ΤΟΖ ποζε η ΒΑΙΚΑΛ

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #300199

    Περιπολο εκανα με M16 και το ειχα παντα κρεμασμενο σιγα μην το κραταγα :lol:

    Το ποζε το θελω μαγκνουμ γιατι θα πηγαινω και για γουρουνια φετος με μια παρεα που και που . Αν και δεν μου χρειαζεται για τα τσιχλοκοτσυφα που κυριως παω το μαγκνουμ καλο θεωρω πως ειναι ενα συγχρονο οπλο να εχει αυτη την επιλογη αν πας να κυνηγησεις κατι αλλο η αλλαξεις προσανατολισμο στο κυνηγι κ χρειαζεσαι πιο βαρειες γομωσεις.

    Αποσα ακουσα και διαβασα και εδω μεσα θα παω να τα επωμισω και τα δυο το τοζ δηλαδη γιατι με μπαικαλ ποζε εχω κυνηγησει κιολας με καλες εντυπωσεις συγκρινω και τιμες και το τσακωσα οποιο μαρεσει πιο πολυ.

    Φιλε μου εχεις ριξει ποτε μαγκνουμ φυσιγγι με baikal? Εχωντας το οπλο σου λεω οτι πανω απο τα 36 γρ κλωτσαει σαν γαιδουρι (ισως και δυο). Αν ριξεις παντως να εισαι ετοιμος να φας κλωτσια και μπουνια ταυτοχρονα.

    Κατα τα αλλα τιμιο για τα λεφτα του οπλο, αρκετα ατσουμπαλο συγκρινομενο με καλοζυγιζμενα ποζε αλλα ειπαμε οτι πληρωνεις παιρνεις


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #173671

    baikal ειναι ποιο αξιοπιστο οπλο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    tth στις #300184

    Ενδιαφερομε για το τοζ 34 λευκη βαση δισκανδαλο με αυτοματους εξολκεις και σταθερα τσοκ ,αυτο που με προβληματιζει ειναι κατα ποσο ειναι αξοπιστοι οι εξολκεις , γνωρειζει καποιος να μου απαντησει που το δουλευει…

    Εχω αυτο το οπλο (τοζ34 ερ) απο το1988 που το αγορασα καινουριο.Προβλημα με τους εξολκεις ειχα υπο την εννοια οτι χρειαστηκε η επεμβαση του οπλουργου για να κολλησει με μια σταγονα καλαι το "πεταλο" που εχει για να τους ενεργοποιει.Φυσικα δεν ειχε παει στον οπλουργο για αυτο αλλα γιατι ειχε ψιλοκουνησει απο την χρηση κακοποιων φυσιγγιων "μπλε " χρωματος στα παπιοκυνηγια ,τα οποια κατηργησα και ησυχασα..Οι επισκευες αυτες εγιναν σε ελαχιστο χρονο και κοστησαν ελαχιστα ,να σκεφτεις πως ο οπλουργος μου ειπε ,πανε πιες ενα καφε και ελα να το παρεις Εχει προβλεψει ο σχεδιαστης για την ευκολη και φτηνη επισκευασιμοτητα του..Αν το θελεις παντως για τους εξολκεις του και για το ποσο ευκολα οπλιζει και γεμιζει να το παρεις. .Μην το παρεις αν θες να ριχνεις αντρικια φυσιγγια ,και αν κυνηγας σε κλειστα μερη(διασπορας οπωσδηποτε).Δεν ξερω αν τα καινουρια ερχονται με το εκπληκτικο καστ οφ των παλαιων αλλα ειναι κατι που φαινεται αμεσως.Το μονο ανταλακτικο που χρειαστηκα ολα αυτα τα χρονια ηταν ενα ελατηριο σχηματος U για τον επικρουστηρα της κατω καννης.Δεν ξερω αν σε καλυψα .
    Φιλικα Τασος.
    "τρελαινεται για πυρκαλ"

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    giokas στις #173690

    Φιλε Τασο ευχαριστω για αυτα που μου απαντησες περι του τοζ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    203
    anbar56 στις #173745

    Το μόνο που μπορώ να αναφέρω για το Toz 120, είναι ότι το είχε κάποιος παλιός σκοπευτής στην Μαλακάσα.
    Κονιορτοποιούσε τα δισκάκια με τέτοια επιτυχία που είχε επισκιάσει πολλούς που είχαν Perazzi και Beretta.
    Προφανώς ο σκοπευτής ήταν πολύ καλός, αλλά και το όπλο ……… δεν πήγαινε πίσω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    572
    neos_toyfekaleyris στις #174194

    Συνάδελφοι, τα ερωτήματα που έθεσα παραπάνω παραμένουν αναπάντητα. Αν μπορει κάποιος νααπαντήσει, θα είναι για μένα μεγάλη βοήθεια.

    Επιπρόσθετα, μπήκε στο προσκήνιο και αυτό εδώ http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?showtopic=7882

    αν μπορεί κάποιος να μου δώσει εντυπώσεις γιατί δε μπορώ να βρω πηγές

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    133
    giokas στις #174266

    θα ειθελα να ευχαριστησω τον φιλο Vago – Benelli 1 για το προσωπικο μυνιμα που μου εστειλε και τις πληροφοριες σχετικα …..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #298683

    Αναμεσα σε αυτα τα δυο ειμαι και εγω, μια και οι εποχες ειναι δυσκολες,και το οικονομκο παιζει το πρωτο ρολο.Το τοζ λογω χαμηλου προφιλ τουλαχιστον σε μενα
    ερχοταν κουτι,δε θα το αγορασω ομως γιατι βγαινη στανταρ ,σε 71 ποντους κανη,
    με 4-2 αστρα και δισκανδαλο, μιλαω παντα για το 34 .
    Κυνηγω σχεδων παντα,με
    σκυλια φερμας,και μαλλον παω προς το μπαικαλ 27
    που το βρηκα μονοσκανδαλο με εναλλασομενα τσοκ και 67 καννες , που πιστευω να ειναι πιο χρηστικο γιατο κυνηγι που κανω.
    Ερωτηση για οποιον γνωριζη; αν τη τελευταια 3ετια εχεις αγοραση οπλο στο ονομα σου ,χρειαζεται η ιδια διαδικασια παλι;χαρτι γιατρου κλπ;

    ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΡΚΕΤA S.P ΣΤΗΝ ΚΥΝΗΓΙΤΙΚΗ ΜΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ ΘΑ ΣΕ ΑΠΟΤΡΕΠΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΚΑΝΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 71 ΕΚ.ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟ ΣΥΝΟΛΙΚΟ ΜΗΚΟΣ ΕΝΟΣ ΔΙΚΑΝΟΥ ΜΕ ΚΑΝΗ 71 ΕΚ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΡΑΜΠΙΝΑ ΜΕ 61 ΕΚ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗΣ ΒΑΣΗΣ ΠΟΥ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝΕΤΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΥΗΣ ΣΤΗΝ ΦΕΡΜΑ Η ΣΤΟ ΠΥΚΝΟ ΤΩΡΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΤΩΝ ΠΛΕΟΝΕΚΤΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΜΕ ΤΗΣ 71 ΕΚ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΤΟΝ ΘΟΡΥΒΟ ΤΗΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑΣ ΣΤΑ ΑΥΤΙΑ ΣΟΥ ΟΧΙ ΤΙ ΙΔΙΟ ΚΛΩΤΣΗΜΑ, ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΗ ΕΥΘΕΙΑ, ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΝΟΜΗ,ΚΑΙ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΗΝ ΕΧΟΝΤΑΣ ΑΛΛΟ ΟΠΛΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ .ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ ΜΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗΝ ΣΩΣΤΕΡΗ ΕΠΙΛΟΓΗ .ΟΣΟ ΓΙΑ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΩΝ ΔΥΟ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΘΑ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΘΕΤΙΚΗ ΨΗΦΟ ΣΤΟ ΒΑΙΚΑL ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΣΙΝΗ ΟΤΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟΝ ΠΑΠΑΤΣΑΡΟΥΧΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΜΠΙΜΠΕΛΟ :lol:

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων