ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,486 έως 22,500 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/12/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    29
    lavkos στις #404878

    Από τα μέρη της Λαυρεωτικής η απόλυτη απογοήτευση από την αρχή της περιόδου μέχρι σήμερα ,δλδ ορτύκι και τσίχλα.

    Αραγε πόσο στοιχίζει στο μέσο κυνηγό κάθε πουλί,απο τη στιγμή που η τοπική άδεια κοστίζει περίπου 100 €?


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    116
    valas στις #404986

    στα Βαγια (στη Θήβα)  το Σάββατο και την κυριακή πολλά πουλιά πίσω από το μοναστήρι στα ρέμματα απαραίτητος σκύλος για απόρτ και κάποια λίγα πουλάκια στους ελαιώνες κοντά στα ρέμματα καθόλου καρτέρι πρωινό απογευματινό δεν ξέρω που να κάτσω  13 στο χέρι εγώ 17 ο φιλαράκος μου μόνο περπατητό

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #405153

    Ενα ωραιο “πρωινο” 2ωρο περπατητο.Εφθασα γυρω στις 10 και εφυγα κατα τις 12.Μου χαρισαν πολυ ωραιες τουφεκιες οι τσιχλιτσες, που ειχα καιρο να κανω.Το μερος βρεθηκε ( μου το ειπε ενας καλος φιλος) την Κυριακη, αλλα λογω δουλειας καταφερα να παω σημερα.Πηρα και την Κυριακη αρκετα πουλακια και ειπα σημερα να βαλω και μια φωτο….16 στο χερι, 1 χαμενο…Ελπιζω μεχρι το τελος της σεζον να συνεχισει ετσι να κλεισουμε ομορφα….Το απολαυσα με την καρδια μου, αν και ελειπε το ταιρι μου.Για αυτο και του τις αφιερωνω(manoshunter)…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/02/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    797
    angelo40 στις #405181

    Από τα μέρη της Λαυρεωτικής η απόλυτη απογοήτευση από την αρχή της περιόδου μέχρι σήμερα ,δλδ ορτύκι και τσίχλα. Αραγε πόσο στοιχίζει στο μέσο κυνηγό κάθε πουλί,απο τη στιγμή που η τοπική άδεια κοστίζει περίπου 100 €?

    ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

    ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ  ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ ΜΑΛΟΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ 😥

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #405193

    δοκιμη καμερας

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #405212

    2 Ωρες περπατητο 5  τουφεκιες 2 στο χερι.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #405240

    lavkos wrote:
    Από τα μέρη της Λαυρεωτικής η απόλυτη απογοήτευση από την αρχή της περιόδου μέχρι σήμερα ,δλδ ορτύκι και τσίχλα. Αραγε πόσο στοιχίζει στο μέσο κυνηγό κάθε πουλί,απο τη στιγμή που η τοπική άδεια κοστίζει περίπου 100 €? ΜΕΤΡΟΝ ΑΡΙΣΤΟΝ

    ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΙΟΥ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΚΑΙ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΠΟΙΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΤΣΙΧΛΑ ΣΕ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΤΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑΜΕ ΜΑΛΟΝ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΑΔΕΙΑ ΚΑΘΟΛΟΥ

     

    πόσο δίκιο έχεις φίλε….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    627
    freeman.1989 στις #405245

    Ενα ωραιο «πρωινο» 2ωρο περπατητο.Εφθασα γυρω στις 10 και εφυγα κατα τις 12.Μου χαρισαν πολυ ωραιες τουφεκιες οι τσιχλιτσες, που ειχα καιρο να κανω.Το μερος βρεθηκε ( μου το ειπε ενας καλος φιλος) την Κυριακη, αλλα λογω δουλειας καταφερα να παω σημερα.Πηρα και την Κυριακη αρκετα πουλακια και ειπα σημερα να βαλω και μια φωτο….16 στο χερι, 1 χαμενο…Ελπιζω μεχρι το τελος της σεζον να συνεχισει ετσι να κλεισουμε ομορφα….Το απολαυσα με την καρδια μου, αν και ελειπε το ταιρι μου.Για αυτο και του τις αφιερωνω(manoshunter)…

    Μπράβο ρε Νίκο…

    Εγώ μέχρι τώρα λίγα πράγματα έχω καταφέρει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    39
    panagiotis στις #405343

    καλημερα παιδια..εγω εκανα ενα “καλο” κυνηγι με τον φιλο μου μιτσο περιξ θηβας το σαββατο που μας περασε.μονο μεσα στα πυκνα ειχε πουλακια και αυτα συγκεντρωμενα σε στανταρ σημεια!το πρωι στις μαυρες ριξαμε 2-3 τουφεκιες μονο!αυτα απο μενα!

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #405369

    TOLISR1 wrote:
    Επιστροφή από περπατητo 5 ωρών σε νόμο Αργολίδας ,πουλάκια είχαν μπει φρέσκα (και πολλές τσίχλες μου έκανε εντύπωση ότι ήταν μικρούλες) σύνολο 46 στο χέρι 2 άτομα και δυστυχώς καμία 15 χαμένες. [/url]
    image[/url]

    ΕΠΙΔΙΞΕΙΟΜΑΝΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.

    ….. [[[ ΤΟ ΣΤΟΛΙΔΙ ΤΗΣ
    ΣΟΦΙΑΣ ΕΙΝΑΙ
    Η ΗΡΕΜΙΑ..]]]
    ….. ……………

    Μην είσαι τόσο…. [[[ αυστηρός ]]]  😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #405378

    Μην είσαι τόσο…. [[[ αυστηρός ]]]

    Μήπως βρε Γιώργο ο φίλος [[[[κάνει πλάκα?]]]] 😉

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    1980
    BeReT στις #405414

    ALTAIR_LUSSO wrote:
    Μην είσαι τόσο…. [[[ αυστηρός ]]]

    Μήπως βρε Γιώργο ο φίλος [[[[κάνει πλάκα?]]]]

     

    Τι εννοείς [[[[[[[[[[[[[[[[[[[[πλάκα?]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #405427

    Τι εννοείς [[[[[[[[[[[[[[[[[[[[πλάκα?]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]

    Τι [[δεν]] καταλαβαίνεις {{{{{ρε }}}}}}  (((((φίλε))))?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #405437

    ρε παιδια βαζει καποιος καποια φωτογραφια απ το κυνηγι του και μετα δημιουργειται θεμα(αν δεν ειναι πλακα).κατ αρχας αν καποιος ειναι εκ φυσεως δυσπιστος ουτε η φωτογραφια αποδυκνειει τιποτα αν δεν ειναι παρων στο εκαστοτε κυνηγι.τι θα πει φωτογραφια βαραω 10 ξεπαγωνω αλλες 10 και δειχνω στο φορουμ 20 ασε τις δυνατοτητες της τεχνολογιας.αρα σαν συμπερασμα λεω να ειμαστε ηρεμοι να μην ζηλευουμε το συναδελφο και η γνωμη μου ειναι να ανεβαζουμε φωτο με λογικα θηραματα για να μην γινομαστε και στοχος ψευτοοικολογων.υγ αν ανεβαζα φωτο απο τσιχλοκυνηγια περσυ και πριν 4 χρονια απο την ηπειρο θα ψαχνατε να με βρειτε να με δειρετε..ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    976
    nikosssss στις #405447

    Θα συμφωνησω με τους προλαλησαντες….Μην ειστε τοσο καχυποπτοι μερικοι δεν κανει καλο.Και αν ακομα καποιες φωτο κρυβουν δολο απο πισω δε χρειαζεται να το επισημενεται.Οσοι ειναι εξυπνοι θα το καταλαβουν μονοι τους.Το θεμα ειναι οτι δε ξερει κανεις πως και με ποιες προυποθεσεις κυνηγαει ο αλλος.Εγω για παραδειγμα λογω δουλειας ειχα να βγω για κυνηγι ενα μηνα σχεδον.Βγηκα χθες λοιπον και πηρα 20 τσιχλακια σε ενα 2ωρο περπατητο.Τι δηλαδη??Επρεπε στις 10 να σταματησω???Ειναι αντιιδεολογικο??Αντικυνηγετικο???Και στο κατω κατω 46 πουλια 2 ατομα πηραν.Μεσα στο επιτρεπομενο οριο δεν ειναι???Τι προβλημα υπαρχει???
    Χαρειτε τη φωτο, πειτε ενα καλο λογο και τελος.Δε μπορω να καταλαβω το κολλημα μερικων.Τι χαρα που παιρνει ο αλλος οταν καρπωνεται ενα θηραμα μονο αυτος την ξερει.Και οταν βαζει τη φωτο, τη βαζει γιατι θελει να μοιραστει τον ενθουσιασμο και τη χαρα του.Ε μη του την κοβετε μερικοι και μη μας αναγκαζεται να σκεφτομαστε 10 ωρες πριν βαλουμε τη φωτο για τι θα μας καταλογησετε…Στο κατω κατω αν εκανε κατι παρανομο το ξερει μονος αυτος και το μονο σιγουρο ειναι οτι καποια στιγμη θα το βρει μπροστα του γιατι ροδα ειναι και γυριζει…
    Μπραβο φιλαρακι  μου απο μενα.Ελπιζω να το φχαριστηθηκες με την καρδια σου.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 22,486 έως 22,500 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων