ΤΡΥΓΟΝΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #293636

    Είμαι καλός στα χαμηλά και στον λαγό ………………….. μπορεί να γίνει κάτι?
    [/quot

    ΚΟΙΤΑ,ΕΚΕΙ ΣΕ ΜΑΣ ΟΙ ΛΑΓΟΙ
    ΠΕΤΑΝΕ ΨΗΛΑ.
    ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ!!

    ;) :D :lol:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #293613

    [img]http://img814.imageshack.us/img814/7534/assetslarget11761497121.jpg[/img]

    [size=3]ΣΥΡΜΑΤΑ ΘΑ ΕΧΕΙ??????????

    Μ' ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΜΠΑΝΙΣΤΗΡΙ ΔΑΝΟ :lol: [/size]

    [font=”Comic Sans MS”]ΑΜΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ Θ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ
    ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΑΤΙ
    . ;) :D [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #176653

    Ρε παιδια θα τρελαθω.

    Προχτες ειχα παει για περπατημα σε ενα μερος εδω κοντα, και απο τις ελιες σηκωθηκαν 2. Τρυγονια ηταν μαλλον, γιατι οι δεκοχτουρες ειναι πολυ ημερες, και δεν θα σηκωνονταν σε τοσο μεγαλη αποσταση (λιοφυτο ηταν με 3 σειρες δεντρα). Τα ειδα οπως σηκωθηκαν στον αερα. Σκεφτηκα οτι δε μπορει, τετοια εποχη τρυγονια εδω κατω, μαλλον δεκοχτουρες θα ταν. Και προχωρησα.

    Αμεσως ομως μετα περασε απο πανω μου μια χαλκοκουρουνα. Εχω χρονια να δω, και ειδικα αυτη την εποχη μου φανηκε φοβερα παραξενο.

    http://migration.wordpress.com/2010/06/30/european-roller/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #293601

    [font=”Comic Sans MS”][b]ΑΜΑ ΒΡΩ ΧΡΟΝΟ Θ ΑΡΧΙΣΩ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ
    ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΑΤΙ[/b]. ;) :D [/font]

    [font=”Comic Sans MS”]Για να μην ξεχνιωμαστε,εγω και ο Φωτης εχουμε πληρωσει την συνδρομη απο περυση,ετσι;;;

    υσ.το καρτερι στη βρυση,δικο μου.Και δεν θελω διαφωνιες.[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #293600

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]Για να μην ξεχνιωμαστε,εγω και ο Φωτης εχουμε πληρωσει την συνδρομη απο περυση,ετσι;;;[/size][/font][/b]

    [font=”Comic Sans MS”]
    ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ,ΠΡΟΠΛΗΡΩΣΑΤΕ.
    ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΕΡΣΥΝΕΣ ΤΙΜΕΣ.
    ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΦΕΤΟΣ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΚΑΤΙ ΨΙΛΑ
    ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΛΥΨΕΤΕ ΤΙΣ ΑΥΞΗΣΕΙΣ..
    [/font]
    [/color][/color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #293599

    [b][font=”Comic Sans MS”][size=4]

    υσ.το καρτερι στη βρυση,δικο μου.Και δεν θελω διαφωνιες.[/size][/font][/b]

    [font=”Comic Sans MS”]ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.
    ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΦΕΤΟΣ Η ΒΡΥΣΗ ΠΑΕΙ ΔΙΠΛΗ ΤΙΜΗ.
    ΤΡΙΓΩΝΙ Κ 2ΕΥΡΩ.
    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #293596

    [font=”Comic Sans MS”][color=”#000080″][b]ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ.
    ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΦΕΤΟΣ Η ΒΡΥΣΗ ΠΑΕΙ ΔΙΠΛΗ ΤΙΜΗ.
    ΤΡΙΓΩΝΙ Κ 2ΕΥΡΩ.[/b][/color][/font]

    [font=”Comic Sans MS”]ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΠΑΙΔΙΑ.

    ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.

    ΕΤΣΙΙΙΙ?

    ΤΟ ΤΡΥΓΩΝΙ ΠΑΕΙ 5ΕΥΡΩ.[/font][/size]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #293587

    Ρε παιδια θα τρελαθω.

    Προχτες ειχα παει για περπατημα σε ενα μερος εδω κοντα, και απο τις ελιες σηκωθηκαν 2. Τρυγονια ηταν μαλλον, γιατι οι δεκοχτουρες ειναι πολυ ημερες, και δεν θα σηκωνονταν σε τοσο μεγαλη αποσταση (λιοφυτο ηταν με 3 σειρες δεντρα). Τα ειδα οπως σηκωθηκαν στον αερα. Σκεφτηκα οτι δε μπορει, τετοια εποχη τρυγονια εδω κατω, μαλλον δεκοχτουρες θα ταν. Και προχωρησα.

    Αμεσως ομως μετα περασε απο πανω μου μια χαλκοκουρουνα. Εχω χρονια να δω, και ειδικα αυτη την εποχη μου φανηκε φοβερα παραξενο.

    [url=”http://migration.wordpress.com/2010/06/30/european-roller/”]http://migration.wordpress.com/2010/06/30/european-roller/[/url]

    Βικτωρα τρυγονια εχει εδω ολο το καλοκαιρι και προχθες που πηγα στο Βατολακο στο καμπο ακουσα μερικα πρωι πρωι .Για μπλαβη φιλε εχω να δω χρονια , καποτε περνουσαν τελος αυγουστου καμποσες απο το χοριο μου αλλα τωρα και 20 χρονια εχω να δω .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #293575

    Βικτωρα τρυγονια εχει εδω ολο το καλοκαιρι και προχθες που πηγα στο Βατολακο στο καμπο ακουσα μερικα πρωι πρωι .Για μπλαβη φιλε εχω να δω χρονια , καποτε περνουσαν τελος αυγουστου καμποσες απο το χοριο μου αλλα τωρα και 20 χρονια εχω να δω .

    Nικο, δε μιλαμε για το Βατολακο, εκει το ξερω και γω. Σου μιλαω για Ακρωτηρι, συγκεκριμενα στο Πολυτεχνειο διπλα, στο Παρκο Χλωριδας και Πανιδας. Γι'αυτο μου εκανε τοσο τρομερη εντυπωση το γεγονος. Μπλαβες βλεπω συχνα, ειδικα τις πρωτες μερες των περασματων. Αλλα τετοια εποχη ρε συ, ειναι καπως περιεργο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #293568

    [font=”Comic Sans MS”][b][color=”#0000FF”]ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΠΑΙΔΙΑ.

    ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ.

    ΕΤΣΙΙΙΙ?

    [size=3]ΤΟ ΤΡΥΓΩΝΙ ΠΑΕΙ 5ΕΥΡΩ.[/color][/b][/font][/size]

    ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ….ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ Κ ΜΕ ΣΚΙΑ…ΜΕ ΝΕΡΟ ΑΦΘΟΝΟ ΣΤΑ 10 ΜΕΤΡΑ(Κ ΠΛΑΣΤΗΚΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ) Κ ΜΕΤΑ ΒΟΥΛΓΑΡΕΣ,ΟΥΚΡΑΝΙΔΕΣ,ΡΩΣΙΔΕΣ Κ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΓΙΑ ΜΑΣΑΖ…
    3 ΕΥΡΟ ΤΟ ΤΡΥΓΟΝΙ
    20 ΕΥΡΟ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ
    Κ ΕΝΑ 30αρι Η ΓΥΝΑΙΚΑ……. ;) :D :lol:

    ΔΑΝΕ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΩ ΤΗΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ….. :D :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2191
    jason στις #293567

    Ρε παιδια θα τρελαθω.

    Προχτες ειχα παει για περπατημα σε ενα μερος εδω κοντα, και απο τις ελιες σηκωθηκαν 2. Τρυγονια ηταν μαλλον, γιατι οι δεκοχτουρες ειναι πολυ ημερες, και δεν θα σηκωνονταν σε τοσο μεγαλη αποσταση (λιοφυτο ηταν με 3 σειρες δεντρα). Τα ειδα οπως σηκωθηκαν στον αερα. Σκεφτηκα οτι δε μπορει, τετοια εποχη τρυγονια εδω κατω, μαλλον δεκοχτουρες θα ταν. Και προχωρησα.

    Αμεσως ομως μετα περασε απο πανω μου μια χαλκοκουρουνα. Εχω χρονια να δω, και ειδικα αυτη την εποχη μου φανηκε φοβερα παραξενο.

    [url=”http://migration.wordpress.com/2010/06/30/european-roller/”]http://migration.wordpress.com/2010/06/30/european-roller/[/url]

    ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΤΕ LIVE ΧΑΛΚΟΚΟΥΡΟΥΝΑ….ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΚΙΣΣΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕ ΠΙΟ ΩΡΑΙΑ ΧΡΩΜΑΤΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #293565

    Nικο, δε μιλαμε για το Βατολακο, εκει το ξερω και γω. Σου μιλαω για Ακρωτηρι, συγκεκριμενα στο Πολυτεχνειο διπλα, στο Παρκο Χλωριδας και Πανιδας. Γι'αυτο μου εκανε τοσο τρομερη εντυπωση το γεγονος. Μπλαβες βλεπω συχνα, ειδικα τις πρωτες μερες των περασματων. Αλλα τετοια εποχη ρε συ, ειναι καπως περιεργο.

    Βικτωρα και εμενα μου φενεται παραξενο τετοια εποχη για μπλαβες ,σηνιθος αυτες περναναι πρην τα τρυγονια .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/02/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1158
    babis-lavrio στις #176693

    Χαλκοκουρουνες ειχε κατι λιγες τον Απριλη και στην περιοχη μου που ειχαν χρονια να περασουν τετοια πουλα,και τον Σεμτεμβρη σπανια με τα περασματα,παρα πολλες χαλκοκουρουνες ομως βλεπω τα τελευταια χρονια στο χωριο τις γυναικας μου που ανεβαινω στην εναρξη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #293505

    ΣΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ….ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΗΜΕΙΟ Κ ΜΕ ΣΚΙΑ…ΜΕ ΝΕΡΟ ΑΦΘΟΝΟ ΣΤΑ 10 ΜΕΤΡΑ(Κ ΠΛΑΣΤΗΚΑ ΠΟΤΗΡΙΑ ΑΜΑ ΘΕΛΕΤΕ) Κ ΜΕΤΑ ΒΟΥΛΓΑΡΕΣ,ΟΥΚΡΑΝΙΔΕΣ,ΡΩΣΙΔΕΣ Κ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ ΓΙΑ ΜΑΣΑΖ…
    3 ΕΥΡΟ ΤΟ ΤΡΥΓΟΝΙ
    20 ΕΥΡΟ ΤΟ ΚΑΡΤΕΡΙ
    Κ ΕΝΑ 30αρι Η ΓΥΝΑΙΚΑ……. ;) :D :lol:

    ΔΑΝΕ ΘΑ ΣΟΥ ΦΑΩ ΤΗΝ ΠΕΛΑΤΕΙΑ….. :D :D

    [font=”Comic Sans MS”]ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΒΑΛΕ Κ ΜΕΝΑ ΜΕΣΑ!!!!

    ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ????[/font]

    :D :D :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    12190
    Ανώνυμος στις #176775

    Πολύ βροχή όλο το βράδυ , έτοιμος να βρέξει πάλι έφτιασα ένα καφεδάκι και κάθομαι στην βεράντα ούτε για δήγμα τρυγόνι , ότι είχαν απομένει από της ντουφεκιές των ντόπιων τα έδιωξε η βροχή , τες πα παλιές αμαρτίες .

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 4,919 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων