Ξαφνικα δεν κλεινει η κανη του baikal S/P

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 31 έως 42 (από 42 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Baikal

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #185011

    Λοιπον βρηκα ενα ευρημα. Ανεβωκατεβαζωντας τους εξωλκεις παρατηρησα οτι ενω ο ενας καθεται στην βαση του τελειως και συρταρωνει ο αλλος εχει ενα πολυ μικρο κενο. Δηλαδη εχωντας βγαλει την κανη και αυτη να κοιταει κατω ωστε να ειναι συρταρωμενοι οι εξωλκεις ο ενας ειναι μεσα τελειως ο αλλος προεξεχει παρα πολυ λιγο αλλα και ειναι ορατο με το ματι και το νοιωθω με το χερι συγκρινωντας τις δυο κανες.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #273537

    Λοιπον βρηκα ενα ευρημα. Ανεβωκατεβαζωντας τους εξωλκεις παρατηρησα οτι ενω ο ενας καθεται στην βαση του τελειως και συρταρωνει ο αλλος εχει ενα πολυ μικρο κενο. Δηλαδη εχωντας βγαλει την κανη και αυτη να κοιταει κατω ωστε να ειναι συρταρωμενοι οι εξωλκεις ο ενας ειναι μεσα τελειως ο αλλος προεξεχει παρα πολυ λιγο αλλα και ειναι ορατο με το ματι και το νοιωθω με το χερι συγκρινωντας τις δυο κανες.

    Ρε ανδρέα αυτό δεν σου λέγαμε τόση ώρα… B) Και να υποθέσω ότι είναι ο εξολκέας την κάννης που είχε κολλήσει το φυσίγγι. Εσύ προσπαθησες να το βγάλεις με αποτέλεσμα να τραβηχτεί προς τα έξω ο εξολκέας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #273473

    Ρε ανδρέα αυτό δεν σου λέγαμε τόση ώρα… B) Και να υποθέσω ότι είναι ο εξολκέας την κάννης που είχε κολλήσει το φυσίγγι. Εσύ προσπαθησες να το βγάλεις με αποτέλεσμα να τραβηχτεί προς τα έξω ο εξολκέας.

    χαχααχαχ. Καλα μην βαρατε. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο αναιπεσθητο ειναι. Αρα θελει χτυπημα το ελασμα απο οπλουργο η να μπω σε πειρασμο να το κανω εγω?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #273472

    Το Λεπον. Ειχε πιασει ο εξωλκεας κοματι πλαστικο απο το αδρανειας σε παχος φιλμ που δεν φαινοταν με τιποτα και ειχε κολλησει επανω στον εξωλκεα (απο κατω). Δεν φαινοταν με τιποτα ηταν τελειως διαφανες και ειχε παρει το σχημα του εξωλκεα. Απο καθαρη τυχη το βρηκα.

    Ευχαριστω πολυ για τις συμβουλες που μα κατευθηναν σωστα. Ημουν ετοιμος να το παω στον οπλουργο

    ΥΓ

    Αν το πηγαινα στον οπλουργο ειμαι περιεργος τι θα μου εβρισκε B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #185067

    Θα σου εβρισκε μια λυπητερη για να τον θυμασαι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/04/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    101
    tth στις #273444

    B) Θα δεχθουμε μονο δωρεες με τριψηφιο αριθμο προ της υποδιαστολης και τιμητικη συμμετοχη στο τσιμπουσι με τα θηραματα του τριημερου…
    Οι δωρεες να κατατεθουν στο λογαριασμο του οπλοδιορθωτη με τηλεπαθεια και …κληρονομικο χαρισμα :D γνωστου απο τα τηλεπαραθυρα :D
    Απαντωντας λοιπον στην απορια σου θα σου ελεγε"γδυσου και …ξαπλωσε" και φυσικα αστειευομαι ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    410
    FUDAS στις #273428

    ΥΓ

    Αν το πηγαινα στον οπλουργο ειμαι περιεργος τι θα μου εβρισκε :D

    Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις ο οπλουργός βρίσκει σφηνωμένο ένα πενηντάευρω η ένα εκατοστάευρω που δεν αφήνει το όπλο να λειτουργήσει.Αφού το αφαιρέσει με τεχνικό… τρόπο το όπλο δουλεύει ξανά B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #273420

    Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις ο οπλουργός βρίσκει σφηνωμένο ένα πενηντάευρω η ένα εκατοστάευρω που δεν αφήνει το όπλο να λειτουργήσει.Αφού το αφαιρέσει με τεχνικό… τρόπο το όπλο δουλεύει ξανά B)

    Εεεετσιιι…Ακριβως. :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #273413

    Συνήθως σε αυτές τις περιπτώσεις ο οπλουργός βρίσκει σφηνωμένο ένα πενηντάευρω η ένα εκατοστάευρω που δεν αφήνει το όπλο να λειτουργήσει.Αφού το αφαιρέσει με τεχνικό… τρόπο το όπλο δουλεύει ξανά B)

    Μερικές φορές τα σχόλια στο E-artemis είναι τόσο μα τόσο εύστοχα !!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    268
    basili76 στις #273400

    Μερικές φορές τα σχόλια στο E-artemis είναι τόσο μα τόσο εύστοχα !!!!

    B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #273368

    αχαχαχα. Οντος.

    Θα πηγαινε υποθετω ο διαλογος καπως ετσι

    Οπλουργος: Ασε φιλαρακι το οπλακι σου ηταν για πεταμα αλλα του εκανα εγω τα μαγικα μου και το επανεφερα στη ζωη

    Εγω: δηλαδη τι ειχε?

    Οπλουργος: Ειχαν ανατιναχτει οι εξωλκεις απο το φυσιγγι. θα εβαλες κανα βαρυ ε?

    Εγω: οχι αδρανειας ηταν

    Οπλουργος: Ε θελω να πω…….. αυτα αυτα κανουν ολες τις ζημιες :D B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #185098

    Eνταξει ρε παιδια, μηπως τα παραλεμε; Δεν μπορει να ειναι ολοι οι οπλουργοι ετσι, μη τα τσουβαλιαζουμε ολα.

    Το βασικο ειναι πως το εφτιαξες χωρις να χασεις κυριως χρονο, μιας και βρηκες το προβλημα ευκολα, και ηταν απο κεινα που διορθωνονται αμεσως.

Επισκόπηση 12 δημοσιεύσεων - 31 έως 42 (από 42 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων