ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,471 έως 4,485 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    120
    xristos στις #498797

    Καλημερα.Δυτικη Ελλαδα απο 1η του μηνα μεχρι 14 καθε μερα σε κλασικα καρτερια εκτος απο μια-δυο μερες που ειχε κατι λιγα πουλια στο ξεκουρνασμα τις υπολοιπες τιποτα.Απο εκει και υστερα δεν εχω εικονα.Μια απο τις χειροτερες χρονιες.Για την ιστορια ειχε και μια εβδομαδα με βροχες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #498800

    Καλημέρα. Δεύτερη βόλτα στην περιοχη Μαζωτού Λάρνακας.Όπως και την προηγούμενη φορά  υπήρχε κοσμοσιροή(Σε μία περιοχή 200χ200 υπήρχαν 10 τουφέκια μπορεί και παραπάνω).Πολές τουφεκές άκουσα αλλά τρυγόνια από το καρτέρι που καθόμουν μέχρι της 7:30 δεν είδα να περνάνε.Μετά περπάτησα και κατά τύχη ξεκλάρωσα δύο από μεμονομένα λιόδεντρα αλλά η δυνατότητα για βολή ήταν οριακή και με τα οχταράκια διασποράς οι ελπίδες για επιτυχία εξανεμίστηκαν στην πρώτη ντουφεκιά.Αύριο πάλι ελπίζοντας σε καλύτερη τύχη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    150
    nikolaos στις #498801

    Σημερα δεν τους χαριστηκα! Ενα κοπαδι με 7-8 ηρθε κατα μετωπο επιθεση και πηρα 1 εγω και 1 ο συντροφος! Σε 5 λεπτα ενα ζευγαρακι που το εκανα νταμπλ….και ενα κοπαδι με 5 που περασε απο το συντροφο κανοντας και αυτος νταμπλ μα δυστυχως το δευτερο πουλι του το πηρε ο διπλανος :negative: …ειδαμε ακομα 3 κοπαδια απο 5-6 πουλια. ΜΙΑ ΧΑΡΑ!!!! :yahoo:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    ΩΡΑΙΑ ΕΚΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΣ ΧΑΡΜΑ ΟΦΘΑΛΜΩΝ.ΚΑΙ ΣΤΑ ΤΕΡΙΑ ΤΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498802

    Καλημέρα. Δεύτερη βόλτα στην περιοχη Μαζωτού Λάρνακας.Όπως και την προηγούμενη φορά υπήρχε κοσμοσιροή(Σε μία περιοχή 200χ200 υπήρχαν 10 τουφέκια μπορεί και παραπάνω).Πολές τουφεκές άκουσα αλλά τρυγόνια από το καρτέρι που καθόμουν μέχρι της 7:30 δεν είδα να περνάνε.Μετά περπάτησα και κατά τύχη ξεκλάρωσα δύο από μεμονομένα λιόδεντρα αλλά η δυνατότητα για βολή ήταν οριακή και με τα οχταράκια διασποράς οι ελπίδες για επιτυχία εξανεμίστηκαν στην πρώτη ντουφεκιά.Αύριο πάλι ελπίζοντας σε καλύτερη τύχη.

    Φιλε Νικολα στελε μου το κινητο σου…και αν θα πας αυριο οπως ειπες  ελα να σε παρω μαζι μου  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498803

    Σε μας κατι κινηθηκε και σημερα…3 κοπαδια των 5 και 2 κοπαδακια των 3 και κατι μονα στο ξεκλαρωμα…μας εκαναν λιγο παρτυ! Αποτελεσμα  πηρα παλι 3 πουλακια εγω (επρεπε να παρω ακομα 1) 2 ο συντροφος και 3 ενας αλλο φιλαρακι! Καλα περασαμε!!!  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498808

    Ωραια περασαμε και σημερα! ΜΗΔΕΝ!!! ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! :wacko: <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    μήπως πρέπει να αλλάξεις μέρος;;

    Φιλε Μανο νομιζω δικαιωνομαι σιγα σιγα που εμεινα κολλημενος στο ιδιο μερος και στο ιδιο ποστο… :yes:  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #498870

    βολτουλα το σαββατο ,απο τρυγονια τιποτα ουτε που το ειδαμε ,1 αγριοπεριστερο πηρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498912

    Παιδια τι γινετε? Ησυχια στο μετωπο? :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #498920

    Ωραια περασαμε και σημερα! ΜΗΔΕΝ!!! ΤΙ-ΠΟ-ΤΑ! :wacko: <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    μήπως πρέπει να αλλάξεις μέρος;;

    Φιλε Μανο νομιζω δικαιωνομαι σιγα σιγα που εμεινα κολλημενος στο ιδιο μερος και στο ιδιο ποστο… :yes: :yes:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    αχιλλέα τωρα το είδα,είδες τελικά αυτο που έλεγες έγινε,και εγώ στην τσίχλα την έχω πατήσει έτσι :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #498928

    Παιδια τι γινετε? Ησυχια στο μετωπο? :bye:

    <hr />

    Αχιλλεας- οχι αυτος της Τροιας, της κυνηγολατρειας!

    Αφού τα είπαμε ρε φιλαράκι Αχιλλέα,τα πολλά …και τώρα πιά, σχεδόν όλα έχουν περάσει !!! 😥

    Αν έχουν ξεμείνει τπτ πιτσούνια και ενήλικα  από τελευταίες γέννες :unsure:  θα τα δούμε με τις πρώιμες τσίχλες  :yahoo:χαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #498929

    Για αυτα τα λιγα που εμειναν πισω ρωταω ρε Σπυρο! :yes: Τι? Ετσι θα τα αφησουμε? Ψες εφαγα δυο και τα λιγουρευτικα παλι :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #499013

    αχχιλεα τι εγινε?τα παρατησες?αλλο ενα περασμα θα το κανει!το θεμα ειναι ποιος θα ειναι στα καρτερια!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #499022

    Σταθη μου ειχα δουλειες και δεν μπορεσα να παω….ομως παει ενα αλλο φιλαρακι εμπιστοσυνης στο ποστο μου και η ενημερωση που εχω ειναι μηδεν απο μηδεν!! Αυριο θα παει ο συντροφος μου (ξαδελφος μου) και εγω με βλεπω για το σκ…ισως και αυριο… ασε που η γριουλλα μου εχει τα πανω της τις τελευταιες μερες και τη λυπαμαι … σκεφτομαι να την παρω να φερμαρει κανενα ορτυκακι να χαρει λιγο γιατι ειναι ηδη στα 14 της η κοριτσαρα μου!!! Καταλαβες νομιζω….ο ξαδελφος θελει τρυγονια…το σκυλι θελει ορτυκια…και εγω στη μεση να τα θελω ολα :scratch:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #499023

    Βρε συ Αχιλλέα, χαλάνε χατήρι στα κορίτσια;  B-)

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #499045

    Βρε συ Αχιλλέα, χαλάνε χατήρι στα κορίτσια; B-)

    <hr />

    Φιλικά Μάριος – Prowler ®

    Αυτο να μου πεις! Θα παρω το κοριτσι τοτε το Σαββατο για ορτυκια…και την Κυριακη στα τρυγονια με τον ξαδελφο :yes: κι οτι βρεξει ας κατεβασει! 🙂

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,471 έως 4,485 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων