remington douplex 4×6

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 39 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #324900

    αν θες και κατι για μεγαλυτερες αποστασεις απο 40 μεχρι 55 μετρα δοκιμασε το REMINGTON NITRO MAGNUM 42.5 GR σε Νο4 και Νο2 κορυφαιο κανενα φυσιγγιο δεν το φτανει σε συγκεντρωση

    μαλλον εκει θα καταληξω…τα δυο πρωτα 4χ6 και το τριτο νιτρο μαγκνουμ,,ελπιζω να ειναι καλος ο συνδιασμος :rolleyes:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #163960

    Εγω παιδια επειδη τα κυνηγαω καβαλα τα σκυλια πρωτη τουφεκια σε πιο σφιχτα κοματια βαζω μια μαλινη ταπα συνηθως JK6-6ari δευτερη τουφεκια θα ειναι η LEPRE 3 η Remington Nitro Mag 4.
    Σε πιο κρυες μερες πρωτη τουφεκια ενα Federar 6 και ολα τα αλλα Ρεμινγτον Νιτρο Μαγκνουμ.
    Η κουφαλες εδω ταχουνε πανακριβα αυτα τα φυσιγγια ενω στην αμερικη τα βρισκης γυρω στα 25 δολαρια το κουτι.
    Φανταστητε οτι τα Winchester Xtend Turkey load που ειναι οτι καλυτερο υπαρχει στην Αμερικη εχουν 35 δολαρια τα 10(περιπου 30 Ευρω) και εδω γνωστο μαγαζι στην Αθηνα τα δινη 72 Ευρω τα 10.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #324886

    μαλλον εκει θα καταληξω…τα δυο πρωτα 4χ6 και το τριτο νιτρο μαγκνουμ,,ελπιζω να ειναι καλος ο συνδιασμος :rolleyes:

    Φιλε μηπως ειναι υπερβολη σαν πρωτη τουφεκια το 4χ6?Μιλαμε για πολλη δυνατο φυσιγγι.Και βεβαια παιζει ρολο και με ποσα σκυλια κυνηγας,και σε τι περιοχη!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #324880

    Φιλε μηπως ειναι υπερβολη σαν πρωτη τουφεκια το 4χ6?Μιλαμε για πολλη δυνατο φυσιγγι.Και βεβαια παιζει ρολο και με ποσα σκυλια κυνηγας,και σε τι περιοχη!

    σε ανοιχτα μερη κυνηγω με ενα σκυλι,,,η πρωτη τουφεκια γυρω στα 20 μετρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #163964

    κι εδω κρητη ειναι ακριβα…αλλα στον λαγο παιζεις λιγα φυσιγγια και αξιζει να δωσεις καποια λεφτα παραπανω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    manos1959 στις #324858

    ανοιγω αυτο το θεμα γιατι θελω τα φωτα σας πανω σε αυτο το φυσιγγι…το εχει δοκιμασει κανεις?θελω να το χρησιμοπιοισω στον λαγο.391 urica.καλες γιορτες σε ολους σας,,με υγεια και αγαπη

    Συντεκνε να τα βαλεις και πρωτη και δευτερη και τριτη ντουφεκια!!

    σε ολες τις αποστασεις ειναι ενα ΑΡΙΣΤΟ φυσιγγι. Φυσικα εξαρτατε η ενεργεια σου προς τον λαγο ΕΝΟΩ αποσταση. πανω απ ολα ειναι η εμεπιρια σου πανω σ΄αυτο το φυσιγγι.
    στο κατω κατω της γραφης ποσα φυσιγγια θα ριξεις στο λαγο ολη την χρονια? δυο, τρια κουτια ? εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
    Στα μερη της Κρητης ο λαγος κυνηγιεται απο 20 εως 30 μετρα.
    βαζεις τα τρια αστρα και μενει επι τοπου ο λαγος.
    το θεμα ειναι οτι αν εχεις την οικονομικη ευχερεια να το ριχνεις. κανει 1,5 ευρω το ενα τεμαχιο

    υποψιν βγαινει και σε αλλη εκδοση το ΜΡ 12Η46 ΚΕΡΑΥΝΟΣ!!!!!!!!!!!

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ τα εβαλα σ΄ενα κυνηγι μου σε φασσα στα 40-50 μετρα τα σκορπουσε τα πουλια στο αερα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    21
    zhlia στις #163983

    Χρόνια Πολλά συνάδελφοι κυνηγοί. Θέλω να ρωτήσω επειδή έπεσαν στα χέρια μου κάποια B&P 6+3 και 7+4 αν τα έχει δοκιμάσει κάποιος και με τι αποτελέσματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #324854

    Tα 4 x 6 και τα wingmaster είναι και τα δύο magnum ?

    Πάντως όσους λαγοκυνηγούς ξέρω remington χρησιμοποιούν ( όπως οι κατασκευαστές πλυντηρίων με το απορυπαντικό :rolleyes: :rolleyes: ) :rolleyes: .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #324831

    Tα 4 x 6 και τα wingmaster είναι και τα δύο magnum ?

    Πάντως όσους λαγοκυνηγούς ξέρω remington χρησιμοποιούν ( όπως οι κατασκευαστές πλυντηρίων με το απορυπαντικό :rolleyes: :rolleyes: ) :rolleyes: .

    42,5 γραμμαρια ειναι το 4χ6…το αλλο δεν ξερω

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #324828

    Συντεκνε να τα βαλεις και πρωτη και δευτερη και τριτη ντουφεκια!!

    σε ολες τις αποστασεις ειναι ενα ΑΡΙΣΤΟ φυσιγγι. Φυσικα εξαρτατε η ενεργεια σου προς τον λαγο ΕΝΟΩ αποσταση. πανω απ ολα ειναι η εμεπιρια σου πανω σ΄αυτο το φυσιγγι.
    στο κατω κατω της γραφης ποσα φυσιγγια θα ριξεις στο λαγο ολη την χρονια? δυο, τρια κουτια ? εχεις το κεφαλι σου ησυχο.
    Στα μερη της Κρητης ο λαγος κυνηγιεται απο 20 εως 30 μετρα.
    βαζεις τα τρια αστρα και μενει επι τοπου ο λαγος.
    το θεμα ειναι οτι αν εχεις την οικονομικη ευχερεια να το ριχνεις. κανει 1,5 ευρω το ενα τεμαχιο

    υποψιν βγαινει και σε αλλη εκδοση το ΜΡ 12Η46 ΚΕΡΑΥΝΟΣ!!!!!!!!!!!

    ΣΥΜΠΛΗΡΩΝΩ τα εβαλα σ΄ενα κυνηγι μου σε φασσα στα 40-50 μετρα τα σκορπουσε τα πουλια στο αερα.

    ευχαρηστω συντεκνε…δεν εχω πολλα λεφτα μα θα καμω κουμαντο…για τον λαγο αξιζει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #324678

    :rolleyes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #324436

    Τα 4Χ6 για κοντινές αποστάσεις;

    Τι άλλο θα ακούσουμε θεέ μου… <_< Αυτοί οι οπλοπώλες ορισμένες φορές τρελαίνουν κόσμο με τις …γνώσεις τους :lol:

    χαχαχαχα…ναι,,,και μου προτινε κατι ιταλικα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    GeorgePap στις #164174

    Εγώ τα 2 τελευταία χρόνια πάω μερικές φορές για λαγό με ένα φιλαράκι και αυτός το βάζει πρώτο φυσσίγγι… αλλά εγώ δεν πιστεύω ότι είναι ότι καλύτερο για το λαγό σε μακρινές βολές… έχει πάρει λαγούς, αλλά π.χ. την Τετάρτη συκώσαμε ένα θηρίο λαγό σαν αρνάκι… του βγήκε στα 60 μέτρα και ενώ τον πείρε η τουφεκιά δεν του έκανε τίποτα…..
    Πρίν 4 χρόνια είχα αγοράσει 2 κουτάκια (10 άδες) από ένα φυσσίγγι Remington Turkey 56 gr. (PREMIUM MAGNUM) το οποίο έβγαινε σε νούμερα 2-4 ανάμεικτα.. είχα δώσει τα 15 φυσσίγγια σε αυτόν τον φίλο μου και τα ρίχνανε στο λαγό με τον πατέρα του..και πέρνανε λαγό με τουφεκιές στα 60 μέτρα…. μετά όλο το χωριο που κυνηγάει λαγό μου ζήταγε τέτοια φυσσίγγια… ωστόσο δεν ξαναβρήκα ποτέ σε κανένα κατάστημα των Αθηνών… μάλιστα μερικοί καταστηματάρχες ορκίζοταν ότι τέτοιο φυσσίγγι δεν βγάζει η Remington μέχρι που τους τα έδειχνα….
    Πείρα κι εγώ λαγό με αυτά τα φυσσίγγια και όντως η τουφεκιά τον κουρέλιασε….
    Την Τετάρτη είχα μέσα τα 2 τελευταία που μου έιχαν μείνει… και αφού μαζέψαμε τα σκυλιά στο αμάξι…. σηκώθηκε μια μπεκάτσα από δίπλα μου και της ρείχνω μια τουφεκιά στα 25 μέτρα και κόντεψε να διαλυθεί ….
    Δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία στο λαγό, αλλά με ένα τέτοιο φυσσίγγι και κάνη 71 cm. με κύλινδρο τουφεκάς άνετα μέχρι 45 μέτρα , ενώ με *** που η συγκέντρωση είναι πολύ μεγάλη, η απόσταση μεγαλώνει κατά πολύ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #324088

    <_<

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    gio kriti στις #167848

    καλημερα παιδια ….εχει κανεις εμπειρια με τι τσοκ να το ριχνω αυτο το φυσιγγι Για να κοβει και μακρυα και κοντα?το οπλο μου ειναι urica optima,,,επιδη ειναι καπως ακριβο και δεν μας παιρνει για πολλες δοκιμες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 39 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων