ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 14,761 έως 14,775 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    Bretonistas Commader στις #509784

    Eξοδος πρωτη για της κυραδες σηεμρα,σε 1000μ. υψομετρο με ντουσκο,πουρναρι,ελατο.Τα πουλακια αφαντα,νερο δεν υπαρχει πουθενα,το εδαφος ελαφρως λασπομενο απο την βροχη του σαββατου αλλα οχι οσο χρειαζετε…θα εχουμε θεματακια εφετος με την  ανομβρια. :scratch:  :scratch:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #509872

    Η κυρία από κάτω ανάμεσα στα κορίτσια αποτελεί το πρώτο εκλεκτό θήραμα που χτυπάω με το δικανο. Την προγκηξαν τα παιδιά που περπαταγαμε μαζί μέσα από μια συστάδα κυπαρισσια. Στο σούρουπο είδαμε άλλες 4 οπότε μάλλον είχαμε πέρασμα σήμερα!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #509879

    Μητσο? Νομιζω δεν μας τα λες καλα  :heart:

    Μπραβο ρε παλικαρι μου, Μπραβο!!!!  :good:  :good:  :good:  :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #509917

    Kαλησπερα σε ολους…

    Σημερα βουνο…

    Ελατο με πετρα φυτευτη , ανηφορες , κατηφορες….

    Παρα πολυ δυσκολο το μερος , δεν αντεξα πανω απο 3 ωρες…

    Φερμαραν τα σκυλια σε ενα γκρεμι που τελειωνε σε φτερες αλλα μεχρι να φτασω απο τις κοτρονες , την ειδα στην απεναντι πλαγια αναμεσα στα ελατα να μας χαιρεταει…

    Παντως ειδα ενα πουλι σημερα…

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #509925

    Σημερινή εξόρμηση με την σιμπα… Βρήκαμε 5 πουλιά πήραμε τα 3 με πολύ κόπο όμως… Τα πουλιά κάθονταν στην φερμα μισό λεπτό,το ένα λεπτό είναι πολυτέλεια….
    Δύο πράγματα είναι που συγκράτησα σήμερα από το κυνήγι που έκανα με την σιμπα. Το ένα είναι ότι δεν απολαμβάνεις τις φερμες καθόλου και το δεύτερο είναι ότι αυτες οι μπεκάτσες σε κάνουν μάστορα κυνηγό και σκύλο….

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #509927

    Μπραβο ρε Λαμπρο!!!  :good:  :good:  Ετσι ειναι…. μαθε στις δυσκολες και μετα οι αλλες θα ειναι παιχνιδι  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #509931

    Mπραβο ρε παιδια ……..ετσι βεντουζα βεντουζα………χαχαχα

    Εγω αυτή την Κυριακη δεν εχει μπεκατσα λογο οικογενειακών ανηλιμενων υποχρεώσεων………….την τυχη μου μεσα………!

    Τεςπα……….μια γρηγορη βολτα για κανα δυωρο για κανα ξεχασμενο ορτυκακι μαλλον θα εχει μονο το προγραμα εκτος να γινει κανα θαυμα και να γυρισω με καμια μακρομυτα για πεσκεσι όπως ειχε γινει πριν από 5-6 χρονια που ειχα παει με το συγκυνηγο μου στα Λεγρενα ( τετοιες μερες ηταν θυμαμαι ) και γυρισαμε με δυο μπεκατσουλες στα γιλέκα μας …….μια δικια μου και μια δικια του……….περασμένα μεγαλεία…! :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #509932

    Ρε γαμωτο εψαξα και βρηκα φωτογραφια με την μπεκατσα που πηρα τοτε στα Λεγρενα ……εξαλου φαινεται και το τοποιο από πισω …..!

    Ειχα παρει και τον πιτσιρικα τοτε μαζι και ειχε έναν κολοκαιρο με βορια και ψιλοβροχο σαν χιονονερο οποτε καποια στιγμη φυγαμε μην τυχον και αρωστησει ο μικρος που μου λεγε κάθε λιγο………. μπαμπα θα φυγουμε κρυωνω……..!

    Η βλακια μου τοτε ηταν που δεν γυρισα παλι πισω σιγουρα θα εβρισκα κανα δυο τρια πουλια ακομα ………(είχαμε βγαλει τρεις και πηραμε τις δυο )……δε βαριεσε όμως ….!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #509949

    Σημερινή εξόρμηση με την σιμπα… Βρήκαμε 5 πουλιά πήραμε τα 3 με πολύ κόπο όμως… Τα πουλιά κάθονταν στην φερμα μισό λεπτό,το ένα λεπτό είναι πολυτέλεια…. Δύο πράγματα είναι που συγκράτησα σήμερα από το κυνήγι που έκανα με την σιμπα. Το ένα είναι ότι δεν απολαμβάνεις τις φερμες καθόλου και το δεύτερο είναι ότι αυτες οι μπεκάτσες σε κάνουν μάστορα κυνηγό και σκύλο….

    <hr />

    ΛΑΜΠΡΟΣ-SETTER FC………

     

    Λαμπρο καλη αρχη ρε φιλε με τον λογαριασμο που ανοιξες και σε ολα τα παιδια που την γουσταρουνε  :good:  :good:  :good:  :good:  :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #509962

    Καλημέρα σε όλα τα παιδιά…  Ευχαριστώ και καλές εξόδους και σε εσάς… Εύχομαι να ανοίξετε και εσείς λογαριασμό όταν βγείτε….. Καλή συνέχεια….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #509964

    Καλημερες σε ολους,σημερα δεν ειχε εξοδο,καναμε αγαπες με τα σκυλακια :yes:  :yes:  :yes: …παρασκευη απογευμα ,βολτα στα δικα μου κοτετσια,αλλα τζιφος..ξεραϊλα παντου και επειγοντος βροχη,ετσι κι αλλιος περιμενω πολυ δυσκολη χρονια οσον αφορα την μεταναστευση των πουλιων(σε αριθμους)αφου δεν βρεχει ακομα ενα θεματακι.Υπαρχουν λιγα πουλακια στα ψηλα των Ιωαννινων,πανω απο 900μ σε ελατοδασος και οξιες ,κι αυτο λογω του οτι ο καιρος εκει ειναι κανα μηνα μπροστα….στα πιο πεδινα βλεπεις αραια και που απο καμια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #509995

    απο της χειροτερες χρονιες [ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ]κοιτωντας και  στατιστικα που κραταω :scratch:

    και παντα μιλωντας για εμενα.

    ελπιζουμε σε καλυτερα :bye:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #509999

    Πραγματι……!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #510003

    Εκαναν και εδω την εμφανιση τους οι βελουδοματες…  :yes:  φετος θα κανω αποπειρες να δουμε αν θα μας βγει, πιο μετα ομως οχι τωρα!!!  :yes:

    Το οτι εμφανιστηκαν καποια πουλια και εδω το γραφω απλα προς ενημερωση….  :good:  Καλα να περνατε οσοι τις γυρευετε!!!  :yes:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #510026

    Μια διαφωνία που είχαμε σε μια συζήτηση με φίλους αν η μπεκάτσα κάθεται πάνω στο σε δέντρο δεν καρποφόρησε άλλος λέει ότι δεν κάθεται άλλος λέει ότι κάθεται η γνώμη μου είναι ότι κάθεται ακόμα και σε κορφη .
    Ποια είναι η γνώμη σας ? :scratch:  :scratch:  :scratch:  :scratch:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 14,761 έως 14,775 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων