Baikal Club

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    236
    KIKLADES στις #330522

    http://baikaldeluxe.com/gallery.php?class=collections

    Για πολυ αρρωστους με την baical !!!!!!!!!!!

    [attachment=2285:photo_baical.jpg]

    :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    650
    Reload στις #330520

    Έκαναν την τραπεζαρία κοντάκι? :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #330513

    [url=”http://baikaldeluxe.com/gallery.php?class=collections”]http://baikaldeluxe.com/gallery.php?class=collections[/url]

    Για πολυ αρρωστους με την baical !!!!!!!!!!!

    [attachment=2285:photo_baical.jpg]

    :lol:

    Πολλοι δεν το γνωριζουν φιλε μου αλλα η εταιρεια εκτος απο τα "σπαρτιατικα" μοντελα που ερχονται εδω, παραγει και εξαιρετικης ποιοτητας κομματια. Καπου ειχα δει το Baikal του Putin….να βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο!!!!!

    Δεν ξερω τιμες. Ομως αν καποιος θελει οπλο που δεν εχει γινει "σουπα" η Baikal προσφερει οχι απλα εναλλακτικες αλλα λυσεις πρωτης γραμμης!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/08/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    460
    BENELLI4EVER στις #330510

    [url=”http://baikaldeluxe.com/gallery.php?class=collections”]http://baikaldeluxe.com/gallery.php?class=collections[/url]

    Για πολυ αρρωστους με την baical !!!!!!!!!!!

    [attachment=2285:photo_baical.jpg]

    :lol:

    Oμορφο αλλα μου το απαγορευει ο οδοντιατρος μου :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    77
    NIKOSRITA στις #330494

    Παιδια εγω εκανα την μετατροπη στο οπλο μου ΙΖΗ 43 και ειμαι καταευχαριστημενος , εγινε αγγλικο δικαννο πολλων χιλιαδων ευρω το baikalaki μου.

    Φίλε geork_ij-26 αν μπορείς ανέβασε καμία φώτο του ij43 να το καμαρώσουμε ; ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/08/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    8
    babko73 στις #330401

    :lol: καλησπερα φιλοι.εχω αγοραση τον ιουνιο τον 2010 καινουργιο 1 δικανο μονοσκανδαλο izh 43.τον οκτωβρη ξεκινησα να το χρησιμοποιω και μερικες φορες σε καποια duble κολουσε πισω η σκανδαλη.πρεπει να το κοιταξω σε καποιον οπλουργο η με τη χρηση θα στρωσει?αν καποιος γνωριζει τι συμβαινει τον παρακαλω να μου δωσει τα φωτα του.ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #161238

    ένα από τα πλεονεκτήματα που έχουν τα δίκαννα σε σχέση με τα άλλα όπλα είναι ότι εκτός τις 2 κάννες έχουν και 2 σκανδάλες… Απορώ πιο είναι το νόημα να αγοράσεις δίκαννο με μονή σκανδάλη… Εκτός ότι δεν μπορείς να επιλέξεις τόσο άμεσα την κάννη που θα πυροδοτήσεις σε περίπτωση που πάθει κάτι η σκανδάλη τέλος το κυνήγι…

    Όταν λες ότι σου κολάει η σκανδάλη τι εννοείς ακριβώς? Μήπως φταίει ο επιλογέας που έχει πάνω ή μήπως θέλει καθάρισμα??

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    203
    anbar56 στις #161239

    Παιδιά το έχουμε πει επανειλημμένα: το Baikal 1ZH-43 είναι ένα εξαιρετικό όπλο.
    Τα μόνα ευπαθή σημεία του είναι οι αυτόματοι εξολκείς και η μονή σκανδάλη, ως εκ
    τούτου το αγοράζουμε ΜΟΝΟ με κανονικούς εξολκείς και δισκάνδαλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #161283

    γαι τους αυτόματους εξωλκείς το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι χαλάνε τα ελατηριάκια και θέλουν απλά αντικατάσταση. Δεν είναι έτσι? Επίσης να ρωτήσω κάτι?? Το καινούργιο izh 43 τι αυλό έχει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    650
    Reload στις #330205

    Αν υπάρχει λογική στο να αγοράζεις δίκαννο με μία σκανδάλη, θα είναι η ίδια με το να πάρεις μονόκαννο με 2 :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/03/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    89
    black_hawk στις #330204

    γαι τους αυτόματους εξωλκείς το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι χαλάνε τα ελατηριάκια και θέλουν απλά αντικατάσταση. Δεν είναι έτσι? Επίσης να ρωτήσω κάτι?? Το καινούργιο izh 43 τι αυλό έχει?

    μανώλη όλα τα καινούργια baikal απο το 2004 έως σήμερα έχουν αυλό 18,4. τουλάχιστον αυτό γράφουν, αλλά άμα μπει αυλόμετρο πάω στοίχημα οτι θα δείχνει άλλα. γενικά όποιοι έχουν τις απλές εκδόσεις δεν αντιμετωπίζουν κανένα πρόβλημα. τα όπλα αυτα είναι σκυλιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #330202

    :lol: καλησπερα φιλοι.εχω αγοραση τον ιουνιο τον 2010 καινουργιο 1 δικανο μονοσκανδαλο izh 43.τον οκτωβρη ξεκινησα να το χρησιμοποιω και μερικες φορες σε καποια duble κολουσε πισω η σκανδαλη.πρεπει να το κοιταξω σε καποιον οπλουργο η με τη χρηση θα στρωσει?αν καποιος γνωριζει τι συμβαινει τον παρακαλω να μου δωσει τα φωτα του.ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

    Κλασσικο φιλε μου! Θα σου πρεοτεινα να το πας σε εναν οπλουργο που να ξερει και να καταλαβαινει τους μηχανισμους σκανδαλης.
    Ο μηχανισμος του οπλου σου βεβαια δεν ειναι ελβετικος κουκος αλλα εχει πολλους "εμπειροτεχνιτες" τριγυρω που θα κανουν ζημια.

    Το προβλημα σου διορθωνεται με λειανση ολων των μερων του μηχανισμου. Οταν γινουν καθρεφτης το οπλο σου θα κελαηδαει!

    Προσεχε μονο να μη σου πειραξουν το βαρος ελξης της σκανδαλης. Αν γινει αλμπανοδουλεια το οπλο θα γινει επικυνδινο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1048
    _geo_ στις #330200

    εχω το πλαγιοκαννο με τα τσοκακια σε μονσκανδαλλη εκδοση με επιλογεα.
    το οπλο ειναι αγορασμενο το 2004.εχει ριξει αρκετα φυσιγγια σε διαφορα κυνηγια(απο τσιχλα φασσα παπια μεχρι μπεκατσα) κ μεχρι κ 40γρ χωρις κανενα προβλημα…φετος το καλοκαιρι μου εκανε ομοβρωντια σε δοκιμη καλοκαιρινων φασσοφυσιγγων στα 34γρ με αποτελεσμα μια καλη μελανια στον ωμο…απο τοτε δεν εμφανισε προβλημα μεχρι κ σημερα που μου το εκανε δυο φορες σε καρτερι τσιχλας…για να πω την αληθεια απογοητευτηκα…
    φτιαχνει αυτο?το εχει παθει κανεις?υπαρχει τροπος να μετατραπει σε δισκανδαλο?κριμα το οπλο……

    δεν εχει κανεις αποψη επι του θεματος?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #330190

    Πολλοι δεν το γνωριζουν φιλε μου αλλα η εταιρεια εκτος απο τα "σπαρτιατικα" μοντελα που ερχονται εδω, παραγει και εξαιρετικης ποιοτητας κομματια. Καπου ειχα δει το Baikal του Putin….να βαρας το κεφαλι σου στον τοιχο!!!!!

    Δεν ξερω τιμες. Ομως αν καποιος θελει οπλο που δεν εχει γινει "σουπα" η Baikal προσφερει οχι απλα εναλλακτικες αλλα λυσεις πρωτης γραμμης!!!

    Μιλάς για ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ Λευτέρη; Κούκλα δεν είναι;

    Παιδιά, υπάρχει το παλιό θέμα για τα Baikal και το Baikal club, όπου έχουν γραφεί ΠΟΛΛΑ πράγματα για τα οπλάκια μας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5754
    Prowler ® στις #330187

    δεν εχει κανεις αποψη επι του θεματος?

    [font=”Century Gothic”]Πήγαινέ το σε οπλουργό…..το διπλοντουφεκισμα μπορεί να οφείλεται σε χίλιους – δυο λόγους, από απλά κατάλοιπα ή βρωμιές στον μηχανισμό μέχρι σοβαρή βλάβη….[/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 1,043 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων