ΑΓΟΡΑ ΑΕΡΟΒΟΛΟΥ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 63 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Αεροβόλα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #43978

    AYTO EINAI ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΣΤΑΔΙΟ, ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΚΗ ΣΥΝΕΠΕΙΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΑΕΡΟΒΟΛΑ ΟΠΛΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΠΥΡΟΒΟΛΑ.

    ΠΑΝΤΩΣ ΤΟ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΚΑΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΞΑΣΚΗΣΗΣ ΣΤΗ ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ,ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΕΝΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΣΥΛΟΓΟ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΤΕΙΣ.

     

    KING COBRA


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    garefr στις #44056

    κκσςΚαλημέρα σε όλους,

     Και γω μπήκα στο κλίμα αγοράς αεροβόλου όπλου εδω και ένα μήνα. Από μικρός το αεροβόλο δεν το αποχωριζόμουν απο δίπλα μου, ειδικά την καλοκαιρινή περίοδο στην εξοχή. Ποτέ δεν μπορούσα να χτυπήσω πουλί. Πάντα εμενα στο επιπεδο της σκοποβολής και του περιπάτου στο δάσος με συντροφιά το αεροβολο- πιστόλι – τοτε. Δέν ξέρω αν μπορώ να αναφέρω μάρκες απο την σελίδα αυτή, αλλά σιγα σιγα αρχίζω να καταληγω στην αγορά κάποιου.

    Αυτά για την ώρα ,

    Είναι η πρώτη φορά που επικοινωνω μεσω του artemis.

    ΦΙΛΙΚΑ GAREF

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #44066

    Καλωσήρθες φίλε garefr στο φόρουμ,

    επειδή και εμένα με ενδιαφέρει αυτή την  περίοδο η αγορά ενός αεροβόλου ντουφεκίου για σκοποβολή θα ήθελα την αποψή σου ( και σε μοντέλα ).

    Καλορίζικος και πάλι.

    ΥΓ. Στην ίδια ενότητα υπάρχει ένα θέμα με Αεροβόλα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44070

    ΚΑΛΩΣΗΡΘΕΣ ΦΙΛΕ GAREFR.

    AN ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ?

      KING COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    SAKISWR στις #44152

    Για σας,

    Εάν είναι δυνατόν μια σύγκριση ανάμεσα στα ANICS A3000, BERETTA Μ 92FS, WALTHER CP99

    Εχω παραγγείλει το ANICS(προτού ανακαλείψω το site) αλλα προλαβαίνω μέχρι το Σαββάτο μεσημέρι να αλλάξω την παραγγελεία.

    Επελεξα το ANICS λόγω ποιο ρεαλιστικου χρώματος(όπως τα έβλεπα σε φωτό) τα άλλα δύο μου φάνηκαν πολύ γιαλιστερή η βαφή τους, για τη γεμιστήρα των 28 εναντι των 8 και για το ότι έχει ρυθμιζόμενο σκόπευτρο

    Εκανα καλά ή να αλάξω όσο είναι νωρίς?

    Ευχαριστώ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44157

    KΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ SAKISWR.WELCOME!!

    ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΕΙΤΕ ΑΕΡΟΒΟΛΟ ΠΙΣΤΟΛΙ ΕΙΤΕ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΑ.

    ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ.

    ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ.ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΔΥΝΑΤΟ ΣΑΝ ΠΙΣΤΟΛΙ(160μ/δευτ) ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΣΟΦΘΑΛΜΙΟ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΟ ΤΟΥ ΡΥΘΜΙΖΕΤΑΙ ΚΑΤΑ ΥΨΟΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ.ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΜΥΛΟ ΚΑΘΕ 8 ΒΟΛΕΣ.

    ΑΝ ΕΙΝΑΙ Η ΤΕΛΙΚΗ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΟΥ ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ.

    ΚΙΝG COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    SAKISWR στις #44158

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ,

    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ KING COBRA, ΑΠΟ ΟΤΙ ΔΙΑΒΑΣΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ CP 99 ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΑ ΣΧΟΛΙΑ. TO ΧΡΩΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΤΟΣΟ ΓΙΑΛΙΣΤΕΡΟ ΟΣΟ ΦΕΝΕΤΑΙ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΛΟΓΟΥΣ?

    ΚΑΠΟΙΟ ΣΧΟΛΙΟ ΓΙΑ ΤΟ BERETTA 92 FS? ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΣΤΗ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ(ΦΕΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΑΤ ΑΠΟΧΡΩΣΗ) ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΕΤΣΙ Η ΞΕΓΕΛΟΥΝ Η ΦΩΤΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44159

    ΦΙΛΕ SAKISWR

    ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΛΛΟΣ ΦΙΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ.ΕΞΑΛΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΙΝΕΨΕΙΣ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΟΥ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΝΑ ΣΕ ΠΛΑΚΩΣΕΙ…

    ΟΙ ΦΩΤΟ ΣΤΑ ΠΕΡΙΟΔΙΚΑ ΟΣΟ ΚΑΛΗ ΑΝΑΛΥΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΑ ΞΕΓΕΛΑΝ,ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ,ΝΑ ΤΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΠΑΕΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ.ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΞΕΧΑΣΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΑ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΑ ΥΠΕΡ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΚΑΘΕ ΜΟΝΤΕΛΟΥ.

    ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ BERETTA TI NA ΣΟΥ ΠΩ,UMAREX EINAI,ΟΠΟΤΕ ΚΑΛΗ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ.ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ?ΑΦΟΥ ΕΧΕΙΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΠΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΜΑΣ ΕΝΑ BERETTA M92 FS MATCH ME ΙΣΟΖΥΓΙΣΤΗΡΑ, &  ΡΥΘΜΙΖΟΜΕΝΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ?

      ΚΙΝG COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    SAKISWR στις #44161

    ΜΠΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΤΟΣΟ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΧΑΒΑΛΕ ΤΟ ΘΕΛΩ, ΑΠΛΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΟΥΝ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΤΟ ΜΑΤΙ

    ΤΟ Μ92 ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΜΟΝΟ ΣΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΣΙΓΑΣΤΗΡΑ ΛΟΓΩ ΜΑΤ ΑΠΟΧΡΩΣΗΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ, ΕΠΕΙΣΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΤΟ ΔΩ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ. ΤΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ. ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΙΟΝ ΤΗΣ ΕΠΑΡΧΙΑΣ

    ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΤΟ ΈΧΩ ΤΟ ANICS Α3000 KAI ΣΑΣ ΛΕΩ ΕΝΤΥΠΩΣΕΙΣ

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    942
    Νεοπτόλεμος στις #44172

    Θα παρακαλούσα να μου εξηγήσει κάποιος ποια είναι τα ατσάλινα βλήματα ΒΒ το κοφτα. Αυτό το “κοφτά” δεν το καταλαβα??? Δεν είναι τα γνωστά σε όλους μας σφαιρικά ατσάλινα??? Μήπως εννοείται αυτα με το πλαστικό από πίσω που αποσπάται κατα την είσοδο στο στόχο.

    Με την ευκαιρία ποια θεωρούνται τα καλύτερα βλήματα για αεροβόλο πιστόλι αμπουλας CO2?? Και μάρκες εαν είναι εφικτό να μου αναφέρετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    kritsilis στις #44182

    Καλορίζικος SAKISWR στο φόρουμ.

    Εύχομαι με το καλο το νέο σου απόκτημα ANICS A3000 και περιμένουμε εντυπώσεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44200

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΕ ΝΕΟΠΤΟΛΕΜΕ

    ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΑ ΑΤΣΑΛΙΝΑ PELLETS ME ΤΟ ΑΠΟΣΠΟΜΕΝΟ ΠΛΑΣΤΙΚΟ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΣΤΟ ΚΟΚΚΙΝΟ ΚΟΥΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΧΜΗ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΦΤΑ ΣΤΟ ΑΣΠΡΟ ΚΟΥΤΙ ΠΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΠΛΑΤΥΣΜΕΝΑ.

    ΚΙΝG COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #44201

    Φίλε ΚΙΝG COBRA, έχουν κάποια πλεονεκτήματα αυτά τα “κοφτά” έναντι των κλασικών βολίδων;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    55
    KING COBRA στις #44204

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ stratri1

    AKOMH ΣΤΙΣ ΔΟΚΙΜΕΣ ΕΙΜΑΙ.ΤΟ CP 99 WALTHER ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΠΕΙΔΗ ΕΧΕΙ ΣΤΕΝΟ ΜΥΛΟ ΡΙΧΝΕΙ ΤΑ ΚΛΑΣΙΚΑ ΜΟΛΥΒΔΙΝΑ,ΑΠΟ ΑΤΣΑΛΙΝΑ PELLETS ΠΑΙΡΝΕΙ ΜΟΝΟ ΤΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΟΦΤΑ.ΑΥΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΧΜΗ ΠΕΡΙΣΕΥΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΛΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΟΠΛΟ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΕΙ.

    KING COBRA

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    garefr στις #44226

    Καλημέρα στον ΚΙNG COBRA & στον kritsili. ευχαριστω για την υποδοχή. Οι επιλογες που εχω να κάνω, είναι στους γνωστούς σε όλους μας οίκους  diana και GAMO. Επίσης εχω παρει πληροφορίες για τα ALMAR ΙΤΑΛΙΑΣ τα οποία δεν  τα έχω πιασει στα χέρια μου να έχω αποψη. Από μέσα Σεπτεμβρίου θα τα έχει ο εισαγωγέας. Σαφώς οι παραπάνω επιλογές είναι επιλογές για ερασιτεχνική σκοποβολή στο κτήμα. Θα ήθελα κατι ποιο ουσιώδες αλλά  η ελλειψη χρόνου με αναγκάζει σε μερικές βολές την ημέρα.  

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 63 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων