ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,711 έως 28,725 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #507322

    μήτσο και αχιλλέα για πάρτη σας,ετοιμάστε φυσέκιαααα……


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507323

    Καλημέρες!!! Φυσεκια υποδοχής έχουμε. Καλώς να ορίσουν οι επίσημες αγαπημένες σε 45 μερουλες και θα τους τα χαρίσω απλόχερα! Περιμένω τον χρησμό σου για την τσιχλοχρονια που έρχεται !!! Πάω για κάνα ξεχασμένο τρυγονι και πολλές ασπρόμαυρες!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507326

    Να τα μας παλι με τα βιντεακια και τα τσιχλοφυσιγγια!! Παρακαλω θερμα τους διαχειριστες του φορουμ οπως κανουν μια μικρη επιπληξη στους Μανοςbmw και mitsosvinci γιατι ακομη Αυγουστο μηνα εχουμε και δεν με αφηνουν να συγκεντρωθω στις φασσες και στα τρυγονια!!!!  :yahoo:   :yahoo:  :yahoo:  :heart:  :heart:  Αααααααχχχχχ  κολαστηκα ασχημα και εξω εχει 39 βαθμους!!!!  :wacko:  Βασιληzabalaaaaaaaaaa  προστατεψε με ρε φιλε!!!!!  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507573

    Μανοbmw- Μητσο-Μανο 65 ……. αυτο που θα πω ειναι αληθεια  :yes:  Χθες το απογευμα εγινε ενα μπασιματακι απο κοτσυφες και τσιχλες  :yes:  :yes:  Μην φανταστειτε τιποτα το ιδιαιτερο….. ηταν καμια 30αρια πουλια ολα κι ολα που εμπαιναν απο τη θαλασσα 3-3…5-5  :yahoo:  :yahoo:  3 του Σεμπτεβρη και να μπαινουν κοριτσαρες πρωτη φορα ακουω..  :heart:  :heart:  Αυτο απλα για ενημερωση το λεω  :yes:  :good:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #507586

    Tι είπες τώρα ρε φιλε???? Μιλάς σοβαρα??? Εγώ ξέρω ότι τέλη Σεπτεμβρίου ανάβουν μηχανές τα κορίτσια και κατηφοριζουν. Πραγματικά πρώτη φορά ακούω για κατέβασμα πουλιών τόσο νωρίς έστω και σε μικρό αριθμο. Τι να τα ανάγκασε να ξεκινησουν άραγε??? Ειναι καλος προάγγελος αυτο η κακος???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #507589

    Μητσο ειλικρινα :yes: ….. και μενα οταν μου το ελεγε τον κοροιδευα πως μαλλον πρεπει να παει να βαλει γυαλλια σαν εμενα για να βλεπει καλυτερα!!! Κακο ή καλο δεν ξερω αν ειναι…. παντως σε καμια περιπτωση δεν θα μου ελεγαν ψεματα! Συνηθως σε εμας αρχιζουν να φαινονται τα πρωτα πουλια μεσα του Οκτωβρη…. δεν ξερω τι αλλο να γραψω πραγματικα! Ειναι ενα γεγονος που απλα ηθελα να το μοιραστω μαζι σας, χωρις να εχω απαντηση για το θεμα και χωρις να μπορω να δωσω κιολας μια λογικη εξηγηση!!!! Εξω εχουμε 39 βαθμους ρε φιλε…. αν δεν επαθαν θερμοπληξια, ισως να τα καταφερουν να ανεβουν μεχρι πανω στο Τροοδος που εχει και δροσουλα να περιμενουν τις υπολοιπες φιλες τους στα μεσα του Οκτωβρη!!!  :yes:  Βρε λες να εχουμε γλεντια τρελλά φετος?????   B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    3673
    manosbmw στις #507667

    Αχιλλεα αυτό που είδες δεν είναι κάτι σοβαρό για να μπορέσουμε να βγάλουμε κάποια συμπεράσματα,είναι λίγα πουλάκια μεμονομένα τα οποία για κάποιο λόγο μετακινήθηκαν,άρα δεν μπορούμε να πούμε κάτι απο τώρα.

    Αν μου το έλεγες στης 20 του μήνα θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα……….. 😉  😉

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #508038

    θα συμφωνησω μαζι σου .μας εφτιαξες με το videaki και περιμενουμε τωρα πως και πως τα μπασιματα !!!!!καλη κυνηγετικη χρονια να εχουμε !!!!! :yahoo: 

    :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #508054

    Την περασμένη Παρασκευή, το Σαββάτο και σήμερα Δευτέρα, πήγα το απόγευμα και έκατσα σε ένα κλασσικό κοτσυφοτσιχλοκάρτερο με στόχο κάνα ντοπιάρη κότσυφα να ανεβαίνει για κούρνια…

    Πέρυσι και πρόπερσι, τέτοιες ημέρες στο ίδιο καρτέρι 5 – 6 τουφεκιές τις έριχνα και έπαιρνα κάνα – δυο ή τρία κοτσύφια! Έβλεπα δηλαδή από 4, 5 έως και 10 κότσυφες!

    Εφέτος βρε παιδιά δεν περνάει (σχεδόν) κανένας κότσυφας…!

    Μήπως επειδή φέτος κάνει πολύ καλά είναι οι περισσότεροι ψηλά, στα βουνά ακόμα…; Μήπως, ναι μεν υπάρχουν αρκετοί, αλλά απλώς δεν ανηφορίζουν για κούρνια…; Μήπως, είναι λιγότεροι εφέτος έτσι κι αλλιώς…; Ή μήπως, απλώς έτυχε…;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #508055

    Νικόλα μια από τα ίδια και εδω. Δεν βλέπω κίνηση φέτος. Ίσως οφείλεται στην ξηρασία.  Την άνοιξη γινόταν πανικός από τα κοτσύφια παντου. Από μέσα Μαρτίου έως αρχές Ιουνίου το κάλεσμα του κηρομυτη ηταν ασταμάτητο. Στις φωλιές που ξέρω υπήρξαν διπλές και τριπλές γέννες  άρα λιγότερα τα πουλιά δεν ειναι. Μάλλον ψηλά θα έχουν πιάσει.  Μόλις κρυώσει λίγο θα ανεβώ έλατα. Με αυτή τη ρημάδα τη ζέστη δεν μου κάνει όρεξή καθόλου.

    Ορέ  Μανοbmw δεν λέει να προχωρήσει το ημερολόγιο ρε φιλε!!!! Όπλα και φυσίγγια κομπλέ  αλλά οι μέρες δεν περνανε!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/10/2013
    Αρ. μηνυμάτων:
    363
    Νικόλαος Ρεντίφης στις #508056

    Όπως τα λες πρέπει να ‘ναι φίλε Μήτσο!

    Εγώ πάντως, αύριο το απογευματάκι, θα ανέβω ακόμη ψηλότερα, στα έλατα, περίπου στα 1250 μέτρα. Θα το “τσεκάρω” λοιπόν σχετικά με τα κοτσύφια και θα δω τι “παίζει” και με τις ντοπιάρες κυργιαρίνες…

    Όπως και να ‘χει, θα ενημερώσω απ’ εδώ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #508060

    Ρε δεν κρατιεστε με τιποτα……………….χαχαχαα :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #508085

    οχι βεβαια !!!!δεν κρατιομαστε με τιποτα !!!!2000 φυσεκια περιμενουν στο υπογειο και ωριμαζουν σαν το παλιο καλο κρασι χαχαχαχα για τα μπασιματα  :yahoo: 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/09/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    1140
    Winchester στις #508086

    Εεεεε? Θα κατσετε καλα εσεις εκει πανω???? Τα πουλια φετος δεν θα κανουν σταση τοσο ψηλα :whistle:  … θα ερθουν καρφωτα λιγο πιο νοτιοανατολικα….  :yahoo:  :yahoo:   Ψιτ? Εσυ με τα 2000 φυσεκια? Που πας ρε φιλος? Στο πολεμο?  :heart:  Μην μου αρχισετε με τα μπασιματα παλι… γιατι μεχρι την εναρξη μας εδω κατω θα τρελλαθω  :wacko:  4 του Νοεβρη…  :wacko:  :wacko:  :wacko:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #508092

    αρτα γιανεννα με δυο παπουτςια πανινα !!!!!στην παρο και την ναξο τον αερα μου να αλλαξω!!!!ευβοιωτισα εισαι μια αρχοντισα !!!!χαχαχαχα :mail:

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 28,711 έως 28,725 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων