ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,751 έως 15,765 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #524004

    Kαλησπέρα …

    Δυστυχώς έχει πολύ μπεκάτσα η Εύβοια φέτος …

    Αληταράδες..!!!!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #524005

    τα μα θες τασο κι εσυ πολυ κριμα φιλε………

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #524007

    Όχι απλώς τα έμαθα αλλά τα είδα κιόλας , και πολύ χαμηλά την είδα την ώρα που γύρναγα σπίτι  ….

    Για όνομα του θεού , ποιος είναι αυτός ο Χαρδαλιάς ; Τι εντολές εκτελεί ; Δεν είναι καν εκλεγμένος είναι διορισμένος και καταδικασμένος  …

    Δεν έχει δικηγόρους η ΚΣΕ ;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #524059

    Καλημέρα στην παρέα, μπεκατσουλες έχει πλέον παντού και λόγο του ότι δεν κυνηγιουντε για τα γνωστά θέματα, θα γίνουν και περισσότερες στις επόμενες ημέρες που έρχονται…Δεν ξέρω αν τελικά μπορέσουμε να κυνηγήσουμε μέχρι τέλος της σαιζόν , αλλά εφέτος η χρονιά από πουλάκια είναι καλή και θα γίνει ακόμα καλύτερη…Καλή υπομονή σε όλους μας…όση μας έχει απομείνει .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #524117

    Παιδες απο 8 μεχρι και 17 του μηνος ειχε τρελο μπασιμο σηκωνα 3-5 πουλια καθε μερα σε υψομετρο 50-100μ δεν εχει ξαναγινει αυτο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    7 hunter στις #524130

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΛΙΕΣ.ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑ ΧΤΕΣ (ΠΕΡΙΦΡΑΓΜΕΝΟ ΜΕ ΣΠΙΤΙ) ΕΝΩ ΜΑΖΕΥΕ ΕΛΙΕΣ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΣΚΥΛΑ ΝΑ ΦΕΡΜΑΡΕΙ.ΚΑΤΕΒΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΙΑ ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΛΙΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΤΑ ΣΥΡΜΑΤΑ ΚΟΝΤΑ ΚΑΙ ΞΕΠΕΤΑΕΙ ΜΙΑ ΜΠΕΚΑΤΣΑ!!!ΑΜΑ ΘΕΛΕΙ….ΘΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΥΤΗ!!!

    Υ.Γ. ΑΠΟΡΩ ΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΙ ΚΥΝΗΓΑΝΕ ΑΚΟΜΑ?!?!ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΠΑΝΤΑ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΑ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #524131

    7 Hunter καλησπέρα. Εγώ δεν κατακρίνω αυτούς που μπορούν και κυνηγανε. Ούτε υγειονομικός κίνδυνος είναι ούτε παρανομούν αφου καμία γραπτή απόφαση δεν βγήκε που να απαγορευτεί την θηρα. Όσο δικαίωμα έχουν οι 15 μαζεμενοι ποδηλατες που πέτυχα το μεσημερι να κάνουν το χόμπι τους άλλο τόσο έχουμε και εμεις. Αν δεν είχε συνεχή παρουσια και μπλόκα η αστυνομία θα πήγαινα και εγω. Αλλά 300 ευρώ δεν πληρώνω 10 τσιχλες ούτε θέλω να ριχνω τουφεκια και να κοιτάω γύρω σαν τον εγκληματία.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #524132

    καλησπερα κι απ μενα εχω ξενερωσει απιστευτα τοσο που το σκεφτομαι να παω κι αν το ανοιξουν και το κλεινουν μετα κι ολες αυτες τις μπαρουφες που λενε.και βεβαιως καλα κανουν οσοι μπορουν με τα ποδια και βγαινουν και εγω αμα ημουν ας πουμε στο χωριο του φιλου μου που στα 200 μετρα ειναι το ελατοδασος με τις χοντρες θα πηγαινα καθε μερα. απ τη στιγμη ομως που θα μπεις σε αμαξι να πας νοιωθεις καταζητουμενος και ξενερωνεις.ευτηχως που ειναι το σκοπευτηριο και ξεδωσα λιγο χθες εριξα 3 κουτακια πηγα και σχετικα καλα οποτε ξεχαστηκα λιγο.ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    7 hunter στις #524134

    <p style=”text-align: left;”>ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑΤΕ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΣΑΣ.ΠΡΩΤΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΞΕΝΕΡΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΝΑ ΦΟΒΟΜΑΣΤΕ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ ΚΑΝΑ 300ΑΡΙ ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΥΘΕΝΑ.ΚΑΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΚΑΝΕΙ,ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΗΚΕ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΜΕ ΝΟΜΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΛΟΙ ΟΙ Κ.Σ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΓΡΑΠΤΕΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΕΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΘΥΠΟΥΡΓΟ ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΥΠΟΥΡΓΟΥΣ,ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ.ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ Ο ΚΑΘΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.</p>
    ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΛΑΩ ΚΑΙ ΤΟ ΘΕΜΑΤΟΛΟΓΙΟ,ΚΑΙ ΑΛΛΗ ΜΠΕΚΑΤΣΑ ΣΗΚΩΣΕ Η ΣΚΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΔΙΠΛΑΝΟ ΕΛΑΙΟΧΩΡΑΦΟ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #524136

    οντως φετος οι μπεκατσες ειναι περισσοτερες απ τις τσιχλες κριμα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #524179

    Την καλησπέρα μου σε όλους…δυστυχώς το κυνήγι για εφέτος μάλλον το ξεχνάμε,τι να ανοίξει για 15 μέρες τι καθόλου , το ίδιο πράγμα είναι…παρηγοριά στο άρρωστο μέχρι να βγει η ψυχή λέγεται αυτό…είμαι από αυτούς ίσως τυχερούς που ζω στην επαρχία και κάνω καμιά βόλτα τα σκυλιά μου χωρίς το όπλο μου…τα πουλιά ως δια μαγείας έχουν εξαφανιστεί στα μέρη που πάω γύρω γύρω από το χωριό, κάπου σηκώνουν στα πουρνάρια αλλά δεν μπορώ να μετακινηθω,οπότε γύρω γύρω όλοι παίζουμε με τα σκυλάκια…Δεν μου κάνει αίσθηση να βγω σε κανονικό κυνήγι μιας και λόγο της οποίας απαγόρευσης και σε όποια μορφή της το να κουβαλάς όπλο σε στέλνει στον εισαγγελέα,και επειδή παράνομος δεν διετέλεσα στο παρελθόν δυστυχώς δεν ξέρω και να κρυφτώ..οπότε καμιά ωρίτσα ξεμουδιασμα στα σκυλιά που και που ….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/01/2020
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Giorgos στις #524186

    Καλησπερα. Μολις απεκτησα ενα κυνηγοσκυλο και σε λιγο καιρο θα αρχισω εκπεδευση στη φερμα. Εχω μια απορια.  Εμενα με νοιαζει το κυνηγι του κοτσιφα και της μπεκατσας.   Ομως αλλου θελω να καταληξω. Ενα σκυλι που μαθαινει-εκπαιδευεται να φερμαρει με το ορτυκι. Οταν βγει στο βουνο, δεν θα φερμαρει σε οποιο δηποτε πτηνο βρεθςι μπροστα του?

    Οι γνωσεις σας θα μου φανουν χρηαιμες. Με βασανιζει καιρο η απορρια αυτη

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #524205

    Γείτονες που ανέβηκε στα ελατα για μανιτες σήκωσε με τα πόδια έξι μπεκατσες σήμερα!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #524270

    Αγαπητοί μου συνάδελφοι θιασώτες της μπεκατσας  , καθίστε σπίτι με τα σκυλιά παρκαρισμένα και οι κρεατοσυλεκτες έχουν το ελεύθερο φέτος για να κάνουν την αγαπημένη τους πουστιά χωρίς φοβο. 7 μονές τουφεκιές από τις 17:31 έως τις 17:40 έπεσαν αποψε. Οι τρείς στο ίδιο σημειο. Τώρα δεν την βουτάνε και τρέχουν να φύγουν αλλά κάθονται και για άλλη και αλλη…..

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 15,751 έως 15,765 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων