ΔΟΚΙΜΕς ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΕΩΝ ΚΑΙ ΚΑΤΑΝΟΜΩΝ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 494 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Iδιογόμωση

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #178455

    εσενα κωστα ,σου αρεσει η τουφεκια της fabarm ?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #289731

    εσενα κωστα ,σου αρεσει η τουφεκια της fabarm ?

    ΜΥΘΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΦΑΒΑΡΜ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΙΣ (ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ :P )
    ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΕΡΙΞΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΙΑΝΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΡΑΣΚΟΥΕΤΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΡΕΤΑ ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΕΣΩ ΕΞΩ ΤΣΟΚ BRILEY
    ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ FABARM.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΠΛΗΡΩς ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.ΔΥΣΤΥΧΩς ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΜΑς ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
    ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ WINCHESTER SELECT SPORTING.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΛΙ :)
    ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΟΠΛΟ ΕΑΝ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΛΕς ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΚΑ ΟΠΛΑ
    ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΙΣΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΕΙΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΣΟΚ ΤΗς BRILEY

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #289728

    ΜΥΘΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΦΑΒΑΡΜ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΙΣ (ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ :P )
    ΤΟ ΟΠΛΟ ΤΟ ΠΗΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ ΕΡΙΞΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΡΙΑΝΤΑ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΤΟ ΣΑΡΑΣΚΟΥΕΤΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΜΠΕΡΕΤΑ ΒΙΤΟΡΙΑ ΜΕ ΕΝΑ ΕΣΩ ΕΞΩ ΤΣΟΚ BRILEY
    ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ FABARM.ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΙΚΑ ΠΛΗΡΩς ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΠΛΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ.ΔΥΣΤΥΧΩς ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΟΔΕΙΧΤΗΚΕ ΟΤΙ ΜΑς ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ
    ΕΠΟΜΕΝΗ ΔΟΚΙΜΗ ΜΕ WINCHESTER SELECT SPORTING.ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΔΩ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΑΛΙ :)
    ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΟΠΛΟ ΕΑΝ ΟΙ ΔΟΚΙΜΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΕΤΡΑ ΠΟΥ ΛΕς ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΔΟΚΙΜΑΣΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕΚΑ ΟΠΛΑ
    ΒΕΒΑΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΑΝΙΣΙΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΕΙΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΤΣΟΚ ΤΗς BRILEY

    φιλε κωστα,σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια ,και παντα οτι γραφω ειναι η αληθεια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #289727

    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΤΟ 90% ΤΩΝ ΟΠΛΩΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΜΙΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΜΕ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΥΨΗΛΩΝ ΤΑΧΥΤΗΤΩΝ ΜΕΧΡΙ ΤΑ 30 ΜΕΤΡΑ.ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ……………….ΟΟΟΟ :)
    ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙς ΜΙΑ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΤΟΥ 80% ΣΤΑ 35 ΜΕΤΡΑ ΜΕ ΜΕΡΙΚΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΟ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΟΙ ΑΡΧΙΚΕς ΤΑΧΥΤΗΤΕς ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ 390 ΜΕΤΡΑ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟΛΕΠΤΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1007
    reload79 στις #289726

    φιλε κωστα,σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια ,και παντα οτι γραφω ειναι η αληθεια

    Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΔΗΜΗΤΡΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΛΕΓΕΤΑΙ.ΤΟ ΟΠΛΟ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΠΙΟ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΤΙΚΟ ΕΧΩ ΔΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ
    ΑΥΡΙΟ -ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΘΑ ΡΙΞΩ ΜΕΡΙΚΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΕΝΑ SELECT SPORTING ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΓΙΑ ΔΟΚΙΜΗ Ο ΚΟΛΛΗΤΟς ΜΟΥ
    ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ………………… :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    MB36-M92S στις #178986

    Πολυ θα ηθελα να δω τουφεκια στο χαρτι απο maxus,sx3(αχρωμιοτο)και Α-400.
    Εννοειτε τα οπλα να ειναι μαμα και με φυσιγγια εμποριου(32γρ).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #288219

    Πολυ θα ηθελα να δω τουφεκια στο χαρτι απο maxus,sx3(αχρωμιοτο)και Α-400.
    Εννοειτε τα οπλα να ειναι μαμα και με φυσιγγια εμποριου(32γρ).

    Για να βγει ένα κάπως σαφές συμπέρασμα, θα πρέπει η δοκιμή να γίνει με πολλά διαφορετικά βάρη γομώσεων και νούμερα σκαγιών, καθώς και δοκιμές διάτρησης ή και ταχομέτρησης.

    Είναι πρακτικά αδύνατον να επικρατήσει ένα όπλο και σε συγκέντρωση/κατανομή και σε διάτρηση με όλα τα διαφορετικά φυσίγγια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    MB36-M92S στις #288207

    Για να βγει ένα κάπως σαφές συμπέρασμα, θα πρέπει η δοκιμή να γίνει με πολλά διαφορετικά βάρη γομώσεων και νούμερα σκαγιών, καθώς και δοκιμές διάτρησης ή και ταχομέτρησης.

    Είναι πρακτικά αδύνατον να επικρατήσει ένα όπλο και σε συγκέντρωση/κατανομή και σε διάτρηση με όλα τα διαφορετικά φυσίγγια.

    Leo o τροπος που αναφερεις ειναι και ο πιο σωστος αλλα και ο πιο χρονοβορος για ασφαλη συμπερασματα .
    Ποτε ειπαμε οτι θα κανεις το συγκριτικο test? :) :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #288199

    Leo o τροπος που αναφερεις ειναι και ο πιο σωστος αλλα και ο πιο χρονοβορος για ασφαλη συμπερασματα .
    Ποτε ειπαμε οτι θα κανεις το συγκριτικο test? :) :lol:

    Για να καταλάβεις, έκανα μια πρόχειρη σύγκριση σε τηλεφωνικό κατάλογο της SX2 που αγόρασα πριν λίγες μέρες με την 391 που είχα ήδη. Δυστυχώς είχα μόνο δύο φυσίγγια, αλλά αρκούν για να πάρεις μία ιδέα πόσο διαφορετικά είναι τα δύο όπλα.

    Με φυσίγγι 28 γραμμαρίων νο 7,5 η Beretta τρύπησε 40 παραπάνω σελίδες από τη Winchester. Με φυσίγγι 38 γραμμαρίων νο 4, η Winchester τρύπησε 90 περισσότερες σελίδες από τη Beretta.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #288179

    Για να καταλάβεις, έκανα μια πρόχειρη σύγκριση σε τηλεφωνικό κατάλογο της SX2 που αγόρασα πριν λίγες μέρες με την 391 που είχα ήδη. Δυστυχώς είχα μόνο δύο φυσίγγια, αλλά αρκούν για να πάρεις μία ιδέα πόσο διαφορετικά είναι τα δύο όπλα.

    Με φυσίγγι 28 γραμμαρίων νο 7,5 η Beretta τρύπησε 40 παραπάνω σελίδες από τη Winchester. Με φυσίγγι 38 γραμμαρίων νο 4, η Winchester τρύπησε 90 περισσότερες σελίδες από τη Beretta.

    πραγματικα εντυπωσιακο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    MB36-M92S στις #288138

    Για να καταλάβεις, έκανα μια πρόχειρη σύγκριση σε τηλεφωνικό κατάλογο της SX2 που αγόρασα πριν λίγες μέρες με την 391 που είχα ήδη. Δυστυχώς είχα μόνο δύο φυσίγγια, αλλά αρκούν για να πάρεις μία ιδέα πόσο διαφορετικά είναι τα δύο όπλα.

    Με φυσίγγι 28 γραμμαρίων νο 7,5 η Beretta τρύπησε 40 παραπάνω σελίδες από τη Winchester. Με φυσίγγι 38 γραμμαρίων νο 4, η Winchester τρύπησε 90 περισσότερες σελίδες από τη Beretta.

    Αν και τα δυο ειναι 12ρια προφανος εχουν διαφορετικα γουστα στο βαρος τις γομωσης.

    ΥΓ.Καλοαιματο και καλοτουφεκο το SX2 :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #288134

    Για να καταλάβεις, έκανα μια πρόχειρη σύγκριση σε τηλεφωνικό κατάλογο της SX2 που αγόρασα πριν λίγες μέρες με την 391 που είχα ήδη. Δυστυχώς είχα μόνο δύο φυσίγγια, αλλά αρκούν για να πάρεις μία ιδέα πόσο διαφορετικά είναι τα δύο όπλα.

    Με φυσίγγι 28 γραμμαρίων νο 7,5 η Beretta τρύπησε 40 παραπάνω σελίδες από τη Winchester. Με φυσίγγι 38 γραμμαρίων νο 4, η Winchester τρύπησε 90 περισσότερες σελίδες από τη Beretta.

    μου κανει εντυπωση παντως το sx3 3,5in.που εχω το ξερεις αλωστε καμια καραμπινα δεν μπορεσε να το περασει σε διαρτιση ουτε σε ταχιτητα μονο το μιροκου στα 28-30 με περασε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #288131

    μου κανει εντυπωση παντως το sx3 3,5in.που εχω το ξερεις αλωστε καμια καραμπινα δεν μπορεσε να το περασει σε διαρτιση ουτε σε ταχιτητα μονο το μιροκου στα 28-30 με περασε

    Τα λέγαμε ρε Γιώργο, δεν τα λέγαμε; Το Winchester με αχρωμίωτη κάννη 18,85 χιλ. με τα πολλά γραμμάρια αγριεύει! :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    geo winchester στις #288129

    Τα λέγαμε ρε Γιώργο, δεν τα λέγαμε; Το Winchester με αχρωμίωτη κάννη 18,85 χιλ. με τα πολλά γραμμάρια αγριεύει! :lol:

    ετσι!! ετσι!!γκρρρρρ!!! :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #179012

    παιζει να δουμε δοκιμες με baikal mp153 ?

    πιστευω οτι θα εχει πολυ καλα αποτελεσματα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 494 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων