Beretta ES100 VITORIA

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 166 έως 180 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #254572

    ΠΟΛΗ ΚΑΛΟ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΜΕ ΩΡΑΙΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΕΓΩ ΘΑ ΕΚΑΝΑ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΠΑΖΑΡΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΑΙΡΝΑ ΤΗΝ GAMO 3D ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΣΑΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΟ ΝΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΟΥΤΣΗ ΜΑΡΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΑΠΛΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΟ ΕΧΕΙ ΠΟΛΗΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΑΝΤΟΣ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΜΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ

    ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕ ΛΕΥΚΗ ΒΑΣΗ,ΕΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΤΡΙΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟΥΣ

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3,250 kg ΑΔΕΙΟ ΟΜΩΣ! ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ

    ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΑΠΟ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.

    ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 30 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ. :D

    ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ BENELLI ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΜΑΚΗΣ (blanco) ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΤ ΚΑΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΠΙΦΟΒΟ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ

    ΔΙΕΘΕΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. :D :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #193037

    εγώ σε αυτογεμή φτηνότερο των 1000 ευρώ θα κοίταζα και το marocchi

    marocchi θέμα στο e-artemis

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #254565

    ΤΟ ΟΠΛΟ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΝΤΟΥΠΕΡ ΤΟ ΠΗΡΑ ΜΕ ΛΕΥΚΗ ΒΑΣΗ,ΕΧΕΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕΤΡΙΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΠΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟΥΣ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΥΣ ΣΩΜΑΤΟΤΥΠΟΥΣ

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΒΑΡΗ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3,250 kg ΑΔΕΙΟ ΟΜΩΣ! ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΜΑΣ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΟΙ ΤΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΟΠΛΟΥΡΓΟΣ

    ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑΚΙ ΑΠΟ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ.

    ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΡΙΧΝΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 30 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ. :D

    ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΕΡΝΑ ΤΟ BENELLI ΠΟΥ ΕΔΕΙΞΕ Ο ΜΑΚΗΣ (blanco) ΓΙΑ ΤΟ ΛΟΓΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΑΤ ΚΑΝΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΕΠΙΦΟΒΟ ΣΤΟ ΝΕΡΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ

    ΔΙΕΘΕΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ. :D :D

    'BENELLI PREMIUM PLUS΄'φαινεται να ειναι σχεδον ιδια με τη beretta.αντε να τα ξεμπερδεψουμε τωρα!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #254563

    Το όπλο που σκέφτεσαι να αγοράσεις πέρασε από τα χέρια μου για περίπου 2-3 μήνες και έφυγε νύχτα στον Θεωδοράκο. :D Το είχαν και άλλοι από εδώ μέσα και επίσης το ξαπόστειλαν. Εμπλοκές – εμπλοκές Οεοοο. Χαμηλής ποιότητας μέταλλα με κακές λειάνσεις, κακό ζύγισμα, άσχημα ξύλα…. θες κι άλλα??
    Η καλύτερη λύση είναι αυτή που σου προτείνει ο Vagos Benelli1 ΒΕΝΕΛΛΙ Μ2.

    Επίσης αυτό που αναφέρεται για εύκολο σκούριασμα όταν ή κάνη είναι ΜΑΤ….. δεν ισχύει.

    Ιδέα μου είναι?? ή σαν πολύ δεν ακρίβηνε ο Κύργιας τα Benelli???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #254561

    Το όπλο που σκέφτεσαι να αγοράσεις πέρασε από τα χέρια μου για περίπου 2-3 μήνες και έφυγε νύχτα στον Θεωδοράκο. :D Το είχαν και άλλοι από εδώ μέσα και επίσης το ξαπόστειλαν. Εμπλοκές – εμπλοκές Οεοοο. Χαμηλής ποιότητας μέταλλα με κακές λειάνσεις, κακό ζύγισμα, άσχημα ξύλα…. θες κι άλλα??
    Η καλύτερη λύση είναι αυτή που σου προτείνει ο Vagos Benelli1 ΒΕΝΕΛΛΙ Μ2.

    Επίσης αυτό που αναφέρεται για εύκολο σκούριασμα όταν ή κάνη είναι ΜΑΤ….. δεν ισχύει.

    Ιδέα μου είναι?? ή σαν πολύ δεν ακρίβηνε ο Κύργιας τα Benelli???

    την Μ2 την ειχε φιλος τν εδωσε προ 10 ημερων για 800ε.μια σεζον τν κρατησε μονο, εριξα κ γω 2 φορες δν με γεμισε ασε που ειμαι κ λιγο ρομαντικος κ λεω οχι στο συνθετικο..!!BENELLI PREMIUM PLUS φαινεται να προηγειται μεχρι στιγμης..σας ευχαριστω ολους,περιμενω για οτι νεωτερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1713
    Caveman στις #193043

    Όλα τα παραπάνω όπλα ρε παλικάρια είναι το ίδιο όπλο με διαφορετικό εξωτερικό φινίρισμα. (εκτός από την m2 φυσικά)
    Άπο άποψη επένδυσης δεν αξίζει να δώσεις τα 200 ευρώ παραπάνω για να το πάρεις κουκλί αφού δεν θα τα πάρεις σε πιθανή μεταπώληση. Εάν το θες γιατί έτσι γουστάρεις τότε ΟΚ, είναι δικό σου θέμα. Αλλά όχι από άποψη "επένδυσης".

    Έχω την es100 και είναι μουλάρι, είχα μία μοναδική περίπτωση που δεν τουφέκισε ( και εκεί πάλι έφταιγα εγώ από τα πολλά βάλε-βγάλε φυσίγγια στην θαλάμη, μάλλον δεν έκλεισε το κλείστρο καλά), ρίχνει τα πάντα ( και στο σκοπευτήριο ρίχνει 24 γραμμάρια).

    Όσοι παραπονιούνται μάλλον τα επανατατικά τους ελατήρια είναι σκληρά για να αντέχουνε στις μεγάλες γομώσεις ή δεν έχουνε ρίξει αρκετά φυσίγγια για να στρώσουνε λίγο. Εγώ το πιο βαρύ φυσίγγι που έχω ρίξει είναι 42 γραμμάρια.

    Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την es100 αν και τώρα τελευταία η πολλή διαφήμιση από τους ευχαριστημένους εκτίναξε στα 900+ την τιμή του όπλου (εγώ το είχα πάρει 700 ντούκου).

    Το M2 είναι σε άλλη σε άλλη κλάση, από όλες τις πλευρές. Φυσικά ανώτερη. Αλλά δεν έχει ξύλο σε αυτή την τιμή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    85
    dimosgia στις #193044

    Θα συμφωνήσω και εγώ με το φίλο Caveman και θα πω ακόμη πως πρόκειται για ένα πολύ τίμιο όπλο το οποίο αν δε το κατασκεύαζε η μαμά Beretta στην Ισπανία και έγραφε made in Italy σε καμιά γωνίτσα τότε θα είχαμε τιμή Benelli παρακαλώ… Άλλωστε το μοντέλο πήρε αύξησή τιμής από κανένα 700 που έκανε πήγε στο χιλιάρικο μιας και όλοι όταν το δουλέψαμε δεν κρύψαμε τις αρετές του και έτσι κάποιοι είπαν να κάνουν μια επανεκτίμηση της τιμής του, Τυχαίο? Δε νομίζω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #254528

    Όλα τα παραπάνω όπλα ρε παλικάρια είναι το ίδιο όπλο με διαφορετικό εξωτερικό φινίρισμα. (εκτός από την m2 φυσικά)
    Άπο άποψη επένδυσης δεν αξίζει να δώσεις τα 200 ευρώ παραπάνω για να το πάρεις κουκλί αφού δεν θα τα πάρεις σε πιθανή μεταπώληση. Εάν το θες γιατί έτσι γουστάρεις τότε ΟΚ, είναι δικό σου θέμα. Αλλά όχι από άποψη "επένδυσης".

    Έχω την es100 και είναι μουλάρι, είχα μία μοναδική περίπτωση που δεν τουφέκισε ( και εκεί πάλι έφταιγα εγώ από τα πολλά βάλε-βγάλε φυσίγγια στην θαλάμη, μάλλον δεν έκλεισε το κλείστρο καλά), ρίχνει τα πάντα ( και στο σκοπευτήριο ρίχνει 24 γραμμάρια).

    Όσοι παραπονιούνται μάλλον τα επανατατικά τους ελατήρια είναι σκληρά για να αντέχουνε στις μεγάλες γομώσεις ή δεν έχουνε ρίξει αρκετά φυσίγγια για να στρώσουνε λίγο. Εγώ το πιο βαρύ φυσίγγι που έχω ρίξει είναι 42 γραμμάρια.

    Προσωπικά είμαι πολύ ευχαριστημένος με την es100 αν και τώρα τελευταία η πολλή διαφήμιση από τους ευχαριστημένους εκτίναξε στα 900+ την τιμή του όπλου (εγώ το είχα πάρει 700 ντούκου).

    Το M2 είναι σε άλλη σε άλλη κλάση, από όλες τις πλευρές. Φυσικά ανώτερη. Αλλά δεν έχει ξύλο σε αυτή την τιμή.

    Έτσι είναι τα πράγματα ή κάπως έτσι, οι εμπλοκές έχουν αναφερθεί σε 24-28γρ και εμένα το δικό μου με φυσίγγια από 32-40 που ρίχνω δεν έκανε ποτέ εμπλοκές. Μόνο με κάτι μαλινόταπα 28-30γρ είχα 4-5 και αυτές με πολύ κρύο. Άντε όλες μαζί οι εμπλοκές να είναι 10 που δεν θυμάμαι ακριβώς.
    Πριν ένα μήνα άλλαξα το ελατήριο μετά από 8 χρόνια(κόστος 5 ευρώ) γιατί εξασθένισε αρκετά και τώρα είναι πάλι σαν καινούργιο.
    Εγώ το πήρα 600ε ντούκου.

    Τώρα σαν φινέτσα από την στιγμή που ο φίλος αν τα διαθέτει τα παραπάνω να πάει στο deluxe που έχει και φλάντζες ή στο plus . Το σίγουρο είναι πως θα μείνει ευχαριστημένος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #254519

    Αφού θέλεις ξύλο (και καλά κάνεις)… με τα ίδια λεφτά να πάρεις μια ελαφρώς μεταχειρισμένη rafaello (όχι από μαγαζί) και δεν ξανασχολείσαι με καραμπίνες…. αν ψάξεις θα βρεις. :D Τον ένα λόγο που πρέπει να "φύγεις" από τα όπλα που σκέφτεσαι να αγοράσεις τον γράφεις ο ίδιος στο παράδειγμα του γνωστού σου με την Μ2 ΑΛΛΑ δεν το έχεις καταλάβει. :D

    Αν βέβαια θέλεις να έχεις εξ' ιδίων αντίληψη των όλων όσων γράφονται εδώ τότε θα πρέπει να πληρώσεις φίλε μου, ξανά και ξανά ….

    Καλή επιλογή.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #254518

    Αφού θέλεις ξύλο (και καλά κάνεις)… με τα ίδια λεφτά να πάρεις μια ελαφρώς μεταχειρισμένη rafaello (όχι από μαγαζί) και δεν ξανασχολείσαι με καραμπίνες…. αν ψάξεις θα βρεις. :D Τον ένα λόγο που πρέπει να "φύγεις" από τα όπλα που σκέφτεσαι να αγοράσεις τον γράφεις ο ίδιος στο παράδειγμα του γνωστού σου με την Μ2 ΑΛΛΑ δεν το έχεις καταλάβει. :D

    Αν βέβαια θέλεις να έχεις εξ' ιδίων αντίληψη των όλων όσων γράφονται εδώ τότε θα πρέπει να πληρώσεις φίλε μου, ξανά και ξανά ….

    Καλή επιλογή.

    Φιλαράκο άμα το δικό σου βγήκε μάπα καλά κάνεις και το λες, εγώ "πούλησα" 10 vitoria σε γνωστούς και φίλους και μόνο ευχαριστώ μου λένε.
    Δεν είμαστε όλοι εδώ χθεσινοί από όπλα, περάσανε από τα χέρια μας καμιά 10αριά και πολύ ακριβότερα από το vitoria και ήταν χειρότερα λειτουργικά από αυτό.
    Δεν μπαίνουμε να γράφουμε μαλακίες και να κοροϊδεύουμε τον κόσμο, άλλωστε δεν παίρνουμε καμιά μεσιτεία ούτε διαφήμιση κάνουμε.
    Ναι συμφωνώ το rafaello μπορεί να είναι καλύτερο αν βρεις ένα φθηνό και σε καλή κατάσταση.

    φιλικά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #193070

    Με 1000-1100 Ε βρίσκει λουλούδι όχι απλώς καλό.

    Μαγαζί έχεις φίλε xristosps?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    663
    RIOTDORO στις #254484

    Με 1000-1100 Ε βρίσκει λουλούδι όχι απλώς καλό.

    Μαγαζί έχεις φίλε xristosps?

    ΤΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ Κ ΤΗΝ CRIO…..Κ ΕΓΩ VITORIA ΕΧΩ Κ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ…..ΟΥΤΕ ΕΜΠΛΟΚΕΣ,ΩΡΑΙΟ ΣΥΣΤΗΜΑ,ΛΙΓΟ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑ….ΤΕΛΕΙΟ..ΤΩΡΑ ΑΝ ΤΗΣ ΒΑΛΕΙΣ Κ ΚΑΝΑ ΚΑΛΟ ΤΣΟΚΑΚΙ CARLSON ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ Κ ΒΛΗΤΙΚΑ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1306
    xristosps στις #254480

    Με 1000-1100 Ε βρίσκει λουλούδι όχι απλώς καλό.

    Μαγαζί έχεις φίλε xristosps?

    δεν έχω μαγαζί απλώς όσοι γνωστοί μου θέλανε να αλλάξουν το παλιό τους όπλο τους πρότεινα το vitoria σαν φθηνό+καλό+και δοκιμασμένο το δικό μου από τους ίδιους.

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #254447

    δεν έχω μαγαζί απλώς όσοι γνωστοί μου θέλανε να αλλάξουν το παλιό τους όπλο τους πρότεινα το vitoria σαν φθηνό+καλό+και δοκιμασμένο το δικό μου από τους ίδιους.

    Πραγματι καλο τιμιο οπλο.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #254440

    Παιδιά έχω την vitoria περίπου έξι χρόνια και δεν έχω κανένα πρόβλημα.Την είχα για δεύτερο όπλο (να μην πω για τρίτο) και επειδή δεν την είχα και πολύ σε υπόληψη δεν την πρόσεχα ποτέ …την καθαριζα σπάνια και γενικά την κακομεταχειριζόμουν….ακόμα και τώρα τα ίδια κάνω.

    Αποτέλεσμα μετά απο όλα αυτά είναι να μην έχω ποτέ εμπλοκές ούτε έχω παρατηρήσει σκουριές η κάτι άλλο επιλήψιμο.Τα ξύλα της είναι μια χαρά και γενικά η αίσθηση του οπλου είναι αρκετά στιβαρή.Το σπουδαιότερο τώρα είναι ότι η ντουφεκιά που βγάζει εμένα τουλάχιστον με έχει αφήσει πάρα πολύ ικανοποιημένο.Αν μου έδιναν αυτό το όπλο να κυνηγήσω χωρίς να ήξερα πιο μοντέλο είναι θα έλεγα ότι πρόκειται για ένα ακριβό όπλο……Αυτά :D

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 166 έως 180 (από 218 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων