ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,421 έως 30,435 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #520936

    Μπραβο ρε φιλαρακι …..πραγματι ειχε απ΄ολα ο μπαξες……… :good:  :good:

    Σε ευχαριστω και για τις ευχες …….καλη χρονια με υγεια και σε σενα…….!!! :rose:

    Αλλα να ξερατε τι μου κανετε τωρα ρε παλικαρια ……………!!!!! :mail:

    Με πηρε τηλεφωνο ο μεταφορεας από τη Σπαρτη που μου φερνει το πυρηνοξυλο για τον καυστηρα και μου ειπε ότι στις εννια το πρωι θα μου εχει φερει το καυσιμο …. :wacko: ……ετσι όπως καταλάβατε δεν εχει ταξιδακι στο κοτετσακι αυριο……..πανε τα ονειρα που εκανα ….. :negative: …..αλλα δεν μπορει και ο Νικος οποτε χαμενο για χαμενο …….!!! :unsure:

    Το γαμωτο είναι ότι τη Δευτερα λεει για την αφηξη του Ηφαιστιωνα ( να χεσω μεσα ) οποτε παει το Δυημερο …… :negative: ……αν μου τη βιδωσει αυριο το μεσημερι να κανω καμια καταδρομικη εδώ κοντα ……..θα δειξει …………..απλος εχω ξενερωσει……!!! :wacko:

    Καλες χελωνες σε οσους βγουνε αυριο …. :good: …..κατι ψιλοφανικε παντος …….για να δουμε μετα την κακοκαιρια τι θα μεινει……..!!!! :bye:  :bye:  :bye:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520940

    Παραδόξως σήμερα ανέμιζαν πουλια. Προς το καθενιωτικο έπεσε αρκετό τουφεκιδι. Εγώ έκανα μια μίξη περπατητου και καρτεριου και κατάφερα 12 κοινές , 2 κοτσύφια και 1 κοκκινουλα. Έχασα και 3 που τις πήρε ο αερας. Τα πουλιά ήταν για όριο σήμερα αλλά πήγε το πεταλωμα σύννεφο. Και το περίεργο ήταν ότι αστοχησα σε κοντινά εύκολα πουλιά ενώ πήρα μερικά σε οριακές αποστάσεις με ανοιχτά τσοκ!!! Με το που έφτασα στο αυτοκίνητο ήρθε και ο Ηφαιστειωνας!!!! Η Διρφη χάθηκε από τα σύννεφα και χαμηλά ψιχαλίζει.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/12/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    476
    ΜΑΚΗΣ ΜΠΕΚΑΤΣΟΚΥΝΗΓΟΣ στις #520943

    Καλησπερα σημερα γινοταν χαμος απο τσιχλες πςερναγαν απο παντου και πολλες κοκκινες.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #520946

    καλησπερα σε ολους το καλυτερο κθνηγι για φετος στη τιθορεα 1 κουτακι λαμπρο σ4 φαστ φυσσιγκαρα παιδια πρωτη φορα το ριξα και με βλεπω για μονιμο 20 πουλια 17 στο χερι απολυτο στατικο καρτερι, στο δημητρη αυτη η φωτο αφιερωμενη ηταν ολυμπιακου επιπεδου η σκοπευση σημερα

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520951

    Μπράβο Γιάννη με την δικαναρα!!! Επιτέλους άρχισε να αποκτά ενδιαφέρον το πράγμα!!!! Απόψε κατάφερα να πάρω και τον πατέρα μου στο απογευματινό. Ειχε να ριξει τουφεκια 2 χρόνια!!! Μουρμούρα συνεχόμενη για το ψιλόβροχο είχαμε αλλά όταν φάνηκαν πουλιά σταματησε!!! Κάναμε 11 και οι δυο μαζι , 6 εγω και 5 ο γέρος!!!! Πέρασαν 20-25 πουλιά συνολικά αλλά το καρτερι αυτό είναι δευτεροτριτο. Στα καλά πιο πάνω έριχνε πολύ νερο.  Ορίστε και η συγκεντρωτική καρπωση της ημέρας 15 πρωινές και 11 απογευματινες. Τώρα θα πέσει μαδημα!!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    766
    outlander στις #520954

    Μπράβο Γιάννη με την δικαναρα!!! Επιτέλους άρχισε να αποκτά ενδιαφέρον το πράγμα!!!! Απόψε κατάφερα να πάρω και τον πατέρα μου στο απογευματινό. Ειχε να ριξει τουφεκια 2 χρόνια!!! Μουρμούρα συνεχόμενη για το ψιλόβροχο είχαμε αλλά όταν φάνηκαν πουλιά σταματησε!!! Κάναμε 11 και οι δυο μαζι , 6 εγω και 5 ο γέρος!!!! Πέρασαν 20-25 πουλιά συνολικά αλλά το καρτερι αυτό είναι δευτεροτριτο. Στα καλά πιο πάνω έριχνε πολύ νερο. Ορίστε και η συγκεντρωτική καρπωση της ημέρας 15 πρωινές και 11 απογευματινες. Τώρα θα πέσει μαδημα!!!!

    <hr />

    i hunt therefore i am

    τη καλυτερη παρεα πηρες μητσο μαζι σου ……..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520955

    Έχει βαρεθεί ο πατέρας μου πλέον δυστυχώς. Εγώ του πληρώνω την άδεια κάθε χρόνο και ας βγαίνει ελάχιστα.  Τα χρόνια που ήταν στα ντουζενια του θυμάμαι λαγούς και πέρδικες , φασσες , μπεκατσες και μπεκατσινια και τσιχλοκοτσυφα πολλά να έρχονται στο σπίτι τα Σ/Κ και εμένα να τα περιμένω ανυπόμονα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2017
    Αρ. μηνυμάτων:
    107
    liverisst στις #520984

    Μαζί του το 2019 πήρε και τον 16,5 χρονών σκύλο μου, Επανιέλ.

    Το 2020 έφερε ξανά χαρά με ένα κουτάβι Σπρίνγκερ…

    Καλή χρονιά σε όλους!!!

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #520994

    Λυπάμαι για το επανιέλ σου , και σου εύχομαι καλότυχο γερό και δυνατό το σπρινγκεράκι και να περάσετε ωραίες στιγμές μαζί…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #520996

    Έτσι είναι Σταυρο. Ο κύκλος της ζωης είναι αμείλικτος. Ο νέος σου σύντροφος να είναι καλοτυχος και να σου απορταρει άπειρα τσιχλοκοτσυφα!!!

    Είχε κόψει κατά τις 3μιση και ανηφορισα σε ένα καλό καρτερι αλλά με το που έφτασα έκλεισε παλι και πλάκωσε χιονόνερο δαρτο!!! Τα μάζεψα και κατέβηκα χαμηλά χωρίς ελπίδες γιατί τα πουλιά είναι όλα κοντά στο βουνό. Μέχρι το σουρουπο πέρασαν 11 και πηρα 6 απο τις 8 που τουφεκισα. Κοτσυφι ούτε ένα και είδα και μια μπεκατσα που σηκώθηκε μόλις τα φώτα χτύπησαν ένα πλημμυρισμένο χωραφι. Κρύο είχε πολύ και αγέλες από αδέσποτους κοπρους σαν γομαρια θεριους . Μιλάμε για πολλές δεκάδες σκυλιά :negative:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ILias Orfanidis στις #521001

    ε… εισαι καραγκιόζης μέγας.

    εσυ εισαι καραγκιοζης και κοπανος μαζη , που μονο πληροφοριες περνεις που εχει πουλια , και ποσα , χωρης να δηνης εσυ πληροφοριες και δεν γραφεις τιποτα αλλο

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2251
    mitsosvinci στις #521002

    WTF!!!!!!!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/08/2018
    Αρ. μηνυμάτων:
    3
    ILias Orfanidis στις #521003

    πρέπει να σαι μεγάλο νούμερο.!!! σαν αγα…μητη γκόμενα κάνεις που σε διώξανε απο το HL.

    μονο οταν βριζης γραφεις , και ποτε αλλοτε, και να ξερεις με ξανα εβαλαν HL

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/11/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    2232
    ZABALA213 στις #521013

    Φτου φτου φτου ……… το σπιγκελακι φιλε κουκλι ……….καλοριζικο να είναι ….!! :yes:

    Το απόγευμα που γυρισα από τη δουλεια μεχρι να αναψω το καλοριφέρ ( δουλευει με πυρινοξυλο και εχει πεντε λεπτα βαβουρα ) και να πλυνω – τα’ι’σω τα σκυλια πιο κατω από το σπιτι στη ρεματια εγινε ενας ψιλοχαμος από τουφεκιες στο απογευματινο …. :unsure: ………

    Ρε τι εγινε λεω και αργοποριμενος μεν αρπαξα την καραμπινα και επισα ένα καρτερακι ακριανο και δυσκολο για να μην χαλασω τους αλλους ( μην κανουμε αυτά που κορο’ι’δευουμε ) ……

    Περασαν καποια πουλακια αλλα όπως ειπα , είμανε ….( όπως ελεγε και ο αλισμονητος Τραμπακουλας ….χαχαχα ) σε κακο σημειο και δεν εκανα δουλεια  , αλλα ειχε και ψιλοπερασει η ωρα  …….!!!!

    Δυο πεσμενες τελικα , οπου βρικα τη μια και δυο ξεπουπουλισμένες ο απολογισμος…….!!! :unsure:

    Αρα με τον Ηφαιστιωνα υπηρξε ανακατεμα διοτι σημερα πρωτη φορα που ακουσα τα καρτερια να τουφεκανε σαν άλλες χρονιες ……..!!!!! :good:

    Αυριο πρωτα ο Θεος ………από νωρις ……χαχαχαχα :good:  :bye:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    1264
    tasos στις #521014

    εεεε….χμμμ….γκουχ-γκουχ….αν δεν κάνω λάθος άλλο πτηνό κυνηγάς …!!!!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 30,421 έως 30,435 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων