ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,891 έως 4,905 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523035

    Σήμερα είδα μια 5αδα ψηλωμενα και 2 στουκας μονά το πρωί. Δεν βγήκε κανενα για βολη. 3 κουρουνες μείον και 5 σύκα καταβροχθισμενα!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #523071

    Μέχρι τις 08:30 είδα πάνω από 10 πουλιά και από τα 5 που μας βγήκαν στο πόστο πήραμε τα 4 δύο άτομα. Μετά έβαλε αέρα και πιάσανε τα γκρέμνια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #523072

    Καλημερα και απο εμενα και εδω τα ιδια οπως τα λεει οΔημητρης  που και που περναει απο κανενα το μονο που περνανε ειναι μελισοφαγοι,εχω βαρησει στο συνολο 4 με πανω απο 10 εξοδους απο τοτε που ανοιξε μιλαμε για μεγαλη ηττα φετος.Καλα να εισται ολοι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #523116

    Γειά σας μάγκες!

    Καλώς σας βρήκα και πάλι

    Φέτος έχω κάνει μερικές εξόδους για τρυγόνια στο Γραμματικό και στα Γιάννενα..

    Λίγα πράματα και φέτος, αν είσαι τυχερός και πέσεις σε κανένα μπάσιμο έχει καλώς αλλιώς κουκουρούκου χαχαχαχα, βλέπουμε τις επόμενες πονηρές μέρες…

     

    Γιάννης

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523131

    Γιάννη καλώς μας ήρθες πισω!!! Θα έγραφα στο θέμα για τον Θρύλο αλλά ας τους αφήσουμε λίγο καιρό για να γλυψουν τις πληγές τους!!!!

    Στα τρυγόνια μια από τα ίδια. Πήγα αποψε σε μέρος που κρατάει περασματιαρικα. Ένα εμφανίστηκε και πέρασε ατουφεκιστο.

    Απορία: που είναι τα πουλιά που πέρασαν την ανοιξη;;; Λογικά επιστρέφουν από άλλο διάδρομο. Ούτε ένα συκοφαγο δεν έχω δει και την ανοιξη είχε γεμίσει ο τόπος από δαύτους! Μονο οι μελισσοφαγοι εμφανιστηκαν δυναμικα οπως την ανοιξη.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    7 hunter στις #523172

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ.ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΗΣ ΚΑΚΟΚΑΙΡΙΑΣ ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΞΟΡΜΗΣΗ ΣΗΜΕΡΑ ΠΕΡΙΞ ΘΗΒΑΣ.ΤΑ ΘΕΤΙΚΑ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΗΤΑΝ Ο ΚΑΦΕΣ ΚΑΙ Η ΤΥΡΟΠΙΤΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ Η ΜΠΥΡΙΤΣΑ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ.ΣΤΟ ΕΝΔΙΑΜΕΣΟ…..ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ ΤΙΠΟΤΑ!!!!ΟΥΤΕ ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΑΜΕ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523173

    Το θέμα τρυγόνια φέτος έδωσε πολύ πονο. Όπως είχα γράψει πριν την έναρξη,  στην χρονιά που απο τέλος Απριλίου μέχρι αρχες Αυγούστου  είχε γεμίσει ο τόπος τρυγόνια , παραλίγο να μείνουμε ατουφεκιστοι!!! Δεν ξέρω αν ολοκληρώθηκαν τα περάσματα η μετά την κακοκαιρία βρούμε τίποτα σταματημένα πουλια. Πάντως καλοκαιρία και βοριάδες τα έστειλαν στο Αφρικα όλα την νυχτα. Και να δούμε αν θα μας αφήσουν να το κυνηγήσουμε ξανά από του χρόνου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #523174

    Το θέμα τρυγόνια φέτος έδωσε πολύ πονο. Όπως είχα γράψει πριν την έναρξη, στην χρονιά που απο τέλος Απριλίου μέχρι αρχες Αυγούστου είχε γεμίσει ο τόπος τρυγόνια , παραλίγο να μείνουμε ατουφεκιστοι!!! Δεν ξέρω αν ολοκληρώθηκαν τα περάσματα η μετά την κακοκαιρία βρούμε τίποτα σταματημένα πουλια. Πάντως καλοκαιρία και βοριάδες τα έστειλαν στο Αφρικα όλα την νυχτα. Και να δούμε αν θα μας αφήσουν να το κυνηγήσουμε ξανά από του χρόνου.

    καλησπερα δημητρη εγω το συγκεκριμενο θηραμα το ξεκινησα κανονικα απο πολυ νεος μαζι με τη τσιχλα και το ορτυκι το 2014  ειναι και η τελευ ταια χρονια που πηγα  μακεδονια γι αυτο το θηραμα. τα περισσοτερα που εχω κανει σε μια μερα ειναι 10 και τα λιγοτερα 0 και μιλαμε για 16οο χιλιομετρα τη φορα, θες μια η αλλαγη του καιρου τη τελευταια στιγμη θες το καγκουριλικη που επικρατει ολο κατι γινοταναι  καιδεν ευχαριστιομουνα.βουλγαρια και σκοπια συνηδειτα δε παω αρα περιστασιακα αν παρω κανενα εδω κοντα οπως φετος που πηρα 2 στο ορτυκι πιασμενα στα βραχια ηταν. αυτα για το τρυγονι ευχομαι καλη σαιζον με υγεια,

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #523176

    Γιάννη στο κυνήγι του τρυγονιου επικρατει παντου το καγκουριλικι που λες. Ίσως επειδή τα πουλιά είναι πιο πολλά σε κάποια σημεία και μαζεύεται κάθε καρυδιάς καρύδι εκει. Σκόπια και Βουλγαρία μου έχουν προτείνει πολλές φορές να πάω και εγώ συνειδητά αρνηθηκα. Δύο φορές έχω κυνηγήσει στη Μακεδονία και πραγματικά το είχα ευχαριστηθεί γιατί πετύχαμε τρυγόνια και ντοπιαρες γαλαζιες. Μια έξοδο την Κυριακή σχεδιάζω ακόμη και θα πω και του χρόνου. Αναμένοντας τις πιτσιλωτες πλεον….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #523177

    Γεια χαρα σε ολλους τετοια δυστυχια φετος δεν ειχα ξαναδει τελικα μετα απο μερες υπομονης εγω τελειωσα για φετος του χρονου με υγεια καλη συνεχεια σε οσους περιμενουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    kostasniva στις #523215

    Κανένα τρυγόνι προς κοπαΐδα???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #523216

    Δεν χάνεις τίποτα να πας αύριο , με την ανακατωσουρα που έγινε ποτέ δεν ξερεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    kostasniva στις #523217

    Να σε καλά έτσι λέω να κάνω

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    33
    kostasniva στις #523219

    Μετά από πολύ ώρα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    53
    TINOSISLAND στις #523220

    Πολύ μεγάλο πέρασμα σήμερα στην Σαντορίνη……………………

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,891 έως 4,905 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων