ΕΙΛΟΓΗ ΔΙΚΑΝΟΥ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 32 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    fountou στις #189898

    Τελικα εκανα λαθος το δικανο ειναι το Β 525 (μαλον ο φιλος μου εκανε λαθος) παρολα αυτα δε με βολευει ειναι εμπροσθοβαρες αλλα εκτος αυτο υο κοντακι ειναι ντεμι πιστολε καμια σχεση με το κακονικο πιστολε βολευει κυριως μεγαλους σωματοτυπους, τελοσπαντον το ξεχναμε αυτο και συνεχιζω την ερευνα για τα παραπανω,δε μπορω να καταλαβω τη διαφορα του 525 με το CITORI μηχανικα (κλειδια ,σκανδαλη, πειροι, ποιοτητα κατασκευης).


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #189904

    καποιο απο τα browning σου προτεινω να παρεις

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/06/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1645
    mark cal20 στις #261489

    Γεια σας θελω την αποψη σας γεια την αγορα ενος σουπερ ποσε επειδη θα διαθεσω περιπου μεχρι 1800ε,εχω συγκληνει στα παρακατω οπλα, χωρις να δεσμευομαι αν ,καποιος πιστευει οτι υπαρχει κατι καλιτερο.
    1) BERETTA SILVER PIGEON 1 1700E
    2) VERNEY CARON POLYNOX 1700E
    3) BROWNING B525 1800E
    4) BROWNING CITORI 1400 E
    5) FABARM AXIS 1970E ?
    6) SKB 505 1950E?

    Τα δυο τελευτεα εχω ξεφυγει λιγο, αλλα τα σκεφτομαι θελω οποσδηποτε να εχουν ατσαλινη βαση, και ευχρηστο επιλογεα δεν με απασχολει το βαρος , θελω να εχει μικρη ανακρουση ,για την κατηγορια .πηγαινα προς την beretta γιατι με βολευε φοβερα ο επιλογεας, αλλα η μικρη εγγυηση σε σχεση με το browning, με ενδιαφερει σοβαρα η αξιοπιστια λογω οτι θα γινει σκληρη χρηση και κυνηγι και σκοπευτηριο το θετω σαν πρωτο κριτηριο επιλογης.
    Υποψιν οτι το μονο που εχω πιασει στα χερια μου ειναι το Beretta.

    κατα τα δικα μου δεδομενα
    θα σου ελεγα απ αυτα που βλεπω ,,ο απολυτος <<εργατης>> ειναι το SKB
    απο εκει και μετα ενα BROWNING 525 η ενα CITORI
    και η μια και η αλλη μαρκα γιαπωνεζικες ειναι…
    απο εκει και μετα κανενα απο τα ανω δεν θα το κατατασα στην κατηγορια <<εργατης>>
    θα τα ελεγα αξιοπρεπεστατα οπλα .
    τιποτα πανω τιποτα κατω απ αυτον το χαρακτηρησμο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #189927

    sakaba rules
    οταν κερδισω το ΚΙΝΟ θα το παρω
    εχει τα πιο ποιουικα μεταλλα απο οποιδηποτε αλλο οπλο
    κυριολεκτικα δεν προκειται να παθει τιποτα ποτε και υψηλη τιμη του οφειλεται μονο και μονο στα υλικα και οχι σε ονοματα οπως οι υπολοιπες εταιρειες

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #190605

    και γιατί όχι verney carron ρε παιδιά? Τι παραπάνω έχουν τα άλλα όπλα? Μήπως κιλά? Τα έχετε πιάσει, έχετε πιάσει verney carron, έχετε κάποια εμπειρία με όλα αυτά και τα συγκρίνετε ή μήπως επειδή έχουν το όνομα τα Bro και τα Be τα προτείνετε? Τα περισσότερα από αυτά που λέτε ζυγίζουν πάνω από 3.2 κιλά και μερικά είναι και μπροσθιοβαρή με όχι και με τόσο καλό ζυγισμα…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #190613

    Μεταξυ σιτορι και SKB θα ελεγα αβλεπι το πρωτο απλα και μονο γιατι τα ΣΚΒ ηταν πολυ καλα στα παλια μοντελα αλλα τα τελευταια δεν νομιζω αφου εχω ακουσει διαφορα σχολια.Το σιτορι εχει την αγωνιστικη βαση του ουλτρα(σκοπευτικο) και οχι την βαση του 525 δηλαδη υπαρχουν μικροδιαφορες στις δυο βασεις.Το ΣΚΒ μου αρεσει για το στιβαρο κλειδωμα του με τα πολλα κλειδια αλλα ο Κυπριδημος και ο Χατζιωτης γραφουν οτι οταν υπαρχουν πολλα κλειδια η δουλεια πεφτει σε αυτο που εχει εφαρμοσει καλυτερα και τα αλλα ειναι απλα διακοσμιτικα.Τελευταια ειχα πουλησει το ΣΚΒ που ειχα σε ενα συναδελφο ο οποιος εκανε χρηση μαγκνουμ φυσιγγιων (δεν ξερω αριθμο) και το οπλο κουνησε.Μπορει ο συναδελφος να το ξεσκισε στα μαγκνουμ που ειναι πολυ πιθανο αλλα για να κουνησει μαλλον κατι δεν θα πηγε και καλα με το οπλο επισεις.Δεν ξερω και δεν μπορω να συμπαιρανω στα σιγουρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #259635

    Μεταξυ σιτορι και SKB θα ελεγα αβλεπι το πρωτο απλα και μονο γιατι τα ΣΚΒ ηταν πολυ καλα στα παλια μοντελα αλλα τα τελευταια δεν νομιζω αφου εχω ακουσει διαφορα σχολια.Το σιτορι εχει την αγωνιστικη βαση του ουλτρα(σκοπευτικο) και οχι την βαση του 525 δηλαδη υπαρχουν μικροδιαφορες στις δυο βασεις.Το ΣΚΒ μου αρεσει για το στιβαρο κλειδωμα του με τα πολλα κλειδια αλλα ο Κυπριδημος και ο Χατζιωτης γραφουν οτι οταν υπαρχουν πολλα κλειδια η δουλεια πεφτει σε αυτο που εχει εφαρμοσει καλυτερα και τα αλλα ειναι απλα διακοσμιτικα.Τελευταια ειχα πουλησει το ΣΚΒ που ειχα σε ενα συναδελφο ο οποιος εκανε χρηση μαγκνουμ φυσιγγιων (δεν ξερω αριθμο) και το οπλο κουνησε.Μπορει ο συναδελφος να το ξεσκισε στα μαγκνουμ που ειναι πολυ πιθανο αλλα για να κουνησει μαλλον κατι δεν θα πηγε και καλα με το οπλο επισεις.Δεν ξερω και δεν μπορω να συμπαιρανω στα σιγουρα.

    ΒΕΡΕΤΤΑ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΕΜΑΙΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΠΡΟΦΙΛ Η BROWNING AN ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΟ ΠΡΟΦΙΛ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΔΙΚΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ, ΜΕΤΑΠΩΛΙΚΗΣ ΑΞΙΑΣ, ΑΝΤΟΧΗΣ ,ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΑΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΕΤΑΞΥ SKB K CITORI ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/01/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    186
    ManGelasakis στις #259613

    ΒΕΡΕΤΤΑ ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΠΩΣ ΕΜΑΙΝΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΠΡΟΦΙΛ Η BROWNING AN ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΚΑΘΕΤΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΨΗΛΟ ΠΡΟΦΙΛ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΔΙΚΗΣΩ ΚΑΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΠΟ ΘΕΜΑ ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑΣ, ΜΕΤΑΠΩΛΙΚΗΣ ΑΞΙΑΣ, ΑΝΤΟΧΗΣ ,ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ΣΤΗΝ ΜΕΣΑΙΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΥΠΕΡΤΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΟΠΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΜΕΤΑΞΥ SKB K CITORI ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ

    Όσον αφορά την μεταπωλητική αξία το ζητούμενο είναι να πάρεις ένα όπλο το οποίο δεν θα θέλεις να το πουλήσεις… Γιατί αν θέλεις να το πουλήσεις τότε συνεπάγεται ότι δεν έμεινες ευχαριστημένος από την αγορά σου…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    846
    Long Rifle στις #259604

    B525 με κάννη 71εκ. :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #259528

    Όσον αφορά την μεταπωλητική αξία το ζητούμενο είναι να πάρεις ένα όπλο το οποίο δεν θα θέλεις να το πουλήσεις… Γιατί αν θέλεις να το πουλήσεις τότε συνεπάγεται ότι δεν έμεινες ευχαριστημένος από την αγορά σου…

    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΑ ΘΕΣ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΟΠΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΑ ΚΕΦΙΑ :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/03/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    2275
    NIKFRA στις #259520

    Μεταξυ σιτορι και SKB θα ελεγα αβλεπι το πρωτο απλα και μονο γιατι τα ΣΚΒ ηταν πολυ καλα στα παλια μοντελα αλλα τα τελευταια δεν νομιζω αφου εχω ακουσει διαφορα σχολια.Το σιτορι εχει την αγωνιστικη βαση του ουλτρα(σκοπευτικο) και οχι την βαση του 525 δηλαδη υπαρχουν μικροδιαφορες στις δυο βασεις.Το ΣΚΒ μου αρεσει για το στιβαρο κλειδωμα του με τα πολλα κλειδια αλλα ο Κυπριδημος και ο Χατζιωτης γραφουν οτι οταν υπαρχουν πολλα κλειδια η δουλεια πεφτει σε αυτο που εχει εφαρμοσει καλυτερα και τα αλλα ειναι απλα διακοσμιτικα.Τελευταια ειχα πουλησει το ΣΚΒ που ειχα σε ενα συναδελφο ο οποιος εκανε χρηση μαγκνουμ φυσιγγιων (δεν ξερω αριθμο) και το οπλο κουνησε.Μπορει ο συναδελφος να το ξεσκισε στα μαγκνουμ που ειναι πολυ πιθανο αλλα για να κουνησει μαλλον κατι δεν θα πηγε και καλα με το οπλο επισεις.Δεν ξερω και δεν μπορω να συμπαιρανω στα σιγουρα.

    Φιλε μου τα εχεις τσεκαρει ποιο σου καθεται .Γι αυτα τα δυο ξερω οτι το SKB εχει χαμιλο προφιλ χωρις καθωλου παρεκλιση με λεπτωτερο κοντακι .Το δε 525 εχει ψηλο προφιλ (νομιζω με παρεκλιση δεξια cast of) και φαρδιτερο κοντακι .Το ενα ειναι διαφωρετικο απο το αλλο .Στο λεω γιατι αγωρασα δικαννο και σε πεντε μηνες το εδωσα Ευτυχως που ειχαι παρει πανω η τιμη του και δεν εχασα σχεδον τιποτα .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #259310

    Φιλε μου τα εχεις τσεκαρει ποιο σου καθεται .Γι αυτα τα δυο ξερω οτι το SKB εχει χαμιλο προφιλ χωρις καθωλου παρεκλιση με λεπτωτερο κοντακι .Το δε 525 εχει ψηλο προφιλ (νομιζω με παρεκλιση δεξια cast of) και φαρδιτερο κοντακι .Το ενα ειναι διαφωρετικο απο το αλλο .Στο λεω γιατι αγωρασα δικαννο και σε πεντε μηνες το εδωσα Ευτυχως που ειχαι παρει πανω η τιμη του και δεν εχασα σχεδον τιποτα .

    ΤΟ CITORI ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΓΩ ΠΡΙΝ 2 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΤΕΛΕΙΩΣ ΙΣΙΟ ΚΟΝΤΑΚΙ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΤΟ 525 Η ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΝΝΕΣ ΤΟΥ CITORI HTAN ΠΙΟ ΒΑΡΙΕΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #190750

    Το σιτορι φτιαχνεται για την Αμερικανικη αγορα γι'αυτο εχει ισιο κοντακι ,το 525 ειναι Ευρωπαικο μοντελο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/09/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    472
    apsel στις #190781

    και το 525 κυκλοφορεί κανονικά στις ΗΠΑ σαν citori 525 (τώρα 625-725)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    24
    fountou στις #258967

    Τα δοκιμασα ολα το Bereta και το Citori μου καθονται καλυτερα με ενα πλεονεκτημα στο πρωτο λογω πιο αμεσου επιλογεα τελικα η αναζητηση πλεον περιοριζεται σε αυτα τα δυο. :lol:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 32 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων