ΜΠΕΚΑΤΣΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 14,821 έως 14,835 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #510475

    Χάλια….. :negative:

    Σε ένα από τα καλύτερα μέρη,σήκωσα μία μετά από δυο ώρες ψάξιμο,σε πολύ πυκνό

    πουρνάρι, την ντουφέκισα ανάμεσα από τα κλαδιά,την πήραν μερικά από τα σκάγια

    που πέρασαν,μου άφησε κάτι λίγα πούπουλα αμανάτι και εξαφανίστηκε….. :wacko:

    Κάθησα και λίγο ακούγοντας τα σκυλιά των φίλων μου των γουρουνάδων να πηγαίνουν

    το γουρούνι ή τα γουρούνια <<βόλτα>> στο πυκνό,μπάς και περάσει κανένα κοντά μου

    αλλά και εκεί ατύχησα..!!!

    Καλά να ήμαστε όλοι μας……. :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #510476

    κατι λιγες εμφανιστηκαν,αρκετες ωρες ψαξιμο, και αλλαζης τοποθεσιες συνεχεια.

    καποιος τεχνικος που να ασχολειται με μπιπερ υπαρχη;ενα τηλεφωνο μηπως; :mail:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #510478

    Καλησπερα σε ολους τους φιλους  εδω σημερα κατι κινηθηκε :good: οχι οπως τα περσινα(ακριβως τα μισα σηκωματα), αλλα τα σηκωματα μας τα καναμε, ομως στα πολυ πυκνα και δε καταφεραμε να κρατησουμε καποια κυρια :unsure:  :unsure:  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #510480

    κατι λιγες εμφανιστηκαν,αρκετες ωρες ψαξιμο, και αλλαζης τοποθεσιες συνεχεια. καποιος τεχνικος που να ασχολειται με μπιπερ υπαρχη;ενα τηλεφωνο μηπως; :mail:

    Φιλε μου σου εχω στειλει μυνημα :mail:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    theodoris theo στις #510483

    Καλησπερες αδερφια,σημερα καναμε συνεχομενο δυνατο κυνηγι για ενα 5ωρο στο Ζαγορι και μετα στο Καλπακι.Πουλια στο Ζαγορι σε πολυ δυνατο τοπο ουτε μυρωδια,στο καλπακι λοιπον καναμε 5 σηκωματα σε 3 διαφορετικα πουλια ,καταφεραμε να κρατησουμε το ενα και μετα μας πλακωσε η βροχη και επιστροφη…κλεισαμε πολυ ομορφα με τσιπουρα και πατσα,σε φιλο με καφενειο στο Καλπακι.Αυριο ξεκουραση ολοι μας και απο τριτη στις επαλξεις….καλη εβδομαδα σε ολο τον κοσμο :bye:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #510488

    Κάτι έγινε σήμερα…

    Κυνήγι από τις 8 το πρωί μέχρι τις 5 το απόγευμα…..

    Καλή συνέχεια.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #510502

    αδέρφια μπεκατσάδες σας καλώ να ψάλουμε μια στροφή από τον εθνικό μας ύμνο

    3,2,1 πάμεεεε

    ένα χτύπαε τ’ άλλο χέρι από την απελπισιά

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #510503

    Δυστυχής! Παρηγορία

    μόνη σου έμενε να λες

    περασμένα μεγαλεία

    και διηγώντας τα να κλαις.

     

    Κι ακαρτέρει κι ακαρτέρει

    φιλελεύθερη λαλιά,

    ένα εκτύπαε τ’ άλλο χέρι

    από την απελπισιά.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    424
    Overlord στις #510508

    Καλησπέρα σε όλους!

    Ξεκαθαρίζω ότι δεν είναι προσωπικό το σχόλιο για κανένα για να μην έχουμε παρεξηγήσεις…

    ΓΟΥΣΤΑΡΩ να διαβάζω γκρίνια!! Πραγματικά γουστάρω πολύ!

    Πέρσι…κυνηγούσαν μπεκάτσες στην ρεσεψιόν ξενοδοχείων…και έμαθαν ότι το κυνήγι της μπεκάτσας είναι να σηκώνεις 20 πουλιά σε 3 ώρες!! Ας μην μιλήσω για τα καρτέρια!

    Όχι μάγκες…..ματώστε….και ψάξτε….να δούμε τι σκυλιά έχετε…να δούμε τι κυνηγάράδες είσαστε!

    Δεν είναι χάλια χρονιά…όπως θέλετε να λέτε….μια κανονική μπεκατσοχρονιά είναι….απλά δεν είναι σαν την περσινή…γιατί η περσινή δεν ήταν σαν μια κλασσική μπεκατσοχρονιά! Οι μπεκάτσες δεν κάθονται στην παραλία…ούτε μπαίνουν σε ξενοδοχεία…

    Πουλιά υπάρχουν…..για ξετρυπώστε τα λοιπόν…

    Άντε λοιπόν….κύριοι ΠΟΥΘΕΝΑΔΕΣ…..κυνηγαραίοι του χιονιά….να σας δω…εκτός από γκρίνια…τι άλλο μπορείτε να κάνετε!!

     

    Επαναλαμβάνω είναι γενικό σχόλιο…από την γκρίνια που ακούω και διαβάζω…σε forum αλλά και facebook!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/07/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1470
    loucas στις #510512

    To ίδιο σκηνικό και σήμερα.

    Ενα πουλί, μετά από τρίωρο ψάξιμο.

    Είδα και τρία γουρούνια στην απέναντι πλαγιά…..!!!

    Βρε τη βλέπω εγώ τη <<δουλειά>>…… B-)

    Θα γίνω ……γουρουνοκαρτεριτζής….. :yahoo:

    Υγεία σε όλους…… :rose:

     

    ΛΟΥΚΑΣ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #510513

    Φιλε μου Λορδε να σου κανω μια ερωτηση ;;;;

    Στο άλλο σα΄ι’τ που ποσταρεις γιατι δεν εκανες το ανολογο κυριγμα παρα μονο εδώ ;

    Εκει κοκορεύτηκες για το τσακαλι σκυλι που εχεις που σου βρηκε τη μπεκατσα που νομιζες ότι δεν βαρεσες………!

    Εδώ δεν τα εχεις με κανεναν αλλα με αυτά που λες είναι σαν να μας κατατασεις ολους στην ιδια συνομοταξια………..!

    Εμενα προσωπικα (παροτι το ξεκαθαρίζεις ) μου κακοφανηκε ο τροπος που κανεις την επιθεση ( παροτι το παράδειγμα με το ξενοδοχειο είναι σωστο ) διοτι και εγω είμαι από αυτους που παραπονιεμε ότι είναι κακοχρονιά για την μπεκατσα , για το λογω ότι περυσι όπως και φετος προσπαθω να κανω ένα σκυλι να κυνηγα την μακρομυτα οσο το δυνατον καλυτερα και φετος η σεζον δεν δειχνει να είναι και η καλυτερη για να φτιαξεις σκυλο………αυτό είναι το παραπονο μου και όχι το να βαρεσω πολλες μπεκάτσες…….καθως επισεις ότι οι εξωρμισεις μου είναι μετριμενες  λογω υποχρεωσεων …..οικογενειακών , εργασιακών αλλα και οικονομικων…….σε σχεση με μερικους αλλους που μπορουν να είναι 4 και 5 φορες την εβδομαδα στο βουνο εγω μπορω μολλις και μετα ΒΙΑΣ μονο ΜΙΑ………!

    Γι αυτό καλα θα κανουμε να ειμαστε λιγο ποιο προσεκτικοι στις αντιδράσεις μας γιατι εκτος των πονηρων που το μονο που σκέφτονται είναι να ανεβασουν μια φωτο με καμια εικοσαρια μπεκάτσες για να κοκορευτουν  υπαρχει και η άλλη μερια του νομισματος…….!

    Αυτά δεν τα γραφω  για να σου επιτεθω αλλα από παραπονο………!

    Για άλλη μια εξοδο χωρις αντικρισμα για τα σκυλια που προσπαθουμε να φτιαξουμε και εγω και ο συγκυνηγος μου ο Νικος …………μετα από ένα επισοδιακο ταξιδι , αδρα εξοδα ,( για την τσεπη μας ) και 6 ωρες μεσα σε ζουγκλα αποτέλεσμα………. ένα φαντασμα που εφευγε μπροστα από τα σκυλια συνεχεις χωρις να την δουμε ουτε μια φορα (μας εφαγε περιπου 2 ωρες αυτό το πουλι) και άλλη μια που σηκωθηκε χωρις φερμα από τον Νικο που της εκανε μια μπυχτη τουφεκια……. καταφερα να την δω πανω από τα δεντρα περιπου στα 70 μετρα αλλα ανοιξε η γης και την καταπιε κυριολεκτικα ……..!

    Αυτά ………και σας σας πω κατι…….. ετσι για το γαμωτο ……να κι αν θα ρθουν να κι αν δεν θα ρθουν ….!

    Καλο βραδυ σε ολους…..!

    ΥΣ…..για το φιλο μου το Λορδο……με κοντομανικο μεσα στο πυκνο ολη μερα ετσι γινοντε τα χερια από τα βατα τις αγριοτριανταφυλλιες και τα πουρνάρια……..!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #510515

    Φιλε μου Λορδε να σου κανω μια ερωτηση ;;;; Στο άλλο σα΄ι’τ που ποσταρεις γιατι δεν εκανες το ανολογο κυριγμα παρα μονο εδώ ; Εκει κοκορεύτηκες για το τσακαλι σκυλι που εχεις που σου βρηκε τη μπεκατσα που νομιζες ότι δεν βαρεσες………! Εδώ δεν τα εχεις με κανεναν αλλα με αυτά που λες είναι σαν να μας κατατασεις ολους στην ιδια συνομοταξια………..! Εμενα προσωπικα (παροτι το ξεκαθαρίζεις ) μου κακοφανηκε ο τροπος που κανεις την επιθεση ( παροτι το παράδειγμα με το ξενοδοχειο είναι σωστο ) διοτι και εγω είμαι από αυτους που παραπονιεμε ότι είναι κακοχρονιά για την μπεκατσα , για το λογω ότι περυσι όπως και φετος προσπαθω να κανω ένα σκυλι να κυνηγα την μακρομυτα οσο το δυνατον καλυτερα και φετος η σεζον δεν δειχνει να είναι και η καλυτερη για να φτιαξεις σκυλο………αυτό είναι το παραπονο μου και όχι το να βαρεσω πολλες μπεκάτσες…….καθως επισεις ότι οι εξωρμισεις μου είναι μετριμενες λογω υποχρεωσεων …..οικογενειακών , εργασιακών αλλα και οικονομικων…….σε σχεση με μερικους αλλους που μπορουν να είναι 4 και 5 φορες την εβδομαδα στο βουνο εγω μπορω μολλις και μετα ΒΙΑΣ μονο ΜΙΑ………! Γι αυτό καλα θα κανουμε να ειμαστε λιγο ποιο προσεκτικοι στις αντιδράσεις μας γιατι εκτος των πονηρων που το μονο που σκέφτονται είναι να ανεβασουν μια φωτο με καμια εικοσαρια μπεκάτσες για να κοκορευτουν υπαρχει και η άλλη μερια του νομισματος…….! Αυτά δεν τα γραφω για να σου επιτεθω αλλα από παραπονο………! Για άλλη μια εξοδο χωρις αντικρισμα για τα σκυλια που προσπαθουμε να φτιαξουμε και εγω και ο συγκυνηγος μου ο Νικος …………μετα από ένα επισοδιακο ταξιδι , αδρα εξοδα ,( για την τσεπη μας ) και 6 ωρες μεσα σε ζουγκλα αποτέλεσμα………. ένα φαντασμα που εφευγε μπροστα από τα σκυλια συνεχεις χωρις να την δουμε ουτε μια φορα (μας εφαγε περιπου 2 ωρες αυτό το πουλι) και άλλη μια που σηκωθηκε χωρις φερμα από τον Νικο που της εκανε μια μπυχτη τουφεκια……. καταφερα να την δω πανω από τα δεντρα περιπου στα 70 μετρα αλλα ανοιξε η γης και την καταπιε κυριολεκτικα ……..! Αυτά ………και σας σας πω κατι…….. ετσι για το γαμωτο ……να κι αν θα ρθουν να κι αν δεν θα ρθουν ….! Καλο βραδυ σε ολους…..! ΥΣ…..για το φιλο μου το Λορδο……με κοντομανικο μεσα στο πυκνο ολη μερα ετσι γινοντε τα χερια από τα βατα τις αγριοτριανταφυλλιες και τα πουρνάρια……..!

    +1000

    Πες τα χρυσοστομε :good:  :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/06/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    di gruma στις #510516

    Δηsκολη χρονια..φιλε zabala σιγουρα δε  φταινε τα σκυλακια σας.

    . ευχαριστω το φιλο τζερονιμο δημοσια, σε κατι τετοια ειναι χρησιμα τα  φορουμ :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/04/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    718
    maniakos στις #510517

    Έχει μπεκατσες τσακωνεστε δεν έχει μπεκατσες πάλι τσακωνεστε….  Ρε τι ανθρωπιά κουβαλάτε μέσα σας….  Βρείτε τα με τον εαυτό σας….

    ΥΓ… Φίλε μου κυνήγι δεν πάμε για να αποδειξουμε τι έχουμε και τι είμαστε…. Πάμε για την καύλα μας…..

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/07/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2719
    GERONIMO στις #510518

    Δηsκολη χρονια..φιλε zabala σιγουρα δε φταινε τα σκυλακια σας. . ευχαριστω το φιλο τζερονιμο δημοσια, σε κατι τετοια ειναι χρησιμα τα φορουμ :good:

    Παρακαλω φιλε μου και μακαρι να κανεις την δουλεια σου οπως σου εγραψα και στο μνμ :good:  :good:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 14,821 έως 14,835 (από 15,855 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων