Επικίνδυνο Φυσίγγι Προσοχή!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 120 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #279524

    καλησπερα παιδια,οντως ηταν να κανει καποιος την αρχη……
    εμενα μου ετυχε σε δικαννο να σφηνωνουν τα φυσιγγια
    μετα το σκασιμο και σε φυσιγγια του ιδιου κουτιου
    να μην μπαινουν καν στις θαλαμες!

    Aυτο ειναι σημαδι φυσιγγιου γεμισμενου με υπερβολικη δοση πυριτιδας, ή υπερβολικα πιεσμενου, ωστε τα υλικα να πιεζουν το καλυκα και να δημιουργουν εξογκωματα.

    Ειναι σοβαρο θεμα αυτο, το χω παθει και γω, αλλα με καλυκες παλιους, και οπως και ο ZED ευτυχως το πλαστικο εμεινε στη θαλαμη, και δεν εμπαινε ο επομενος. Δε τολμω να σκεφτω τι θα γινοταν εαν εμπαινε, και πυροβολουσα.

    Θα σου συνιστουσα να παρεις τα φυσιγγια και να τα ελεγξεις ενα ενα εαν στριφογυριζει το πλαστικο ενω το μεταλλικο μερος ειναι ακινητο. Ειναι σημαδι οχι ποιοτικου καλυκα. Κρατα και τα ριγμενα που διελυσαν, πηγαινε τα στον οπλοπωλη, και επικοινωνηστε με τον εισαγωγεα, και την εταιρια. Δεν ειναι το κοστος, ειναι οτι την εβγαλες στο τσακ, και αυτο οφειλουν να το σεβονται.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #182424

    Δείτε πως βγήκε το φυσίγγι από την θαλάμη

    Πως βρήκα το όπλο, ενώ νόμιζα ότι είχε εμπλοκή

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    129
    Panos franchi στις #182426

    τα συγκεκριμενα φυσιγγια μου τα ειχαν προτηνει..οταν συνεβη αυτο τα πηγα στο μαγαζι..τα αφησα και εφυγα..ηταν γεμισμενα και καλα απο τον ιδιο!(φασον οπως μαθευτηκε)
    κατασταλαξα και γω στα B&P allodola kai NIKE και δεν ξανα αλλαζω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #182428

    Α καλα, χειροτερα απ'οσο νομιζα.

    Εμενα ειχε φυγει μονο το πλαστικο του καλυκα και ειχε μεινει το μεταλο και η πατουρα. Προφανως στο σταδιο της κατασκευης δεν πηγε κατι καλα, και δεν πιεστηκε οσο θα πρεπε το μεταλικο τμημα, με τον υπολοιπο καλυκα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #279517

    Α καλα, χειροτερα απ'οσο νομιζα.

    Εμενα ειχε φυγει μονο το πλαστικο του καλυκα και ειχε μεινει το μεταλο και η πατουρα. Προφανως στο σταδιο της κατασκευης δεν πηγε κατι καλα, και δεν πιεστηκε οσο θα πρεπε το μεταλικο τμημα, με τον υπολοιπο καλυκα.

    Δεν πιέστηκε καθόλου το άλλο φυσίγγι μου έμεινε με το μπαρούτι στο χέρι (έκανα και χάλια το χαλί) το τράβηξα και έφυγε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #279514

    [size=3]κανονικά θα έπρεπε να πάρεις αμέσως τηλ τον Τουρή κ να ζητήσεις εξηγήσεις.
    Μου φαίνεται ότι οι Ιταλοί έχουν βρεί χωματερή την Ελλάδα και τους πληρώνουμε να πετάνε τα ελλατωματικά προιόντα τους .
    Αλήθεια,στην Αμερική τολμούν να στείλουν παρτίδες με ελλατωματικά φυσίγγια και όπλα?[/size] :lol:

    Σωστος ετσι ειναι στελνουν εδω οτι να ναι :blink: .Καλα κανω και δεν περνω ξενα φυσιγγια εδω και πεντε χρονια δουλευω του στοκα για ολα τα κυνηγια και τα περνω απο το εργοστασιο που ειναι και αυτος εκει οποτε αν γινει μακακια να του τα κολησω στην μουρι :lol: .Ρε ουστ απο εδω που θα δωσω τα λεφτα μου στους καρμποναρες να με φανε και λαχανο :huh: :lol: :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    mixalos στις #182433

    Παιδια την NOBEL SPORT την ειχα σε μεγαλη εκτιμηση μεχρι περυσι που επαθα το παρακατω περιστατικο:
    Στο κυνηγι του λαγου χρησιμοποιουσα παντα τα LEPRE SPECIAL COLECTION με αριστα αποτελεσματα μεχρι περυσι οταν τουφεκισα ενα λαγο και δεν χρειαστηκε δευτερη , ο ηχος της τουφεκιας μου φανηκε παραξενος εχοντας το συνηθειο να μαζευω τους ριγμενους καλυκες δεν τον εβρισκα με τιποτα,οταν πηγα να αδιασω το οπλο (μια BREDA ASTRO Αδρανειας) ο καλυκας ηταν μεσα στην θαλαμη.Απο περιεργεια λοιπον οταν γυρισα σπιτι ανοιξα ενα φυσιγγι και τι να δω εναν απαραδεκτο συγκεντρωτηρα που θα εδινε μια κακη τουφεκια.
    Ειλικρινα απογοητευτηκα για τα συγκεκριμενα φυσιγγια τα οποια τα ακριβοπληρωνα.!!
    Παραθετω και μια φωτο, τα σχολια δικα σας.!!

    http://imageshack.us/photo/my-images/844/0269q.jpg/

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #182435

    Παιδια, δε ξερω αν ειναι επιτηδες ή κατα λαθος, αλλα πιστευω οτι ειναι το δευτερο. Μια εταιρια που κανει παραγωγη χιλιαδων φυσιγγιων τη μερα, δε νομιζω οτι ψαχνεται να δει ποια να δωσει σε ποια αγορα, δεδομενου οτι ειναι οι ποσοτητες μεγαλες, και οι χωρες εξαγωγης πολλες.

    Μιχαλη δικιο εχεις, αλλα φανταζομαι ξερεις με τι ταχυτητα γεμιζουν οι μηχανες. Φυσικα εσυ σαν καταναλωτης εχεις απολυτο δικιο να ζητας ακριβως αυτο που πληρωσες, αλλα υπαρχει και η αστοχια των υλικων.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #182437

    Ελληνικό και πάλι ελληνικό

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #182444

    Ναι, αλλα αν ο καλυκας πχ ειναι ελλατωματικος απο το εργοστασιο, μετα πως θα βρεις το δικιο σου;

    Πας πχ σε μενα που γεμιζω. Μου λες, κοιτα τι κανουν τα φυσιγγια σου. Σου λεω, καλυκας ειναι, και σε στελνω στο εργοστασιο. Εκεινοι απλα σου λενε οτι εγινε απο κακογεμισμενο φυσιγγι αρα φταιω εγω. Εσυ ομως ακρη δε βγαζεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    mixalos στις #279505

    Παιδια, δε ξερω αν ειναι επιτηδες ή κατα λαθος, αλλα πιστευω οτι ειναι το δευτερο. Μια εταιρια που κανει παραγωγη χιλιαδων φυσιγγιων τη μερα, δε νομιζω οτι ψαχνεται να δει ποια να δωσει σε ποια αγορα, δεδομενου οτι ειναι οι ποσοτητες μεγαλες, και οι χωρες εξαγωγης πολλες.

    Μιχαλη δικιο εχεις, αλλα φανταζομαι ξερεις με τι ταχυτητα γεμιζουν οι μηχανες. Φυσικα εσυ σαν καταναλωτης εχεις απολυτο δικιο να ζητας ακριβως αυτο που πληρωσες, αλλα υπαρχει και η αστοχια των υλικων.

    Βικτωρα γιαυτο ξαναγυρησα στην ιδιογομωση μα και ποιο φτηνα μου εχονται που λεει ο λογος αλλα το σπουδαιοτερο περναω την ωρα μου και στο κατω κατω φτιαχνω καλυτερα φυσιγγια απο αυτους.!! :blink: :huh:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #279502

    Ναι, αλλα αν ο καλυκας πχ ειναι ελλατωματικος απο το εργοστασιο, μετα πως θα βρεις το δικιο σου;

    Πας πχ σε μενα που γεμιζω. Μου λες, κοιτα τι κανουν τα φυσιγγια σου. Σου λεω, καλυκας ειναι, και σε στελνω στο εργοστασιο. Εκεινοι απλα σου λενε οτι εγινε απο κακογεμισμενο φυσιγγι αρα φταιω εγω. Εσυ ομως ακρη δε βγαζεις.

    Μα τα φυσιγγια τα περνω απο το πρατηριο που ειναι μεσα στο εργοστασιο και τα περνω απο τον ιδιο τον στοκα οχι απο εμπορο οποτε 5 χρονια που ψωνιζω απο εκει με ξερει και τον ξερω εχω γινει και μελος οποτε θα βγαλω μια ακρη.Αντιθετα περνοντας ξενα απο καποιον εμπορο που θα βρω το δικιο μου ο εμπορας που πουλαει που να ξερει για την καθε ξενη εταιρια που πουλαει φυσιγγια.ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΑΓΚΩΤΟ :blink: :huh:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/11/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    mixalos στις #279501

    Ναι, αλλα αν ο καλυκας πχ ειναι ελλατωματικος απο το εργοστασιο, μετα πως θα βρεις το δικιο σου;

    Πας πχ σε μενα που γεμιζω. Μου λες, κοιτα τι κανουν τα φυσιγγια σου. Σου λεω, καλυκας ειναι, και σε στελνω στο εργοστασιο. Εκεινοι απλα σου λενε οτι εγινε απο κακογεμισμενο φυσιγγι αρα φταιω εγω. Εσυ ομως ακρη δε βγαζεις.

    Βικτωρα η Nobel Sport χρησιμοποιει μονο δικα της υλικα (καλυκες,καψυλια,πυριτιδες,βυσματωσεις) γιαυτο δεν δικαιολογουνται.!!
    Οταν μια εταιρεια εχει σκοπο το κερδος……..αλοιμονο σε μας. :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #182445

    αν και λιγο ασχετο θα πρεπει να ανοιξουμε ενα τοπικ με τα φυσιγγια και γενικα τον εξοπλισμο που εμπιστευομαστε και χρησιμοποιουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    157
    anixneftis069 στις #279493

    Δεν φτάνει που πληρώνουμε τα εισαγωγής ακριβότερα είναι και απαράδεκτα και επικίνδυνα. Ελληνικό και πάλι ελληνικό

    συμφωνω για τα ελληνικα φυσιγγια …καλυτερα απο πολλα εισαγωμενα,κατα περιοδους ριχνω μερικα κουτια απο τον ΣΤΟΚΑ χωρις κανενα απολυτως προβλημα και τα GORRILA του φιλου μου Γωγου Χαρη ειδικα τα conbora με μπαρουτι tecna στα 34-36gr σε νουμερο 6-7 για περδικα και φασσα ειναι φανταστικα.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 120 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων