Πρώτο σκοπευτικό

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 156 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #167674

    Για το sv10 prevail τι γνώμη έχεις?

    Προφανώς επανασχεδιασμένο σε μικρό λεπτομέρειες αφετέρου βασισμένο στην σειρά 6?….. με λίγα λόγια ένα 682 με αποσπώμενη σκανδάλη αυτήν την γνώμη έχω μπορεί να κάνω και λάθος


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #167676

    Άρα το δικό σου είναι με την μαύρη βάση?
    18,3 αυλό?

    Αν είναι αυτό ………….. ακούω ότι έχει διαφορές με το καινούργιο και ότι το παλιό είναι πολύ καλύτερο.

    Τι άποψη έχεις εσύ?

    Βαστά το σαν κορη οφθαλμού μεγάλε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/09/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    280
    Rallos στις #316253

    Με την προσφορα της Beretta [b]2900 cash.[/b]… Εκτιμω οτι ειναι μια καλη ευκαιρια να παρεις αυτο το οπλο στην πραγματικη του αξια :lol:

    Πιο κάτω έχει Λευτέρη.
    Το θέμα είναι να το βρείς 76αρι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #316242

    Φυσικα και ριξαμε και μη με παρεξηγεις. Αυτα που μου ειπες τα θυμαμαι ΠΟΛΥ καλα. Οταν ενας προπονητης σκοποβολης σου λεει οτι θες δουλεια….τοτε θελεις δουλεια!

    Κοιτα, για τη λαβη δεν μπορω να κανω πολλα πραγματα, εκτος και αν βαλω προσθηκες, κατι που δεν θελω.

    Πελμα με σωστο πιτς το οποιο δεν θα ειναι σε καμμια περιπτωση τραπισιο σαν και αυτο που φοραει τωρα διοτι σκαλωνει.

    Κλιση κοντακιου εαν και εφ οσον χρειαζεται και τελος παντων οτιδηποτε χρειαστει για να εξαλειφθει το φαινομενο της διαφορετικης επωμισης καθε φορα.

    Ενταξει θα μου πεις ΔΕΝ ΕΠΩΜΙΖΕΙΣ ΣΩΣΤΑ, αλλα αυτο ειναι κατι που το ξερω και μου το εδειξες στην πραξη :lol: . Επισης μου εδειξες πως να επωμιζω [u]σωστα[/u]. Το θεμα ειναι οτι προσπαθησα παρα πολυ και στο σκοπευτηριο και στο σπιτι να πετυχω εστω 5 φορες την ιδια επωμιση….

    Εχω την αισθηση οτι κατι δεν παει καλα και το οπλο δεν ανεβαινει σωστα και δεν φωλιαζει οπως θα επρεπε. Μπορει να λεω και χαζομαρες τι να πω?

    Σε πήρα τηλέφωνο το μεσημέρι να μιλήσουμε αλλά δεν το σήκωσες. Πάρε με τηλέφωνο όταν είσαι έτοιμος να δεις καθαρά τα πράγματα, πριν δώσεις τουλάχιστον τζάμπα λεφτά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #316241

    [color=”#0000ff”][size=2]Μάγκες το 682 είναι η πολυνίκης σειρά της BERETTA πριν βγει το DT αλλά και μετά απλά δεν πληρώνεις τα φρουρού και τα αρώματα του DT που είναι η αποσπώμενη σκανδάλη κατεμε εν σχέση μετά λεφτά του είναι λες και την πήρες από το τζαμπο……….. θα μπορούσαν να την είχαν κάνει πολύ καλύτερη για της κάννες δεν το συζητάω ολόιδιες με του 682 ……….. άρα πληρώνεις 3000 με 3500 ευρώ παραπάνω και όλα αυτά για μισώ κλειδί κερστεν……… αμδε………. Α και που είστε μην μου πείτε το DT και καλά έχει πιο προσεγμένο ζύγισμα εν σχέση με το 682 και για αυτό είναι και καλύτερο …. Έχω ένα 682 skeet skeet από το 2002 και του έχω πετάξει τα μάτια έξω έτσι νομίζω δηλαδή αλλά αυτό χαμπάρι δεν παίρνει[/size][/color]

    Γιώργο, συγκρίνεις παντελώς ανόμοια όπλα. ΚΑΜΜΙΑ σχέση το 682 με το DT10.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #167710

    Γιώργο, συγκρίνεις παντελώς ανόμοια όπλα. ΚΑΜΜΙΑ σχέση το 682 με το DT10.

    Δεν λέει κανένας το αντιθέτω LEO αλά εγώ μίλησα για την κατασκευή σε σχέση με την τιμή
    Αλώστε δεν είναι κακό να γνωρίζουν ποιες είναι η πραγματικές διαφορές σε φθηνότερα όπλα με κάποια πιο ακριβά
    Τουλάχιστον για να πεις ότι τα λεφτά σου έχουν πιάσει τόπο θα πρέπει τα ατσάλια των οπλών που αγοράζεις να είναι BOEHLER ANTINIT DELCOUR KAI 35 NCD 16 για να είσαι εντάξει σε σχέση τιμής και όχι άντε βαράτε 5.000 και 6.000 και πολλές φορές 8.000 και 8.500 ευρώ για ντενεκεδάκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1376
    androu στις #167715

    Συγκρίνοντας Perazzi MX8 (που είχα ) και DT-10 (που έχω) και έχοντας χρησιμοποιήσει και τα δύο για αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα , η δικιά μου εντύπωση είναι πως είναι απολύτως ισάξια σαν όπλα. Αισθητικά και τα δύο μου αρέσουν το ίδιο , αντίθετα με τα Krieghoff τα οποία δεν τα συμπαθώ καθόλου.

    Έχουν σίγουρα διαφορές , τόσο σε υλικά , όσο και σε κατασκευή αλλά δεν απέχουν δραματικά το ένα από το άλλο , παρά το γεγονός ότι σε ορισμένα σημεία το ένα υπερτερεί έναντι του άλλου.

    Η Perazzi έχει πουλήσει το παραμύθι του χειροποίητου για τα όπλα της (που δεν είναι σε καμία περίπτωση-μόνο οι εφαρμογές είναι στο χέρι όπως και στο DT) και η Beretta ζητά ένα premium τιμής για το DT-10 που θα έπρεπε να είναι σαφώς μικρότερο.Αντίστοιχα οι χρεώσεις της Perazzi για τα extra που βάζεις στο όπλο είναι υπερβολικές.

    Η δυνατότητα να παραγγείλεις κοντάκι στα μέτρα που θέλεις υπάρχει και στα δύο , αλλά μην νομίζει κανείς ότι το όπλο θα έρθει και στα μέτρα που που έδωσες ή ακόμη χειρότερα ακόμη και αν θα έρθει στα μέτρα που έδωσες θα σου ταιριάζει (η γεωμετρία όλων των κοντακίων δεν είναι η ίδια).

    Εγώ προσωπικά , την επόμενη φορά θα πάρω μόνο τα σίδερα και θα πάω να φτιάξω κοντάκι – πάπια σε κοντακά. Είναι ίσως ο μοναδικός τρόπος να διασφαλίσεις πάνω από 95% επιτυχία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #316217

    Η δυνατότητα να παραγγείλεις κοντάκι στα μέτρα που θέλεις υπάρχει και στα δύο , αλλά μην νομίζει κανείς ότι το όπλο θα έρθει και στα μέτρα που που έδωσες ή ακόμη χειρότερα ακόμη και αν θα έρθει στα μέτρα που έδωσες θα σου ταιριάζει (η γεωμετρία όλων των κοντακίων δεν είναι η ίδια).

    Εγώ προσωπικά , την επόμενη φορά [b]θα πάρω μόνο τα σίδερα και θα πάω να φτιάξω κοντάκι – πάπια σε κοντακά[/b]. Είναι ίσως ο μοναδικός τρόπος να διασφαλίσεις πάνω από 95% επιτυχία.

    Αν και καθήμενος, ορθά εμίλησες. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #167729

    Και μια πληροφορία για όποιον ενδιαφέρεται…
    Η Beretta δεν εχει στοκ 687 ΙΙΙ sporting αυτή την στιγμή (έτσι είπαν απο τηλ.) και την έκπτωση που συζητάμε,
    δεν την κάνει η εταιρία αλλά συγκεκριμένο κατάστημα.. οπότε περιμένουμε την DIANA..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #316194

    Και μια πληροφορία για όποιον ενδιαφέρεται…
    Η Beretta δεν εχει στοκ 687 ΙΙΙ sporting αυτή την στιγμή (έτσι είπαν απο τηλ.) και την έκπτωση που συζητάμε,
    δεν την κάνει η εταιρία αλλά συγκεκριμένο κατάστημα.. οπότε περιμένουμε την DIANA..

    Ίσως η προσφορά απο την Beretta να τελείωσε και το κατάστημα να έχει απόθεμα ακόμα απο εκπτωσιακό όπλο που είχε πάρει, όταν υπήρχε ακόμα η προσφορά.Ετσι είχα πάθει και εγώ με το 525 που είχα κλείσει (άσχετα αν τελικά κάτι στράβωσε και δεν το πήρα). Η προσφορά της Browning είχε τελειώσει το Σεπτέμβρη για τα poze, το κατάστημα όμως είχε ένα τελευταίο 525 που του είχε μείνει απο τότε, και το πουλούσε μετά απο δυο μήνες (Νοέμβριο, όταν το έκλεισα εγώ) στη τιμή της προσφοράς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    730
    Λευτέρης στις #316180

    Και μια πληροφορία για όποιον ενδιαφέρεται…
    Η Beretta δεν εχει στοκ 687 ΙΙΙ sporting αυτή την στιγμή (έτσι είπαν απο τηλ.) και την έκπτωση που συζητάμε,
    δεν την κάνει η εταιρία αλλά συγκεκριμένο κατάστημα.. οπότε περιμένουμε την DIANA..

    Hθελα να ηξερα ρε Παναγιωτη, ειλικρινα τι εχουν τελικα αυτοι εκει στην Beretta Hellas……. :lol: Δε το κλεινουν να ανοιξουν σουβλατζιδικο……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #314939

    Hθελα να ηξερα ρε Παναγιωτη, ειλικρινα τι εχουν τελικα αυτοι εκει στην Beretta Hellas……. :ph34r: Δε το κλεινουν να ανοιξουν σουβλατζιδικο……

    Μαντέψτε ποιος παραλαμβάνει αύριο το πρώτο του σκοπευτικό όπλο! Χι χι χι… :lol: :lol: :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #314930

    Μαντέψτε ποιος παραλαμβάνει αύριο [u]το πρώτο του[/u] σκοπευτικό όπλο! Χι χι χι… :ph34r: :lol: :lol:

    Να πω να πω ή είμαι εκτός συναγωνισμού???? :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #314928

    Να πω να πω ή είμαι εκτός συναγωνισμού???? :ph34r:

    Πε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #314927

    Πε.

    geo-winchester εν ονόματι Γιώργος Ψυλάκης???Τι κερδίζω???? :ph34r:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 106 έως 120 (από 156 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων