raptor vs 391 urika

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 54 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #46260

    MEGISTO ΑΤΟΠΗΜΑ

    ΦΙΛΕ  ΑΛΕΞ…..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΙ ΟΠΛΟ ΑΓΟΡΑΣΕΣ ΣΑΝ ΔΕΥΤΕΡΟ?????

    BERETTA ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ????????

    ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ …ΑΝ ΠΕΤΥΧΕΙΣ ΚΑΛΗ BERETTA ΕΙΣΑΙ ΤΥΧΕΡΟΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ….. ΚΑΛΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΜΑΤΑ ΦΙΛΕ

    —-ΣΤΗΝ BERETTA Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΕΜΠΛΟΚΕΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΚΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ————


    ΑΛΕΞ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΣΥΓΧΡΟΝΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΣΗΜΕΡΑ Ο ΜΟΝΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΚΑΚΟΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΣ ΚΑΙ Η ΕΛΕΙΠΗΣ ΣΥΝΤΗΡΗΣΗ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    114
    dviziria στις #46261

    Η Franchi πάντως είναι κούκλα και πιο όμορφη από την 391 (ταπεινή μου άποψη). Εγώ έχω μια 612 VS και ο μηχανισμός της είναι μιά χαρά ενώ έχω μόνο μία εμπλοκή σε δυο σεζόν!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #46262

    ΟΝΤΩΣ ΤΑ FRANCHI EINAI ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ ΟΠΛΑ!!! (ΕΙΧΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΙΑ PRESTIZE)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #46263

    ΝΑΙ… ΔΗΜΗΤΡΗ?? ΠΑΡΕ BENELLI , ΡΙΞΕ ΚΑΝΑ ΚΟΥΤΑΚΙ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΤΟ ΧΑΜΗΛΟ ΚΑΛΥΚΑ (8mm) …. ΚΑΙ ΜΕΤΡΑ ΕΜΠΛΟΚΕΣ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    111
    ΤΣΕΡΓΙΩΤΗΣ στις #46265

    ΦΙΛΕ alex ΑΝΤΙΚΡΟΥΩ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ!!!ΕΧΩ BENELLI ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΡΙΞΕΙ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΜΕ ΜΕΤΑΛΛΟ 8mm(Β&Ρ ΝΙΚΕ,ΟΚ,S32κτλ)ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΜΙΑ ΕΜΠΛΟΚΗ ΣΤΟ ΤΟΥΦΕΚΙ!

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #46266

    ΘΑ ΣΕ ΦΕΡΩ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΦΙΛΟ ΜΠΕΝΕΛΑΚΙΑ ΠΟΥ ΡΙΧΝΕΙ ΤΑ ΦΤΗΝΑ ΤΟΥ ΜΑΠΑΚΗ……(Ο ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΟΣ ΚΑΛΥΚΑΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ)Ο ΤΥΠΟΣ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΦΥΣΙΓΓΙΑ ΚΑΘΩΣ ΛΟΓΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑΤΟΣ  ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ………………………………………ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ

    ΕΜΠΛΟΚΕΣ=====0 ΜΗΔΕΝ ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΠΟΤΕ…ΕΤΥΧΕ??????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    497
    alex στις #46267

    ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΦΙΛΕ ΔΗΜΗΤΡΗ.

    ΣΤΑ ΟΠΛΑ ΠΟΥ ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΝ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ “ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ” ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ (3-4) ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΩ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΑΠΕΦΕΥΓΑΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ ΤΕΤΟΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ.

    ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΗ -ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ- ΟΤΙ ΤΑ BENELLI ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΡΟ 7- 8 ΕΤΙΑΣ. ΙΣΩΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #46268

    ΚΑΛΟ ΟΜΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΛΑΒΟΥΜΕ ΥΠΟΨΗ -ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ- ΟΤΙ ΤΑ BENELLI ΑΥΤΑ ΗΤΑΝ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΠΡΟ 7- 8 ΕΤΙΑΣ. ΙΣΩΣ ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ


    ΑΛΕΞ ΤΟΤΕ ΜΕΓΑΛΟ ΡΟΛΟ ΕΠΑΙΖΕ ΚΑΙ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΤΟ ΟΠΛΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #46270

    Όσοι είναι ευχαριστημένοι από το όπλο τους δεν το αλλάζουν με τίποτα και το θεωρούν υπεράνω όλων.

    Εγώ παρόλο που δεν θεωρώ την 391 το καλύτερο από τα αυτογεμή που διαθέτω, μου έχει κάτσει τόσο πολύ αυξάνοντας τις επιτυχιες μου κατακόρυφα που δεν την αλλάζω με τίποτα.

    Από δοκιμές άλλο τίποτα η τουφεκιά της σε συνδιασμό με τα φθσίγγια μου και τα τσοκ που χρησιμοποιώ με καλύπτει πλήρως.

    Εμπλοκή καμία ακόμα και στην σκληρή σκοπευτική χρήση.

    Τι με νοιάζει λοιπόν αν η benelli θεωρείται από κάποιους σαν πιο αξιόπιστο όπλο. Kαι γιατί πωλούνται περισσότερα beretta?

    Μοναδικό πρόβλημα το οποίο υπάρχει και στις benelli (Crio), είναι ότι η κάνη όταν την καθαρίζεις εξωτερικά βγάζει στο πανί σκουριά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #46271

     Εγω θα πω ενα πραγμα που πιστευω οτι ισχυει γενικοτερα. Κανενας κατασκευαστης δεν βγαζει ενα προιον το οποιο εις γνωση του ειναι προβληματικο. Αλλοιμονο αν ρισκαρε τη φημη της εταιριας του για κατι τετοιο. Ομως, υπαρχουν περιπτωσεις που διαφοροι παραγοντες βοηθουν στην εμφανιση προβληματων, περα απο τις οποιες μηχανικες (ισως) ατελειες που μπορει να υπαρχουν, οπως πχ κακος η ελλειπης καθαρισμος.

     Αλλοιμονο αν υπηρχαν οπλα με προορισμο να ριχνουν μονο καλυκες με 8mm η αλλα με 24 η παραπανω. Αν ομως ενας κατασκευαστης φυσιγγιων αυξησει τις πιεσεις του σε ενα φυσιγγι με χαμηλο καλυκα, τοτε ισως το μεταλλο φουσκωσει και εχουμε προβληματα στην εξολκευση του.

     Τελος μη ξεχνατε οτι οσο πιο πολυπλοκο ειναι ενα οπλο (ως προς τη κατασκευη και λειτουργια του) τοσο περισσοτερες πιθανοτητες εχουμε για την εμφανιση προβληματων στη χρηση του…

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1134
    KOSTASGR2000 στις #46272

    Συμφωνώ με τον Βίκτωρα και τελικά μπορούμε να πούμε οτι είναι θέμα γούστου του καθενός ποιο όπλο του αρέσει διότι μιλάμε για μεγάλα ονόματα στο χώρο των οπλοκατασκευαστών και δεν νομίζω πως πρέπει να υπάρχουν σκέψεις πλέον για το εάν δουλεύει ή όχι αλλά μόνο για το εάν μου αρέσει ή όχι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    412
    KA-BAR στις #46277

    Bρε,τί πράγμα είναι αυτό βρέ!!!

    Ξεκολλάτε βρέ λίγο!!!Ολυμπιακός-Παναθηναικός έχουμε γίνει!!!

    Τόσο τά Μπερέττα,όσο καί τά Μπενέλι,θεωρούνται κορυφαία όπλα ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ!!!ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ;

    Λές καί έχετε κάποιου είδους συμφέροντως,από τή διαφήμηση μίας εκ τών δύο εταιριών,ένα πράμα!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    333
    cambof στις #46281

    ΕΡΩΤΗΣΗ

    ΕΧΕΙ Η BENELI ΑΥΤΟΜΑΤΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΥΡΟΒΟΛΑΕΙ ΤΟ ΟΠΛΟ Η ΑΠΛΗ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΣΚΑΝΔΑΛΗ??

    ΕΧΕΙ Η BENELI ΚΟΥΜΠΙ ΓΡΗΓΟΡΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΦΥΣΙΓΓΙΩΝ ΑΠΟ ΑΠΟΘΗΚΗ Η ΟΧΙ??

    Η BREDA MOY ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΜΦΗΝΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΕΝΩ Η CRIO ΤΟΥΦΙΛΟΥ ΜΟΥ DENISLUK ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΑ

    ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΜΕ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #46286

    Φίλαρακια καλησπέρα

    διακρίνω μια διαμαχη????? μεταξύ μας και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί???? θα μου επιτρεψετε να ξαναπω μπερετες ήταν Α 301, Α302, Α303 και αυτο γιατι????? Ο πατερας μου έχει την Α 303 με δύο κάνες μια 76 ποντους (κανονι) φουλ τσοκ μαγκνουμ (της μάνας του) και μια που αγορασαμε προσφατα 71 πόντους 3*** γιατι δεν βρήκαμε ποιο κοντή. Λοιπον το όπλο αυτο έχει ρίξη φυσιγγια χωρης να καθαριστη για ένα μήνα και τουφεκουσε χωρής κανενα προβλημα και όταν την καθαρισαμε φρίξαμε! με το ποτηρι αεριων που έχει ειδαμε και πάθαμε. Ο θείος μου έχει την α301 και μηλάμε για χιλιαδες φυσιγγια να έχει ρίξη αυτο το όπλο δεν έχει πάθει τίποτα ούτε βελόνα κεφαλομένη…. Φίλος που έχει Α 302 με τον οποιο πάμε μαζη για κυνηγι (καμια φορα) δεν έχει πάθει τίποτα. Λοιπον για να μην πολυλογω σχετικα με την μπενελι τώρα. Την bennelli urbino blαck eagle που έχω στην κατοχη μου και (α) μηχανισμο να βγαζη τα φυσιγγια απο την αποθυκη έχει και ότι χρήση και να της έχω κάνη δεν μασαει ( να μην πω τη) και αυτος είναι ο λόγος που την αγόρασα. (β) δεν υπάρχει ποιο λεπτο και ποιο ομορφο στυμενο όπλο απο την μπενελη εχει φοβερη ανατομια στο κρατημα και δεν κουραζη. (γ) Η μπενελη μπορει να ρίξη φυσιγγι χαλασμενο χωρης να παθει τίποτα ( το εκανε και η fabarm τωρα στα όπλα της) (δ) μπορεις να ρίξης ότι φυσιγγι θέλεις σε όποια γραμαρια γουσταρης χωρης κανενα προβλημα και καμια εμπλοκη (αρκη να αντέχουν τα μαγουλα σου) (ε) ευτυχος που έχω μπενελη,γιατι??????????? γιατι αν δεν μου τραβαει καποια φυσιγγια τα αλλαζω και βαζω αλλα που θα πηγενουν με εκεινων τον καιρο, δεν εχω καμια όρεξη να διαβαζω βιβλιαρακια αδηγιων πως θα ρυθμεισω την πιεση της τουφεκιας που θα ριξω με αυτην την κ…..ο βαλβιδα που έχει αυτη η μπερετα ουρικα  391, και στο κάτω κάτω, με απλα λογια τις τουφεκιες που βγαζουν τα μπενελι δεν τα έχω δει πουθενα σε άλλη καραμπινα και όποιος θέλει πειραματα μια δοκιμη θα είναι ότι κάλυτερο. αααα και να μην ξεχασω των καθαρισμο σε μια μπενελι και σε μια μπερετα η όποια αλλη καραμπινα   και θα πω και κάτι αλλο σε ένα φίλο σχετικα με την ασφαλεια: φιλαρακι??  βγάλε τα σκαγια συγγεντρωτηρα και μπαρουτι απο όποιο φυσιγγι θέλεις και βάλτο στην καραμπινα σου και χτυπα την με το χέρι σου με δυναμη πίσω στο κοντάκι και μετα έλα να μου πεις? σου θυμηζω ότι η ασφαλεια που έχουν η καραμπινες είναι μόνο για την σκαναδαλη και όχι για το επικρουστηρα αμα το όπλο χτυπηση καπου με δυναμη θα εκπισοκρωτηση και δεν πανα του έχεις βάλη και λουκέτο για αυτο όταν κατεβενουμε στο βουνο κάπου αποτομα βγαζουμε πάντα το φυσιγγι απο την θαλαμη για να μην πάρουνε τα μιαλα μας αέρα και μας κλενε οι ρεγγες. δεν θέλω να προσβάλω κάποιον και αν το έκανα ζητάω ταπεινα συγνωμη αλλα στο προηγουμενω μηνυμα μου είπα για κάποιον κύριο που είχε πρόβλημα με το όπλο αυτο και δεν έχω κάτι για την μπερετα. μου αρεσουν ορισμενα όπλα της μπερετα τα οποια δεν μπορω να τα πλησιασω οικονομικα και ότι αφορα καραμπίνες…….Benelli club!!!! και ξερο ψωμι (συγνωμη Αντώνη kritsilis για το παραπανω η οποιον αλλον έθειξα που είναι στο μπαικαλ κλαμπ.)

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #337661


    [indent]Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από DENISLUK στίς 07 Οκτώβριος 2004


    Πάρε μια BENELLI, να βρεις την υγεία σου.   

    ΚΑΙ ΕΓΩ ΦΙΛΕ Black_Pilum

     ΠΗΡΑ BENELLI CRIO, ΑΛΛΑ ΑΡΧΙΣΑ ΝΩΡΙΣ ΤΑ ΜΠΙΝΕΛΙΚΙΑ (ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ..ΠΕΡΙΕΡΓΟΣ, ΕΣΥ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙΣ).

    ΜΕΤΑ ΑΠΟ 10 ΜΟΛΙΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ..ΞΕΚΟΛΗΣΕ…ΞΕΒΙΔΩΘΗΚΕ ΚΑΙ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟ ΣΚΟΠΕΥΤΡΟ. ΤΥΧΑΙΟ ΛΕΩ …ΚΑΙ ΠΑΩ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟ ΟΠΛΟ.

    “ΕΛΑ ΤΩΡΑ..ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΑ” ΜΟΥ ΛΕΕΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΓΟΡΑΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ (ΤΗΣ BENELLI ΟΠΩΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ…….Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ Η ΨΥΧΗ ΤΟΥ) ΚΑΙ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΛΙΓΗ ….ΚΟΛΛΑ (ΑΚΟΥΣΟΝ  – ΑΚΟΥΣΟΝ)..ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΕΣΦΙΓΓΕ ΚΑΛΑ.

    ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ : ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 5 ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ ΕΦΥΓΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ, ΤΟ ΕΧΑΣΑ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΤΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ Ο ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟΣ ΜΙΑ ΕΙΔΙΚΗ ….ΚΟΛΛΑ ΠΟΥ ΚΟΛΛΑΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΛΕΕΙ.

    ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ, ΕΧΕΙ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΜΠΙΛΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ Η ΡΙΓΑ ΣΤΗΝ ΜΕΣΗ , ΠΟΥ  ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΒΙΔΩΤΗ, ΜΕ ΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΣΩ ΕΠΙΣΗΣ (ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΚΟΛΛΑ)

    ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΒΑΛΩ ΚΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ……ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ, ΠΟΥ ΚΟΝΤΕΥΟΥΝ ΝΑ ΣΠΑΣΟΥΝ !!!!!!!!!

     

    Φίλε Διονυση

    έχει εγγυηση????


    [/indent]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 31 έως 45 (από 54 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων