EIΔΗΣΕΙΣ ΠΟΥ KAINE

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,221 έως 2,235 (από 2,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #408105

    Ειναι κριμα να βλεπεις μικρα παιδια που αντι να διαβαζουν να σπουδαζουν και να προετιμαζονται για το μελλον να ανακατευονται με αναρχικες ιδεες και να ληστευουν τραπεζες και να κρατανε οπλα σαν εγκληματιες.

    Είδαμε και εγώ που σπούδασα τι κατάφερα, που προετοιμαστηκα για το μελλον μου τι καταφερα, ξοδεψα ενα σωρο χρηματα και δεν μπορω να βρω δουλεια ουτε σαν ψηστης…


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #408114

    Όλες οι απόψεις δεκτές και με πολλές απ” αυτές συμφωνώ. Το θέμα όμως είναι τι θα γινόταν αν κάποιος από τους νεαρούς πατούσε τη σκανδάλη του όπλου προς κάποιο υπάλληλο ή πελάτη της τράπεζας;

    Δεν ξέρω τι θα γινόταν Χρήστο πάντως στην συγκεκριμένη περίπτωση σημασία έχει ότι δεν έγινε και δεν υπήρχε και  πρόθεση να γίνει.

    Οσο για τα υπόλοιπα που λέμε , η κουβέντα είναι πολύ μεγάλη .Εγω κρατάω για μένα το ζουμί της υπόθεσης.

    Συνέχεια λέμε όλοι μας…….Να βγούμε στους δρόμους να τα σπάσουμε , να αντιδράσουμε δυναμικά , πολλές φορές έχουμε μιλήσει για αίμα .Λέμε συνέχεια ότι δεν παει άλλο και κάτι πρέπει να γίνει.Φυσικά ποτέ δεν κάνουμε απολύτως τίποτα……….Κάποιοι όμως κάνουν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #408123

    Καλημερα σε ολους.

    Η απιστευτη ληστεια των αποταμιευσεων 15.000 οικογενειων, μικροομολογιουχων του ελληνικου δημοσιου,
    παγκοσμιως και για πρωτη φορα απο την γεννηση του κοσμου, σας λεει κατι?
    Ποσες φορες τραβηξαν την σκανδαλη οι αρμοδιοι πολιτικοι, καταπατωντας καθε εννοια δικαιοσυνης, το
    ιδιο το συνταγμα και τους νομους?
    Εχω παρα πολλα να πω, σεβομαι ομως τον χρονο σας και το site, ευχομαι να εχει συμβει μονο σε εμενα,
    σε κανεναν αλλο απο σας.

    Σταυρος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #408137

    Chris-Kaz wrote:
    Όλες οι απόψεις δεκτές και με πολλές απ” αυτές συμφωνώ. Το θέμα όμως είναι τι θα γινόταν αν κάποιος από τους νεαρούς πατούσε τη σκανδάλη του όπλου προς κάποιο υπάλληλο ή πελάτη της τράπεζας; Χρήστος
    Κομοτηνή

    Δεν θα γινόταν τίποτα περισσότερο από ότι έχει γίνει μέχρι σήμερα που η κυβέρνηση της χώρας σου έχει πατήσει 3.500 φορές την σκανδάλη στον κρόταφο συναθρώπων σου. Αλήθεια πόσοι από σας χάρηκαν όταν πιάσαν την 17ν ? Πόσοι από εσάς ένοιωθαν ότι κινδύνευαν από τους τρομοκράτες ; Μόνο οι πολιτικοί, οι δημοσιογράφοι και οι εφοπλιστές χάρηκαν. Γιατί άραγε;

    http://www.youtube.com/user/AltairLusso

     

    Δεν νομιζω οτι εχεις δικιο.Οταν δεν μ’αρεσει ο πολιτικος δεν τον ψηφιζω,οταν δεν μ’αρεσει ο δημοσιογραφος δεν τον ακουω και οταν δεν μ’αρεσει ο εφοπλιστης δεν κανω και δεν σκεφτομαι το ιδιο μ’αυτον.

    Δεν βγαζω το αποσπασμα για να κανω την αλλαγη με το ζορι.Οι τρομοκρατες ξεχνουν οτι για να υπαρχει μια δεδομενη κατασταση στην εκαστοτε κοινωνια η ιδια η κοινωνια εχει επιτρεψει να γινει αυτο.Με λιγα λογια αν κανει ο καθενας αυτο που πρεπει και δεν κατηγορει οποτε θιγεται τον ενα και τον αλλο δεν γινεται τιποτε.

    Δηλαδη οταν υπηρχε χρημα και ολοι ηταν στο κολπο απο τον πρωτο μεχρι τον τελευταιο πορνοβοσκο που επαιζε στο χρηματηστηριο,σκεφτητε οτι υπηρχαν ανθρωποι που πιστευαν οτι μπορουσαν να βγαλουν λεφτα χωρις δουλεια απο το τιποτα,ολα ηταν εναξει οταν τους πηραν το ναρκωτικο αντιδρουν σαν τους ναρκωμανεις.

    Οποιος εκανε καλο κουμαντο και δεν ηταν αμετροεπης στην πρηγουμενη κατασταση θα εχει τωρα λιγοτερες επιπτωσεις ενω οποιος ειχε μαθει να εργαζεται στου ξαπλωπουλου και να διασκεδαζει χωρις να δουλευει τωρα δεν εχει ακρη ουτε για τσιγαρα.

    Και θα σου πω και το αλλο οι περισσοτεροι που τωρα διαμαρτυρονται εχουν ψηφισει πολλες φορες τα μεγαλα κομματα και εχουν μαλιστα και παρε δωσε με πολιτικους για ρουσφετια και παρανομιες.Να μην θελουμε λοιπον να αθωωνουμε τον εαυτο μας και στην μια και στην αλλη.

    Εννοειται οτι διαφωνω με την πολιτικη που ακολουθηται και τις επιπτωσεις που υφισταται ο κοσμακης.Λυπαμαι και συμπασχω με αυτους που δεν φταινε και δεν λυπαμαι για αυτους που φταινε γιατι με αυτους καιγονται και οι υπολοιποι.

    Φιλικα.

     

     

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #408140

    Chris-Kaz wrote:
    Όλες οι απόψεις δεκτές και με πολλές απ” αυτές συμφωνώ. Το θέμα όμως είναι τι θα γινόταν αν κάποιος από τους νεαρούς πατούσε τη σκανδάλη του όπλου προς κάποιο υπάλληλο ή πελάτη της τράπεζας;

    Δεν ξέρω τι θα γινόταν Χρήστο πάντως στην συγκεκριμένη περίπτωση σημασία έχει ότι δεν έγινε και δεν υπήρχε και πρόθεση να γίνει. Οσο για τα υπόλοιπα που λέμε , η κουβέντα είναι πολύ μεγάλη .Εγω κρατάω για μένα το ζουμί της υπόθεσης. Συνέχεια λέμε όλοι μας…….Να βγούμε στους δρόμους να τα σπάσουμε , να αντιδράσουμε δυναμικά , πολλές φορές έχουμε μιλήσει για αίμα .Λέμε συνέχεια ότι δεν παει άλλο και κάτι πρέπει να γίνει.Φυσικά ποτέ δεν κάνουμε απολύτως τίποτα……….Κάποιοι όμως κάνουν.

     

    Ναι κανουν αλλα κανουν λαθος πραγματα.Δηλαδη αν ακολουθησουμε το παραδειγμα τους θα πρεπει να γινει εμφυλιος γιατι καποιο θα παρουν τα οπλα ενατιων καποιων αλλων.Εγω δεν εγκρινω το προτυπο του νεου που ασχολειται με πραγματα οπως αυτα που ασχολουνται τα παιδια αυτα οπως επεισεις δεν εκγρινω την βια απο οπου και αν προερχεται.Με το πνευμα το διαλογο και τις δημοκρατικες διαδικασιες λυνονται ολα αν θελουμε.

    Η βια και η μη πολιτισμενη και βιαστικη αντιδραση δεν βοηθησε ποτε.Αλλωστε το κρατος εχει περασει τα ιδια εδω και τοσα χρονια απο την απελευθερωση απο τους τουρκους και μετα.Παντα ημασταν κατω απο επιρροες ξενες η ντοπιες και ποτε ανεξαρτητοι.Δεν ειναι προτωγνωρο αυτο που γινεται τωρα.Καθε 40-50 χρονια ειχαμε πολεμο και φτωχια.Απλα απο την πολυ ασιδωσια που παθαμε τα τελευταια 20 χρονια νομισαμε οτι λυθηκαν ολα τα προβληματα <στην απαλα>.Ελα που αν δεν κουραστεις δεν θα επρεπε να τρως.Ομως ετρωγες χωρις να βγαλεις με κουραση και τιμια το ψωμι σου και νομισες οτι αυτο ηταν και εξυπναδα ταυτοχρονα.Καποιοι επειδη σου χτηπουσαν την πλατη νομισες οτι ηταν και φιλοι σου.Τωρα αυτα πληρωνουμε την μαλακια μας.

     

     

     

     

     

     

     

    “Γνώμην δύνανται να έχουν άπαντες, γνώσιν δια να έχουν γνώμην έχουν;

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #408156

    Ναι κανουν αλλα κανουν λαθος πραγματα.Δηλαδη αν ακολουθησουμε το παραδειγμα τους θα πρεπει να γινει εμφυλιος γιατι καποιο θα παρουν τα οπλα ενατιων καποιων αλλων.Εγω δεν εγκρινω το προτυπο του νεου που ασχολειται με πραγματα οπως αυτα που ασχολουνται τα παιδια αυτα οπως επεισεις δεν εκγρινω την βια απο οπου και αν προερχεται.

    ¨¨Κανείς δεν την θέλει την βία.Οταν όμως έχεις δεδομένη την κρατική βία τότε πως σκοπεύεις να την αντιμετωπίσεις?¨””””

    Με το πνευμα το διαλογο και τις δημοκρατικες διαδικασιες λυνονται ολα αν θελουμε.

    “”””Για ποιόν διάλογο μιλάς? Εδω δεν μπορούμε πλέον να κανουμε μια απλή απεργία και αυθαίρετα το κράτος την κρίνει παράνομη.Που βλέπεις δημοκρατικές διαδικασίες? Με κανένα διάλογο και με καμία δημοκρατική διαδιακασία δεν πρόκειται να λύσουμε κάτι.¨¨¨¨

     Η βια και η μη πολιτισμενη και βιαστικη αντιδραση δεν βοηθησε ποτε.

    ¨¨¨¨Ξέρω ότι την ιστορία την παρακολουθείς…..  σου υπενθυμίζω λοιπόν ότι ιστορικά όλες οι αλλαγές  έγιναν μετά απο βια και αιματηρές επαναστάσεις.””””

    “””Πάντως για ένα πράγμα μπορώ να μιλήσω με σιγουριά.Ο δρόμος που έχουμε επιλέξει με χλιαρές αντιδράσεις πίσω απο ένα πληκτρολόγιο η με πύρινους επαναστατικούς λόγους στα καφενεία  δεν οδηγεί πουθενά.””””

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #408161

    Φιλε Διονυση η ζωη με εχει διδαξει να κοιταω την δουλεια μου και να αφηνω τις επαναστασεις για τους αγαπωντας και συμπονωντας την πατριδα οχι για μενα.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #408167

    Οκ Μαικ…..Εμένα αντίθετα η ζωή με έχει διδάξει να μην κοιτάω μόνο την δουλειά μου.Αν θέλω να είμαι καλά εγω πρέπει να είναι και οι άλλοι.Είναι αδύνατον ο κόσμος γύρω μου να καταρρέει και εγω να κοιτάζω μόνο την δουλειά μου.Αν αφήσουμε τις επαναστάσεις για τους άλλους και οι άλλοι τις αφήσουν για τους άλλους τότε θα παραμείνουμε στο ίδιο και χειρότερο σημείο για πάντα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #408175

    βρε φιλε Δονυση, ποιος να κανει επανασταση?

    αυτος που την κυριακη των εκλογων παει να ψηφισει με τον φοβο οτι θα μας πεταξουν εξω απο την ευρωπη, οτι θα χασει την συνταξη του, οτι θα του παρουν τα λεφτα που εχει καταθεση στις τραπεζες?

    αυτος που τρεχει να ζητησει μια σακουλα τοματες?

    πιστευεις οτι αυτος ο ελληνας εχει αναστημα να κανει επανασταση?

    εδω δεν μπορει να κανει μια μικροεπανασταση στην καλπη.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #408177

    βρε φιλε Δονυση, ποιος να κανει επανασταση? αυτος που την κυριακη των εκλογων παει να ψηφισει με τον φοβο οτι θα μας πεταξουν εξω απο την ευρωπη, οτι θα χασει την συνταξη του, οτι θα του παρουν τα λεφτα που εχει καταθεση στις τραπεζες? αυτος που τρεχει να ζητησει μια σακουλα τοματες? πιστευεις οτι αυτος ο ελληνας εχει αναστημα να κανει επανασταση? εδω δεν μπορει να κανει μια μικροεπανασταση στην καλπη.

    Σωστά Πάνο …..

    Δεν ξέρω πως έχεις καταλάβει την έννοια επανάσταση πάντως έστω και οι πιο μικρές ανατροπές δεν έγιναν και ούτε πρόκειται να γίνουν απο την μερίδα των ανθρώπων που ανέφερες.Αν χάσουμε τελείως την πίστη μας σε κάποια αλλαγή τότε θα παραιτηθούμε οριστικά προς οποιαδήποτε διεκδίκηση  και τότε τελειώσαμε για πάντα.Αυτό θέλουμε?  Εγω πάντως δεν το θέλω…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #408181

    διαπιστωνω με μεγαλη θλιψη, οτι η πλειοψηφια του κοσμου εχει κατεβασει το κεφαλι και εχουν  γινει κακομοιρηδες.

    και οχι μονο αυτο.για να σωσουν  το τομαρι τους εχουν γινει  και κουτοπονηροι.

    παραδειγμα: ερχομαι στο μαγαζι σου να ψωνησω, και προσπαθω να σου φαω τα λεφτα ενω ξερω πως υποφερουμε και οι δυο.

    και αυτο που σου λεω, δυστυχως το βλεπω καθημερινα, και ακομα πιο δυστυχως ειναι μεγαλο το ποσοστο και ολο αυξανεται.

    περιμενεις λοιπον απο αυτους τους ανθρωπους που εχουν χασει το σεβασμο προς τον εαυτο τους πρωτα πρωτα, να κανουν κατι το οποιο θελει θυσια και κοτσια?

    μακαρι να ειμαι υπερβολικος και να ειναι αλλιως τα πραγματα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #408200

    Αυτο λεω και εγω αλλα με αλλα λογια.Και εγω φωναζα και διαμαρτυρομουν μεχρι ενος σημειου αλλα σταματησα οταν ειδα οτι δεν αξιζει να προσπαθεις να πεισεις καποιον ο οποιος ειναι μεσα του ευχαριστημενος με οτι γινεται,αρα ειπα κοιτα την δουλεια σου δεν αξιζει να χαλας το σαλιο σου αφου αυτοι ειναι γιδια με 2 ποδια ορθια.

    Το αλλο οτι προσπαθουν να σου φανε λεφτα και γενικα να σε ριξουν ειναι κανονας και νομος.Καποτε ελεγα μεσα μου μην λες για τον καθενα αν δεν εχεις αποδειξεις.Τωρα λεω αν δεν αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας δηλαδη κλεφτης και ψευτης εχε τον στο μυαλο σου σαν εν δυναμει κινδυνο.Αυτο το λεω για οποιονδοιποτε κυκλοφοραει επανω στο εδαφος και μεσα μου εχω αποδειξει στον εαυτο μου οτι ακομη και τα προβατα τις περισσοτερες φορες ειναι λυκοι με προβια προβατου.Αρα ισχυει το οτι φυλαγε τα ρουχα συ για να εχεις τα μισα.Καποτε αν μου ζηταγε και ενα ευρω καποιος για να μου τα δωσει τον αλλο μηνα του εδινα αν ηταν γνωστος χωρις επιφυλαξη και δεν ειχα προβλημα τωρα δεν δινω του αγγελου μου οχι νερο ουτε τον πυρετο μου.Γιατι πολυ απλα κανενας δεν ερχετε να ζηρησει βοηθεια καλοπροαιρετα αλλα με την λογικη οτι ολοι ετσι κανουν δηλαδη ο ενας χωνει τον αλλο και παει λεγοντας.Γι’αυτο λεω οτι δεν φτασαμε εδω τυχαια απο την αλαζονεια την απληστεια και την ελλειψη σεβασμου και στοιχιωδους τιμιοτητος και σοβαροτητας φθασαμε εδω.Και το θεμα ειναι οτι δεν φθασαμε απλα στον πατο ουτε τον οικονομικο ουτε τον ανηθικο πατο.Εχει μακρυα συνεχεια που θα ξεχωρησει η ηρα απο το σταρι και θα βρουν πολλοι τον μ,αστορα τους μονοι τους απο την ζωη την ιδια και οχι απο αλλους.

     

     

     

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #408201

    Αυτο λεω και εγω αλλα με αλλα λογια.Και εγω φωναζα και διαμαρτυρομουν μεχρι ενος σημειου αλλα σταματησα οταν ειδα οτι δεν αξιζει να προσπαθεις να πεισεις καποιον ο οποιος ειναι μεσα του ευχαριστημενος με οτι γινεται,αρα ειπα κοιτα την δουλεια σου δεν αξιζει να χαλας το σαλιο σου αφου αυτοι ειναι γιδια με 2 ποδια ορθια. Το αλλο οτι προσπαθουν να σου φανε λεφτα και γενικα να σε ριξουν ειναι κανονας και νομος.Καποτε ελεγα μεσα μου μην λες για τον καθενα αν δεν εχεις αποδειξεις.Τωρα λεω αν δεν αποδειξει οτι δεν ειναι ελεφαντας δηλαδη κλεφτης και ψευτης εχε τον στο μυαλο σου σαν εν δυναμει κινδυνο.Αυτο το λεω για οποιονδοιποτε κυκλοφοραει επανω στο εδαφος και μεσα μου εχω αποδειξει στον εαυτο μου οτι ακομη και τα προβατα τις περισσοτερες φορες ειναι λυκοι με προβια προβατου.Αρα ισχυει το οτι φυλαγε τα ρουχα συ για να εχεις τα μισα.Καποτε αν μου ζηταγε και ενα ευρω καποιος για να μου τα δωσει τον αλλο μηνα του εδινα αν ηταν γνωστος χωρις επιφυλαξη και δεν ειχα προβλημα τωρα δεν δινω του αγγελου μου οχι νερο ουτε τον πυρετο μου.Γιατι πολυ απλα κανενας δεν ερχετε να ζηρησει βοηθεια καλοπροαιρετα αλλα με την λογικη οτι ολοι ετσι κανουν δηλαδη ο ενας χωνει τον αλλο και παει λεγοντας.Γι’αυτο λεω οτι δεν φτασαμε εδω τυχαια απο την αλαζονεια την απληστεια και την ελλειψη σεβασμου και στοιχιωδους τιμιοτητος και σοβαροτητας φθασαμε εδω.Και το θεμα ειναι οτι δεν φθασαμε απλα στον πατο ουτε τον οικονομικο ουτε τον ανηθικο πατο.Εχει μακρυα συνεχεια που θα ξεχωρησει η ηρα απο το σταρι και θα βρουν πολλοι τον μ,αστορα τους μονοι τους απο την ζωη την ιδια και οχι απο αλλους.

    ΑΠΑΝΩ ΣΟΥ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #408263

    MA ΠΟΣΟ Μ@ΛΑΚΑΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΔΗΛΩΣΕΙ  ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #408304

    Αυτος θελει να του απομολυσεις κανενα ροτβαιλερ να του φαει το κωλαρακι…

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 2,221 έως 2,235 (από 2,652 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων