Beretta Al 391 light h’ Beretta Al 391 Urika 2?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 42 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #283918

    Στο κυνηγι,και πολλες φορες το πουλι ηταν ακινητο τρυγωνι σαν να ηταν χαρτινος στοχος,περιμενω να ερθει το ανοιγμα του λαγου να την δοκιμασω

    Κάνε καμιά δοκιμή στο χαρτί φίλε μου, γιατί αυτό που μου λες, μου κάνει μεγάλη εντύπωση.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #283916

    exw akousei oti h urika 2 einai polu kalo oplo kai sinexeia ts a302 opote logika auto 9a protimhsw apo osa ema9a gt pio polu 9a kinigaw karteri kai me h light dn kanei gia karterata thiramata!!!!

    Όποια και να πάρεις φίλε μου, κοίτα να το φτιάξεις στα μέτρα σου. Αυτό είναι το βασικότερο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #283911

    Κάνε καμιά δοκιμή στο χαρτί φίλε μου, γιατί αυτό που μου λες, μου κάνει μεγάλη εντύπωση.

    Την πηρα 600 ευρω περιτο να πω εαν την δεις ειναι καινουργια ο ανθρωπος μακαρι να ειχε παιξει δυο κουτες φυσιγγια,αληθευει αυτο που λενε οτι η beretta δεν βγαζει μακρυνες ντουφεκιες?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #283910

    μια χαρα μακρινες βγάζει, απλα οι μπερετακιδες καμια φορα ειναι λιγο τουφεκαλευριδες :lol:

    χωρίς πλάκα τώρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/01/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    406
    Tasos75 στις #283900

    Εχω την beretta al 391 urika 2 την πηρα δευτερο χερι με 66cm κανη ειναι τελειο οπλο για το περπατητο, με 3αρι τσοκ παντα με τετοιο κυνηγαω δεν εμεινα ευχαρηστημενος στις μακρυνες ντουφεκιες ισως θελει το τσοκ 2

    Και εγώ αυτή την καραμπίνα έχω και πριν καμιά βδομάδα που είχα βγει για τρυγόνια ένα ήρθε και έκατσε σε γυμνό δέντρο στη μέση μιας καλαμιάς.
    Αρχικά είπα να μην του ρίξω γιατί μου φάνηκε μεγάλη η απόσταση αλλά τελικά το έκανα και το πουλί έπεσε.
    Είχα μέσα Nobel 8αρι διασποράς και τσοκ 4*. Όταν γύριζα στο καρτέρι μέτρησα σε ευθεία 39 μεγάλα βήματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    chris_kinigos στις #283833

    Όποια και να πάρεις φίλε μου, κοίτα να το φτιάξεις στα μέτρα σου. Αυτό είναι το βασικότερο.

    φιλε μου σε αυτο εχεις ενα μεγαλο δικαιο!!!πρωτα απο ολα η καραμπινα πρεπει να καθεται καλα σε εμας και μετα ολα τα αλλα!!! :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    KASAJOHN στις #180589

    φιλε μου την 391 light την εχει φιλος και την εχω τουφεκισει. Λοιπον περα απο το αρκετα καλο ζυγισμα δεν μου αρεσε καθολου γιατι με 32 γρ. φυσιγγια κλωτσαει υπερβολικα
    για οπλο αεριων κατα τα αλλα ειναι μια 391 με ελαφρυμενη βαση και με σιδηροδρομο πολυ λεπτοτερο απο την 391 επισεις η αποθηκη τσιγαροχαρτο. Για να μη σε κουραζω δεν
    στο πρωτεινω.Αν θελεις οπλο για περπατητο παρε μια frankie fast στα 2850 γρ. και θα με θυμιθεις .

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #283751

    Την πηρα 600 ευρω περιτο να πω εαν την δεις ειναι καινουργια ο ανθρωπος μακαρι να ειχε παιξει δυο κουτες φυσιγγια,αληθευει αυτο που λενε οτι η beretta δεν βγαζει μακρυνες ντουφεκιες?

    Πήρες την 2, 600€ σε τόσο καλή κατάσταση :lol: ; Κάνε δοκιμές να δεις που ρίχνεις, με ένα τρυγόνι δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. Αυτό που λες ότι λένε (απορώ ποιοι το λένε) δεν ισχύει. Έχουμε το ίδιο όπλο και το 4* το βγάζω από πάνω μόνο για ημερήσιο κυνήγι πάπιας. Κάνε δοκιμές σε χαρτιά για να σου φύγει η ιδέα. Εγώ πάλι θα σου πρότεινα, όχι απλά να μην βάλεις το 2*, αλλά να αλλάξεις το 3* με το 4*.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #180598

    Δεν νομιζω η βαση της light να ειναι ελαφρυμενη.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    500
    dimitris70 στις #283741

    Πήρες την 2, 600€ σε τόσο καλή κατάσταση :lol: ; Κάνε δοκιμές να δεις που ρίχνεις, με ένα τρυγόνι δεν μπορείς να βγάλεις συμπέρασμα. Αυτό που λες ότι λένε (απορώ ποιοι το λένε) δεν ισχύει. Έχουμε το ίδιο όπλο και το 4* το βγάζω από πάνω μόνο για ημερήσιο κυνήγι πάπιας. Κάνε δοκιμές σε χαρτιά για να σου φύγει η ιδέα. Εγώ πάλι θα σου πρότεινα, όχι απλά να μην βάλεις το 2*, αλλά να αλλάξεις το 3* με το 4*.

    Ο ανθρωπος ειναι ψειρας μενει αθηνα και παει μονο για καμια τσιχλα,τοσο την κρατουσε το μαγαζι για να παρει την Benelli Dynamic,κυνηγαω κυριως λαγο εαν βαλο το 4σαρι και τα πρωτα φυσιγγια διασπορας θα χασω το παιχνιδι

    BERETTA AL391 URIKA 2 GOLD

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    32
    KASAJOHN στις #283713

    Δεν νομιζω η βαση της light να ειναι ελαφρυμενη.

    Απ οτι ξερω φιλε ΜΠΕΦ οι βασεις στα αυτογεμοι ειναι απο εργκαλ οπως και στα περισσοτερα δικανα το εργκαλ δεν ειναι στσνταρ οπως το ατσαλι μπορεις να το ελαφρυνεις πηγαινωντας το περισσοτερο προστο αλουμινιο η να το σκληρινεις πηγαινοντας το προς το ατσαλι με διαφορα βαρους το ενα απο το αλλο, πχ η βαση της crio ειναι εργκαλ ανωτερης ποιοτητας κοντα στο ατσαλι οι βασεις των ελαφρρων οπλων ειναι σιγουρα ελαφρυμενες προς το αλουμινιο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    chris_kinigos στις #283689

    φιλε μου την 391 light την εχει φιλος και την εχω τουφεκισει. Λοιπον περα απο το αρκετα καλο ζυγισμα δεν μου αρεσε καθολου γιατι με 32 γρ. φυσιγγια κλωτσαει υπερβολικα
    για οπλο αεριων κατα τα αλλα ειναι μια 391 με ελαφρυμενη βαση και με σιδηροδρομο πολυ λεπτοτερο απο την 391 επισεις η αποθηκη τσιγαροχαρτο. Για να μη σε κουραζω δεν
    στο πρωτεινω.Αν θελεις οπλο για περπατητο παρε μια frankie fast στα 2850 γρ. και θα με θυμιθεις .

    file m se euxaristw gia thn plhroforia mias kai apo ta osa mou exete pei exw vgalei simperasma gia ta 2 opla!!!epeidh kai ena akoma paidi mou eipe oti h 391 light klotsaei polu gia oplo aeriwn kai egw to oplo pou tha parw twra tha to exw pio polu gia karterata thiramata(p.x. fassa pappia kai ta loipa)apofasisa na parw thn urika 2!!!!kai den tha klotsaei polu alla kai me osous exw sizitisei gia to thema twn 2 aytwn karampinwn exw akousei apo olous thetika logia!!!!! :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    872
    nikws7 στις #283681

    file m se euxaristw gia thn plhroforia mias kai apo ta osa mou exete pei exw vgalei simperasma gia ta 2 opla!!!epeidh kai ena akoma paidi mou eipe oti h 391 light klotsaei polu gia oplo aeriwn kai egw to oplo pou tha parw twra tha to exw pio polu gia karterata thiramata(p.x. fassa pappia kai ta loipa)apofasisa na parw thn urika 2!!!!kai den tha klotsaei polu alla kai me osous exw sizitisei gia to thema twn 2 aytwn karampinwn exw akousei apo olous thetika logia!!!!! :lol:

    pare thn synthetikh me kickoff afou kinigas kai papia

    mia zwh tha thn exeis

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    16
    chris_kinigos στις #283665

    pare thn synthetikh me kickoff afou kinigas kai papia

    mia zwh tha thn exeis

    exeis ena megalo dikaio se ayto pou les mias kai oi karampines oi beretta einai a3iopistias!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    641
    εύστοχος στις #283622

    Και εγώ αυτή την καραμπίνα έχω και πριν καμιά βδομάδα που είχα βγει για τρυγόνια ένα ήρθε και έκατσε σε γυμνό δέντρο στη μέση μιας καλαμιάς.
    Αρχικά είπα να μην του ρίξω γιατί μου φάνηκε μεγάλη η απόσταση αλλά τελικά το έκανα και το πουλί έπεσε.
    Είχα μέσα Nobel 8αρι διασποράς και τσοκ 4*. Όταν γύριζα στο καρτέρι μέτρησα σε ευθεία 39 μεγάλα βήματα.

    [font=”Arial”]Διασποράς και 4* καθαρά τύχη…Σκέψου να χες συγκεντρωτηρα και 3* ή 2*…Εσύ πάντως μια χαρά το σημάδεψες!!Το ειχε παρει πανω από ένα σκάγι;;;[/font]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 42 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων