Χάπια για τον εχινόκοκκο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    112
    elgrec0 στις #160914

    παίδες εμένα ο γιατρός μου τα έχει γράψει για κάθε 4 μήνες. Το πρώτο της χαπάκι ήταν ένα ολόκληρο DRONTAL και το σκυλί ήταν 13,5 κιλά τότε , τις 2 επόμενες δόσεις θα πάρει απο 1 1/2 χάπι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #330873

    Φίλε χωρίς παρεξήγηση αλλά τα παίρνεις ακριβά.

    Παλικαρακι μου ισος νανε ετσι γιατι εγω μενω σε νησι , αλλα γενικα με της τιμες που να βρεις ακρη ολοι προσπαθουν να μας πιασουν τον Κο……………………Αστα να πανε .Τελικα την πληρωνουμε ακριβα την τρελα μας αν το καλοσκεφτης.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #160974

    Έχω βρει 1 φαρμακαποθήκη που μου είπε ότι έχει τα χάπια που είναι για 20 και 30kg. Θα προσπαθήσω να περάσω από εκεί σήμερα και θα ενημερώσω για την τιμή. Καλημέρα σε όλους.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1646
    samael ☭ στις #330850

    Έχω βρει 1 φαρμακαποθήκη που μου είπε ότι έχει τα χάπια που είναι για 20 και 30kg. Θα προσπαθήσω να περάσω από εκεί σήμερα και θα ενημερώσω για την τιμή. Καλημέρα σε όλους.

    φίλε Δημήτρη καλημερα

    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΜΟΡΦΗ DRONTAL σε περιεκτικότητα … μόνο αυτές οι δυο που σου έγραψα …
    plus για μικρού βάρους σκύλους …1 χάπι / 10kgr
    και το 35Kgr για μεγαλόσωμες ράτσες … 1 χάπι / 35kgr

    … σε τεμάχια ανα κουτι…
    το plus κυκλοφορεί σε δύο συσκευασίες …με 6 χάπια …και με 100χάπια "επαγγελματική συσκευασία"
    και το 35αρι …με 104 χάπια

    αν θές στείλε μου το όνομα της φαρμακαποθήκης που σου έδωσαν αυτη τη πληροφορία … θα με υποχρεώσεις , ευχαριστώ
    Χρήστος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1769
    Dimitris Al. στις #161194

    Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων δεν πρόλαβα να πάω. Οπότε δεν έχω κάτι καινούργιο να προσθέσω αλλά όταν πάω θα υπάρξη ενημέρωση.

    Χρήστο (samael) όταν πάω από εκεί και το διασταυρώσω θα σε ενημερώσω με πμ για το ποια είναι η φαρμακαποθήκη αυτή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #161372

    Παιδια τα DRONTAL PLUS τα βρισκω 3,30 το ενα ( 1 για καθε 10 Κιλα)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #161401

    εγω του δινω milbemax ..ειναι για εχινοκοκο και σκουλικι της καρδιας..5 ε το ενα.

    οσο για τον εχινοκοκο πολυ κακια αρρωστια και δεν εντοπιζεται ευκολα παρα με συγκεγκριμενες εξετασεις..συνηθως τα συμπτωματα εμφανιζονται στο συκωτι και νεφρα . οι πιο μεγαλοι σε ηλικια και οσοι ειχαν λογω δουλειας επαφη με προβατα κτλ ..ας κανουν εξετασεις!!!!! η εγχείρηση για αφαιρεση της κυστεως ειναι πολυ δυσκολη και γινεται απο συγκεκριμενους γιατρους που εχουν εμπειρια και μονο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    ftunos στις #161404

    Και γω milbemax δίνω παιδιά.Κάθε δυο μήνες το καλοκαίρι κάθε τρεις τον χειμώνα. Αν υπολογίσεις ότι δεν κάνεις το εμβόλιο guardian που είναι για το σκουλήκι της καρδιάς και είναι ακριβό εμβόλιο έρχεται πιο οικονομικό από το drondal.Δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς το πήρα τελευταία γιατί πήρα πολλά μαζί συν τροφές συν συν συν αλλά νομίζω λιγότερο από 5 ευρώ το χάπι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #161405

    εγω καθε μηνα γιατι τον εχω σπιτι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    ftunos στις #329965

    Έτσι μου είπε ο κτηνίατρος φίλε Stag έτσι κάνω.
    Αν εσύ ξέρεις ότι πρέπει να το παίρνει κάθε μήνα θα ρωτήσω και σε άλλον κτηνίατρο να το διασταυρώσω. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #329954

    και μενα η κτηνιατροσ μου το ειπε… :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #161437

    Ρε παιδιά…εγώ το έχω αγοράσει το χαπάκι….αλλά το θέμα είναι πως το δείνω?
    Έχω ένα κόκερ…. Χτές παίρνω το χαπάκι το βάζω μέσα σε ένα κεφτεδάκι…και του το δείνω…. το σκυλί χλαπακιάζει το κεφτεδάι και φτύνει το χάπι….
    Μετά κάνω το ίδιο και χών το χάπι σε ένα κομάτι από αυτό το κρέας(που λέει ο λόγος) από αυτά που έχουνε μέσα οι κονσέρβες για σκύλους….τίποτα…πάλι τα ιδια… έφαγε λίγο και μετά το άφησε… Δηλαδή έφαγε το 1/4 από το χάπι και το άλλο το άφησε σε κομμάτια….
    Την ίδια μέρα το βράδυ… παίρνω το 2ο χαπάκι που είχε μέσα το κουτάκι..και το κάνω σκόνι και το ρίχνω σε γάλα… Ε ρε παιδιά ούτε το γάλα ίπιε…. την άλλα μέρα το βρήκα στο μπολάκι του…

    Τί στο καλό να κάνω? Δεν είχα σκύλο μέχρι τώρα και δεν ξέρω… και το σκυλί γενικά ότι του δείνω το τρώει… (είναι 8 μηνών περίπου)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    944
    Stag στις #161439

    τα ιδια και σε μενα ..του το διαλυω στο φαγητο και το ανακατευω ..μονο ετσι …

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #161440

    Γιωργο,η μονος η με βοηθεια ανοιξε του το στομα,βαλε το χαπι κατω απο την γλωσσα του και κρατα του λιγακι τις σιαγωνες,σε 2 λεπτα θα το καταπιει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    ftunos στις #329949

    Άμα το βάλεις βαθιά στο λαιμό(όσο πάει το δάχτυλο),κλείσεις το στόμα και του τον χαϊδέψεις καταπίνει θέλει δεν θέλει.
    Δεν χρειάζεται να κρατάς το στόμα κλειστό και να περιμένεις.Απλά το χάπι να μπει βαθιά.
    Δοκίμασε το και έτσι.Χάιδεψε τον λαιμό και το σκυλί θα καταπιεί. :)

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 43 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων