koker spaniel

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 16 έως 18 (από 18 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    533
    giannis36 στις #181026

    αρε κοκερ αθανατα στο περασματους δεν υπαρχει περηπτοση να περασουν θηραμα με τηποτα οτη κιαν ειναι αυτο


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #282635

    [i][size=3]ο blanco (ο σκύλος μου) είναι από τα ίδια αίματα και τον συγκεκριμένο εκτροφέα (κος Μάκης) και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος
    είχα πάρει κι ένα θηλυκό το οποίο μέσω κάποιου φίλου που το είχα δώσει βρίσκεται στα Γιάννενα και λόγω τοποθεσίας και αγάπης του ιδιοκτήτη μαθαίνω ότι γαζώνει σε όλα τα θηράματα εκτός αγριογούρουνου
    κουτάβι επίσης έχει πάρει ο GERONIMO και είναι κατενθουσιασμένος :D [/size][/i]

    Ναι ειναι αληθεια ειμαι ενθουσιασμενος, αυτα τα σκυλια ειναι σκουπες δεν αφηνουν τιποτα πισω τους :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #282539

    Ο κ. Γιαννης Νικολακοπουλος "Kalliston Hellas" εκτος απο springel spaniel πρεπει να εχει και koker απο οτι ειδα σε μια δημοσκοπηση του e artemis.
    [url=”http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?showtopic=8321&st=40″]http://www.e-artemis.gr/forum/index.php?sh…=8321&st=40[/url]
    Δεν χανεις τιποτα να κανεις μια ερωτηση.!!

    Φιλικα Μιχαλης

    [font=”Comic Sans MS”]Ευχαριστώ για την προτροπή σου. Μετά από πολλά χρόνια επιτυχημένης εκτροφής με τα Cockers (όλοι οι σκύλοι μου ήταν multichampions και International και Trialers, 2 δε έγιναν Dual Champions δηλαδή Μορφολογίας και Εργασίας) αποφάσισα να σταματήσω από τότε που απόκτησα Springers γιατί διαπίστωσα 2 πράγματα:
    1) Λόγω του μεγαλύτερου μεγέθους άρα και διασκελισμού, καλύπτω περισσότερο τόπο στην ίδια ώρα, ο δε όγκος τους μετατοπίζει ευκολότερα την πυκνή βλάστηση άρα αντέχουν περισσότερο στην καταπόνηση δηλαδή κουράζονται λιγότερο. Σαν πιο ψηλά είναι αποδοτικότερα στα παρυδάτια (έρευνα στις βουρκιές), το ίδιο συμβαίνει και στις λίμνες, αντέχουν δε περισσότερο στο κολύμπι ανάμεσα στα καλάμια ή βούρλα.
    2) Είναι σαφώς ευκολότερη η περιποίηση του μανδύα τους.
    [/font]

Επισκόπηση 3 δημοσιεύσεων - 16 έως 18 (από 18 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων