ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,941 έως 29,955 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519148

    Καλησπερα σε ολους απο την ομορφη Δραμα….με το αναλογο αντιτιμο ανα κεφαλι σας παω σε κατι καρτερια ευβοια παναγιτσα μου….χαχαχαχα


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/08/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    278
    vangelisf στις #519149

    καλησπερα σε ολη την παρεα..

    δεν ειναι λιγο νωρις ρε παιδια για εμας τους διαμενοντες στην Αθηνα..;

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519150

    Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο κοντεύει να μισιασει ο  Οκτώβρης  Βαγγελη άρα υπάρχουν ελπίδες για κάποιο περασμα. Τάσο είναι από τα πολύ γνωστά που πρέπει να πας από τις 3 το ξημέρωμα για να πιάσεις μια ακρουλα???? Ξέρω γνωστό Χαλκιδαιο που κοιμάται στο καρτερι μεσα στο αυτοκίνητο όλη νυχτα στη μέση του πουθενα :wacko:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #519151

    Οχι και απο τις 3 Δημητρακη.Αν πας 3 δεν θα βρεις ουτε θαμνο ελευθερο…κατα τις 11 μιλαμε να πας…χαχαχαχα. Πλακα κανω, εχει κατι καρτερια που δεν παταει ανθρωπος και πας 7.00 με την ησυχια σου ριχνεις 2-3 κουτια, αν εχει πουλια και εισαι αρχοντας…λογαριασμο εχω στην εθνικη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/10/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    48
    ZaitseVasily στις #519169

    ΔΥΟ χρονιες τωρα δεν εχει βαλει πουλια η ευβοια ελπιζω εφετος οτι θα βαλει και θα εχει και καλα περασματα εγω παντως θα παω !!!! :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    oresthsbaikal98 στις #519170

    Σημερα επειδη τυχαια ημουν στον εβρο εγινε καλο μπασιμο στην αλεξανδρουπολη
    αν και δεν κυνηγουσα σημερα αλλα ευχαριστηθηκα μονο που κοιταζα
    Παμε καλα παιδια απο οτι φενεται
    Αντε να δουμε τι θα γινει και στην αρτα απο το επομενο Σ/Κ ……
    :yahoo: :yahoo:  :yahoo:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519184

    Είδα και εγω την πρώτη πριν από λιγο. Πετάχτηκε μπροστά από το αυτοκίνητο και πέρασε το δρόμο δείχνοντας μου το πιτσιλωτο της στηθος!

    Αν πω όμως ότι δεν με έχουν ζωσει τα φίδια παλι φέτος όσον αφορά τις τσιχλες που θα έρθουν κατά εδω , θα πω ψέμματα. Οι καιρικες συνθήκες στα Βαλκάνια είναι ακριβώς ίδιες με τον περσινό Οκτώβρη. Μιλάμε για καρμπον. Έρχονται ζέστες καλές και ανομβρία για 15 μέρες τουλάχιστον. Εδώ η βροχή που έκανε ηταν αστεία (έχει να βρέξει καλά από τον Απρίλιο ) και έχω αρχίσει να μυρίζω την φολα στον αέρα!!!! Ελπίζω να είναι παπαριες όλα αυτά που σκέφτομαι και να χεστουμε στο τουφεκιδι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #519187

    καλησπερα.για να ειναι μια καλη τσιχλοχρονια πρεπει ανελειπως απο τις 20 και μετα μεχρι τις 15 νοεμβρη να μπαινουν συνεχεια πουλια,τωρα εκανε ενα μπασιμο σημερα και μετα απο 10 μερες ενα αλλο δε λεει τιποτα .που θα προτοπανε στην ελλαδα και ποσες θα μεινουνε.ερχομαι στα λογια του μητσου αν δε μπει βοριας και βροχες κρατηστε μικρο καλαθι.περυσι παρολη τη κακιστη χρονια με μολις 7 πουλια στα μπασιματα μετα στα περπατητα εκανα 6 ορια και πολλα διψηφια σε συγκεκριμενα μερη ομως αλλου δεν ειχε.αρα παιζουν πολλα και τυχη βεβαια.ευχομαι να περασουμε καλα και φετος δωστε σημασια στην ασφαλεια σας και στο κυνηγι και στην οδηγηση για το κυνηγι.και ας μεινουμε αισιοδοξοι.ΥΓΕΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519190

    Τρίτη φολα στα μπασιματα συνεχόμενη δε θα την αντεξω. Πρόπερσι δεν ειχα παραπονο. Φτωχά περάσματα αλλά κάτι έγινε αργότερα με πολύ ποδάρι βέβαια. Πέρισυ ανύπαρκτα περάσματα κυριολεκτικά και μαύρη απελπισία και αργοτερα. Ας ελπίσουμε για καλύτερη χρονιά φέτος.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    oresthsbaikal98 στις #519194

    Mitsosvinci και outlander εγώ πιστεύω και εχω ένα προαίσθημα φέτος θα έχουμε μια καλή χρόνια

    Τουλάχιστον στην ήπειρο λέει για βροχούλες και γενικά κρύα

    Θα δείξει όμως

    Ας ελπίσουμε για το καλύτερο και ας απολαμβάνουμε την πρωινή μας εξόρμηση και ας είναι λίγα και καλά τα θηράματα :good:

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519196

    Ορέστη για 10 μέρες στην Άρτα θα έχεις λιακαδαρα και 27-28  βαθμους μεγιστες  με λίγες εξαιρέσεις. Κατά τα άλλα λίγα ας είναι τα πουλια. Ανύπαρκτα όπως πέρισυ να μην ειναι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    9
    oresthsbaikal98 στις #519197

    Σε ευχαριστώ για την ενημέρωση mitsosvinci

    Αλλά σχεδόν πάντα κάτω στα περάσματα τέτοια καιρό έχει : το πρωι 16-17 βαθμούς και 22-25 βαθμούς περίπου το μεσημέρι

    καλα μπασιματακια κάνει πάντως

    θα δείξει φέτος τι θα γίνει

    Όχι αυτό το Σ/Κ αλλα τα δυο τελευταια Σαββατοκύριακα του μήνα θα είμαι Αρτα σίγουρα και θα τις περιμένω  εξοπλισμένος με φυσίγγια από τον Ρουμελιωτη  B-)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/04/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    249
    STAVRAETOS στις #519210

    βολτούλα στο Καπανδρίτι σήμερα είδα τις πρώτες 2 πήρα την 1, καλή σεζόν να έχουμε κάλως να ορίσουν  !

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #519211

    Άντε καλή αρχη!!!! Πληροφορία απο φιλο τσιχλοκυνηγο που σήμερα είχε μασκαρευτει σε λαγα και είδε λιγα πουλάκια να περνάνε το πρωι. Να δουμε πως θα συνεχίσει το πράγμα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/01/2019
    Αρ. μηνυμάτων:
    46
    Γιάννης Κυνηγος στις #519214

    ΠΑΙΔΙΑ Η ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΙΧΝΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΧΘΕΣ ΦΩΤΟ ΜΕ ΚΑΜΙΑ 20ΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΦΕΚΙΣΑΝΕ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΣΥΗ ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΜΟΥ ΦΕΡΝΕΙ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ ΠΡΙΝ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ ΣΤΙΣ 10 ΕΩΣ 15 ΟΚΤΩΒΡΗ Η ΠΑΡΈΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 200 ΠΟΥΛΙΑ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΚΟΝΤΗ ΓΙΟΡΤΗ ΕΓΩ ΘΑ ΑΣΧΟΛΗΘΩ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕ ΤΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΠΙΥ ΚΑΤΙ ΑΡΧΙΣΕ ΝΑ ΚΙΝΗΤΕ ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΓΑΠΗΜΕΝΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 29,941 έως 29,955 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων