KAIROS

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,081 έως 4,095 (από 4,159 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #507808

    Μακαρι να κανω λαθος αλλα η χρονια θα ειναι απο μετρια εως κακη…δεν θα βοηθησει ο καιρος καθολου

    <hr />

    AEK AEK AEK AEK AEK

    Γειά σου Πέρι… Πως και βγάζεις τέτοιο συμπέρασμα? Εσύ είσαι πολέμιος των μακρινών προγνώσεων αλλά και των ημερομηνιών…

    Επισης γιατι σε αντιθεση με περυσι , φετος δειχνει να εχει παει πισω ο καιρος αρκετα..

    <hr />

    AEK AEK AEK AEK AEK

    καλημέρα,πέρι αυτό βλέπω και εγώ οτι πάει πίσω ο καιρός σε σχέση με πέρυσι που είχαμε κάποιες βροχές απο νωρίς όχι τόσο πολύ υγρασία και λίγο πιο χαμηλές θερμοκρασίες κατα την διάρκεια του σεπτεμβρίου,αλλα εγώ πιστεύω οτι θα δούμε καλύτερα προς το τέλος του μήνα!!

    Για να δούμε…. :yes:  :unsure:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #507814

    Καλημέρα,

    Γερμανία πάντως….οι θερμοκρασίες είναι χαμηλές…μονοψήφια νούμερα στο Μόναχο που θα είμαι την άλλη εβδομάδα.

    Εύχομαι τα “κοτσύφια” του Μονάχου να αρχίσουν σιγά σιγά να ετοιμάζονται για κάτω!!

    Καλή δύναμη σε όλους!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #507980

    οπως ειχαμε πει..το καλοκαιρι θα μας παει μεχρι της 20 του μηνα.

    δεν αλλαξε κατι απο τοτε και ετσι θα γινει..δυστυχος… :yahoo:

    θερμοκρασιακα θα αλλαξει απο της 20 του μηνα , και θα εχουμε επιστροφη στα κανονικα της εποχης

    το ασχημο ειναι οτι με μια πρωτη εικονα δν βγαζει βροχες σοβαρες πουθενα..

    η απιστευτη ανομβρια συνεχιζεται… :unsure:  :unsure:

    προσπαθω να θυμηθω σεπτεμβριο τετοιο και ηλικρινα δεν θυμαμαι…το εγραψα και τις προαλες…ειναι βλαμμενη η χρονια φετος ..θα ερθει ο οκτωμβριος και θα μας φερει της βροχες τοτε.. :negative:  :negative:  :negative:  :negative:

    ακρος απογοητευτικοι οι χαρτες για τις επομενες μερες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507988

    Τέτοια να μας λες φιλαράκι και να μας κάνεις την καρδιά περιβόλι!!! Δηλαδή δείχνει ξερό όλο τον Σεπτέμβρη και θα μας βρέχει πάνω στα μπασιματα και με νοτια να υποθεσω;;;; Φτου και έχω φορτώσει κάργα φέτος…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #508206

    καλησπερα γερονταρες μου

    μαλακωσε λιγο ο καιρος..επεσε στα κανονικα η θερμοκρασια.επιτελους..

    το κακο ειναι οτι δεν εχουμε ακομα ουτε μια βροχη της προκοπης..ενα χαμηλο της προκοπης και η κατασταση ειναι πολυ δυσκολη..ιδικα κεντρικη και νοτια χωρα.,,

    καποιες λιγες βροχες θα δουμε 24 με 28 -29 του μηνα..αλλα και παλι λιγα πραγματα για την εποχη

    το καλο της υποθεσης ειναι η εγκατασταση ισχυρου αντικυκλωνα σε σκανδναβια-ρωσσια τις επομενες μερες..ο οποιος θα ανοιξει ενα διαδρομο απο εκει εως και τα βαλκανια με βοριαδες..πολυ καλο φαινομενο για την εποχη μιας και ειμαστε στην αρχη της αποδημιας εκει…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508209

    Περικλη νομιζω πως με αυτα που γραφεις θα αρχισουν τα παλικαρια να ξεσηκωνονται….  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508211

    Περικλή κοιτάω τις περσινές σημειώσεις μου αφού είδα το ποστ σου. Εδώ φίλε μου είχαμε την ίδια ξέρα με τη φετινή. Μανιτες πέρισυ δεν φάγαμε γιατί δεν έβρεξε το Σεπτέμβρη. Θυμάμαι που απορούσα πως θα κρατήσει ο τόπος τέτοιο πλήθος πουλιών με την ξηρασία που επικρατουσε. Τα κράτησε όμως!!! Αμπέλια και καναλιες είχαν απίστευτους πληθυσμούς. Τελικά μας τα έδιωξε….το χιόνι και ο πάγος. Θα το ξαναπώ ότι το 2004 είχαν ξεραθεί τα σκινα και τα πουρνάρια απο την ανομβρία. Τι θα κάνει από πανω μας ο καιρός  κατά την αποδημία είναι το μεγάλο θέμα . Εκεί είναι το ζουμι!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #508214

    Περικλή κοιτάω τις περσινές σημειώσεις μου αφού είδα το ποστ σου. Εδώ φίλε μου είχαμε την ίδια ξέρα με τη φετινή. Μανιτες πέρισυ δεν φάγαμε γιατί δεν έβρεξε το Σεπτέμβρη. Θυμάμαι που απορούσα πως θα κρατήσει ο τόπος τέτοιο πλήθος πουλιών με την ξηρασία που επικρατουσε. Τα κράτησε όμως!!! Αμπέλια και καναλιες είχαν απίστευτους πληθυσμούς. Τελικά μας τα έδιωξε….το χιόνι και ο πάγος. Θα το ξαναπώ ότι το 2004 είχαν ξεραθεί τα σκινα και τα πουρνάρια απο την ανομβρία. Τι θα κάνει από πανω μας ο καιρός κατά την αποδημία είναι το μεγάλο θέμα . Εκεί είναι το ζουμι!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    το ξερω παλικαρι μου..οτι εκει ειναι το ζουμι…εχουμε πολυ ακομα..απλα η αρχη που κανει ειναι καλη τελος του μηνα….

    περυσι ειχαμε βροχες ιδανικες..μετα απο καθε γυρισμα απο βοριαδες..εριχνε νερακια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508215

    Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός! Μιλώντας μόνο για την περιοχή μου , να φανταστείς ότι όταν μας έστρωσε τα πρώτα χιόνια τα ποταμια και τα ρεματα ηταν τελειως ξερα! Συνεχισε δίνεις ενημέρωση στο λαό γιατί στα καιρικά εδώ και χρόνια in Peri we trust  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #508296

    καλησπέρα,πέρι αυτό το σάιτ τι λέει;είναι της προκοπής η μπά??

    http://www.northmeteo.gr/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #508335

    :bye: :yahoo:

    Κοκκινότσιχλα ρώτα το Χάσι ή καλύτερα το Σάββα γιατί ο Περικλής από χθες είναι άρρωστος.Του πήρε τα μυαλά ο Λάζαρος κι ο Λιβάγια! Τους ξέρεις εσύ……τους έμαθες καλάααα χτες! Ευτυχώς κοκκινότσιχλα χαλάει Κεντρική Ευρώπη ο καιρός και θα βρεις παρηγοριά στις κόκκινες….Μπαμ και κάτω ένας γραφικός Σάββας….μπαμ-μπαμ ντουμπλες και κάτω ένας ΧΑΣΙ!αχαχαχαχααχα.

    Άντε τώρα που χαλάει λίγο κανόνισε να σμίξουμε να σου δείξω πως ρίχνουν και δε θα σε πειράζω για το χοντρό και το σερΤακης. B-)  :bye:  :whistle:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508343

    Εδω τωρα το απογευμα εριξε μια μπορα…..αν κραταγε και λιγο παραπανω καλα θα ηταν . :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    mtbdim στις #508389

    Νότια δεν παίζει τίποτα… αναμένουμε :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508451

    Επιτέλους κακοκαιρία :yahoo:  Μαυρίλα στον ουρανό και πολύ δυνατό βοριά έχουμε και στο βουνό ρίχνει καρέκλες εδώ και ώρες. Εδώ στα πεδινά λίγα πραματα!!! Φθινόπωρο επιτέλους!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508453

    Εδω μας λενε για το σκ πως θα δουμε τις πρωτες βροχες…. για να δουμε αν πεσουν μεσα οι “μετεωρολογοι” μας….  :unsure:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 4,081 έως 4,095 (από 4,159 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων