Ανορθοδωξη εικονα κατα την επωμιση.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #258538

    Τέλος πάντων. Δοκίμασε να το επωμίσεις όσο μπορείς πιο "μέσα", προς το στήθος σου δηλαδή και όχι προς το χέρι και πες μου αν λύνεται ή μετριάζεται το πρόβλημα.

    To κοντάκι πρέπει να "γλύψει" το σαγόνι, να μαζέψει όλη τη σάρκα του μάγουλου και να τερματίσει στο ζυγωματικό. Μία καλή επώμιση φαίνεται κάπως έτσι από το πλάι:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #258534

    Το εξήγησε πιο πάνω Τόλη:

    Το μυστηριο με την φωτο λυθηκε. Εχει η καμερα της φωτο απο τον υπολογιστη αυτοματη αναστροφη. προσεχως θα στειλω την αλλη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #258528

    To κοντάκι πρέπει να "γλύψει" το σαγόνι, να μαζέψει όλη τη σάρκα του μάγουλου και να τερματίσει στο ζυγωματικό. Μία καλή επώμιση φαίνεται κάπως έτσι από το πλάι:

    [url=”http://imageshack.us/photo/my-images/855/7sc8817.jpg/”%5D%5Bimg%5Dhttp://img855.imageshack.us/img855/5018/7sc8817.jpg%5B/img%5D%5B/url%5D

    [font=”Comic Sans MS”]Δυο χρονων φωτογραφια,σε καποιο φασσοτοπι.Μεγαλωσες,but you still looking good !!! :lol: [/font]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #258278

    Λεο ξερω πως πρεπει να κλειδωνει το οπλο στο ζυγωματικο αλλα λογω μη ανοχης της ανακρουσης στο συγκεκριμενο σημειο (πονοκεφαλοι απο το τριδυμο στο υψος του κροταφου) δεν το σφυγγω πολυ οπως πρεπει. Αλλα νομιζω ωσ προς την κλιση που βλεπουμε στην φωτο ειναι ασχετο. Το θεμα ειναι οτι οταν επωμιζω εγω βλεπω μια ολοισια ρηγα και δεν μπορω να αντιληφθω την κλιση. Μαλλον συμπεραινω προερχεται απο τον ωμο και την ανατομια του ποιο πολυ.

    Χωρις να ειμαι βεβαιος νομιζω δεν επηρεαζει την τουφεκια μου αλλα εσυ θα μου πεις καλυτερα και κατα ποσο θα πρεπει να πειραξω κατι στο οπλο δεδομενου οτι μεταμοσχευση σαγονιου λεω να μην κανω ακομα :lol:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/12/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    52
    giorgos80 στις #191900

    φιλε μου προσπαθησε οταν επωμιζεις το αριστερο σου χερι να μην αγκαλιαζει τη παπια αλλα ο δεικτης να δειχνει προς το στοχο απο το πλαι της παπιας.στη 1η φωτο φαινεται να το εχεις απο κατω σχεδον αγκαλιαζει τη παπια.η ολη κινηση του καρπου ειναι που σε κανει να επωμιζεις στραβα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    323
    TZAVELAKIS στις #256666

    Λεο ξερω πως πρεπει να κλειδωνει το οπλο στο ζυγωματικο [color=”#FF0000″]αλλα λογω μη ανοχης της ανακρουσης στο συγκεκριμενο σημειο (πονοκεφαλοι απο το τριδυμο στο υψος του κροταφου)[/color] δεν το σφυγγω πολυ οπως πρεπει. Αλλα νομιζω ωσ προς την κλιση που βλεπουμε στην φωτο ειναι ασχετο. Το θεμα ειναι οτι οταν επωμιζω εγω βλεπω μια ολοισια ρηγα και δεν μπορω να αντιληφθω την κλιση. Μαλλον συμπεραινω προερχεται απο τον ωμο και την ανατομια του ποιο πολυ.

    Χωρις να ειμαι βεβαιος νομιζω δεν επηρεαζει την τουφεκια μου αλλα εσυ θα μου πεις καλυτερα και κατα ποσο θα πρεπει να πειραξω κατι στο οπλο δεδομενου οτι μεταμοσχευση σαγονιου λεω να μην κανω ακομα ;)

    αυτό διορθώνεται από το pich

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #191906

    Εγώ επιμένω ότι το όπλο είναι πολύ έξω στον ώμο και το κοντάκι έρχεται απευθείας σε επαφή με το ζυγωματικό, αντί να "μαζέψει" μάγουλο για απόσβεση, όπως είναι το σωστό. Από αυτό προέρχονται τα χτυπήματα και οι πονοκέφαλοι. Τα κοντάκια των όπλων φτιάχνονται με γνώμονα συγκεκριμένα σημεία επαφής με το σώμα. Με απλά λόγια, το κοντάκι εξυπηρετεί το σκοπό του όταν επωμίζεται σωστά εκεί που πρέπει, όχι εκεί που νομίζουμε ότι μας βολεύει.

Επισκόπηση 7 δημοσιεύσεων - 16 έως 22 (από 22 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων