Νόμος για παράδοση όλων των κυνηγετικών όπλων!

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 91 έως 103 (από 103 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #246488

    ΛΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΕΤΑ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ ΝΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΡΟΥΝΕ? ;) ΜΠΟΡΕΙ ΙΣΩΣ ΓΙΑΥΤΟ ΛΙΣΣΑΞΑΝ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΩΣΤΕ ΝΑ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΕΝΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ :D ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΟΛΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ :D


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #196384

    αμα γινει αυτο παμε για χουντα
    θα πρεπει να βαζεψουν και τα μαχαιροπιρουνα ομως

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #246487

    αμα γινει αυτο παμε για χουντα
    θα πρεπει να βαζεψουν και τα μαχαιροπιρουνα ομως

    χαχαχαχαχαχα σωστος ;) :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #246466

    Φίλε Tirnabos26 σου ζητάω συγνώμη αν σε έθιξα, αλλά αυτή είναι η αλήθεια….. κοιμόμαστε!!! Εδω μέσα έχω πεί για πολλά πράγματα αλλά περάσαν στο ντούκου…. θα δείς με την πάροδο του χρόνου ότι δεν είναι απλά όλα συμπτώσεις…. ''δεν έτυχε, πέτυχε!'' Εγώ απο εδώ μέσα να ευχηθώ σε όλους να έχουν ενα χωραφάκι να παράγουν την τροφή τους και ενα όπλο να υπερασπιστούν την οικογένεια τους και την τιμή της πατρίδος όταν χρειαστεί…. αυτά! Αααα και κάτι άλλο, είμαι 25 χρονών και έχω ψηφίσει μόνο στις τελευταίες εκλογές…. μάντεψε! το κόμμα που ψήφισα δεν είναι μέσα στα κυβερνόντα…. ;) Μακάρι να έκαναν κόμμα οι αναρχικοί θα τους ψήφιζα και θα έκανα και προεκλογική εκστρατεία για πάρτη τους….

    οχι φιλε μου δεν με εθιξες απλα ολοι ξερουμε λιγο πολυ τι συμβαινει συμφωνω με τα λεγομενα σου αλλα οχι με τον τροπο που τα γραφεις και ειδικα οταν ζουμε τετοιες δυσκολες στιγμες δημιουργουνται παρεξηγησεις απο το τιποτα!!!δεν εχω θεμα ουτε θυμωσα γενικα δεν ειμαι τυπος που παρεξηγιεται ολα καλα λοιπον :D
    τελικα ειχαμε κανενα νεοτερο απο το θεμα μας ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #246438

    Φίλε Tirnabos26 σου ζητάω συγνώμη αν σε έθιξα, αλλά αυτή είναι η αλήθεια….. κοιμόμαστε!!! Εδω μέσα έχω πεί για πολλά πράγματα αλλά περάσαν στο ντούκου…. θα δείς με την πάροδο του χρόνου ότι δεν είναι απλά όλα συμπτώσεις…. ''δεν έτυχε, πέτυχε!'' Εγώ απο εδώ μέσα να ευχηθώ σε όλους να έχουν ενα χωραφάκι να παράγουν την τροφή τους και ενα όπλο να υπερασπιστούν την οικογένεια τους και την τιμή της πατρίδος όταν χρειαστεί…. αυτά! Αααα και κάτι άλλο, είμαι 25 χρονών και έχω ψηφίσει μόνο στις τελευταίες εκλογές…. μάντεψε! το κόμμα που ψήφισα δεν είναι μέσα στα κυβερνόντα…. ;) Μακάρι να έκαναν κόμμα οι αναρχικοί θα τους ψήφιζα και θα έκανα και προεκλογική εκστρατεία για πάρτη τους….

    Μην πιανουμε τα ακρα για το τιποτα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #196674

    Και μην ξεχνατε,οτι ακομη και 1/100 να ισχυσει αυτο που ειπε ο Περι και να προσπαθησουν να μαζεψουν τα οπλα,υπαρχουν τα αγραφα.Κι οχι μονον αυτα,υπαρχουν τοσα πολλα καθημερινα υλικα,που αν συνδυαστουν με τον καταλληλο τροπο ειναι πολυ πιο αποτελεσματικα κι απο οποιδηποτε αυτοματο.Τι θα κανουν,θα απαγορευσουν τα λιπασματα,τα απορυπαντικα,τη βενζινη,τη μπυρα,…….τι;Το μονο που λειπει ειναι η αποφαση μας και η εκπαιδευση στον ανταρτοπολεμο(την τεχνη γνωριζουμε λιγοι) αλλα μεταδιδεται ευκολα αν χρειαστει.
    Μπορουν να καταλαβουν οτι εχουμε φτασει μισο βημα πριν την απογνωση-αποφαση,ή μηπως νομιζουν οτι δεν τρεχει τιποτα και θα τα υπομεινουμε ολα;
    Μπορουν οι συμβουλοι τους να τους το εξηγησουν ή να τους εξασφαλισουν τροπο διαφυγης;
    Εχουν σκεφτει ποσους θα χρειαστουν να τους φυλανε αυτους και τους δικους τους,αν αρχισουν τα οργανα;
    Και ποιος θα τους φυλαξει απο τους φυλακες τους,διοτι κι αυτοι μισθωτοι ειναι και το διαχρονικο σλογκαν(3&60 περνουν και τον κοσμο δερνουν)ειναι παλι επικαιρο οσο ποτε;
    Αν λοιπον θελουν να μας φτασουν στα ακρα,ας προχωρησουν…..
    Ιδου η χωρα να δουμε ποιοι θα φαν το πηδημα στο τελος……….

    Α,να ρωτησω κατι χαζο ισως.Τι περικοπη προβλεπει το νεο μνημονιο για τους βολευτες;δε θα επρεπε να ειναι 200 αντι 300 και με μειωμενες κατα 32% το εισοδημα,οπως ισχυει πλεον και σε μας;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #245911

    Και μην ξεχνατε,οτι ακομη και 1/100 να ισχυσει αυτο που ειπε ο Περι και να προσπαθησουν να μαζεψουν τα οπλα,υπαρχουν τα αγραφα.Κι οχι μονον αυτα,υπαρχουν τοσα πολλα καθημερινα υλικα,που αν συνδυαστουν με τον καταλληλο τροπο ειναι πολυ πιο αποτελεσματικα κι απο οποιδηποτε αυτοματο.Τι θα κανουν,θα απαγορευσουν τα λιπασματα,τα απορυπαντικα,τη βενζινη,τη μπυρα,…….τι;Το μονο που λειπει ειναι η αποφαση μας και η εκπαιδευση στον ανταρτοπολεμο(την τεχνη γνωριζουμε λιγοι) αλλα μεταδιδεται ευκολα αν χρειαστει.
    Μπορουν να καταλαβουν οτι εχουμε φτασει μισο βημα πριν την απογνωση-αποφαση,ή μηπως νομιζουν οτι δεν τρεχει τιποτα και θα τα υπομεινουμε ολα;
    Μπορουν οι συμβουλοι τους να τους το εξηγησουν ή να τους εξασφαλισουν τροπο διαφυγης;
    Εχουν σκεφτει ποσους θα χρειαστουν να τους φυλανε αυτους και τους δικους τους,αν αρχισουν τα οργανα;
    Και ποιος θα τους φυλαξει απο τους φυλακες τους,διοτι κι αυτοι μισθωτοι ειναι και το διαχρονικο σλογκαν(3&60 περνουν και τον κοσμο δερνουν)ειναι παλι επικαιρο οσο ποτε;
    Αν λοιπον θελουν να μας φτασουν στα ακρα,ας προχωρησουν…..
    Ιδου η χωρα να δουμε ποιοι θα φαν το πηδημα στο τελος……….

    Α,να ρωτησω κατι χαζο ισως.Τι περικοπη προβλεπει το νεο μνημονιο για τους βολευτες;δε θα επρεπε να ειναι 200 αντι 300 και με μειωμενες κατα 32% το εισοδημα,οπως ισχυει πλεον και σε μας;

    ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΚΟΠΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΩΤΗΡΕΣ ΔΕΝ ΠΡΟΒΛΕΠΕΤΑΙ :angry: ΑΥΤΟ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΞΟΡΓΙΖΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ Η ΜΑΡΙΟΝΕΤΑ ΤΩΝ 30.000 ΕΥΡΩ ΤΟ ΜΗΝΑ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΤΗΣ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ-ΧΟΥΝΤΑΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΙΩΠΗΛΟΣ :angry: :angry: ΑΠΟΡΩ ΓΙΑΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΑΥΤΟΣ ΜΕ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #196680

    Φιλε μου κανεις λαθος οτι δεν κανει τιποτα.Κανει τα περισσοτερα,διοτι ως τηρητης του Συνταγματος με την υπογραφη του τους νομιμοποιει,επισης με την μη παραιτηση του δινει ζωη σε αυτη τη βουλη και νομιμοποιει τις αντισυνταγματικες αποφασεις τους.

    Μου αρεσει που το παιζει κι αντιστασιακος.Αληθεια ποσο χρονων ηταν το 41-44;Κι αν οντως ηταν,τις σφαγες του λαου μας τις θυμαται;Τι στηριζει σημερα,ξερει;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #196777

    Ελατε μωρε στα λογικα σας. Και να πουν κατι τετοιο, ποιος θα δωσει τ'αρματα του. Οι περισσοτεροι τα εχουμε σαν παιδια μας. Θελουν και τα λενε αυτα δα.

    "Τ'αρματα του ο ανθρωπος πρεπει να τα φυλασει, παντα σε μερος ιερο σαν το εικονοστασι"

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #245556

    Ελατε μωρε στα λογικα σας. Και να πουν κατι τετοιο, ποιος θα δωσει τ'αρματα του. Οι περισσοτεροι τα εχουμε σαν παιδια μας. Θελουν και τα λενε αυτα δα.

    [b]"Τ'αρματα του ο ανθρωπος πρεπει να τα φυλασει, παντα σε μερος ιερο σαν το εικονοστασι"[/b]

    Οσο για το τελευταιο εγω τα θυμιατιζω οχι μονο τα φυλαω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    569
    tiohunter στις #196931

    Μακάρι να έκαναν κάνα τέτοιο αστείο να μαζέψουν τα όπλα.

    Η πολυπόθητη "επανάσταση" θα ξεκίναγε από τους κυνηγούς!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/12/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    Γιάννης στις #397382

    Διαβάζω κωμικοτραγικες δημοσιεύσεις , την ίδια στιγμή που είμαι ένα βήμα πριν την αγορά όπλου στην Ελλάδα , αλλά την συγκεκριμένη χρονική στιγμή βρίσκωμαι στο εξωτερικό και ετοιμάζομαι να πάω με φιλαράκια για κυνήγι με ραβδοτό !

    Πιστεύω πως καλό είναι να μην ποστάρονται γνώμες -εικασίες κτλ στο παρών ,αλλά ειδήσεις -γεγονότα , γιατί το θέμα απασχολεί και είναι πολύ σοβαρό πέραν της χαβαλεδίστικης λογικής  ….δεν το δίνω -έχω και αδήλωτο -τί να μας κάνουν μωρέ κτλ

    Αν έρθουν και σου χτυπήσουν την πόρτα ένα ωραίο πρωί 2-3 ¨΄οργανα¨με το χαρτί της απόφασης κολημένο στη μούρη …Πες δεν το δίνω .

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3285
    kryptia-e στις #398081

    Διαβάζω κωμικοτραγικες δημοσιεύσεις , την ίδια στιγμή που είμαι ένα βήμα πριν την αγορά όπλου στην Ελλάδα , αλλά την συγκεκριμένη χρονική στιγμή βρίσκωμαι στο εξωτερικό και ετοιμάζομαι να πάω με φιλαράκια για κυνήγι με ραβδοτό ! Πιστεύω πως καλό είναι να μην ποστάρονται γνώμες -εικασίες κτλ στο παρών ,αλλά ειδήσεις -γεγονότα , γιατί το θέμα απασχολεί και είναι πολύ σοβαρό πέραν της χαβαλεδίστικης λογικής ….δεν το δίνω -έχω και αδήλωτο -τί να μας κάνουν μωρέ κτλ Αν έρθουν και σου χτυπήσουν την πόρτα ένα ωραίο πρωί 2-3 ¨΄οργανα¨με το χαρτί της απόφασης κολημένο στη μούρη …Πες δεν το δίνω .

    το θεμα ειναι οντως σοβαρο, αλλα οπως ειχα γραψει και περσυ, δεν μπορουν να κανουν κατασχεση. ακομα και να μπορουσαν,δεν εχουν που να βαλουν μερικα εκατομμυρια οπλα…

    μονο ανακλιση αδειων μπορουν να κανουν και μετα να σου πουν μεσα σε χ χρονικο διαστημα πρεπει να βρεις να πουλησεις το οπλο…

    αυτο ομως ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ δεν τους πολυβολευει, γιατι μεσα σε αυτο το χ χρονικο διαστημα που θα σου δωσουν, το οπλο θα το εχεις εσυ σπιτι (ασχετα που δεν θα εχεις την αδεια πλεον να το  χρησιμοποιεις και να το μεταφερεις). αρα, σε  ενα υποθετικο σεναριο που αυτοι θελουν να μας αφοπλισουν, ουσιαστικα θα μας κοψουν το κυνηγι αλλα πραγματικος αφοπλισμος δεν θα επιτευχθει…

    εκτος αν μια ωραια μερα ερχοντουσαν και επερναν τα οπλα μας ολα. παρανομως δλδ αν εκαναν κατασχεση…αλλα αυτο για να γινει θα πρεπει να βρουν και τι να τα κανουν. που θα τα βαλουν?

    και με τα αδηλωτα τι θα γινει τοτε? ο εξοργισμενος πολιτης που θα του εχουν κατασχει το ακριβο του σουπερ ποζε, αλλα εχει και ενα κρυμενο αδηλωτο, μπορουμε να ξερουμε πως θα αντιδρουσε σε μια τετοια περιπτωση?

    δεν νομιζω να ειναι τοσο βλακες οι ΒΟΛΕΥΤΕΣ… ειναι, αλλα τοσο πολυ δεν φανταζομαι να ειναι…

    θελω να πιστευω οτι δεν θα κανουν τιποτα απο τις αηδιες που φημολογουνται…

Επισκόπηση 13 δημοσιεύσεων - 91 έως 103 (από 103 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων