DUCKHUNTING-YΔΡΟΒΙΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,631 έως 6,645 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Θηράματα

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    30
    FRANCHI500 στις #492108

    Όσο η καλοκαιρία συνεχίζετε το topic δεν ζεσταίνεται με τίποτα..

    Κανενα νεο απο τα Σέρρας??


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/01/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    100
    stergios laika στις #492397

    Εχουμε καμια ενημερωση συναθλητες απο το μετωπο? κατεβηκαν και πουλια μαζι με τον χιονια?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    318
    DENTIST στις #492496

    Καλη χρονια συναδελφοι και ο,τι επιθυμειτε!Η χρονια 2016 ξεκινησε για μενα αρκετα ευχαριστα,αν και οχι με μεγαλες επιδοσεις:λογω του κυματος ψυχους μας επισκεφθηκαν στη Μακεδονια οι καλημανες.Σε δυο απογευματινα καρτερια σε κατι πρασινα χωραφια,πηρα 4 κυριες(2/4 τουφεκιες τη μια μερα και 2/3 τουφεκιες την επομενη).Οι αφιλοτιμες ηταν(οπως παντα)πολυ καχυποτες και δε ζυγωναν ευκολα!Καληνυχτα σας! :bye:  Υ.Γ. Ελπιζω να μην εκανα λαθος που εγραψα σε site για υδροβια για τις καλημανες μου,αλλα δεν ειδα να υπαρχει ειδικο site για παρυδατια πουλια…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3909
    ΘΕΟΦΑΝΗΣ στις #492516

    Είπα έτσι για αλλαγή, να κάνω αλλαγή, μέσα στο δέλτα,και αντί για κάλαντα, στα απογευματινά, να ακούω τον ιμάμη, το κρύο τσουχτερό που λέει και το τραγούδι, μέχρι και οι λίμνες πάγωσαν ανήμερα της πρωτοχρονιάς,όλη την μέρα η θερμοκρασία ήταν αρνητική σε σημείο τα θερμόμετρα να δείξουν – 16 που σε συνδυασμό με το αεράκι που κατέβαζε το ποτάμι, έκανε την αίσθηση για πολύ πιο αρνητική, απο πλευράς κάρπωσης δεν έχω παράπονο, ούτε απο ποικιλία, αφού και σαρσέλια και σφυριχτάρια και πρασινοκέφαλα τουφέκισα…..καλά πέρασα, καλή χρονιά σε όλα τα φιλαράκια και μή.

    Attachments:
    You must be logged in to view attached files.
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/10/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    121
    mpemphs στις #492634

    καλησπερα εδω εμεις οι νοτιοι τραβαμε την πικρα της ζωης μας.18 βαθμους θερμοκρασια σημερα με εντονους νοτιαδες κ βορεια ελλαδα να χιονιζει,τι αλλοπροσαλος καιρος ειναι αυτος :unsure:  :unsure: τελικα μια καστανη κ ενα κιρκιρι ηρθε μαζι μετα απο παρα πολυ περπατημα στο βαλτο..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #492656

    Greenheads in the sunshine, what a beautiful morning!!! #TakeEmTuesday

    Gepostet von Tony Vandemore am Dienstag, 1. Dezember 2015

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/01/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    alexis στις #492672

    ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΙΔΙΑ..ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΚΥΝΗΓΙΑ..ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ GORILLA OVERMAX 40gr  ΝΟΥΜΕΡΟ 5 ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΒΑΛΤΟΥ?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/11/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    5753
    Prowler ® στις #492805

    με τα κρύα και τα χιόνια τις προάλλες κάτι κινήθηκε  :whistle:

     

    φίλε Αλέξη, καλωσόρισες στην παρέα του e-artemis, για αυτό που ρωτάς έχω την εντύπωση πως δεν έχουν ατσάλινα σκάγια, συνεπώς βάλτος…γιοκ  🙁

    ούτως ή άλλως δεν τα έχω δοκιμάσει τα συγκεκριμένα…..  :unsure:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    24/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    152
    sedici16 στις #492973

    Καλησπέρα συνάδελφοι! Γνωρίζει κανείς αν επιτρέπεται το κυνήγι στη πάρα λίμνη στο Μουρικι Θήβας? ???

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    petrolios στις #493019

    Καλησπέρα συνάδελφοι! Γνωρίζει κανείς αν επιτρέπεται το κυνήγι στη πάρα λίμνη στο Μουρικι Θήβας? ???

    Γράφτηκε στα περιοδικά ότι απαγορεύθηκε, αλλά επιτρέπεται.

    το δασαρχείο λέει ότι στην απαγορευτική διάταξη δεν προκύπτει  σαφώς ότι απαγορεύεται η παραλίμνη. συμβουλή μου είναι να τους τηλεφωνήσεις να σου πουν και ακόμη καλύτερα αν μπορείς και αν έχεις την δυνατότητα να πας ή να στείλεις κάποιον αυτοπροσώπως και να τους κάνει έγγραφη αίτηση: “παρακαλώ να μου γνωρίσετε εγγράφως αν κατά νόμο επιτρέπεται η άσκηση θήρας στην Παραλίμνη και να υπάρχουν ειδικοί άλλοι περιορισμοί. ημερομηνία. ο αιτών”. Στην Ελλάδα μόνο τα χαρτιά φοβούνται όπως ξέρεις…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Δημητρης 97 στις #493020

    Εγω ξερω αρκετα παιδια απο Λουκισια που πανε Παρλιμνη πολυ συχνα για καψοραχια και για υδροβια… Νομιζω οτι επιτρεπεται αλλα να μην σε παρω στο λαιμο μου. Παντως κι εγω ο ιδιος πηγα πολυ κοντα στην Παραλιμνη για λαγο φετος δεν εχω ακουσει κατι οτι απαγορευεται.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/12/2014
    Αρ. μηνυμάτων:
    104
    petrolios στις #493175

    προς SEDICI 16 αλλά και όλους τους φίλους.

     

    τηλεφώνησα πριν από λίγο στο δασαρχείο Θηβών (22620-27824), και έλειπε ο υπάλληλος του τμήματος θήρας, αλλά κάποιος που σήκωσε το τηλέφωνο ρώτησε κάποιον άλλο που λέει ότι ήξερα και του ειπε οτι η παραλιμνη ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ.

     

    Πέρα από το γνωστό ελληνικό μπουρδέλο, ας το έχουν υπόψη οι συνάδελφοι, μη βρούν κάνα μπελά. Πάντως, ισχύει ότι αν επρόκειτο να πάω, θα έστελνα πρώτα έγγραφη αίτηση (ενώ στο μπουρδέλο, ο, τι θέλεις ρωτάς προφορικά και στο απαντούν δεσμευτικά…)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/01/2016
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    alexis στις #493242

    ΤΑ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΕΛΙΚΑ..ΕΜΕΙΝΑ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΟΧΙ ΤΟΣΟ,ΟΣΟ ΜΕ ΤΑ BITURBO ΤΑ LABRO.. :good:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    26
    Δημητρης 97 στις #493289

    Ρε παιδια δεν ειμαι σιγουρος για αυτο που λετε γιατι πανε πολλοι γνωστοι μου εκει για παπια. Σιγουρα θα υπαρχει καποιο μερος περιξ της Λιμνης που επιτρεπεται.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    01/11/2006
    Αρ. μηνυμάτων:
    2348
    stathis στις #496441

    Τελικά μάθαμε άμα το μουρικι επιτρέπετε κανονικά? Ή απαγορεψαν μόνο όλες τις βάρκες! Πήγε κανένας φέτος να μας πει!!?

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 6,631 έως 6,645 (από 6,683 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων