ΕΠΙΛΟΓΗ ΦΥΣΙΓΓΙΟΥ

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #177796

    Remington express No 5 αμερικάνικο.Πιέσεις κάτω από 700 όταν το lambro το καφέ δίνει 850 με 33γρ.Κλωτσάει λιγότερο από όλα τα Ελληνικά 33άρια και 34άρια.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    252
    panos vouno στις #291365

    Remington express No 5 αμερικάνικο.Πιέσεις κάτω από 700 όταν το lambro το καφέ δίνει 850 με 33γρ.Κλωτσάει λιγότερο από όλα τα Ελληνικά 33άρια και 34άρια.

    παρα πολυ καλο!!!!! δεν το αλλαζω!!!!! αν και εγω προτιμω το 4αρι!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    304
    nsigr στις #177797

    Τα ευρωπαικά δέν μπορούν να συναγωνιστούν τα αμερικάνικα.
    Είναι και ένας λόγος που τα αμερικάνικα έχουν τιμές 7 φορές μεγαλύτερη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    pausanias hunter στις #291296

    Remington express No 5 αμερικάνικο.Πιέσεις κάτω από 700 όταν το lambro το καφέ δίνει 850 με 33γρ.Κλωτσάει λιγότερο από όλα τα Ελληνικά 33άρια και 34άρια.

    ευχαριστω ολλους για το ενδιαφερον το φυσιγγι αυτο το remington express μπορεις να μου πεις ποσα γραμμαρια βγαινει υπαρχει καποιο site να δω τις κατηγοριες του? αν και το φοβαμαι λιγο για το δικανο μου γιατι αν θυμαμαι καλα γραφει μεχρι 850 bar πιεσεις .Ειναι καλο στις κοντικες ντουφεκιες!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/05/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    149
    BAIKALAKIAS στις #291294

    ευχαριστω ολλους για το ενδιαφερον το φυσιγγι αυτο το remington express μπορεις να μου πεις ποσα γραμμαρια βγαινει υπαρχει καποιο site να δω τις κατηγοριες του? αν και το φοβαμαι λιγο για το δικανο μου γιατι αν θυμαμαι καλα γραφει μεχρι 850 bar πιεσεις .Ειναι καλο στις κοντικες ντουφεκιες!!!

    ΦΙΛΑΡΑΚΟ, ΤΟ ΙΣΠΑΝΙΚΟ ΣΟΥ ΔΙΚΑΝΟ ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ ΜΕΧΡΙ 850 bar, ΑΛΛΑ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΔΟΚΙΜΑΣΤΕΙ ΣΤΑ 850 bar ΠΟΥ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΜΕΓΙΣΤΕΣ ΠΙΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 600 bar. ΘΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΟΧΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 33 ΓΡ ΣΚΑΓΙΩΝ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #291244

    ευχαριστω ολλους για το ενδιαφερον το φυσιγγι αυτο το remington express μπορεις να μου πεις ποσα γραμμαρια βγαινει υπαρχει καποιο site να δω τις κατηγοριες του? αν και το φοβαμαι λιγο για το δικανο μου γιατι αν θυμαμαι καλα γραφει μεχρι 850 bar πιεσεις .Ειναι καλο στις κοντικες ντουφεκιες!!!

    ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΑΠΟ 32-36 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΣΤΑ 600-650 ΒΑR. ΨΑΞΤΩ ΛΙΓΩ ΚΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΔΙΚΑΝΝΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #291109

    ευχαριστω ολλους για το ενδιαφερον το φυσιγγι αυτο το remington express μπορεις να μου πεις ποσα γραμμαρια βγαινει υπαρχει καποιο site να δω τις κατηγοριες του? αν και το φοβαμαι λιγο για το δικανο μου γιατι αν θυμαμαι καλα γραφει μεχρι 850 bar πιεσεις .Ειναι καλο στις κοντικες ντουφεκιες!!!

    Aν τίθεται θέμα παλαιότητας η φθοράς του όπλου σου πρώτα πας σε έναν σοβαρό οπλουργό και ξεχνας οτιδήποτε διάβασες εδω μέσα γιατί ενδεχομένως τότε να κινδυνεύεις ακόμη και με 450 bars.Aν όχι το express βγάζει περίπου 690 bars στα 35,5 γρμ.και κάνει για όλα τα όπλα άκαπνης πυρίτιδας που είναι σε καλή κατάσταση.Χαρακτηριστικά σου αναφέρω ότι τα δύο εναπομείναντα γερόντια στα μέρη μου ο ένας με Ισπανικό κοκοροντούφεκο κι ο΄άλλος με το περιβόητο σαιντ εντιεν χρησιμοποιούν το ίδιο φυσίγγι από τότε που ήταν χάρτινο και δεν το έχουν αλλάξει ποτέ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    25
    pausanias hunter στις #177964

    Απο τοτε που κυνηγαω με αυτο το δικανο ριχνω τα γερμανικα rotweil αξιοπιστο φυσιγγι μεχρι 36gr βεβαια δεν με προδωσε ποτε αλλα στις αρχες μπορω οτι το κλωτσημα του οπλου με ενοχλοθσε λιγο σε λογικα πλαισια παντα και σκεφτομουν να τα αλλαξω στις αρχες.το δικανακι μου περασε απο οπλουργο περυσι και δεν υπαρχει προβλημα ειχε χαλασει το ελατηριο της πρωτης βελονας και μου εκανε ενα γενικο service ο οπλουργος.. Σκεφτομουν να το αλλαξω παντοτε με ενα ξενο φυσιγγι οχι οτι εχω κατι με τα ελληνικα αλλα στο κυνηγι του λαγου δεν χωρουν λαθη.

    Απο τη διαβασα κοιταζωντας πιεσεις sto http://www.alfa-omega.gr/article.asp?AID=2175 ειδα οτι ολα τα 36 ειναι στις ιδιες πιεσεις πανω κατω.. αλλα γραφει με 24οC και οχι με 35 που κανει σε εμας στις αρχες ….
    Και ετσι ελεγα να κατεβω σε 34 το πολυ 33 γρ πιο κατω φοβαμαι να πω και την αληθεια για τον λαγο ξερεται ξενα φυσιγγια με αυτα τα γραμμαρια και τι πιεσεις ???

    Δυστυχως το rotweil και τα remigton που μου αρεσουν εμενα δεν βγαινουν κατω απο 36 αποοσο ξερω και ελεγα για τα bereta special 34gr No 6
    δεν θα μειωθει το κλωτσημα του οπλου λετε αμα κατεβω κατα 2 η 3 γραμμαρια?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #290975

    Απο τοτε που κυνηγαω με αυτο το δικανο ριχνω τα γερμανικα rotweil αξιοπιστο φυσιγγι μεχρι 36gr βεβαια [b]δεν[/b] με προδωσε ποτε αλλα στις αρχες μπορω οτι το κλωτσημα του οπλου με ενοχλοθσε λιγο σε λογικα πλαισια παντα και σκεφτομουν να τα αλλαξω στις αρχες.το δικανακι μου περασε απο οπλουργο περυσι και δεν υπαρχει προβλημα ειχε χαλασει το ελατηριο της πρωτης βελονας και μου εκανε ενα γενικο service ο οπλουργος.. Σκεφτομουν να το αλλαξω παντοτε με ενα ξενο φυσιγγι οχι οτι εχω κατι με τα ελληνικα αλλα στο κυνηγι του λαγου δεν χωρουν λαθη.

    Απο τη διαβασα κοιταζωντας πιεσεις sto [url=”http://www.alfa-omega.gr/article.asp?AID=2175″]http://www.alfa-omega.gr/article.asp?AID=2175[/url] ειδα οτι ολα τα 36 ειναι στις ιδιες πιεσεις πανω κατω.. αλλα γραφει με 24οC και οχι με 35 που κανει σε εμας στις αρχες ….
    Και ετσι ελεγα να κατεβω σε 34 το πολυ 33 γρ πιο κατω φοβαμαι να πω και την αληθεια για τον λαγο ξερεται ξενα φυσιγγια με αυτα τα γραμμαρια και τι πιεσεις ???

    Δυστυχως το rotweil και τα remigton που μου αρεσουν εμενα δεν βγαινουν κατω απο 36 αποοσο ξερω και ελεγα για τα bereta special 34gr No 6
    δεν θα μειωθει το κλωτσημα του οπλου λετε αμα κατεβω κατα 2 η 3 γραμμαρια?

    τα rotweil εχουν μεγαλη σειρα απο 28 γραμμαρια εωσ 52 βεβαια δεν τα εχουν ολοι πηρα rotweil 32gr απο τον παπαδακη στη στουρναρη βεβαια ξεκινανε απο 10,60 με 11 euro/κουτι γιατι ερχονται απ'ευθειασ απο γερμανια.δεν εχουν σχεσει με τα classic η τα plus του δορκα γιατι εκει παιζει
    νοθεια. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #186289

    Ηθελα την γνωμη σας για φυσιγγια στα 32-33γρ νουμερο 9-10 για κυνηγι τσιχλας αλλα να ειναι καπως οικονομικο δηλαδη γυρω στα 6.00 ευρω το κουτι για παραπανω δεν γινεται τι να επιλεξω? αλλα να ειναι τις προκοπης.Μεχρι τωρα δουλευα του στοκα με την καραμπινα 302 αλλα δεν ξερω τι γινεται μου φαινεται τα εχει χαλασει.Μιλαμε και για καρτερι και περπατητο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    641
    εύστοχος στις #270850

    Ηθελα την γνωμη σας για φυσιγγια στα 32-33γρ νουμερο 9-10 για κυνηγι τσιχλας αλλα να ειναι καπως οικονομικο δηλαδη γυρω στα 6.00 ευρω το κουτι για παραπανω δεν γινεται τι να επιλεξω? αλλα να ειναι τις προκοπης.Μεχρι τωρα δουλευα του στοκα με την καραμπινα 302 αλλα δεν ξερω τι γινεται μου φαινεται τα εχει χαλασει.Μιλαμε και για καρτερι και περπατητο.

    Lambro Tordo 5,5E
    Express 32 & 34 5,5 & 6,00E
    NEO VELOX 6,5 E

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #270751

    Lambro Tordo 5,5E
    Express 32 & 34 5,5 & 6,00E
    NEO VELOX 6,5 E

    Θα δοκιμασω το lambro να δω αν ειναι και στα 5.5 ευρω μια χαρα γιατι με τον στοκα κατι δεν παει καλα τελευταια. :) :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    Perdi στις #270724

    Θα δοκιμασω το lambro να δω αν ειναι και στα 5.5 ευρω μια χαρα γιατι με τον στοκα κατι δεν παει καλα τελευταια. :) :lol:

    Τα δοκίμασα την προηγούμενη Κυριακή σε τσίχλες με Νο 71/2 και έκοβε απίστευτα σε μεγάλες αποστάσεις με τσοκ τριάρι και θερμοκρασία κοντά στο 0. Απόλυτα ικανοποιημένος για καρτέρι. Ωστόσο εδώ τα βρίσκω 6,5 ευρώ..

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 16 έως 28 (από 28 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων