Seminole spreader

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #266736

    Άσ' το Στέφανε, σε πρόλαβε η Briley!!!

    http://www.briley.com/brileyfuddsignatures…abbitchoke.aspx

    Συγκριτικα σε διασπορα ,Diffusion και SPREADER κατα την γνωμη σου ποιο υπερτερει ? σε δικες μου δοκιμες ,τα εχω και τα δυο ,το Briley μου εδωσε κατανομες βελτιωμενου κυλυνδρου


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #266731

    Συγκριτικα σε διασπορα ,Diffusion και SPREADER κατα την γνωμη σου ποιο υπερτερει ? σε δικες μου δοκιμες ,τα εχω και τα δυο ,το Briley μου εδωσε κατανομες βελτιωμενου κυλυνδρου

    Δεν το έχω το diffusion, αλλά το έχω διαβάσει αυτό που λες σε αμερικάνικο φόρουμ. Το Seminole spreader με μισόταπα ή μαλινόταπα αυξάνει ομοιόμορφα τη διασπορά, με πλαστικό συγκεντρωτήρα αυξάνει λίγο τη διασπορά της περιφέρειας και σε κάποιες περιπτώσεις ταυτόχρονα σφίγγει λίγο το κέντρο της τουφεκιάς.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #266723

    Δεν το έχω το diffusion, αλλά το έχω διαβάσει αυτό που λες σε αμερικάνικο φόρουμ. Το Seminole spreader με μισόταπα ή μαλινόταπα αυξάνει ομοιόμορφα τη διασπορά, με πλαστικό συγκεντρωτήρα αυξάνει λίγο τη διασπορά της περιφέρειας και σε κάποιες περιπτώσεις ταυτόχρονα σφίγγει λίγο το κέντρο της τουφεκιάς.

    Συγνώμη αν είναι χαζή η ερώτησή μου αλλά όταν γράφεις για πλαστικό συγκεντρωτήρα εννοείς τον κλασσικό που έχουν τα φυσίγγια συγκεντρωτήρα; Με τα διασποράς τελικά πως είναι το spreader; Και τέλος πως είναι με τον αποκεντρωτήρα τύπου direct ή MAX;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #266722

    MAKH EΓΩ ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΟΝΤΕΛΟ

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/822/mpekatsa.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img822.imageshack.us/img822/4222/mpekatsa.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΔΕ ΣΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΠΟΥΛΙ ΓΙΑ ΠΟΥΛΙ :lol:

    το μονο σιγουρο ειναι οτι με αυτο ολα τα πουλια πεφτουν…. :lol: :lol: :P

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #266721

    Συγνώμη αν είναι χαζή η ερώτησή μου αλλά όταν γράφεις για πλαστικό συγκεντρωτήρα εννοείς τον κλασσικό που έχουν τα φυσίγγια συγκεντρωτήρα; Με τα διασποράς τελικά πως είναι το spreader; Και τέλος πως είναι με τον αποκεντρωτήρα τύπου direct ή MAX;

    Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ με φυσίγγια διασποράς φίλε μου.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/12/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    80
    panos990 στις #187946

    παιδια μια ερωτηση για την maxus invector plus ζηταμε ?ένας τυπος ειναι η θελει και νουμερο αυλου?
    επίσης τι αυλο εχει? αλλου το εχω δει 18,7 αλλου 18,8 και αλλου 18,9 πως να το ζητήσουμε?
    η καννη δεν λεει νουμερο απάνω μονο invector plus chrome λεει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #266720

    Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ με φυσίγγια διασποράς φίλε μου.

    Ρώτησα γιατί έχουμε δει γραμμένο ότι διασποράς φυσίγγι και spreader δεν κάνει ενώ ο Κωνσταντίνος (Zed) έχει άριστες εντυπώσεις με τα MAX.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2396
    Δημητρης Benelli στις #266719

    Ρώτησα γιατί έχουμε δει γραμμένο ότι διασποράς φυσίγγι και spreader δεν κάνει ενώ ο Κωνσταντίνος (Zed) έχει άριστες εντυπώσεις με τα MAX.

    Φυσιγγι διασπορας με spreader δινει επικυνδυνα ανεξελεγκτες διασπορες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #266708

    Ρε παιδία είναι πολύ αργά να μπω και εγώ στην παραγγελία. Θέλω ένα για ένα marocchi zero 3[color=”#FF0000″] invector plus 18.5 αυλό.[/color]

    [font=”Century Gothic”]φίλε κάποιο λάθος κάνεις!!!!
    το invector plus είναι διευρυμένου αυλού (backbored)
    ενώ το invector (απλό) είναι για κανονικούς αυλούς 18,4 και 18,5
    εσύ τι έχεις;
    Υ.Γ. ελπίζω να πρόλαβα πριν το πάρεις[/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #266705

    [i][size=3]δεν με κουράζεις καθόλου τις έχει[u] πάνω πάνω[/u] και γράφει optima chok και 18.2 από κάτω(αν σε βοηθάει)[/size][/i]

    Οκ απλώς να το επιβεβαιώσουμε για μην κάνουμε κανένα λάθος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #266704

    Φυσιγγι διασπορας με spreader δινει επικυνδυνα ανεξελεγκτες διασπορες

    Όχι ίσα ίσα η κατανομή είναι πιο ανοιχτή από τον κύλινδρο της τουφεκίας και έχουμε και ένα κέντρο που πάει καλά και σε μικρομεσαίες αποστάσεις, είναι τι θες να πετύχεις εγώ θέλω στα 5 μέτρα να έχω 1Χ1.

    Τρελά σκάγια έχω με αυτό το φυσίγγι ακόμα και με βελτιωμένο κύλινδρο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    543
    Kostas στις #266701

    Μεσα και εγω…

    Beretta A400 και 18.6
    :lol:

    Περιμενω λεπτομερειες για τροπο πληρωμης…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/09/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    492
    sam13 στις #266693

    Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ με φυσίγγια διασποράς φίλε μου.

    περσι στο τελος τις χρονιας στις τσιχλες που εριχνα οτι ειχε μεινει εριξα και διασπορας με το σπριντερ και μια χαρα τα πηγε. στο χαρτι δεν το εχω δοκιμασει

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #266671

    Όχι ίσα ίσα η κατανομή είναι πιο ανοιχτή από τον κύλινδρο της τουφεκίας και έχουμε και ένα κέντρο που πάει καλά και σε μικρομεσαίες αποστάσεις, είναι τι θες να πετύχεις εγώ θέλω στα 5 μέτρα να έχω 1Χ1.

    Τρελά σκάγια έχω με αυτό το φυσίγγι ακόμα και με βελτιωμένο κύλινδρο.

    Κωνσταντίνε μήπως παίζει ρόλο που τα δικά σου φυσίγγια είναι με αποκεντρωτήρα και όχι με διασπορέα; (Αν τα γράφω σωστά)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/06/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    193
    dgiannar στις #266651

    [color=”#8B0000″][size=3][font=”Century Gothic”]φίλε κάποιο λάθος κάνεις!!!!
    το invector plus είναι διευρυμένου αυλού (backbored)
    ενώ το invector (απλό) είναι για κανονικούς αυλούς 18,4 και 18,5
    εσύ τι έχεις;
    Υ.Γ. ελπίζω να πρόλαβα πριν το πάρεις[/font][/size][/color]

    Τα invector τσοκάκια είναι 4 εκατοστά με το σπείρωμα στο κάτω μέρος τους. Τα invector plus είναι 7 εκατοστά με παρόμοιο σπείρωμα στο κάτω μέρος τους. Όσον αφορά τα marocchi zero 3 τα παλιότερα μοντέλα βγαίνουν με invector τσοκάκια που τα ονομάζει maxi40 και τα νέα μοντέλα με Invector plus που τα ονομάζει maxi70.
    Έχω πιάσει στα χέρια μου και τα δύο marocchi με maxi40 και με maxi70 που έχω αγοράσει. Και τα δύο έχουν αυλό 18.5 αλλά τελείως διαφορετικά τσοκάκια

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 106 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων