Το καταφύγιο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 17,071 έως 17,085 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4009
    herbi στις #401794

    καλημερα και απο το νοτο.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #401796

    Τελικά η πατρίδα μας δεν απαλλάχτηκε ποτέ απο τους  ¨Εφιάλτες¨ 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    56
    Johny pigeon στις #401798

    Τελικά η πατρίδα μας δεν απαλλάχτηκε ποτέ απο τους  ¨Εφιάλτες¨

    Μάλον φταίει που τρώει πολύ κι αργά το βράδυ 😎

    Καλημέρα σας!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    398
    vebarbar στις #401800

    Καλημέρα σε όλη την παρέα! Σήμερα έχει ξεκούραση…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #401808

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΡΧΟΝΤΕΣ!!! 😀

    ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΑΠΟ ΔΕΡΒΕΝΟΧΩΡΙΑ ΜΕ 7 ΤΣΙΧΛΕΣ ΣΤΗΝ ΠΟΥΛΙΑΣΤΡΑ 😉

    ΣΗΜΕΡΑ ΜΕ ΠΗΓΕ ΠΟΙΟ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΚΑΡΠΩΣΗΣ 😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    528
    thomy στις #401811

    χαιρετω τα καλα παιδια.

    εμενα τα σχεδια μου για αυτο το σκ πηγαν περιπατο, αφου απο εχθες με επιασε μια ενοχληση στο γονατο και ειπα να κατσω μεσα μην εχουμε τιποτα χειροτερο.

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #401820

    εμενα τα σχεδια μου για αυτο το σκ πηγαν περιπατο, αφου απο εχθες με επιασε μια ενοχληση στο γονατο και ειπα να κατσω μεσα μην εχουμε τιποτα χειροτερο.

    Θωμά ακου προσεκτικά πως έχουν τα πράγματα ( μας αφορά όλους) .

    Εγω απο πάντα έτρεχα σε ταρτάν τρείς φορές την εβδομάδα και μερικές φορές σε χώμα.Είναι το χόμπυ μου , η διαφυγή μου το φαρμακό μου.Πριν 6 μήνες με έπιασε χωρίς λόγο ένας πόνος στην μέση ( σημειωτέον ότι δεν είχα ποτε πρόβλημα στην μέση ) ο οποίος με έχει κρατήσει μέχρι σήμερα 😯 .Εχω παει σε διάφορους ορθοπαιδικούς οι οποίοι απλά διέγνωσαν κάποια κήλη οχι σοβαρή.Επειδή όμως ο πόνος επιμένει, άρχισα να ψάχνομαι και σε φόρουμ του εξωτερικού μπας και οι δρομείς εκει μου δώσουν κάποια εξήγηση.

    Σύντομα βρέθηκε ο ένοχος.ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ……

    Εδω και κάμποσο καιρό είχαν χαλάσει τα αθλητικά μου με τις αερόσολες και χρησιμοποιούσα κάτι μάπα με αποτέλεσμα να δέχεται η μέση και τα γόνατα τους κραδασμούς.Ολοι ανεξαιρέτως μου είπαν ότι όποιος περπατάει η τρέχει και δεν χρησιμοποιεί ΚΑΛΑ αθλητικά η πάτους με τζελ , είναι βέβαιο ότι θα καταλήξει με πρόβλημα στα γόνατα η στην μέση.

    Οπότε με λίγα λόγια για το περπάτημα και την καθημερινότητα βάλε το χέρι στην τσέπη και πάρε καλά αντικραδασμικά αθλητικά και το πιθανότερο είναι να μην έχεις ξανά ενοχλήσεις στα γόνατα.

     

    Ιατρός ορθοπαιδικός τσιχλολόγος Διονύσης Μήλεσης 😆 . 😆

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #401821

    Προς τους δυο γνωστούς bmwδακηδες του φόρουμ takisgts και Vpentza.

    Μιλάμε για και γαμώ τις μετατροπές.

    ………..είναι και οικονομικό :mrgreen:

    [/URL]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    528
    thomy στις #401825

    thomy wrote:
    εμενα τα σχεδια μου για αυτο το σκ πηγαν περιπατο, αφου απο εχθες με επιασε μια ενοχληση στο γονατο και ειπα να κατσω μεσα μην εχουμε τιποτα χειροτερο.

    Θωμά ακου προσεκτικά πως έχουν τα πράγματα ( μας αφορά όλους) . Εγω απο πάντα έτρεχα σε ταρτάν τρείς φορές την εβδομάδα και μερικές φορές σε χώμα.Είναι το χόμπυ μου , η διαφυγή μου το φαρμακό μου.Πριν 6 μήνες με έπιασε χωρίς λόγο ένας πόνος στην μέση ( σημειωτέον ότι δεν είχα ποτε πρόβλημα στην μέση ) ο οποίος με έχει κρατήσει μέχρι σήμερα .Εχω παει σε διάφορους ορθοπαιδικούς οι οποίοι απλά διέγνωσαν κάποια κήλη οχι σοβαρή.Επειδή όμως ο πόνος επιμένει, άρχισα να ψάχνομαι και σε φόρουμ του εξωτερικού μπας και οι δρομείς εκει μου δώσουν κάποια εξήγηση. Σύντομα βρέθηκε ο ένοχος.ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ…… Εδω και κάμποσο καιρό είχαν χαλάσει τα αθλητικά μου με τις αερόσολες και χρησιμοποιούσα κάτι μάπα με αποτέλεσμα να δέχεται η μέση και τα γόνατα τους κραδασμούς.Ολοι ανεξαιρέτως μου είπαν ότι όποιος περπατάει η τρέχει και δεν χρησιμοποιεί ΚΑΛΑ αθλητικά η πάτους με τζελ , είναι βέβαιο ότι θα καταλήξει με πρόβλημα στα γόνατα η στην μέση. Οπότε με λίγα λόγια για το περπάτημα και την καθημερινότητα βάλε το χέρι στην τσέπη και πάρε καλά αντικραδασμικά αθλητικά και το πιθανότερο είναι να μην έχεις ξανά ενοχλήσεις στα γόνατα. Ιατρός ορθοπαιδικός τσιχλολόγος Διονύσης Μήλεσης .

    Γιατρε μου με σωσατε.  😀

    Εχεις δικιο. Ο πονος με επιασε στη δουλεια οπου εχει αρκετο κουβαλημα και ανεβα-κατεβα σκαλες ( φορτομενος παντα), χωρις να φοραω αθλητικα παπουτσια.

    Α κυριε τσιχλολογε καμια τσιχλα θα δουμε φετος? 😆

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #401828

    Προς τους δυο γνωστούς bmwδακηδες του φόρουμ takisgts και Vpentza. Μιλάμε για και γαμώ τις μετατροπές. ………..είναι και οικονομικό [/URL]

    Ρε παιδιά μήπως ειναι αποστακτήρας που βγάζει τσίπουρο;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #401842

    Α κυριε τσιχλολογε καμια τσιχλα θα δουμε φετος?

    Ααααα!!!! Δεν μου είπες ότι έχεις πρόβλημα και στα μάτια….

    Να πάρεις ένα ειδικό κολύριο λέγεται ¨τσιχλοτόν¨ και έλα να σε εξετάσω σε μια εβδομάδα…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #401843

    Α κυριε τσιχλολογε καμια τσιχλα θα δουμε φετος? 😆

    Να πάρεις ένα ειδικό κολύριο λέγεται ¨τσιχλοτόν¨ και έλα να σε εξετάσω σε μια εβδομάδα…

    να πάρετε και οι δύο ¨¨μαλακομπουμενοτό 1 την ημέρα για μια εβδομάδα μετα από γεύμα προβατίνας και να μην γράφετε στο φόρουμ γιατί δίνετε χαρά και γέλιο σε πολλούς 😛

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #401853

    Καλησπέρα  σε  όλους

    O  Διονύσης   πάντως   έχει   απόλυτο   δίκιο .

    Και  εγώ υπέφερα   πριν δυο χρόνια απο τα  γόνατα και τη μέση  -γιατι  έτρεχα –  και  η αιτία  ήταν   ΤΑ  ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ  !

    Και τώρα πάω  και  εγώ  να πάρω  το φάρμακο  που  συστήνει  ο  Μάκης .  Το ¨¨μαλακομπουμενοτό

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #401855

    Καλησπέρα σε όλους O Διονύσης πάντως έχει απόλυτο δίκιο . Και εγώ υπέφερα πριν δυο χρόνια απο τα γόνατα και τη μέση -γιατι έτρεχα – και η αιτία ήταν ΤΑ ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ ! Και τώρα πάω και εγώ να πάρω το φάρμακο που συστήνει ο Μάκης . Το ¨¨μαλακομπουμενοτό

    εσύ θέλεις ¨¨φασσοστερή 😛

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #401857

    Το ¨¨μαλακομπουμενοτό

    εσύ θέλεις ¨¨φασσοστερή 😛

    Αυτά ρε σεις δεν συνταγογραφούνται πιά…. 😯

    Τα έχει αντικαταστήσει ένα άλλο γενικής χρήσης το ¨προβατινόλ¨ το οποίο σε συνδιασμό με το ¨κρασομπεκρήξ¨ σε κάνει περδίκι.

     

     

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 17,071 έως 17,085 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων