Ηλεκτρονικό τσιγάρο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 207 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/07/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    533
    giannis36 στις #188787

    5 μερα σημερα και εγω χωρεις καρκηνο κανει καλη δουλια τωρα σε υγρα πηρα τον μαλπουρο σε προσφορα τα 30 ml στα 15Ε αλα με πηραζει λιγο στο λαιμο τον 18ρη παντα τωρα που ειναι ακομα αρχη κανενα υγρο ρε παιδια με δηνατο αρωμα ξερη κανης λεο να δοκημασο αυτο http://www.ivape.eu/e-liquid/halo-purity/t…o-e-liquid.html τοχει δοκημαση κανεις


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #264426

    3η ημέρα σήμερα για μένα με το ΗΤ, δεν μου λείπει καθόλου
    το κανονικό αλλά καλά θα ήταν να γνωρίζαμε ακριβώς τί περιέχει και τι προκαλούν οι ουσίες που ατμίζουμε.

    Άργησα να δω το μήνυμα του PORTO για μάρκες και υγρά οπότε πήρα το eGO-T
    της Οvale (Ιταλίας) με υγρό νικοτίνης 9αρι και γεύση γλυκόριζα που δεν μου
    λέει και πολλά ως γεύση αλλά τη δουλειά του την κάνει. Η συσκευή χάνει ελάχιστα υγρό
    όταν μπερδεύεσαι ότι ρουφάς αργιλέ οπότε θέλει ρέγουλα το φύσα ρούφα.

    Τασο,
    Καλο ειναι το "εργαλειο" που πηρες,απλα δεν θελει βεβιασμένες
    τζουρες,θελει αργες και οχι απανωτές…
    Ολα τα επώνυμα υγρα εχουν επάνω τα συστατικά απ τα οποία
    ειναι φτιαγμένα. Ψάξου λιγο στις γευσεις γιατι ειναι το Α και το Ω
    για να συνεχίσεις.Καλο θα ειναι να αποφύγεις στις φρουτένιες
    γευσεις τωρα στην αρχη.Εγω χρησιμοποιώ, καπνικές γεύσεις
    που στο τελος αφηνουν διακριτικά καποια αρώματα. Δοκίμασε
    τα…!1)Tribeca,Torque56,Capten Jack, της εταιρίας Halo USA,
    και αν δεν θέλεις να εχεις πολυ "κτύπημα"στον λαιμό παρε
    12 η 6mg νικοτίνη,τα 18αρια και πανω είναι λίγο ζόρικα!!!
    Αυτο για τον Γιαννη…

    5 μερα σημερα και εγω χωρεις καρκηνο κανει καλη δουλια τωρα σε υγρα πηρα τον μαλπουρο σε προσφορα τα 30 ml στα 15Ε αλα με πηραζει λιγο στο λαιμο τον 18ρη παντα τωρα που ειναι ακομα αρχη κανενα υγρο ρε παιδια με δηνατο αρωμα ξερη κανης λεο να δοκημασο αυτο [url=”http://www.ivape.eu/e-liquid/halo-purity/torque-56-halo-e-liquid.html”]http://www.ivape.eu/e-liquid/halo-purity/t…o-e-liquid.html[/url] τοχει δοκημαση κανεις

    Γιαννη
    ειναι απο τα πολύ καλα υγρα και σαν γευση και σαν ποιοτητα,
    μείωσε την νικοτίνη στα 12 η 6 mg..

    Υ.Γ. Υπαρχει ενα φορουμ που μπορει να σας λύσει ολες τις απορίες…

    http://e-kapnisma.gr/index.php

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #189408

    Καλησπέρα

    Αντε να δουμε.
    Το πηρα κι εγω… γευση γλυκου στριφτου διοτι πριν εκανα craven καπνο που ειχε μια σχετικη γλυκια γευση
    Τα σημαδια φαινονται π. καλα
    Η συνέχεια και η διαρκεια θα δειξει ……
    16 mg ξεκινησα και βλέπουμε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    LEFREF στις #189427

    Εγω παρελαβα το alter ego-t τη Δευτερα και εκτοτε δεν εχω ξανακαπνισει τσιγαρο.Δοκιμασα δυο τζουρες εχτες και μου ηρθε εμετος.Πιστευω πως θα τα καταφερω να το κοψω το παλιοτσιγαρο,μπουχτισα πια!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/02/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    2317
    PORTO13 στις #189485

    Παμε δυνατα παιδες,21η μερα σήμερα και ουτε για δείγμα το κ@λοτσιγαρο στο στόμα!!!
    Αυτο ειναι το καινούργιο μου απόκτημα,απο Γερμανία,η απόλυτη ποιότητα κατασκευής,
    "ORION"το όνομά του, καμιά σχέση με τα ετοιματζιδικα.Αλλη αίσθηση!!!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #262540

    Παμε δυνατα παιδες,21η μερα σήμερα και ουτε για δείγμα το κ@λοτσιγαρο στο στόμα!!!
    Αυτο ειναι το καινούργιο μου απόκτημα,απο Γερμανία,η απόλυτη ποιότητα κατασκευής,
    "ORION"το όνομά του, καμιά σχέση με τα ετοιματζιδικα.Αλλη αίσθηση!!!

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/193/orionol.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img193.imageshack.us/img193/5237/orionol.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    21 πρωτη Παναγιωτη για σενα 1 για μενα!!!!

    Παμε δυνατα :)
    Το No Bacco αγορασα από φαρμακείο.
    Δυναμη , δυναμη

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    246
    Ανώνυμος στις #262508

    21 πρωτη Παναγιωτη για σενα 1 για μενα!!!!

    Παμε δυνατα :)
    Το No Bacco αγορασα από φαρμακείο.
    Δυναμη , δυναμη

    και εγω φιλε μου πηρα σημερα το ιδιο .ποιο πηρες συγκεκριμενα?και ποσο ?αν και νομιζω οτι οι τιμες ειναι στανταρ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #262480

    Μάγκες χαίρομαι πραγματικά που σας βλέπω να το παλεύετε.Σίγουρα όλοι σας ξέρετε τα περί υγείας κλπ κλπ.Εγω όμως θέλω να σας πω για άλλη μια φορά πόσο ωραία είναι η ζωή χωρίς τσιγάρο .Κλείνω περίπου τα δέκα χρόνια τώρα χωρίς να έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο.Ημουν καπνιστής απο τα 17 μου έως τα 37 .Σήμερα εκτός τα κολλήματά μου με τα κυνήγια και με διάφορα άλλα έχω αποκτήσει και άλλο ένα (πάντα το είχα αλλά δυσκολευόμουνα) και αυτό είναι το τρέξιμο.Πάω και τρέχω τρείς φορές την εβδομάδα και έχω φτάσει πλέον τα 70 χιλιόμετρα τον μήνα.Αυτό γίνεται μόνιμα τα τελευταία δέκα χρόνια και γουστάρω αφάνταστα.Αν κάπνιζα δεν υπήρχε περίπτωση καμία.Δεν μιλάμε τώρα για το βουνό …αν αποφασίσω να περπατήσω (μου αρέσει πιο πολυ το καρτέρι :) ) μπορώ να περπατάω απο το πρωι μέχρι το βράδυ και για λαχάνιασμα δεν το συζητάμε ….απλά δεν υπάρχει .

    Επίσης η μυρωδιές ρε παιδιά και οι γεύσεις όλα είναι πραγματικά …η διαφορά με πρίν όταν κάπνιζα ? ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

    Τώρα θα μου πείτε τι μας τα λες αυτά ρε φίλε.Σας τα λέω γιατί σαν παλιός καπνιστής καταλαβαίνω την προσπάθειά σας και πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να σας τονώσω λίγο το ηθικό .Μην μασάτε λοιπόν από την στέρηση της νικοτίνης θα περάσει σύντομα και τότε θα έχετε απαλλαγεί από το τσιγάρο για πάντα……Καλή συνέχεια και καλή δύναμη.. :D

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #262442

    [size=3]Μάγκες χαίρομαι πραγματικά που σας βλέπω να το παλεύετε.Σίγουρα όλοι σας ξέρετε τα περί υγείας κλπ κλπ.Εγω όμως θέλω να σας πω για άλλη μια φορά πόσο ωραία είναι η ζωή χωρίς τσιγάρο .Κλείνω περίπου τα δέκα χρόνια τώρα χωρίς να έχω καπνίσει ούτε ένα τσιγάρο.Ημουν καπνιστής απο τα 17 μου έως τα 37 .Σήμερα εκτός τα κολλήματά μου με τα κυνήγια και με διάφορα άλλα έχω αποκτήσει και άλλο ένα (πάντα το είχα αλλά δυσκολευόμουνα) και αυτό είναι το τρέξιμο.Πάω και τρέχω τρείς φορές την εβδομάδα και έχω φτάσει πλέον τα 70 χιλιόμετρα τον μήνα.Αυτό γίνεται μόνιμα τα τελευταία δέκα χρόνια και γουστάρω αφάνταστα.Αν κάπνιζα δεν υπήρχε περίπτωση καμία.Δεν μιλάμε τώρα για το βουνό …αν αποφασίσω να περπατήσω (μου αρέσει πιο πολυ το καρτέρι :unsure: ) μπορώ να περπατάω απο το πρωι μέχρι το βράδυ και για λαχάνιασμα δεν το συζητάμε ….απλά δεν υπάρχει .

    Επίσης η μυρωδιές ρε παιδιά και οι γεύσεις όλα είναι πραγματικά …η διαφορά με πρίν όταν κάπνιζα ? ΤΕΡΑΣΤΙΑ.

    Τώρα θα μου πείτε τι μας τα λες αυτά ρε φίλε.Σας τα λέω γιατί σαν παλιός καπνιστής καταλαβαίνω την προσπάθειά σας και πιστεύω ότι αξίζει τον κόπο να σας τονώσω λίγο το ηθικό .Μην μασάτε λοιπόν από την στέρηση της νικοτίνης θα περάσει σύντομα και τότε θα έχετε απαλλαγεί από το τσιγάρο για πάντα……Καλή συνέχεια και καλή δύναμη.. :) [/size]

    +1

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #262438

    και εγω φιλε μου πηρα σημερα το ιδιο .ποιο πηρες συγκεκριμενα?και ποσο ?αν και νομιζω οτι οι τιμες ειναι στανταρ

    NO ΒΑCCO I -WANT TANK SYSTEMΤο πακέτο περιλαμβάνει 2 "Η.Τ" κλπ (για μενα και για την γυναικα μου)

    Οι τιμές "στανταρντ" οπως ειπες.

    Καλη δυναμη κι ολα ειναι στο κεφάλι μας.

    Καλη συνεχεια στην προσπάθεια

    Πανος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #189517

    Μάγκες χαίρομαι πραγματικά που σας βλέπω να το παλεύετε!!!!
    +1
    Δυναμη παιδια κ θα τα καταφερετε.(δεν ειμαι καπνιστης απλα κανεναν αργιλε κανω καπου καπου κ κανενα πουρο!)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #262411

    [font=”Century Gothic”]Σας διαβάζω ατμίζοντας……. :unsure: B)

    NO ΒΑCCO WANT

    Golden Margy 12mg :)

    Μας βλέπω να σταματήσουμε να μιλάμε για όπλα και φυσίγγια και να το ρίξουμε στα τανκομαιζερ και τις γευσεις :) B) :) [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    250
    jimis στις #189524

    Πολύ ωραίο το θέμα με το τσιγάρο και μιας και εγώ εδώ και ένα μήνα είμαι στη διαδικασία κοψίματος, θέλω να προσθέσω την έως τώρα εμπειρία μου. Κάπνιζα εδώ και 30 χρόνια 50 με 60 τσιγάρα την ημέρα. Ερχόταν στιγμές που έβλεπα το τασάκι γεμάτο, τον γύρω χώρο βρώμικο, όλο στάχτη και εμένα εκεί να συνεχίζω να καπνίζω και να με σιχαίνομαι. Στο δε βουνό, αν απαιτούνταν να τρέξω για λίγο να προλάβω το λαγό κόβονταν τα πόδια μου, οι παλμοί στο κόκκινο και τα αυτιά να βουλώνουν.
    Αποφάσισα και πήγα στο ιατρείο διακοπής καπνίσματος. Μετά από μπλα μπλα μπλα μου έδωσε χάπια και τα οποία άρχισα από την επόμενη ημέρα. 1η, 2η ημέρα κάπνιζα κανονικότατα. Από την 3η ημέρα ενώ το ήθελα άρχισα να μην καταλαβαίνω γεύση. 4η,5η γεύση καθόλου η επιθυμία ελαττώθηκε και το στόμα μου ήταν τσαρούχι. Έκανα όμως πάλι ένα πακέτο, περισσότερο λόγω του ότι το συνδύαζα εγκεφαλικά με κάποιες δραστηριότητες. Την 6η έκανα 10 τσιγάρα και αυτά μισά. Δεν το ήθελα πλέον. Το δύσκολο ήταν να καλύψω το κενό του χρόνου. Οπότε έβρισκα και έκανα οτιδήποτε. Την 7η έκανα 2 το πρωί και 2 το βράδυ από 2-3 τζούρες το καθένα. Αυτό ήταν. Τώρα κλείνω 6 εβδομάδες χωρίς τσιγάρο. Φυσικά μου έρχεται κάπου-κάπου η όρεξη, αλλά για 20’’ και αμέσως το ξεχνώ. Επίσης το δύσκολο, για μένα τουλάχιστον ήταν η σκέψη το πώς θα πιω καφέ, τσιπουράκι, ποτό, κλπ χωρίς τσιγάρο. Τελικά ήταν εύκολο. Ελπίζω να μη το ξαναπιάσω στα χέρια μου. Μπορώ επίσης να πω με σιγουριά πως παρόλο τις 5 εβδομάδες, έχω δει σχεδόν αμέσως διαφορά στο βουνό.
    Τελικά ήταν εύκολο. Σας προτρέπω να δοκιμάσετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    5016
    MICHEL123GR στις #189532

    Κύριοι η μαγκιά πια είναι να το κόψεις τον καρκίνο, ΜΠΡΑΒΟ σε όλους σας και εάν έχετε θέληση θα το καταφέρετε!.
    Εγώ το σταμάτησα το 2004 στους Ολυμπιακούς και από τότε έχει αναβαθμιστεί η ποιότητα της ζωής μου. Λοιπόν από την κίνηση που κάνετε μόνο να κερδίσετε έχετε για αυτό επιμονή και υπομονή στην αρχή μετά τα πράματα είναι ποιό εύκολα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    72
    LEFREF στις #262387

    Εγω πιστευω οτι θα τα καταφερω γιατι πλεον εχω και ισχυρο κινητρο(η κορουλα μου γεννηθηκε πριν 26 ημερες)κι ετσι θα το παλεψω μεχρι τελους!!!!!!!! :unsure:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 207 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων