ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 27,241 έως 27,255 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #488900

    Καλά Μάνο είσαι πολυ πειστικός φιλε μου.  Εχω ετοιμη την παραγγελία για 1500 τεμάχια. 1500+1000 μου φτάνουν ως τα……Χριστούγεννα????????


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #488901

    ναι ναι ναι φτιάχτε με πάλι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #488905

    Καλά Μάνο είσαι πολυ πειστικός φιλε μου. Εχω ετοιμη την παραγγελία για 1500 τεμάχια. 1500+1000 μου φτάνουν ως τα……Χριστούγεννα????????

    <hr />

    i hunt therefore i am

     

    Οριακά σε βλέπω :yes:

     

    ναι ναι ναι φτιάχτε με πάλι χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

    καλά  γέλα εσύ και θα σου πω :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/06/2015
    Αρ. μηνυμάτων:
    179
    Νίκος Ορφανίδης στις #488919

    Πες τα χρυσόστομε mitsovinci…! Όπως τα λες είναι, ακριβώς! Ουκ εν τω πολλώ το ευ! Εμείς κυνήγι πάμε για την καύλα μας, για να κάνουμε το σπορ που μας ξεσκάει και απολαμβάνουμε και όχι για το κρέας και για να φέρουμε φα’ί’ στο σπίτι, ντε και καλά…! Δεν πεινάμε τόσο…! Ο κύριος Νίκος Ορφανίδης (με όλον το σεβασμό στο πρόσωπό του, δεν έχω τίποτα με τον άνθρωπο) οφείλει να ξεκαθαρίσει αν έκανε πλάκα ή ειρωνευόταν τον συνάδελφο, γράφοντας πιο πάνω: “πω-πω κρέας”! Αν είναι το πρώτο τότε ΟΚ, δεν τρέχει τίποτα, και η καζούρα χρειάζεται! Αν, όμως, είναι το δεύτερο, οφείλει συγγνώμη ή να το πάρει πίσω, διότι προσέβαλε τον συγκυνηγό μας εντελώς απρόκλητα και είναι κρίμα…!

     ενταξη ΣΥΓΝΩΜΗ  δεν ξανασχολιαζω , απλος το εγραψα γιατι εδω στο νησι δεν το εχουμε συνηθηση οι ντοπιοι να ασχολουντε απο τωρα με την τσιχλα , και οποιος το κανει θα ειναι καπιος ξενος που τον κοροιδευουν , γιατι εχει ενα σωρο περδικες και ντοπιες φασες ,   αγριοπεριστερα  αυτη την εποχη καθως και λιγα ορτυκια

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #488920

    Nικο αν εχω προσεξει καλα εισαι απο Σαμο ;;;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #488921

    Σήμερα πήγα απογευματινό (γύρω στα 900 μέτρα υψόμετρο) και, εντελώς ανέλπιστα για την εποχή, έπεσα σε κανονικό “σουλατσάρισμα” κοτσυφιών! Μετά τις 6:30 πρέπει να πέρασαν ίσα με 20 κοτσύφια περίπου…! Μάλλον είναι, όντως, πολλά φέτος τα ντοπιάρικα, γιατί σίγουρα τέτοια ήταν! Όσο για τσίχλες, πέρασαν 6-7 κομμάτια.

    Υ.Γ.: Βέβαια, μπορεί να έπεσα και στην περίπτωση και να ήταν μία σύμπτωση όλο αυτό, και να μην σημαίνει κάτι… Θα το τσεκάρω και τις επόμενες μέρες… Αλλά ποιος μου λέει από την άλλη, ότι το αποψινό σκηνικό με τα κοτσύφια δεν συνέβαινε και όλο το προηγούμενο διάστημα, ίσως και το καλοκαίρι; Τι να πω… δεν ξέρω! Θα δείξει…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #488925

    Συναδελφοι καλησπερα!Τι παραξενο(κυριολεκτικα),ακουω για τσιχλες σε διαφορα μερη της Ελλαδος,ομως στο Νομο Θεσσαλονικης ουδεν ακομη:σημερα πηγα ,πρωτη φορα φετος,στο Χορτιατη και δεν ερριξα ουτε τουφεκια!Ειχε και αλλους κυνηγους,τα ιδια.Μερικοι ερριχναν καμμια σφαιρα σε μεμονωμενα μαυροπουλια,για απασχοληση.Το θεμα ειναι οτι και απο τα Κερδυλια(προς τη μερια του Στρυμονικου κολπου,στα ορια με το Νομο Σερρων) ακομη κανενα νεο!Τι εγινε,οι τσιχλοφασσες εβγαλαν απαγορευτικο για Θεσσαλονικη?Ανυπομονουμε να μας επισκεφθουν και εδω!Καληνυχτα σας! :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #488939

    Συναδελφοι καλησπερα!Τι παραξενο(κυριολεκτικα),ακουω για τσιχλες σε διαφορα μερη της Ελλαδος,ομως στο Νομο Θεσσαλονικης ουδεν ακομη:σημερα πηγα ,πρωτη φορα φετος,στο Χορτιατη και δεν ερριξα ουτε τουφεκια!Ειχε και αλλους κυνηγους,τα ιδια.Μερικοι ερριχναν καμμια σφαιρα σε μεμονωμενα μαυροπουλια,για απασχοληση.Το θεμα ειναι οτι και απο τα Κερδυλια(προς τη μερια του Στρυμονικου κολπου,στα ορια με το Νομο Σερρων) ακομη κανενα νεο!Τι εγινε,οι τσιχλοφασσες εβγαλαν απαγορευτικο για Θεσσαλονικη?Ανυπομονουμε να μας επισκεφθουν και εδω!Καληνυχτα σας! :bye:

    καλημέρα σε όλους

    φίλε μου εγώ πιστεύω οτι αυτά τα λίγα πουλιά μπήκαν απο τα βορειοδυτικά και όπου βρήκαν φαί έκατσαν

    τώρα θα πρέπει να περιμένουμε τους επόμενους βοριάδες να κατέβουν για να ξαναμπούνε σε πιο μεγάλους αριθμούς,και θα φανούν πιστεύω σε πολλές περιοχές που δεν φάνηκαν οι πρώτες.αυτά :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/03/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    1214
    Hunter21GR στις #488951

    ρε φιλε συνονοματε(ΒΜW) ξεχασα να βγαλω φωτο οπως σου ειχα υποσχεθει τις προχθεσινες πρωτες 3 τσιχλες δευτερα 5οκτ!!!!!!!!!!! ειδαμε καμια 30αρια πουλακια……αυτα!!!!!!  :bye: 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/04/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1724
    kapnas 125+25 στις #488955

    Το ότι εμφανιστήκαν κάποια πουλιά τόσο νωρίς είναι ενθαρρυντικό. Όπως επίσης λογικό είναι να μην απαντήσουν σε όλους τους τόπους και για αυτό βλέπουμε ότι σε άλλα μέρη έχει κάποια μεμονωμένα πουλιά και σε άλλους τόπους ούτε πούπουλο… να παρακαλάτε να βρέξει την άλλη εβδομάδα .. με ξερα δεν πάει να έχει τα πέρασμα του αιώνα τα πουλιά δεν θα κάτσουν αν ο τόπος δεν έχει βραχεί. Καρπό έχει σε πολλά μέρη και μάλιστα σε ορισμένα σε αφθονία.. βροχούλες θέλουμε ανά την επικράτεια και όλα θα πάνε ζάχαρη… όσο και καλά να είναι τα περάσματα όσο και περισσότερο σε παράταση να είναι αν ο τόπος είναι αφιλόξενος πουλια δεν θα πιάσουν από νωρίς στα λιοστάσια .. θα πιάσουν στα ντυμένα στα ψηλώματα μέσα στις πουρναριες και μετά θα αρχίσουν ορισμένοι την μουρμουρά και πάει λέγοντας.. και μην ξεχνάτε τα καλά περάσματα τα κάνει όταν ο καιρός από εκεί που φεύγουν είναι ο κατάλληλος για ταξίδι και από εκεί που θα περάσουν να έχουν τις καλύτερες συνθήκες παραμονής… Κάρπο έχουμε τις βροχούλες περιμένουμε και θα τρελαθούμε στο τσιν τσιν τσιν :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    29/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2688
    periklis_ath στις #488957

    Το ότι εμφανιστήκαν κάποια πουλιά τόσο νωρίς είναι ενθαρρυντικό. Όπως επίσης λογικό είναι να μην απαντήσουν σε όλους τους τόπους και για αυτό βλέπουμε ότι σε άλλα μέρη έχει κάποια μεμονωμένα πουλιά και σε άλλους τόπους ούτε πούπουλο… να παρακαλάτε να βρέξει την άλλη εβδομάδα .. με ξερα δεν πάει να έχει τα πέρασμα του αιώνα τα πουλιά δεν θα κάτσουν αν ο τόπος δεν έχει βραχεί. Καρπό έχει σε πολλά μέρη και μάλιστα σε ορισμένα σε αφθονία.. βροχούλες θέλουμε ανά την επικράτεια και όλα θα πάνε ζάχαρη… όσο και καλά να είναι τα περάσματα όσο και περισσότερο σε παράταση να είναι αν ο τόπος είναι αφιλόξενος πουλια δεν θα πιάσουν από νωρίς στα λιοστάσια .. θα πιάσουν στα ντυμένα στα ψηλώματα μέσα στις πουρναριες και μετά θα αρχίσουν ορισμένοι την μουρμουρά και πάει λέγοντας.. και μην ξεχνάτε τα καλά περάσματα τα κάνει όταν ο καιρός από εκεί που φεύγουν είναι ο κατάλληλος για ταξίδι και από εκεί που θα περάσουν να έχουν τις καλύτερες συνθήκες παραμονής… Κάρπο έχουμε τις βροχούλες περιμένουμε και θα τρελαθούμε στο τσιν τσιν τσιν :yahoo: :yahoo: :yahoo:

    <hr />

    Η σοφία είναι γνώση και, η σωστή της χρήση…δύναμη!

     

    Λιγες βροχες αυριο κυριως κεντρικα και βορεια

    κυριακη θα πεσει νερο με τους κουβαδες παντου……………….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/05/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    A-302 στις #488958

    Όχι γκρίνια παιδιά, όχι γκρίνια… Έρχονται..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #488962

    ρε τη ανυπομονησια ειναι αυτη. μετα τις 15 ειναι οι τσιχλες.αντε περπατηστε για κανα ορτυκι πουθενα πιο πιθανο ειναι να κανουν μπασιμο αυτα που ειναι και αφαντα προς το παρον παρα οι τσιχλες.καλο βραδυ..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #488975

    Ορτυκι  πηραμε απόψε ψηλά στη Δίρφη outlander!!! Πέρδικες κουλούρι.  Τσιχλες πιασμενες στα κεδρα σηκωσα καμιά  δεκαριά.  Μανιτάρια περίπου 5 κιλά, μου βγήκε το λάδι να τα κατεβάσω στο δρόμο αλλά αύριο έχει κρασομεζε σπέσιαλ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #488990

    Aγαπητέ mitsovinci, καλοφάγωτες οι μανίτες σου! Πάντα τα μάτια σου δεκατέσσερα με τη διαλογή των άγριων μανιταριών για ευνόητο λόγο… Θα σε διαφωτίσουν πάρα πολύ, κάποιες ταινίες του Χρήστου Χριστογιάννη, για τα μανιτάρια της Ελλάδας, που είναι ανεβασμένες στο youtube!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 27,241 έως 27,255 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων