ΕΠΙΒΛΑΒΗ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 154 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #191488

    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΤΕ ΤΙΣ ΑΛΕΠΟΥΔΕς το δασος δεν ειναι μονο των κυνηγων ουτε των σκυλιων των κυνηγων αν περνουσε απο το χερι μου ακομα και φανατικος κυνηγος που ειμαι θα απαγορευα το κηνυγι της αλεπους τελειως και δεν ειναι χειροτερη η αλεπου απο τον κηνυγο που την πρωτη Κυριακη της περδικας εχει 4 περδικες πανω του και αλλες 8 κρυμενες στο ναβαρα οσο για τις φωλες η μ@λακια παει συννεφο μου φαινεται οποιον δω και βαζει φωλες στο βουνο τον εχω δωσει στεγνα την ιδια ωρα ….


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    272
    LAGOKILLER στις #191498

    Μα ετσι πρεπει οποιος βαζει φολες για τα σκυλια θελη κρεμασμα απο τα αρ@@@α δεν θελει συζητηση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #257598

    ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΣΚΟΤΩΝΕΤΕ ΤΙΣ ΑΛΕΠΟΥΔΕς το δασος δεν ειναι μονο των κυνηγων ουτε των σκυλιων των κυνηγων αν περνουσε απο το χερι μου ακομα και φανατικος κυνηγος που ειμαι θα απαγορευα το κηνυγι της αλεπους τελειως και δεν ειναι χειροτερη η αλεπου απο τον κηνυγο που την πρωτη Κυριακη της περδικας εχει 4 περδικες πανω του και αλλες 8 κρυμενες στο ναβαρα οσο για τις φωλες η μ@λακια παει συννεφο μου φαινεται οποιον δω και βαζει φωλες στο βουνο τον εχω δωσει στεγνα την ιδια ωρα ….

    [font=”Comic Sans MS”]

    Όπα!!!! ΣΤΟΠ!!!! :lol:

    όλα καλά κι όλα ωραία ……. ΑΛΛΑ όταν ένα είδος υπερπληθυνεται πρέπει να ελεγχθεί ο πληθυσμός του!!!! :lol:

    κι οι συμπαθέστατες – κατά τα άλλα – αλεπούδες, αφενός έχουν υπερπληθυνει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ, αφετέρου δεν κάνουν οικογενειακό προγραμματισμό οι αφιλότιμες!!!! ;)

    ασφαλώς και δεν επικροτώ την φόλα (άμα έχεις χάσεις σκύλους ξέρεις τι εστί), αλλά ΜΗΝ γινόμαστε οικωλογικότεροι των ζωολατρών!!!![/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #257546

    [color=”#8B0000″][size=4][font=”Comic Sans MS”]

    Όπα!!!! ΣΤΟΠ!!!! :angry:

    όλα καλά κι όλα ωραία ……. ΑΛΛΑ όταν ένα είδος υπερπληθυνεται πρέπει να ελεγχθεί ο πληθυσμός του!!!! :angry:

    κι οι συμπαθέστατες – κατά τα άλλα – αλεπούδες, αφενός έχουν υπερπληθυνει ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ, αφετέρου δεν κάνουν οικογενειακό προγραμματισμό οι αφιλότιμες!!!! ;)

    ασφαλώς και δεν επικροτώ την φόλα (άμα έχεις χάσεις σκύλους ξέρεις τι εστί), αλλά ΜΗΝ γινόμαστε οικωλογικότεροι των ζωολατρών!!!![/font][/size][/color]

    ελα στη χιο φιλε prowler που τα ποντικια εχουν γινει περισσοτερα απο τις γατες κσι στο βουνο δεν υπαρχει βελανιδι για βελανιδι και τοτε να δεις ο κατα τα αλλα υπερπληθυσμος τους τι καλο κανει και οταν αυριο μεθαυριο με αξιωσει ο Θεος και κανω παιδια και με ρωτησουν πως ειναι η αλεπου προτιμω να τους παω στο δασος και να δουν παρανα τους δειξω μια ταριχευμενη και κατι τελευταιο οταν τρως στην ταβερνα και ερχεται η αλεπου και τρωει οτι τισ δοσεις σχεδον απ το χερι σου εσυ αντε σκοτωσε την μετα και ειμαι καραοικολογος και φανατικος κυνηγος γιατι πολυ απλα οι οικολογοι που πολυ σωστα κραζεις ειναι οικολογοι γιαλατζι που λενε και στη σμυρνη και αν θες να κανεις καλο στη φυση δε παιρνεις ενα οπλο και οτι κινειται τουφεκιζεται αλλα συμμετεχεις σε δεντροφυτευσεις και προγραμματα του ΚΣ της περιοχης σου που εστιαζονται στο ταισμα του ενδημικου θηραματος και τα λεω ολα αυτα γιατι τα τελευταια χρονια εχουμε φαει τα βουνα για περδικα,μπεκατσα,κτλ και δεν εχω δει εναν οικολογο οταν ταιζαμε να ρθει και να πεταξει ενα καλαμποκι αλλα δεν εχω δει και γω με την παρεα μου ουτε μια αλεπου

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #257418

    πράγματι, ξέρεις τι είναι να σε ρωτήσουν τα παιδιά σου για τις αλεπούδες, και να μην πας να τους δείξεις καμιά 100στή στο δάσος να τις χα'ι'δέψουν κ να παίξουν μαζί τους?
    θα τους δημιουργηθούν ψυχικά τραύματα… :angry: ;) ;) ;) :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #257416

    πράγματι, ξέρεις τι είναι να σε ρωτήσουν τα παιδιά σου για τις αλεπούδες, και να μην πας να τους δείξεις καμιά 100στή στο δάσος να τις χα'ι'δέψουν κ να παίξουν μαζί τους?
    θα τους δημιουργηθούν ψυχικά τραύματα… :angry: ;) ;) ;) :angry:
    [/
    χαχαχα εχεις πολυ χιουμορ συναδελφε :P φαινεται οτι στα μερη σας εχετε απο ολα τα ζωα στο δασος τι να τις κανετε τις κυρα αλεπουδες..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #191594

    Εν πασει περιπτωση δεν ειμαι και ο υπερμαχος προστατης των αλεπουδων αλλα ο ρυθμος που εξωντονονται ειναι ενα θεμα εξαλου η κουβεντα ει ναι για πονηρους ακουστηκαν φολες,κολπα διαφορα,20-30 ευρο η μια αρα στις 100 τα χεις τσεπωσει οποτε ας ξαναγυρισω στα παλια μου στεκια τσιχλα-παπια-καφενειο α και καιρος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #257402

    ελα στη χιο φιλε prowler που τα ποντικια εχουν γινει περισσοτερα απο τις γατες κσι στο βουνο δεν υπαρχει βελανιδι για βελανιδι και τοτε να δεις ο κατα τα αλλα υπερπληθυσμος τους τι καλο κανει και οταν αυριο μεθαυριο με αξιωσει ο Θεος και κανω παιδια και με ρωτησουν πως ειναι η αλεπου προτιμω να τους παω στο δασος και να δουν παρανα τους δειξω μια ταριχευμενη και κατι τελευταιο οταν τρως στην ταβερνα και ερχεται η αλεπου και τρωει οτι τισ δοσεις σχεδον απ το χερι σου εσυ αντε σκοτωσε την μετα και ειμαι καραοικολογος και φανατικος κυνηγος γιατι πολυ απλα οι οικολογοι που πολυ σωστα κραζεις ειναι οικολογοι γιαλατζι που λενε και στη σμυρνη και αν θες να κανεις καλο στη φυση δε παιρνεις ενα οπλο και οτι κινειται τουφεκιζεται αλλα συμμετεχεις σε δεντροφυτευσεις και προγραμματα του ΚΣ της περιοχης σου που εστιαζονται στο ταισμα του ενδημικου θηραματος και τα λεω ολα αυτα γιατι τα τελευταια χρονια εχουμε φαει τα βουνα για περδικα,μπεκατσα,κτλ και δεν εχω δει εναν οικολογο οταν ταιζαμε να ρθει και να πεταξει ενα καλαμποκι αλλα δεν εχω δει και γω με την παρεα μου ουτε μια αλεπου


    [font=”Comic Sans MS”]
    Για να μην γίνονται παρανοήσεις!

    Αυτό που αναφέρεις για τα ποντίκια στα μέρη σου είναι το ίδιο με αυτό που λέω για την αλεπού στην ηπειρωτική Ελλάδα: ΥΠΕΡΠΛΗΘΥΣΜΟΣ
    συνεπώς πρέπει να γίνει έλεγχος του πληθυσμού σε αμφότερες τις περιπτώσεις!!!
    ΈΛΕΓΧΟΣ ΟΧΙ ΕΞΟΝΤΩΣΗ!!!

    [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #257400

    πράγματι, ξέρεις τι είναι να σε ρωτήσουν τα παιδιά σου για τις αλεπούδες, και να μην πας να τους δείξεις καμιά 100στή στο δάσος να τις χα'ι'δέψουν κ να παίξουν μαζί τους?
    θα τους δημιουργηθούν ψυχικά τραύματα… ;) ;) :P ;) :angry:
    [/
    χαχαχα εχεις πολυ χιουμορ συναδελφε :P φαινεται οτι στα μερη σας εχετε απο ολα τα ζωα στο δασος τι να τις κανετε τις κυρα αλεπουδες..
    [/quote]

    επίσης έχουμε έλλειψη από λυκάκια και τα παιδάκια κλαίνε συνεχώς γιατί βτους δείχνω μόνο λαγουδάκια΄και πέρδικες που έχει βρωμίσει ο τόπος και έχουν καταστρέψει τη φύση και τους χωριανούς…. :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #257385

    [color=”#8B0000″]
    [size=4][font=”Comic Sans MS”]
    Για να μην γίνονται παρανοήσεις!

    Αυτό που αναφέρεις για τα ποντίκια στα μέρη σου είναι το ίδιο με αυτό που λέω για την αλεπού στην ηπειρωτική Ελλάδα: ΥΠΕΡΠΛΗΘΥΣΜΟΣ
    συνεπώς πρέπει να γίνει έλεγχος του πληθυσμού σε αμφότερες τις περιπτώσεις!!!
    [u]ΈΛΕΓΧΟΣ ΟΧΙ ΕΞΟΝΤΩΣΗ!!![/u]

    [/font][/size][/color]

    Α ναι να μη γινονται παρανοησεις γιατι κατι πηρε το αυτι μου στη κουβεντα περι φολας στις φωλιες των αλεπουδων….εξησου και η <<μανια>> να κανω το δικηγορο της αλεπους και κατι ειρωνιες απο ατομα που μπηκαν στη κουβεντα ξαφνικα ενω μπορουσαν να εχουν επιχειρηματα και ξερει ο συναδελφος ποιος ειναι…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    220
    cuca76 στις #257384

    [size=3]πράγματι, ξέρεις τι είναι να σε ρωτήσουν τα παιδιά σου για τις αλεπούδες, και να μην πας να τους δείξεις καμιά 100στή στο δάσος να τις χα'ι'δέψουν κ να παίξουν μαζί τους?
    θα τους δημιουργηθούν ψυχικά τραύματα… ;) ;) :P ;) :angry: [/size][/
    χαχαχα εχεις πολυ χιουμορ συναδελφε :P φαινεται οτι στα μερη σας εχετε απο ολα τα ζωα στο δασος τι να τις κανετε τις κυρα αλεπουδες..

    επίσης έχουμε έλλειψη από λυκάκια και τα παιδάκια κλαίνε συνεχώς γιατί βτους δείχνω μόνο λαγουδάκια΄και πέρδικες που έχει βρωμίσει ο τόπος και έχουν καταστρέψει τη φύση και τους χωριανούς…. :angry:

    Χμμμ ειναι προβλημα στην πυρα ο κακος ο λυκος στη πυρα και οι αλεπουδες το δασος να ειναι αποστειρωμενο εντελως για να κανουμε την αυλα μας και ποιος ξερει σε λιγο μπορει να ειναι και το γερακι και ο αετος και η αρκουδα προς το παρων ο νομος ειναι μαζι σου οσο αφορα την αλεπου αυριο μεθαυριο ποιος ξερει ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/03/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2190
    falcon στις #257375

    [font=”Comic Sans MS”]ΑΜΑ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ
    ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ
    ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ.
    ΟΣΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ…
    [/font]

    ;) :angry: :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #257350

    [font=”Comic Sans MS”][b]ΑΜΑ ΒΓΑΛΕΙ Ο ΜΑΜΑΛΑΚΗΣ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ
    ΣΥΝΤΑΓΗ ΜΑΓΕΙΡΕΜΑΤΟΣ ΓΙΑ ΑΛΕΠΟΥΔΕΣ
    ΙΣΩΣ ΤΟΤΕ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΣ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΗΣΟΥΜΕ.
    ΟΣΟ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΝ Κ ΔΕΝ ΤΡΩΓΟΝΤΑΙ ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΝ…[/b][/font]

    ;) :angry: :angry:

    ρωτα τον σεφ στο καφενειο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #257305

    Χμμμ ειναι προβλημα στην πυρα ο κακος ο λυκος στη πυρα και οι αλεπουδες το δασος να ειναι αποστειρωμενο εντελως για να κανουμε την αυλα μας και ποιος ξερει σε λιγο μπορει να ειναι και το γερακι και ο αετος και η αρκουδα προς το παρων ο νομος ειναι μαζι σου οσο αφορα την αλεπου αυριο μεθαυριο ποιος ξερει ….

    μπορείς να ξεκινήσεις αγώνα για να αλλάξει ο νόμος και να γίνουν οι αλεπούδες προστατευ'ομενο είδος και οι λαγοί επιβλαβές…ίσως με μια ΜΚΟ… ;)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #191667

    ωραια
    αφησαμε τις φολες , τωρα μαλωνουμε αν οι αλεπουδες ειναι επιβλαβη.

    για οσους θελουνε να πω οτι στις 3 πρωτες σελιδες , τα ποστ δεν ειναι off topic

    παιδια τα πραματα ειναι απλα, οποιος νομιζει οτι η αλεπου κανει καλο ας μην την τουφεκαει, παρολο που το αντιθετο ειναι αποδεδιγμενο
    στο κατω κατω δεν ειναι υποχρεωμενος

    κατα τη γνωμη μου και να θελουμε δεν μπορουμε να μειωσουμε τον πληθυσμο τους σε λογικα επιπεδα , αν δεν υπαρξει καποια ενεργεια απο το υπουργειο και τους ΚΣ
    απλα σε ορισμενες περιοχες που το κακο εχει παραγινει , ισως μπορουμε να βοηθησουμε λιγο τους λαγους και τις περδικες

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 121 έως 135 (από 154 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων