ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,441 έως 4,455 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498547

    Ωραια περασαμε και σημερα! ΜΗΔΕΝ!!! ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ!  :wacko:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #498548

    Απ’ όλα είχε ο μπαξές σήμερα στη Λαυρεωτική.

    Λαοθάλασσα,κάμποσα τρυγονάκια,πολύ ντουφεκίδι,συνοδευόμενο με τις ανάλογες

    ανταλλαγές <<φιλοφρονήσεων>> μεταξύ των συμμετεχόντων, μέχρι και σκαγιώματα

    άκουσα (αυτό δεν το είδα) και βέβαια σιγά μην έλειπαν και οι γνωστοί αδιόρθωτοι

    αυνάνες που θα έρθουν να κάτσουν δίπλα σου κάνοντας ότι δεν σε βλέπουν…!!!!

    Τώρα θα μου πεις τι καλύτερο περίμενες να βρείς σήμερα Κυριακή εκεί κάτω όταν

    μάλιστα ήταν γνωστό τοις πάσι,ότι έχει πέρασμα Τρυγονιών.

    Οπως θα καταλάβατε λοιπόν, όλοι θα πρέπει να ανταμείφθηκαν γιά την προσπάθεια

    και το πρωινό ξύπνημα με μερικά θηράματα και επέστρεψαν φαντάζομαι μες την

    τρελή χαρά.

    Να είμαστε όλοι καλά και αυτοί με τα πολλά (θηράματα) κι εμείς με τα λίγα και να

    έχουμε την υγειά μας να……..ξαναεξορμήσουμε……. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #498549

    Ωραια περασαμε και σημερα! ΜΗΔΕΝ!!! ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! :wacko:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    μήπως πρέπει να αλλάξεις μέρος;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498551

    Ωραια περασαμε και σημερα! ΜΗΔΕΝ!!! ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! :wacko: <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    μήπως πρέπει να αλλάξεις μέρος;;

    ποτε φιλε Μανο  :yes: εχω πολλους φιλους κυνηγους….ειδικα στα παραδοσιακα περασματα!!! Τα πουλια ακομη να μας κατεβουν…πουθενα δεν επαιξε τιποτα ακομη!! Απο πριν 14 χρονια που πηγαινω…αλλαξα πολλα μερη μεχρι να καταληξω εδω που παω τα τελευταια 7  :good: …..χαιρομαι που παιξατε πουλακια!! Και θα παιξετε κι αλλα ακομα…εμεις ειμαστε πιο νοτια…τα καλυτερα ερχονται!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498552

    Ωραια περασαμε και σημερα! ΜΗΔΕΝ!!! ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! :wacko: <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    μήπως πρέπει να αλλάξεις μέρος;;

    Αν ελεγα πως πηρε ενα ο συντροφος και ειδαμε ενα κοπαδακι των 7 θα αλλαζε κατι? Δεν νομιζω!! Καθε χρονο κανω απο 20 μεχρι και 30 πουλια….θα ερθουν δεν απελπιζομαι! :yes:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #498553

    μη τα παραλετε οσους ειδα σημερα απο 0 μεχρι 2 ο καλυτερος.τωρα αν καποιος τυχερος εκατσε σε κανα καλο ποστο αλλαζει το πραμα.γενικως λιγα πραγματα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #498570

    αρτα πρεβεζα το σαββατο τιποτα κυριακη κατι εγινε!σαββατο β.αττικη με bill σ4   ουτε που το ειδαμε κυριακη με μενιο ειδαμε 5 και πηρα 2 αγριοπεριστερα ,αντε μια βδομαδα πιστευω εμεινε για τα τρυγονακια μετα ορτυκακια !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/09/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    2
    ΑΝΔΡΕΑΣ στις #498574

    Καλημέρα καλή εβδομάδα, Ναυπακτός και πέριξ την Κυριακή ελάχιστα πουλάκια…. Πιθανά να περνάν από τους βασικούς διαδρόμους και γιαυτό έχουν κίνηση τα κυκλαδονήσια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #498575

    Καλημέρα τουφεκαλεύριδες!

    Η Λαυρεωτική έχει πουλιά….όχι πολλά….αλλά έχει τριγώνια για να κάνεις το κυνήγι σου. Η εικόνα που έχω είναι ίδια με αυτή που περιέγραψε ο loucas…οπότε να μην τα ξαναλέω και εγώ…

    Τα ορτύκια της Λαυρεωτικής όμως….. είναι σε πονήρα σημεία… 😉

    Μια παράκλιση….μπορεί το κυνήγι του τριγωνιού να μην χρειάζεται γιλέκο…όμως όταν το κυνηγάς σε μέρος που άλλοι 100 κυνηγοί ψάχνουν για ορτύκια…καλό είναι να σε βλέπουν που κάνεις καρτέρι…γιατί μπορεί να σκαγιαστείς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498576

    Καλημερες….σημερα κατι φανηκε στον οριζοντα. Μπηκαν απο θαλασσα 6 κοπαδακια απο 6 εως και 12 πουλια. Δυστυχως η απουσια των κυνηγων (ειμασταν ολοι κι ολοι 3 ατομα εκει που πηγα) εκανε τη ζημια της αφου περασαν ολα ατουφεκιστα  :negative: . τελικο αποτελεσμα πηρε ο συντροφος 1 που ηρθε μοναχο του! Με κουρασανε φετος….αργησανε πολυ…παρα πολυ! Ουτε στο ξεκλαρωμα δεν σηκωνετε κανενα… αλλες χρονιες ειχαμε 1-2 πουλια στο χερι πριν να ξημερωσει….ειδομεν στη συνεχεια… :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498625

    Εντελως μονος σημερα…μπηκαν 3 κοπαδια (8-10-15) που περασαν ανοιχτα απο μενα…και ηρθαν και  4 μονά πανω μου. Το ενα απο το νοτο το αλλο απο βορρα το αλλο απο ανατολη και το αλλο απο τη δυση! Δεν περιγραφω αλλο!! Τελος!!! :wacko: Τι σκ@τ@ γινετε φετος μαζι μου? :scratch:  Δεν υπαρχει αυτη η χρονια…ειλικρινα!!! καλη συνεχεια παιδια…και καλες επιτυχιες σε ολους!!! :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    117
    ΚΟΛΟΒΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ στις #498660

    Καλησπέρα σε όλους! Στην ανατολική Κρήτη ακόμα πέρασμα τρυγονιών δεν έχει κάνει! Πιστεύω ότι το επόμενο τριήμερο είναι ιδανικό λόγω καιρού αλλά και φεγγαριού! Ας ελπίσουμε τα πουλιά να είναι πίσω και να μας κάνουν την τιμή… Θα ενημερώσω έτσι κι αλλιώς!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #498663

    Εντελως μονος σημερα…μπηκαν 3 κοπαδια (8-10-15) που περασαν ανοιχτα απο μενα…και ηρθαν και 4 μονά πανω μου. Το ενα απο το νοτο το αλλο απο βορρα το αλλο απο ανατολη και το αλλο απο τη δυση! Δεν περιγραφω αλλο!! Τελος!!! :wacko: Τι σκ@τ@ γινετε φετος μαζι μου? :scratch: Δεν υπαρχει αυτη η χρονια…ειλικρινα!!! καλη συνεχεια παιδια…και καλες επιτυχιες σε ολους!!! :good:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    Αχιλέα καλησπέρα. Ένα θα σου πω που προφανώς το ξέρεις: Ο επιμένων νικά έστω και αργά.Υπομονή και θα δικαιοθείς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #498668

    Με ενα μικρο σημερα τα καναμε 5 ,δεν μας θελει….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498680

    Αχιλέα καλησπέρα. Ένα θα σου πω που προφανώς το ξέρεις: Ο επιμένων νικά έστω και αργά.Υπομονή και θα δικαιοθείς

     Καλημερα φιλε Νικολα! Χαιρετιζω και τα υπολοιπα παιδια της παρεας! Παρολο που ουτε και σημερα ειχε πουλια…κινηθηκαν 4 στη περιοχη μας και πηραμε τα 3. Το 1 εγω (επιτελους) και 2 ο συντροφος….ας ειναι και ετσι παρα καθολου :yahoo: Εξακολουθω να πιστευω οτι ο κυριως ογκος των πουλιων ακομα να κατεβει….εκτος και αν μιλαμε για τη χειροτερη χρονια των τελευταιων 10 χρονων!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,441 έως 4,455 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων