣΕ ΚΑΙ 120Ε ΠΟΥ ΕΔΩΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΗΛΩΣΩ ΚΑΙ ΑΛΛΑ 150 ΓΙΑ ΒΑΨΙΜΟ ΣΕ ΚΑΝΝΕΣ & ΞΥΛΙΝΑ ΜΕΡΗ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΠΑΕΙ ΠΟΛΥ!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΝΤΩΣ!

    Πάρε μια γνώμη και από έναν επιπλοποιό, δεν χάνεις τίποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    183
    gcreator στις #187878

    Φτιαξτο μονος σου…αν προκειται για ρωγμές.(οχι να εχει γινει κομματακια )
    Παρε ξυλόκολλα(ΑΤΛΑΚΟΛ) και κολλησε το…δεν θα ξανα ξεκολλήσει.

    1)πέρνα και τις 2 επιφάνειες που θες να κολλήσουν μεταξύ τους.
    2)αφησε για κανα 10 λεπτο για να τραβήξουν την κόλλα.
    3)δεστα γερα με κάτι(πχ μικρους σφιγκτήρες-τσιμπήδες)
    4)την κόλλα που θα χυθεί θα την σκουπίσεις με ένα βρεγμένο σφουγγάρι.
    5)Διαρκεια 12 με 24 ώρες για να κολλήσει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    181
    ChrysKane στις #266890

    ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!! ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΣΤΟ CLUB ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΕΧΨ ΕΝΑ ΟΠΛΟ BAIKAL S/P
    ΜΟΝΟΣΚΑΝΔΑΛΟ ΜΕ ΑΥΤΟΜΑΤΟΥΣ ΕΞΟΛΚΕΙΣ ΤΟΥ 1983 ΑΓΟΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΜΟΥ!ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΧΕ ΣΠΑΣΜΕΝΗ ΠΑΠΙΑ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΣΚΟΥΡΙΕΣ!ΤΟ ΕΔΩΣΑ ΕΔΩ ΣΕ ΕΝΑ ΟΠΛΟΥΡΓΟ ΤΟ ΕΒΑΨΕ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΦΤΙΑΞΕ ΤΗΝ ΠΑΠΙΑ ΑΛΛΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ Η ΠΑΠΙΑ ΡΑΓΙΣΕ!ΑΥΤΟΣ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ!ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΜΕ ΡΑΓΙΣΜΕΝΗ ΠΑΠΙΑ??ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!

    φιλε υπάρχουν ανταλλακτικές πάπιες, τουλάχιστον για το 27άρι, με 60 ευρώ.
    http://www.gunariparts.com/index.php/el/gu…m?category_id=2
    Ερχονται αβερνίκωτες.
    Σύγκρινες με ενα Μπαϊκάλ 27 μηπως το κλειδί και η εγκοπή στην πάπια ειναι πανομοιότυπες με αυτά στην δική σου πάπια. Λουστράρισμα με λινέλαιο
    Χ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #187954

    Μου ειπε καποιος γνωστος με κυνηγετικα ειδη πως γινετε δυο λογιων Baikal εισαγωγη υσχυει κατι τετοιο η ειναι παραμυθι?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #187955

    Μου ειπε καποιος γνωστος με κυνηγετικα ειδη πως γινετε δυο λογιων Baikal εισαγωγη υσχυει κατι τετοιο η ειναι παραμυθι?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 256 έως 270 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων