ΠΗΓΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΓΙΑ ΤΣΙΧΛΕΣ?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    Κ13 στις #46682

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ. ΜΟΛΙΣ ΓΥΡΙΣΑ ΑΠΟ ΘΗΒΑ . ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΡΩΙ ΓΥΡΩ ΣΤΙΣ 6 ΚΑΙ ΜΙΣΗ . ΠΕΡΙΟΧΗ : ΒΑΓΙΑ . ΟΤΑΝ ΚΑΤΣΑΜΕ ΓΙΑ ΚΑΡΤΕΡΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΟΥΣΑΝ ΓΥΡΩ ΓΥΡΩ ΤΣΙΧΛΕΣ , ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΩΙ ΔΕΝ ΕΠΕΦΤΕ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ . ΜΟΛΙΣ ΞΗΜΕΡΩΣΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΛΕΓΑΜΕ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΧΑΜΟΣ , ΜΠΗΚΑΝ ΜΟΛΙΣ 10 ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΣΕ ΑΚΤΙΝΑ ΟΡΑΤΟΤΗΤΑΣ ΚΑΙ ΕΠΕΣΑΝ ΔΙΑΣΠΑΡΤΕΣ ΝΤΟΥΦΕΚΙΕΣ . ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΕ ΑΚΤΙΝΑ ΒΟΛΗΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΜΟΝΟ ΔΥΟ ΤΣΙΧΛΕΣ . ΕΙΔΑΜΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΨΗΛΑ ΕΝΑ ΚΟΠΑΔΑΚΙ 5 ΚΟΜΜΑΤΙΑ! ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΚΑΘΟΛΟΥ !! ΒΕΒΑΙΩΣ ΦΥΣΑΓΕ ΝΟΤΙΑΣ ΚΑΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΥΓΡΑΣΙΑ . ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΓΥΡΩ ΣΤΟΥΣ 25 ΚΥΝΗΓΟΥΣ . ΖΗΤΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΝΑ ΠΗΡΕ ΔΥΟ ΚΟΜΜΑΤΙΑ . ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΑΝ ΚΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΝΩΡΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΝΟΤΙΑ ΚΑΙ ΥΓΡΑΣΙΑ ΜΠΗΚΑΝ ΚΑΠΟΙΑ , ΛΙΓΑ , ΠΟΥΛΑΚΙΑ . ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΘΕΛΩ ΕΝΑ site ΓΙΑ ΠΡΟΓΝΩΣΗ ΚΑΙΡΟΥ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ . 

    ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ Κ13!


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    339
    skarabgr στις #46683

    ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΜΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΚΑΘΟΛΟΥ !!

    Τι μου θυμισες τωρα ρε φιλε…  Αυτο μας το ελεγε ο πατερας μου οταν ειμαστε πιτσιρικια. Βρε πως περναει ετσι  ο καιρος….

     

    http://www.poseidon.ncmr.gr/greek/pos…mainframe2.html

    http://www.meteo.gr/

    http://www.emy.gr/hnms/greek/index_html

    Αυτα φιλε μου βλεπω εγω απο Ελληνικα……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/10/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    60
    karouzos στις #46684

    emy.gr ΤΟ SITE ΠΟΥ ΖΗΤΑΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.ΗΜΟΥΝΑ ΣΤΗΝ ΑΣΚΡΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΕΙΔΑ ΔΥΟ ΚΟΠΑΔΑΚΙΑ ΤΟ 3-4 ΤΣΙΧΛΩΝ.ΝΤΟΥΦΕΚΙΣΑ ΜΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΑΥΜΑΤΙΣΑ ΑΛΛΑ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕ ΚΑΙ ΕΠΕΣΕ ΟΥΤΕ Ο ΘΕΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΒΡΕΙ.ΜΑΛΛΟΝ Ο ΝΟΤΙΑΣ ΜΑΣ ΤΑ ΧΑΛΑΣΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠ΄ΟΤΙ ΑΚΟΥΣΑ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΟΥ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #46686

      Κ13  ΓΕΙΑ.ΗΜΟΥΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 25 ΚΥΝΗΓΟΥΣ,ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΡΙΚΛΗ.ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΑΛΛΗ ΜΙΑ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΠΟΥΛΙΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ,ΟΤΙ ΕΞΑΣΚΗΘΗΚΑΜΕ ΣΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #46693

    Πελλοπονησο κυνηγισε κανεις? Πως παει?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    13/09/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    50
    Κ13 στις #46695

    Καλημέρα φίλοι μου . Αγαπητε dragonares η Πελλοπόνησος δεν έχει ακόμα τίποτα , είναι νωρίς ακόμα . Εδώ δεν έχει πολλά πράγματα η Θήβα όπου είναι η περιοχή έναρξης του χειμερινού κυνηγίου (τσίχλες). Δεν βλέπεις ζέστη που έπιασε…!! Γνωρίζει κανείς πότε υποχωρεί αυτή η ζέστη ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    111
    ΤΣΕΡΓΙΩΤΗΣ στις #46696

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ Κ13.ΑΠΟ ΤΕΤΑΡΤΗ-ΠΕΜΠΤΗ ΤΟ ΓΥΡΙΖΕΙ ΣΕ ΒΟΡΙΑ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΑΡΑ ΛΟΓΙΚΑ ΘΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΙ Η ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ.ΑΠΟ ΚΥΝΗΓΙ ΚΑΙ Η ΕΥΒΟΙΑ ΛΙΓΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΧΘΕΣ ΣΤΑ ΕΛΑΤΑ ΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ,ΜΙΑ ΚΡΙΑΡΙΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΥΟ ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΜΑΝΙΤΑΡΙΑ!!!!!

    ΔΗΜΗΤΡΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    705
    Vardeos στις #46697

    Απο Πελλοπονησο.

    Χτες ημουν απο το πρωι εως και το απογευμα 06:30 – 16:00 σε περιοχες Κρεστενα Ζαχαρω λιγο πιο εχω απο Πυργο.

    Με ορτυκο κυνηγους που μιλησα αλλα και ειδα δεν ειχε τιποτα ειδα ενα φασοπεριστερο οπου και πηρα τυχαια μιας και ημουν για λαγο , σηκωθηκε απο μια κομενη αραποσιτια. Απο τσιχλες παρολο που περασα απο αρκετους τσιχλοτοπους δεν ειδα ουτε μια. Μαλλον ειναι νωρις για εδω κατω ακομα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #337775

    Απ’ οτι εχετε καταλαβει ειμαι απο Πελλοπονησο και περιμένω πως και πως να παω για κανα κυνηγι! Αν και νοτια η  Πελλοπονησος εχει περιοχες που προσφερονται για χειμερινα κυνηγια! Για παραδειγμα η Αρκαδια βρισκεται σε αρκετα μεγαλο υψομετρο και το κλιμα εναι ψυχρο! Πιστευω οτι αν πεσει λιγο η θερμοκρασια  -οπως λενε απο το τελος της εβδομαδας-, θα εχουμε αποτελεσματα!

    ————–

    Νίκος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    103
    DENISLUK στις #46700

    http://www.meteognosis.gr/model.php?area=greece

    ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ, ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΡΑΠΑΝΩ SITE.

    ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΕΙ ΧΑΡΤΕΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΕΥΡΩΠΗ ΜΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΚΑΙ ΣΩΣΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ.

    ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΙΔΑ ΟΛΗ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΚΥΛΗΣΕΙ ΜΕ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΑ ΚΑΙ  ΝΟΤΙΑΔΕΣ, ΟΠΟΤΕ ΠΡΟΒΛΕΠΩ ΠΑΛΙ …ΠΙΚΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ Σ/Κ.

    ΘΑ ΔΟΥΜΕ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    163
    LUPUS στις #46708

     

    καλημερα,

    κυριακη πρωι ειπα να παω καπου κοντα να δω πως πετουν τα πουλια στην Αττικη. Περιοχη Καπανδριτη. κοσμος? πατεις με πατω σε. πουλια? αφαντα εκτος και αν ενδιαφερεστε για χελιδονια, γιατι καποιοι ενδιαφερονταν μαλλον.

    στο καρτερι, το μονο που ειδα ειταν ενα κοπαδακι απο ψαρονια και σε υψος απαγορευτικο. ενας συναδελφος εκει κοντα  εκανε 2 τσιχλες.

    εντυπωσεις? οι χειροτερες. εκτος της τοποθεσιας που κρυβει πολλες εκπληξεις, κατα τα αλλα μια απογοητευση και τοσος κοσμος που  δεν αφηνουν περιθωρια για μια τετοια εξορμηση.

    νικολας, baikal και ξερο ψωμι

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #46713

    KALHMERA ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΝΙΚΟ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ.ΕΓΩ Ο DUCKHUNTER,O B.PILUM KAI O MNIKOLAI.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΡΟΜΑΞΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ,ΙΣΑ ΙΣΑ ΤΟ ΑΝΤΙΘΕΤΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ.ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΜΕΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΕΥΚΟΛΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΛΥ ΚΟΣΜΟ.ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΕΙΔΑΜΕ ΑΡΚΕΤΑ.ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΕΚΑΝΑ ΤΟΝ ΕΛΕΓΧΤΗ ΕΝΑΕΡΙΑΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΙΑΣ ΚΑΘΩΣ ΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΒΑΛΘΗΚΑΝ ΝΑ ΜΟΥ ΣΠΑΣΟΥΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΦΟΥ ΠΕΡΝΑΓΑΝ ΣΥΝΕΧΩΣ ΧΑΜΗΛΑ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΟΡΙΑΚΑ ΜΑΚΡΥΑ ΚΑΙ ΠΡΟΤΙΜΟΥΣΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΝΩ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΟΤΙ ΠΑΝΕ ΠΑΝΩ ΤΟΥΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΡΙΧΝΩ ΣΤΟ ΠΥΚΝΟ ΜΕ ΜΙΚΡΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ.ΣΥΝΟΛΙΚΑ ΠΗΡΑΜΕ 4 ΠΟΥΛΙΑ ΤΑ 3 Ο ΣΤΑΥΡΟΣ.ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΚΑΛΑ ΑΛΛΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΜΕ ΚΟΝΤΟΜΑΝΙΚΑ ΚΥΝΗΓΟΥΣΑΜΕ,,,,,,,,,ΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΘΕΛΑΜΕ.ΤΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Ο ΤΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟΣ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΑ ΑΜΠΕΛΙΑ ΜΕ ΑΦΘΟΝΗ ΤΡΟΦΗ…………..ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ…. 

    ΨΑΡΟΝΙΑ ΜΑΣ ΠΕΡΑΣΑΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΠΕΦΤΑΝ ΔΥΟ ΔΥΟ ΣΕ ΚΑΘΕ ΝΤΟΥΦΕΚΙΑ…………

    ΤΟ ΠΡΩΙ ΣΗΚΩΣΑΜΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΟΡΤΥΚΑΚΙ  ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΑΝΤΟΥΦΕΚΙΣΤΟ…

     ΑΝ ΑΠΟΦΑΣΙΣΕΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ ΜΠΟΥΝ ΠΟΥΛΙΑ ΤΟΤΕ …………ΘΑ ΖΗΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΛΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΣΤΟ ΜΕΡΟΣ ΑΥΤΟ……

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    92
    bighunt στις #46715

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

    ΕΧΘΕΣ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΚΑΠΑΝΔΡΙΤΙ.ΟΝΤΩΣ LUPUS ΠΟΥΛΙΑ ΑΦΑΝΤΑ, ΜΠΑΣΙΜΟ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΡΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑ ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ.ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΥΡΙΣΕΙ ΒΟΡΕΙΑΣ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #46722

    ΜΕ ΣΗΜΕΙΟ ΑΝΑΦΟΡΑΣ ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΛΟΦΟ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΘΝ.ΟΔΟ  ΚΥΡΙΑΚΟ ΚΑΙ ΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΧΑΤΕ ΠΑΕΙ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/08/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    92
    bighunt στις #46724

    ΔΗΜΗΤΡΗ ΚΑΛΗΜΕΡΑ,

    ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ ΡΥΑΚΙ.ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑ ΚΑΙ ΤΟ ΛΟΦΟ ΜΕ ΤΟ ΕΚΚΛΗΣΑΚΙ.

    ΦΙΛΙΚΑ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 61 έως 75 (από 30,885 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων