ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,211 έως 21,225 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #390074

    Οι τσίχλες θα έρθουν μαζί με την εκταμίευση της τρίτης δόσης, μέχρι τότε υπομονή.

    σωστός συνάδελφε και θα τις πληρώσουμε χρυσές 😆


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #390075

    Γεια χαρα σε ολους.Σημερα πρωινο καρτερι ειδα 8 τσιχλες κρατησα 2.Πολλα σπιναρια και αναμεσα τους εσκαγε μυτη και καμια τσιχλα,Κατα τις 8:30 αρχισε περπατητο,λιγα πιασμενα που φευγανε δεκα ποντους απο το εδαφος ενω αρκετες φευγανε πισω μας αφου τις προσπερνουσαμε μετα απο πετρες και τουφεκιες.Αποτελεσμα μεχρι τις 12:30 10 εγω στο χερι με 4 χαμενες σε πικνουρες και 10 ο φιλος με 2 χαμενες.Αυτα περιοχη Αργολιδας Καλο απογευμα και καλη βολτα σε οσους πανε αυριο. Υ.Γ Φωτο το απογευμα,τωρα νανι!!

    Καλησπερα στους τσιχλαδες

    [/URL]

    Uploaded with ImageShack.us

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    26/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    9371
    blanco στις #390079

    ο διονυσης ξερει…… 😉

    έλα το πρωί για καφέ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #390146

    ΓΕΙΑ ΣΑΣ!

    ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΓΑΜΕ ΣΤΟΝ ΑΙ ΓΙΩΡΓΗ, ΤΟ ΠΑΛΤΟ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΓΟΥΝΑΚΙ, ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ ΤΣΙΧΛΑ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΔΕΙΓΜΑ, ΜΕΤΑ ΠΗΓΑΜΕ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΣΤΑ ΕΛΑΤΑ, ΕΚΕΙ ΕΙΧΕ ΒΡΟΧΗ ΜΕ ΟΜΙΧΛΗ. ΟΣΟΙ ΒΓΟΥΝ ΑΥΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΜΑΚΡΙΑ ΑΣ ΤΟ ΣΚΕΥΤΟΥΝ ΚΑΛΑ.

     

     

    *******************************************

    ΓΙΑΝΝΗΣ (ΚΟΥΠΟΣΥΛΛΕΚΤΗΣ)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/08/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    255
    q10gr8 στις #390147

    Ρε παιδια τι να πω…Ολη την βδομαδα κυνηγαω, Μαζι, Οινοη, Καραουλι, Ασωπεια, Κλειδι, Δερβενοχωρια, Τιθορεα, Καλλιδρομο, Αμφικλεια, πρωινα και 2 απογευματινα για να κανω 5 τσιχλες και 3 δεντροτσιχλες… 😯

    Τι να πω…Κυνηγαω 20 χρονια και δεν εχω ξαναδει τετοιο πραγμα. 😥

    Οψομεθα… 😎

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #390164

    καλημερα σε ολη την παρεα χτες πηρα ενα παλτο με γουνακι στα μανικια και στον λεμο απεριγραπτο   προσεχτε ΡΑΧΕΣ ΑΧΙΝΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ  ΚΑΛΑΠΟΔΙ ΔΑΥΛΕΙΑ και αλο ενα μερος πριν τον αλιαρτο βροχη κατα διαστηματα και 3 τσιχλες στο χερι 3 ατομα απεριγραπτο δεν εχει ξαναγινει τετοια εποχη τι να πω και ο γιος μου στα ΠΟΛΙΤΙΚΑ σε ενα σφιχτο σημειο κανανε 15 τσιχλεσ περπατητο 3 ατομα απο το πρωι μεχρι το απογευμα με μια σταση το μεσημερι για φαγητο και λιγη ξεκουραση και εναν αυτια ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΚΟΛΟΦΑΡΔΙΑ 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #390168

    καλημερα σε ολη την παρεα χτες πηρα ενα παλτο με γουνακι στα μανικια και στον λεμο απεριγραπτο προσεχτε ΡΑΧΕΣ ΑΧΙΝΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ ΚΑΛΑΠΟΔΙ ΔΑΥΛΕΙΑ και αλο ενα μερος πριν τον αλιαρτο βροχη κατα διαστηματα και 3 τσιχλες στο χερι 3 ατομα απεριγραπτο δεν εχει ξαναγινει τετοια εποχη τι να πω και ο γιος μου στα ΠΟΛΙΤΙΚΑ σε ενα σφιχτο σημειο κανανε 15 τσιχλεσ περπατητο 3 ατομα απο το πρωι μεχρι το απογευμα με μια σταση το μεσημερι για φαγητο και λιγη ξεκουραση και εναν αυτια ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΚΟΛΟΦΑΡΔΙΑ

    μην νομιζεις αν εξαιρεσεις το λαγο κι αυτοι παλτο φαγανε.πεφτει 5 τσιχλες στο καθενα και περπαταγανε ολη μερα δεν ειναι δουλεια αυτη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    853
    steve στις #390173

    Καλημέρα. Με το που έφτασα στο χωριό Παρασκευή μεσημέρι άρχισε να βρέχει! Κι ακόμη ψιλοβρέχει, γ@μω το κέρατο μου, δεν βγήκα καθόλου, μου χάλασε πάλι το σ/κ ο κωλόκαιρος!!!
    Μόνο 5 τσίχλες έχω πάρει μέχρι τώρα, σε 7-8 εξόδους … δεν πάμε καθόλου καλά!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    287
    akardos στις #390180

    καλημερα

    εχθες απογευματινο στις ελιες, πηρα 13 πουλακια.

    σημερα στα πευκοβελανιδα πηρα 6 τσιχλοκοτσυφα , 8 μεγαλες και 1 φασα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #390189

    Καλησπέρα κύριοι.Σήμερα με τον πατέρα μου είπαμε να αφήσουμε για λίγο τις φάσσες(δεν έχει τίποτα από αυτές),και να πάμε να ρίξουμε καμία τουφεκιά στις τσίχλες.Ανεβήκαμε στον Χορτιάτη και είδαμε όλων των ειδών τις τσίχλες.Πρώτη φορά το είδαμε αυτό.Τελικά πήραμε μία δενδρότσιχλα και τρεις κοκκινότσιχλες.Το περίεργο της ημέρας ήταν ότι μία δενδρότσιχλα και μία κεδρότσιχλα ακόμα που χτυπήσαμε ενώ βρήκαμε στο σημείο που πέσανε πούπουλα πολλά,τα πουλιά λές και άνοιξε η γή και τα κατάπιε.Παρατηρώντας το μέρος το οποίο είχε μεγάλες πέτρες είδαμε πολλές στοές γύρο από αυτές.Οπότε μάλλον τα πουλιά μας τα ” έκλεψαν ” κουνάβια.

    [/url]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    31/05/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    87
    ΒΑΡ-ΟΝΟΣ στις #390192

    Πρέπει να μπήκαν καινούρια πουλιά γιατί εκεί που ημουν χθες δεν είχε

    καθόλου και σήμερα στο ίδιο μέρος είδα αρκετά κοτσύφια και κοινές.

    Το δικανάκι ποιό είναι;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #390195

    Το δικανάκι ποιό είναι;

    Browning 525

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    22
    vassilis στις #390197

    καλησπερα σε ολους σημερα ευβοια κατι καναμε κυριως στο περπατητο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #390200

    Να θεσω ενα προβληματισμο/ερωτηση. Μηπως η απουσια πουλιων οφειλεται – σε καποια ποσοστο βεβαια – στους συνεχεις
    ψεκασμους των εναεριων χωρων της πατριδας μας?

    Καλο σας απογευμα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #390201

    καλημερα σε ολη την παρεα χτες πηρα ενα παλτο με γουνακι στα μανικια και στον λεμο απεριγραπτο προσεχτε ΡΑΧΕΣ ΑΧΙΝΟΣ ΑΜΦΙΚΛΕΙΑ ΚΑΛΑΠΟΔΙ ΔΑΥΛΕΙΑ και αλο ενα μερος πριν τον αλιαρτο βροχη κατα διαστηματα και 3 τσιχλες στο χερι 3 ατομα απεριγραπτο δεν εχει ξαναγινει τετοια εποχη τι να πω και ο γιος μου στα ΠΟΛΙΤΙΚΑ σε ενα σφιχτο σημειο κανανε 15 τσιχλεσ περπατητο 3 ατομα απο το πρωι μεχρι το απογευμα με μια σταση το μεσημερι για φαγητο και λιγη ξεκουραση και εναν αυτια ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΙ ΚΟΛΟΦΑΡΔΙΑ

    μου αρεσει που αναρωτιεσαι γιατι σε παει γα”*&^ντας.

    μητσοτακη δεν ηθελες?

    παρε τα ρεστα 😀

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 21,211 έως 21,225 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων