Το καταφύγιο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 19,396 έως 19,410 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416228

    PANOUTSOS wrote:
    Καλησπέρα στην καλή παρέα!!!!

    Εμαθα ότι στο φαί και στο πιοτί δεν σε πιάνει κανένας….

    μην τρως πολύ….έχεις παραισθήσεις 😛


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #416232

    Βρε παιδια , τι πραγμα ειναι αυτο?
    Υποτιθεται οτι παμε για ξεκουραση/αποτοξινωση για δυο μερες, και τελικα επιστρεφουμε δυο κιλα βαρυτεροι
    εχοντας καταναλωσει απιστευτα παιδακια , κρασους και αλκοολ, και αλλα απαγορευμενα.
    Αρχιζω να πιστευω οτι χρειαζομαι καθημερινη ιατρικη επιβλεψη εγκεφαλου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    679
    DIM. στις #416234

    Βρε παιδια , τι πραγμα ειναι αυτο?
    Υποτιθεται οτι παμε για ξεκουραση/αποτοξινωση για δυο μερες, και τελικα επιστρεφουμε δυο κιλα βαρυτεροι
    εχοντας καταναλωσει απιστευτα παιδακια , κρασους και αλκοολ, και αλλα απαγορευμενα.
    Αρχιζω να πιστευω οτι χρειαζομαι καθημερινη ιατρικη επιβλεψη εγκεφαλου.

    ΑΠΟΤΟΞΙΝΩΣΗ   ΜΕ    ΠΑΙΔΑΚΙΑ  ΚΑΙ  ΑΛΚΟΟΛ ;;;;;;  ΘΑ ΤΟ ΕΧΩ ΥΠΟΨΙΝ ΜΟΥ !

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416237

    Βρε παιδια , τι πραγμα ειναι αυτο? Υποτιθεται οτι παμε για ξεκουραση/αποτοξινωση για δυο μερες, και τελικα επιστρεφουμε δυο κιλα βαρυτεροι εχοντας καταναλωσει απιστευτα παιδακια , κρασους και αλκοολ, και αλλα απαγορευμενα. Αρχιζω να πιστευω οτι χρειαζομαι καθημερινη ιατρικη επιβλεψη εγκεφαλου.

    κι εμένα μου βάζεις συνέχεια χέρι…..πρόσεχε και πρόσεχε….ααααααα 😀

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #416244

    Ost57 wrote:
    Βρε παιδια , τι πραγμα ειναι αυτο? Υποτιθεται οτι παμε για ξεκουραση/αποτοξινωση για δυο μερες, και τελικα επιστρεφουμε δυο κιλα βαρυτεροι εχοντας καταναλωσει απιστευτα παιδακια , κρασους και αλκοολ, και αλλα απαγορευμενα. Αρχιζω να πιστευω οτι χρειαζομαι καθημερινη ιατρικη επιβλεψη εγκεφαλου.

    κι εμένα μου βάζεις συνέχεια χέρι…..πρόσεχε και πρόσεχε….ααααααα

    Σ”αγαπάει ρε Μάκη και θέλει το καλό σου.Είδες οι καλοί φίλοι!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #416249

    Καλησπερα σε ολους τους καταφυγιωτες και χρονια πολλα σε ολους τους εορταζοντες

    Επιστροφη απο Ιτεα που εκανα μια εξορμηση για 3 ημερο

    Εκανα και μια βολτα απο Αραχωβα -Δελφους -Παρνασσο και πραγματικα ρε παιδια τοσα υπερ πολυτελη τζιπ και επιβατικα  να βολταρουν δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου  περριτο να πω οτι τα σπιτια και οι βιλες οι πολυτελεις σε χαζευουν

    Δεν ξερω νομιζα οτι ειμαι σε μια αλλη Ελλαδα

    Απο τιμες σε ταβερνα κτλ δεν το συζηταω απλησιστες και απο φαγητο τα γνωστα οπως στα νησια ξεκινανε με ψαρικα μεχρι πιτσες και κοψιδια  μεσα στο μενου της καθε ταβερνας και απο γευση οτι να ναι

    Ετυχως για καλη μου τυχη ρωτησα εναν παππου και με εστειλε στο καταλληλο μαγαζι για κοψιδια σε ενα χωριο αναμεσα στην Ιτεα-Αραχωβα  που λεγεται Κρισσο και ο τυπος που ειναι και κτηνοτροφος ψηνει μια προβατινα λουκουμι εκτος απο λαχανοντολμαδες με κιμα απο τραγο που εφαγα και λουκανικο χειροποιητο δικο του το οποιο ηταν ολα τα λεφτα

    Απο τιμες δεν το συζηταω 2 ατομα φαγαμε του σκασμου και μεριδες πολυ καλες και πληρωσαμε 31 ευρω

    Παντως η Ιτεα πρεπει το χειμωνα να κραταει πολυ τσιχλα στον καμπο δεν εχω παει ποτε αλλα το μερος φαινεται ιδανικο

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416253

    Καλησπέρα Κώστα, να φανταστείς ότι αυτά που είδες δεν είναι τίποτα σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούσαν πριν 2-3 χρόνια. Είπαμε όμως ότι μερικοί τρίβουν τα χέρια τους με την κρίση, βρήκαν ευκαιρία να μειώσουν τους μισθούς των υπαλλήλων τους κατά 20-30% και να αυξήσουν τα κέρδη τους.  Δεν σου κάνει εντύπωση πως φέτος το Forbes είχε για πρώτη φορά τα ονόματα 3 Ελλήνων δισεκατομυριούχων στην λίστα με τους πλουσιότερους ανθρώπους του κόσμου;

    Πάντως και μέσα στην Αράχωβα υπάρχει ταβέρνα (δεν θυμάμαι τώρα το όνομα) με εξαιρετικές τιμές και πολύ ωραία κρέατα. Δεν έχω πάει ποτέ για αναψυχή, παρά μόνο για δουλειά. Όποιος θέλει να βρει κατάλυμα ήσυχο στην περιοχή και μακριά από την “γκλαμουριά” της Αράχωβας-Κωλονακομυκόνου, του προτείνω το μοτελ Οφιτεία, από την άλλη μεριά του Παρνασσού. Βρίσκεται στην ευθεία της κάτω Τιθορέας – Αμφίκλειας και πολλοί μπορεί να το έχουν δει πηγαίνοντας για κυνήγι. Το έχει ένας εξαιρετικός άνθρωπος, όσο για τα δωμάτια όταν μπήκα και τα είδα έπαθα πλάκα, σε τιμές πολύ χαμηλές πλέον.

    Αξίζει αν θέλει κάποιος να κυνηγήσει 3ήμερο στην ευρύτερη περιοχή, να μείνει εκεί για 2 διανυκτερεύσεις τον χειμώνα. Είναι μέσα στα καρτέρια της τσίχλας και πολύ κοντά στα καρτέρια της γερακότσιχλας :-).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #416259

    Καλησπέρα Κώστα, να φανταστείς ότι αυτά που είδες δεν είναι τίποτα σε σχέση με αυτά που κυκλοφορούσαν πριν 2-3 χρόνια. Είπαμε όμως ότι μερικοί τρίβουν τα χέρια τους με την κρίση, βρήκαν ευκαιρία να μειώσουν τους μισθούς των υπαλλήλων τους κατά 20-30% και να αυξήσουν τα κέρδη τους. Δεν σου κάνει εντύπωση πως φέτος το Forbes είχε για πρώτη φορά τα ονόματα 3 Ελλήνων δισεκατομυριούχων στην λίστα με τους πλουσιότερους ανθρώπους του κόσμου; Πάντως και μέσα στην Αράχωβα υπάρχει ταβέρνα (δεν θυμάμαι τώρα το όνομα) με εξαιρετικές τιμές και πολύ ωραία κρέατα. Δεν έχω πάει ποτέ για αναψυχή, παρά μόνο για δουλειά. Όποιος θέλει να βρει κατάλυμα ήσυχο στην περιοχή και μακριά από την «γκλαμουριά» της Αράχωβας-Κωλονακομυκόνου, του προτείνω το μοτελ Οφιτεία, από την άλλη μεριά του Παρνασσού. Βρίσκεται στην ευθεία της κάτω Τιθορέας – Αμφίκλειας και πολλοί μπορεί να το έχουν δει πηγαίνοντας για κυνήγι. Το έχει ένας εξαιρετικός άνθρωπος, όσο για τα δωμάτια όταν μπήκα και τα είδα έπαθα πλάκα, σε τιμές πολύ χαμηλές πλέον. Αξίζει αν θέλει κάποιος να κυνηγήσει 3ήμερο στην ευρύτερη περιοχή, να μείνει εκεί για 2 διανυκτερεύσεις τον χειμώνα. Είναι μέσα στα καρτέρια της τσίχλας και πολύ κοντά στα καρτέρια της γερακότσιχλας .

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

    Kαλησπερα Γιωργο

    Δεν ξερω πρωτη φορα πηγαινω σε αυτα τα μερη ακουγα που ελεγαν Αραχωβα γκλαμουρια κτλ αλλα τετοιο θεαμα να βλεπεις καθε 5 λεπτα να περναει και ενα τζιπ απο αυτα που ειναι σαν τανκερ μερσεντες και ferrari ασε το ντησιμο και η γουνα που νομιζεις οτι εισαι στην μοσχα για διακοπες  και ειδικα σε περιοδο κρισης σε κανει να απορεις μηπως τελικα ζεις σε αλλη χωρα βλεποντας καθημερινα ανθρωπους να τρωνε στα συσσιτια?

    Ξεχασα να αναφερω οτι εκει που τρωγαμε μια μπουγατσα με κρεμα απο ενα θρακιωτικο μαγαζι μπαινοντας στην Αραχωβα δεξια  βρισκεται ξεπροβαλε ο γνωστος και μη εξαιρετεος πατριδεμπορας μπουμπουκος ( Αδωνης ) μετα της Ευγενιας του περπατωντας στα σοκακια με αυτο το στυλ του κοκκορα

    Το μοτελ αυτο που λες πρεπει να το πηρε το ματι μου γιατι γυρισα απο αμφικλεια στην επιστροφη και ακολουθησα αυτην την διαδρομη

    Για να δουμε αν μεχρι του χρονου θα εχουμε να βαλουμε βενζινη για καμια εξορμηση κυνηγητικη αξιζει μια βολτα για τσιχλες σε αυτα τα μερη

     

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #416275

    μερσεντες και ferrari ασε το ντησιμο και η γουνα που νομιζεις οτι εισαι στην μοσχα για διακοπες και ειδικα σε περιοδο κρισης σε κανει να απορεις μηπως τελικα ζεις σε αλλη χωρα βλεποντας καθημερινα ανθρωπους να τρωνε στα συσσιτια?

    Είπαμε όμως ότι μερικοί τρίβουν τα χέρια τους με την κρίση, βρήκαν ευκαιρία να μειώσουν τους μισθούς των υπαλλήλων τους κατά 20-30% και να αυξήσουν τα κέρδη τους.

    Ακριβώς όπως τα λέτε…..

    Εχω πολύ καλο φίλο παλιό στέλεχος στην TUI ( πολυεθνική που ασχολείται με τουριστικά πακέτα κλπ) και μου λεει ότι τα Σαβ/κα δεν έχει να δώσει θέσεις στα αεροπλάνα για κλασσικούς προορισμούς <<Λονδίνο,Μιλάνο ,Παρίσι κλπ>> διότι συμπολίτες μας πάνε για τα ψώνια τους και την χαλαρωσή τους..

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416278

    καλημέρα στην ΚΑΛΗ παρέα 🙂

    Σ»αγαπάει ρε Μάκη και θέλει το καλό σου.Είδες οι καλοί φίλοι!!!

    το ότι μ αγαπάει και τον αγαπώ δεν το συζητάω 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416279

    KYNIGOSDK wrote:
    μερσεντες και ferrari ασε το ντησιμο και η γουνα που νομιζεις οτι εισαι στην μοσχα για διακοπες και ειδικα σε περιοδο κρισης σε κανει να απορεις μηπως τελικα ζεις σε αλλη χωρα βλεποντας καθημερινα ανθρωπους να τρωνε στα συσσιτια?

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Είπαμε όμως ότι μερικοί τρίβουν τα χέρια τους με την κρίση, βρήκαν ευκαιρία να μειώσουν τους μισθούς των υπαλλήλων τους κατά 20-30% και να αυξήσουν τα κέρδη τους.

    Ακριβώς όπως τα λέτε….. Εχω πολύ καλο φίλο παλιό στέλεχος στην TUI ( πολυεθνική που ασχολείται με τουριστικά πακέτα κλπ) και μου λεει ότι τα Σαβ/κα δεν έχει να δώσει θέσεις στα αεροπλάνα για κλασσικούς προορισμούς <<Λονδίνο,Μιλάνο ,Παρίσι κλπ>> διότι συμπολίτες μας πάνε για τα ψώνια τους και την χαλαρωσή τους..

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    Οι πλούσιοι πλουσιότεροι και οι φτωχοί φτωχότεροι. Ο “σοφός λαός” πάει και ψηφίζει ακόμα άκρατο νεο-φιλελευθερισμό. Το πιο λυπηρό όμως από όλα είναι η ΣΦΑΛΙΑΡΑ που θα φάνε τα όνειρα και οι ελπίδες όσων ψηφίσουν αυτούς που έχουν πάρει σειρά, την “ξεχειλωμένη” αριστερά. Αυτά που έκανε ο Γιωργάκης θα είναι πταίσμα …

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #416281

    Εκανα και μια βολτα απο Αραχωβα -Δελφους -Παρνασσο και πραγματικα ρε παιδια τοσα υπερ πολυτελη τζιπ και επιβατικα να βολταρουν δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου περριτο να πω οτι τα σπιτια και οι βιλες οι πολυτελεις σε χαζευουν

    Κωστή,στα 4-4μιση εκατομμύρια που κατοικούν στην Αθήνα μπορούν 5-6000(που δεν τους ακουμπά η κρίση) να επισκέπτονται την Αράχωβα τα ΣΚ 😉 και όπως λέει και ο Γιώργος παλαιότερα ήταν πολλοί περισσότεροι

    αλλά κι εσύ με τζίπ δεν πήγες;;;(NIVA) γιατί παραπονιέσαι αδερφέ;;;;(αστειεύομαι)

    εγώ πάντως εσένα ζήλεψα…και όχι κάποιον άλλον η αλλους…που πήγες στο Χρισσό και μάλλον στην ταβέρνα του φίλου του Γιώργη  και δοκίμασες γνήσια τοπικά προιόντα και όχι Makro και κονσέρβα 😉

    όσο για τα τσιχλοτόπια αφού περπατάς  έχει ένα ελαιώνα που δεν τοn βάζει το μάτι σου αλλά όποιοι έχουν κουράγια κάνουν δουλεια

    το μοτελ Οφιτεία, από την άλλη μεριά του Παρνασσού. Βρίσκεται στην ευθεία της κάτω Τιθορέας – Αμφίκλειας

    συμφωνώ,πολύ καλή επιλογή διαμονής το συγκεκριμένο μοτελ όπου έχουν μείνει φίλοι 2-3 φορές και έτυχε να το επισκεφθώ και θεωρώ προσωπικά ότι αυτή η πλευρά του Παρνασσού είναι πιο όμορφη και ησυχη….

    εγώ πηγαίνω 3-4 φορές το χρόνο χειμώνα καλοκαίρι αλλά είμαι από τους τυχερούς γιατί έχει σπίτι στην Γραβιά ο ξάδερφος και κουμπάρος μου και έχω μονίμως τα κλειδιά 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #416282

    …. και έχω μονίμως τα κλειδιά

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μάκη θες να γίνουμε φίλοι; 🙂

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #416289

    είμαι από τους τυχερούς γιατί έχει σπίτι στην Γραβιά ο ξάδερφος και κουμπάρος μου και έχω μονίμως τα κλειδιά

    Λαμόγιο……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #416298

    KYNIGOSDK wrote:
    Εκανα και μια βολτα απο Αραχωβα -Δελφους -Παρνασσο και πραγματικα ρε παιδια τοσα υπερ πολυτελη τζιπ και επιβατικα να βολταρουν δεν εχω ξαναδει στην ζωη μου περριτο να πω οτι τα σπιτια και οι βιλες οι πολυτελεις σε χαζευουν

    Κωστή,στα 4-4μιση εκατομμύρια που κατοικούν στην Αθήνα μπορούν 5-6000(που δεν τους ακουμπά η κρίση) να επισκέπτονται την Αράχωβα τα ΣΚ και όπως λέει και ο Γιώργος παλαιότερα ήταν πολλοί περισσότεροι αλλά κι εσύ με τζίπ δεν πήγες;;;(NIVA) γιατί παραπονιέσαι αδερφέ;;;;(αστειεύομαι) εγώ πάντως εσένα ζήλεψα…και όχι κάποιον άλλον η αλλους…που πήγες στο Χρισσό και μάλλον στην ταβέρνα του φίλου του Γιώργη και δοκίμασες γνήσια τοπικά προιόντα και όχι Makro και κονσέρβα όσο για τα τσιχλοτόπια αφού περπατάς έχει ένα ελαιώνα που δεν τοn βάζει το μάτι σου αλλά όποιοι έχουν κουράγια κάνουν δουλεια

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    το μοτελ Οφιτεία, από την άλλη μεριά του Παρνασσού. Βρίσκεται στην ευθεία της κάτω Τιθορέας – Αμφίκλειας

    συμφωνώ,πολύ καλή επιλογή διαμονής το συγκεκριμένο μοτελ όπου έχουν μείνει φίλοι 2-3 φορές και έτυχε να το επισκεφθώ και θεωρώ προσωπικά ότι αυτή η πλευρά του Παρνασσού είναι πιο όμορφη και ησυχη…. εγώ πηγαίνω 3-4 φορές το χρόνο χειμώνα καλοκαίρι αλλά είμαι από τους τυχερούς γιατί έχει σπίτι στην Γραβιά ο ξάδερφος και κουμπάρος μου και έχω μονίμως τα κλειδιά

    ———————————————————————————-
    ……κακό είναι το πολύ και το καθόλου……
    Μάκης…..Μαραθώνας

    Μακη να σου πω την αληθεια στην αρχη νομιζα οτι θα ημουν ο μοναδικος καβαλαρης του αρματος ( ΝΙVA ) που κυκλοφορουσε στην περιοχη αλλα ξαφνικα εμφανιστηκε και αλλος συντροφος ( ετσι λεμε αναμεταξυ μας τους κατοχους Νιva ) και ετσι πηρα δυναμεις χαχαχα

    Τωρα ομως με αφησες αφωνο

    Καλα ξερεις και αυτην την ταβερνα στον Χρισσο και ειναι και φιλος σου?

    Που τις ξερεις ρε παιδι μου αυτες τις πηγες ουτε GPS να ησουν μιλαμε εισαι δυναμη xα χα χα  !!!!!!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 19,396 έως 19,410 (από 21,003 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων