Πυρκαλ Φυσιγγια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 75 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    480
    kokerkost 64 στις #266553

    Μπορείς να γράψεις με ποιό καιρό πάει το κάθε ένα?

    Σπύρο αν σε ενδιαφέρει, έγω θα σου έλεγα:

    Μαύρο για ήπιο καιρό (Αύγουστο, Σεπτέμβρη και μέσα Οκτωβρίου)
    Derby για θερμοκρασίες από 10 βαθμούς και πάνω
    Artemis κυνηγάω όλο το χειμώνα
    Super Πυρκαλ σε πολύ κρύο

    Υ.Γ. Κυνηγάω με φυσίγγια Πυρκάλ πάνω από 20 χρόνια με πολύ καλά αποτελέσματα.
    Γνώμη μου είναι ότι το Artemis είναι το κορυφαίο.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #188105

    diasporas

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    valas στις #266155

    εεεεεε κατσε δηλαδη τα killshot ειναι καλύτερα / /// with no gun powder remains ??????
    για απαντα valas

    :lol:

    ποιά είναι αυτά τα σκοπευτικά "killshot" που λές δεν τα ξέρω :lol: :lol:

    αν εννοείς τα superkill από πρέβεζα είναι 34γρ και δεν είναι σκοπευτικά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #188185

    spyrok τα ιδεαλ ειναι για καλο καιρο και για περπατητοσε ν9 αμα εχει κρυο σε ν8,για τρυγονια ειναι κορυφη δεν κλωτσανε καθολου.τα μαυρα ειναι για ολο το χρονο αλλα οχι με παγωνια ,τα ντερμπυ,και τα αρτεμις ειναι για καθε καιρο αλλα τα αρτεμις ενα κλικ πιο πανω ,τα σουπερ ειναι για κρυο καιρο με πολυ παγωνια θα τα ευχαριστηθεις πολυ με παγο για κυργιαρηνες και φασσες και υδροβια.[και ολα τα πυρκαλ εχουν μαλακη τουφεκια].το αρτεμις τωρα τον οκτωβρη το ευχαριστηθηκα πολυ στις κυργιαρες και για περδικα σε ν7.[beretta391,br525]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #266068

    spyrok τα ιδεαλ ειναι για καλο καιρο και για περπατητοσε ν9 αμα εχει κρυο σε ν8,για τρυγονια ειναι κορυφη δεν κλωτσανε καθολου.τα μαυρα ειναι για ολο το χρονο αλλα οχι με παγωνια ,τα ντερμπυ,και τα αρτεμις ειναι για καθε καιρο αλλα τα αρτεμις ενα κλικ πιο πανω ,τα σουπερ ειναι για κρυο καιρο με πολυ παγωνια θα τα ευχαριστηθεις πολυ με παγο για κυργιαρηνες και φασσες και υδροβια.[και ολα τα πυρκαλ εχουν μαλακη τουφεκια].το αρτεμις τωρα τον οκτωβρη το ευχαριστηθηκα πολυ στις κυργιαρες και για περδικα σε ν7.[beretta391,br525].συμφωνω με τον κοκερκοστ,και απο οτι βλεπω και αυτος τα εμπιστευεται χρονια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #265921

    spyrok τα ιδεαλ ειναι για καλο καιρο και για περπατητοσε ν9 αμα εχει κρυο σε ν8,για τρυγονια ειναι κορυφη δεν κλωτσανε καθολου.τα μαυρα ειναι για ολο το χρονο αλλα οχι με παγωνια ,τα ντερμπυ,και τα αρτεμις ειναι για καθε καιρο αλλα τα αρτεμις ενα κλικ πιο πανω ,τα σουπερ ειναι για κρυο καιρο με πολυ παγωνια θα τα ευχαριστηθεις πολυ με παγο για κυργιαρηνες και φασσες και υδροβια.[και ολα τα πυρκαλ εχουν μαλακη τουφεκια].το αρτεμις τωρα τον οκτωβρη το ευχαριστηθηκα πολυ στις κυργιαρες και για περδικα σε ν7.[beretta391,br525]

    καλά τα λες :angry:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #265267

    Ενθουσιασμενος απο τη αποδοση των Ελληνικων φυσιγγιων πυρκαλ derby 33 gr ,

    θα ηθελα να μου παραθεσετε τις αποψεις σας για τα συγκεκριμενα προιοντα που βγαζει η Ελληνική ακόμα πυρκαλ…

    Ευχαριστώ εκ των προτερων ..

    τα derby με στεναχωρησαν σε υγρασια. τα μαυρα δεν εδειξαν τοση αλλαγη στην φονικοτητα αφου τα καταματωμενα ανηκουν στα derby (οσα επεσαν…) αλλα φισιγκια απο αυτη την ετερια δεν εχω δοκιμασει και δεν βρισκω τελευτεα ουτε αυτα γιατι ολοι εχουν τα ''δικα τους'' αντε και καποια αλλα ετεριας σε τσουχτερη τιμη…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    34
    sifis_hr στις #188467

    Συμφωνω κ γω με την αποψη οτι παλαιοτερα ηταν καλυτερα,φετος πηρα μια κουτα derby 33gr με βορια κ θερμοκρασια απο 10 μεχρι 15 βαθμους το φυσιγγι ειναι θανατος,αντιθετα με υγρασια δεν ''πανε''…Επισης παλαιοτερα δουλευα πολυ κ τα μαυρα 32gr κ ημουν πολυ ευχαριστημενος…

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #265265

    Την ΠΥΡΚΑΛ την έχουν καταντήσει υπεργολάβο Γερμανικών και Γαλλικών εταιριων. Το κύρος της έχει πέσει, από την άλλη όποιος είναι ευχαριστένος δεν έχει λόγο να μην τα χρησιμοποιεί. Προσωπικά έχω τις επιφυλάξεις μου για τα Super, ίσως γιατί από ένα φυσίγγι 36γρ έχεις άλλες απαιτήσεις συγκριτικά με ένα των 30γρ.

    Τελικά άρχισα να το συμπαθώ περισσότερο το Super μετά τα τελευταία κυνήγια που έκανα στα παπιά. Ίσως είχα βιαστεί να το κρίνω…! Μου είχαν μείνει κάτι κουτιά και δούλεψαν καλά μόλις ξημέρωνε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #188486

    Αν θυμαμαι καλα, τα Super στο ζεστο καιρο δε τα πηγαιναν και τοσο καλα, ενω στο κρυο ηταν οντως super

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/05/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    281
    Supernova στις #265107

    τα derby με στεναχωρησαν σε υγρασια. τα μαυρα δεν εδειξαν τοση αλλαγη στην φονικοτητα αφου τα καταματωμενα ανηκουν στα derby (οσα επεσαν…) αλλα φισιγκια απο αυτη την ετερια δεν εχω δοκιμασει και δεν βρισκω τελευτεα ουτε αυτα γιατι ολοι εχουν τα ''δικα τους'' αντε και καποια αλλα ετεριας σε τσουχτερη τιμη…

    Εχεις δίκιο και μενα μου εκαναν ματωμενα πουλια την προηγουμενη βδομαδα ..

    τωρα όσον αφορά τα artemis κατεβασα μία τσίχλα από πάρα πολύ ψηλά αφού ουσιαστικά βάρεσα για πλάκα αλλά μετά την βολή και ύστερα από 2 – 3 δευτερα είδα την τσίχλα να περιστρέφεται και να πέφτει… με το που κοίταξα το φυσσίγι είδα artemis..

    αυτη η τουφεκια μου έχει μείνει παρόλο που είχα στην xlr *** ούτε αίματα ούτε τίποτα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    78
    Manos 1187 στις #265065

    Εχεις δίκιο και μενα μου εκαναν ματωμενα πουλια την προηγουμενη βδομαδα ..

    τωρα όσον αφορά τα artemis κατεβασα μία τσίχλα από πάρα πολύ ψηλά αφού ουσιαστικά βάρεσα για πλάκα αλλά μετά την βολή και ύστερα από 2 – 3 δευτερα είδα την τσίχλα να περιστρέφεται και να πέφτει… με το που κοίταξα το φυσσίγι είδα artemis..

    αυτη η τουφεκια μου έχει μείνει παρόλο που είχα στην xlr *** ούτε αίματα ούτε τίποτα

    πολες φορες πευτει ενα πουλι απο τον θεο, αυτος ωμος δεν ειναι ο κανονας. το κριμα ειναι να φευγουν αυτα που μας κουτσουλανε και που αν πεσουν οι πιθανοτητες να βρεθουν ειναι πολες ενω αυτα που πευτουν μακρια ακομα και σκωτομενα συνηθως τα βρισκουμε απο τυχη αν τα βρουμε… εγω εχασα πουλια απο το σακουλι και δεν πιστευα σε τετοια χαλια απο φισιγγια που μου ειχαν δωσει καταπληκτικες ντουφεκιες με αλους καιρους..καλα που ειχα στη ζωνη και μερικα ''μαυρα'' πιρκαλ αλιως…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #265016

    μετα απο δοκιμεσ με 6 οπλα απο πυρκαλ εκτοσ απο τα artemis & super που ειδη χρησιμοποιω θα χρησιμοποιω και τα μαυρα αφου και αυτα δοκιμαστικαν με 6 οπλα με καλα αποτελεσματα. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    54
    dimitrisbrowning στις #264993

    μετα απο δοκιμεσ με 6 οπλα απο πυρκαλ εκτοσ απο τα artemis & super που ειδη χρησιμοποιω θα χρησιμοποιω και τα μαυρα αφου και αυτα δοκιμαστικαν με 6 οπλα με καλα αποτελεσματα. :lol:

    τα μαυρα ειναι φυσιγγια που μοιαζουν πολυ με τα αρτεμις,απλα ειναι λιγοτερα γραμμαρια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #264989

    τα μαυρα ειναι φυσιγγια που μοιαζουν πολυ με τα αρτεμις,απλα ειναι λιγοτερα γραμμαρια.

    μου αρεσαν για τσιχλες με τα δικαννα

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 75 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων