Πρώτο σκοπευτικό

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 156 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #316935

    To ξερω :angry:

    Σκεψου ομως οτι θεωρητικα αγοραζεις ενα οπλο απροβληματιστο. Με μια τιμη γυρω στα 2000 θα πουλουσαν σαν κουλουρακια, αλλα γενικως η τιμολογιακη πολιτικη της εταιριας ειναι συγκεκριμενη.

    Η προσφορα που ειχαν προσφατα με μειωση αν θυμαμαι καλα 25% συνεχιζει να ισχυει;

    Πηγαινε στη δευτερη σελιδα στο περι οπλων, προτελευταιο θεμα απο κατω, ειναι για την προσφορα. Ο γιωργος πχ, ειχε παει το ιδιο με μενα, απο την Diana κανα χιλιαρι λιγοτερο. Αν εχεις καταληξει, κανε ενα κοπο και ψαξε το, τωρα κανουνε κρα για πελατες :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #316925

    To ξερω :lol:

    Σκεψου ομως οτι θεωρητικα αγοραζεις ενα οπλο απροβληματιστο. Με μια τιμη γυρω στα 2000 θα πουλουσαν σαν κουλουρακια, αλλα γενικως η τιμολογιακη πολιτικη της εταιριας ειναι συγκεκριμενη.

    Η προσφορα που ειχαν προσφατα με μειωση αν θυμαμαι καλα 25% συνεχιζει να ισχυει;

    Πηγαινε στη δευτερη σελιδα στο περι οπλων, προτελευταιο θεμα απο κατω, ειναι για την προσφορα. Ο γιωργος πχ, ειχε παει το ιδιο με μενα, απο την Diana κανα χιλιαρι λιγοτερο. Αν εχεις καταληξει, κανε ενα κοπο και ψαξε το, τωρα κανουνε κρα για πελατες :lol:

    Πριν από λίγο καλοκοίταζα και το 682 στην έκδοση sporting, τελείως διαφορετικό όπλο. Δεν σκοπεύω να το αγοράσω τώρα αλλά κατά το πάσχα στην diana που θα έχω περισσότερο χρόνο ώστε να το ψάξω καλύτερα.

    Είχα δεν είχατε πάλι σε beretta θα πάω, αλλά καλοκοιτάζω πολύ και τα Browing… :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #167437

    εγω φιλε μου πηρα το 687 silver pigion ii optima 71 με την προσφορα και θεριζει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #316922

    Το σκεπτικο σου οτι ειναι πολλα τα λεφτα, ειναι σωστο. Απο την αλλη, με 25% εκπτωση, ή μια αντιστοιχη προσφορα στην Diana, θεωρω οτι ειναι ευκαιρια.

    Τα Browning δε μου αρεσουν οπτικα, λογω ψηλου προφιλ. Δεν ειναι σοβαρος λογος, το ξερω, αλλα περι ορεξεως :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #316918

    εγω φιλε μου πηρα το 687 silver pigion ii optima 71 με την προσφορα και θεριζει

    Πόσο το πήρες? Μετροιτής? Και από που?

    Βίκτωρα δεν έχω πιάσει κανένα ακόμα στα χέρια μου για να έχω αντικειμενική άποψη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #167440

    2300 τα λεφτα casheri apo kalkantzako

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #316917

    2300 τα λεφτα casheri apo kalkantzako

    Πάρα μα πάρα πολύ καλή τιμή, έτσι το συζητάω σοβαρά…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    189
    pennas στις #167441

    απο οτι ξερω zed ηταν το τελευταιο οπλο και εγω για 76 ποντους ηθελα αλλα δεν ειχε.
    παντως δεν το μετανιωσα ειναι ποιο μανιτζεβελο 71 πηρα και ρυθμιζομενο left απο αμερικη
    με palmswell αριστερο απο 682 και ειναι κουκλι.
    την κυριακη 4 κουτια RC 9αρια,8ρια και τα τσιχλακια μεχρι και απο 60 μετρα κατεβαιναν θυμηθηκα
    τον ΝΙΚΟς77 και τα βιντεακια του με μακρινες τουφεκιες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #316841

    Συνεχίζετε η προσφορά, μπορεί να μην έχει αυτό αλλά να έχει κάποια άλλη έκδοση… ελπίζω να συνεχιστεί και μέχρι το πάσχα…

    το best money for valiou παντως να ξερεις ειναι το bruwning gp sporter :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #316813

    Εσύ έχεις δύο όπλα της σειράς 686, για πες τις εντυπώσεις για το σκοπευτικό?

    Ο βασικότερος λόγος που δεν θέλω όπλο από την σειρά 686 είναι ότι δεν έχουν διευρυμένο αυλό…

    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΟ ΑΥΛΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΧΙΣΤΟΥ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΡΑΠ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΟΥΡΙΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΚΩΝΟΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΠΑΡΑ ΟΑΥΛΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ :angry: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 686 ΤΟ SPORTING EINAI ENA ΤΟΥΦΕΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΠΟΛΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΦΑΝ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΠΟΥΛΗΣΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ WHITE ONYX ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΤΗΣ ΤΣΙΧΛΑΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΕ ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ .ΤΟ 686 ΤΟ SPORTING ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 1600 Ε ΜΕ 100 Ε ΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΙΛΕΥ ΤΑ ΤΣΟΚΑΚΙΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΕ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #316793

    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΙΟΝΕΚΤΗΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΕΥΡΗΜΕΝΟ ΑΥΛΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΜΕΤΑΦΕΡΑΝΕ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΣΧΙΣΤΟΥ ΑΘΛΗΤΕΣ ΤΟΥ ΤΡΑΠ ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΜΕ ΚΑΙ ΟΤΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ ΑΥΛΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΝΟΥΡΙΟΥ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ Ο ΚΩΝΟΣ ΠΡΟΣΑΡΜΟΓΗΣ ΠΑΡΑ ΟΑΥΛΟΣ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ Ο ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΛΥΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ :angry: ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ 686 ΤΟ SPORTING EINAI ENA ΤΟΥΦΕΚΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕΙ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΣΤΑ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΠΟΛΛΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΣΤΟ ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΠΑΣΙΜΑΤΑ ΣΤΙΣ ΤΣΙΧΛΑΣ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΕΧΩ ΓΙΝΕΙ ΦΑΝ ΤΟΥ ΕΤΣΙ ΠΟΥΛΗΣΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΔΥΟ ΚΑΡΑΜΠΙΝΕΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΤΟ WHITE ONYX ΓΙΑ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΤΟ ΤΗΣ ΤΣΙΧΛΑΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΕ ΦΟΒΕΡΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ .ΤΟ 686 ΤΟ SPORTING ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΑ 1600 Ε ΜΕ 100 Ε ΦΕΡΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΙΛΕΥ ΤΑ ΤΣΟΚΑΚΙΑ ΑΠΟ ΕΞΩ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΣΕ ΣΥΝΤΡΟΦΕΥΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ .

    Τι τσοκάκια πήρες? και από που?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #316719

    Τι τσοκάκια πήρες? και από που?

    ΤΑ ΒΡΙΛΕΥ ΠΟΥ ΕΞΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΣΕ LF,MOD,IC,C ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ 120 ΕΥΡΩ ΝΟΜΙΖΩ ΑΠΟ ΣΑΙΤ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΓΡΑΨΩ :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #316714

    ΤΑ ΒΡΙΛΕΥ ΠΟΥ ΕΞΕΧΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΝΗ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΕΚΑΤΟΣΤΑ ΣΕ LF,MOD,IC,C ΣΕ ΜΑΥΡΟ ΧΡΩΜΑ 120 ΕΥΡΩ ΝΟΜΙΖΩ ΑΠΟ ΣΑΙΤ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΘΑ ΤΟ ΒΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΓΡΑΨΩ :angry:

    Αν μπωρω να βοηθισω .

    http://www.pshqeurope.com/

    http://www.trulockchokes.com/cgi-bin/eShop…d=2413220.12403

    http://www.choketube.com/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #167547

    Έχω μια απορία ίσως άτοπη και χαζή αλλά θέλω τις απόψεις σας. Παρεμπιπτόντως αν είναι άσχετη με το θέμα παρακαλώ ας διαγραφεί ή μεταφερθεί.Η απορία λοιπόν είναι, τι πλεονεκτήματα έχει ένα κυνηγετικό poze σε σχέση με ένα σκοπευτικό.Και τι εννοώ. Αφού τα σκοπευτικά όπλα είναι απο τη φύση τους ποιο εξειδικευμένα, ίσως με ποιο ανοιχτούς αυλούς, με μεγαλύτερους κώνους , με καλύτερα τσοκάκια , με ποιο καλοφτιαγμένα κοντάκια και πάει λέγοντας, γιατί κάποιος να πάρει ένα κυνηγετικό όπλο αν το θέλει μόνο για το κυνήγι ας πούμε. Προφανώς αυτά τα εξειδικευμένα προτερήματα να μη χρειάζονται στο κυνήγι, αλλά δεν είναι και άχρηστα. Είναι δηλαδή σαν να σου λέει κάποιος ότι με 15.000 παίρνεις ενα golf απλό και ένα gti.Αν βγάλουμε το θέμα οτι το gti, καίει περισσότερο και γενικά ό,τι έξοδα έχει παραπάνω, έπειτα απο την αγορά του, τότε γιατί κάποιος να πάρει το απλό. Θέλω να πω οτι εφόσον τα σκοπευτικά όπλα προσφέρουν αυτά τα πλεονεκτήματα γιατί να μην παίρναμε ανεξαρτήτος χρήσης, όλοι σκοπευτικά. Το beretta 687 III sporting με το απλό έχουν 100 ευρώ διαφορά. Γιατί να μη τα δώσεις για να πάρεις το σκοπευτικό που θα σου δίνει όλα τα καλούδια, και ας το χρησιμοποιείς μόνο στο κυνήγι? Εκτός και αν το μόνο "θέμα" στην υπόθεση είναι χρηματικό, δηλαδή για αυτά τα 100 ευρώ παραπάνω ας πούμε.Τότε πάω πάσο…Δε ξέρω αν έγινα σαφής και καταλάβατε την απορία μου.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 156 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων