beretta 391 light

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 16 έως 29 (από 29 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Beretta

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #248674

    Αφου το αναγνωριζουν………………………..ταμαμ χαμπερ ;) :rolleyes:


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    12/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1526
    ΒΙΚΤΩΡΟΣ στις #248671

    Μετα απο επικοινωνια με beretta ο υπαλληλος εκει το θεωρησε σαν κατι οχι και τοσο σημαντικο και δεν δεχτηκε την περιπτωση προβληματος του κλειστρου, αλλα το οτι η παρτιδα των λαβων να ηταν ελατωματικη με φυσαλιδες στο εσωτερικο τους και εχει ως συνεπεια την θραυση του. Ναι δεχτηκε και μου ειπε πως το καλυπτει η εγγυηση και να τα παω πισω και να μου δωσει καινουργια γιατι το καθε ενα κανει 25ευρο αλλα το οπλο εχει εγγυηση 3 χρονια και τι θα γινει μετα?
    Ολα τα 391 εχουν την ιδια λαβη μονο σε καμια 10αρια ατομα εχει συμβει αυτο οπως μου ειπε μονο εμεις πεσαμε σε ελατωματικη παρτιδα δεν ξερω τι να πω ρε παιδια

    ΠΑΡΑΓΓΕΛΝΕΙΣ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΜΕΡΙΚΗ ΜΕΣΩ ΝΕΤ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑΖΕΙΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    25/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    1278
    vagos-benelli1 στις #248618

    Μετα απο επικοινωνια με beretta ο υπαλληλος εκει το θεωρησε σαν κατι οχι και τοσο σημαντικο και δεν δεχτηκε την περιπτωση προβληματος του κλειστρου, αλλα το οτι η παρτιδα των λαβων να ηταν ελατωματικη με φυσαλιδες στο εσωτερικο τους και εχει ως συνεπεια την θραυση του. Ναι δεχτηκε και μου ειπε πως το καλυπτει η εγγυηση και να τα παω πισω και να μου δωσει καινουργια γιατι το καθε ενα κανει 25ευρο αλλα το οπλο εχει εγγυηση 3 χρονια και τι θα γινει μετα?
    Ολα τα 391 εχουν την ιδια λαβη μονο σε καμια 10αρια ατομα εχει συμβει αυτο οπως μου ειπε μονο εμεις πεσαμε σε ελατωματικη παρτιδα δεν ξερω τι να πω ρε παιδια

    Σχεδον ολες οι εταιριες συνεργανται με υποκατασκευαστες για καποια αντ/κα ,το πιο πιθανο ειναι οτι εγινε υπερβολικη σκληρυνση με συνεπεια την θραυση του.Το ιδιο προβλημα ειχαν αλλες 2 εταιριες,η μια μαλιστα πληρωσε μεγαλη αποζημιωση για τραυματισμο του χρηστη .Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν υπαρχει προβλημα με το κλειστρο .Αν αγορασεις απο το εξωτερικο καλυτερα αγορασε ενα after market απο την NORDIC COMPONENTS ειναι πολυ καλα ,κοστος19 δολ

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #195528

    Αυτο που παρατηρώ πάντως απο τα γραφόμενα των συναδέλφων είναι ότι το light 391 βγάζει θεματάκια..
    ξεφλούδισμα της βάσης είναι αυτό…
    η λαβή από το κλείστρο…

    Εμένα στις 2 σεζόν που κυνηγάω το ντουφέκι δεν έχει βγάλει κιχ…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #195535

    Καλα λεω γω οτι μετα τα μπενελικα το χαος…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #195950

    Συνεχίζετε να μην διαβάζετε ολοκληρωμένες τις απαντήσεις…

    Αναφέρω, έχω σπάσει καμιά 10αριά, εκ των οποίων 1 από 301 που ήταν στο όπλο 30+ έτη, 2 από 303 ή 304 που ήταν πάνω από 10 ετών, 2 σύγχρονα καινούργια, 1 από την 391 μου τουλάχιστον 10 ετών πάνω στο όπλο, 1 από την stonecoat τουλάχιστον 5 ετών.

    Το πρόβλημα είναι στο κλείστρο και στο επαναστατικό, μια ελάφρυνση σε συνδυασμό με το νέο επαναστατικό οδηγεί σε αυτό το αποτέλεσμα, τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #247420

    Συνεχίζετε να μην διαβάζετε ολοκληρωμένες τις απαντήσεις…

    Αναφέρω, έχω σπάσει καμιά 10αριά, εκ των οποίων 1 από 301 που ήταν στο όπλο 30+ έτη, 2 από 303 ή 304 που ήταν πάνω από 10 ετών, 2 σύγχρονα καινούργια, 1 από την 391 μου τουλάχιστον 10 ετών πάνω στο όπλο, 1 από την stonecoat τουλάχιστον 5 ετών.

    Το πρόβλημα είναι στο κλείστρο και στο επαναστατικό, μια ελάφρυνση σε συνδυασμό με το νέο επαναστατικό οδηγεί σε αυτό το αποτέλεσμα, τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

    Κων/νε δεν έχεις αφήσει όπλο για όπλο όρθιο στο σπίτι…. :) :blink:
    Εχεις πάει σε οπλουργό έτσι δεν είναι ? Που ρίχνει το φταίξιμο ? Μπορεί να είναι κ βλακεία…αλλά αν έκανες το επανατατικό λίγο πιο ’’αδύναμο’’…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/07/2010
    Αρ. μηνυμάτων:
    248
    beretta1 στις #247417

    Συνεχίζετε να μην διαβάζετε ολοκληρωμένες τις απαντήσεις…

    Αναφέρω, έχω σπάσει καμιά 10αριά, εκ των οποίων 1 από 301 που ήταν στο όπλο 30+ έτη, 2 από 303 ή 304 που ήταν πάνω από 10 ετών, 2 σύγχρονα καινούργια, 1 από την 391 μου τουλάχιστον 10 ετών πάνω στο όπλο, 1 από την stonecoat τουλάχιστον 5 ετών.

    Το πρόβλημα είναι στο κλείστρο και στο [size=3][color=”#FF0000″]επαναστατικό[/color][/size], μια ελάφρυνση σε συνδυασμό με το νέο [size=3][color=”#FF0000″]επαναστατικό[/color][/size] οδηγεί σε αυτό το αποτέλεσμα, τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

    Viva la Revolution :blink:

    zed απο τις πολλες berettes που εχεις με τα επαναστατικά χαρακτηριστικά,όλα ετσι τα βλεπεις :)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    primero στις #246748

    Συνεχίζετε να μην διαβάζετε ολοκληρωμένες τις απαντήσεις…

    Αναφέρω, έχω σπάσει καμιά 10αριά, εκ των οποίων 1 από 301 που ήταν στο όπλο 30+ έτη, 2 από 303 ή 304 που ήταν πάνω από 10 ετών, 2 σύγχρονα καινούργια, 1 από την 391 μου τουλάχιστον 10 ετών πάνω στο όπλο, 1 από την stonecoat τουλάχιστον 5 ετών.

    Το πρόβλημα είναι στο κλείστρο και στο επαναστατικό, μια ελάφρυνση σε συνδυασμό με το νέο επαναστατικό οδηγεί σε αυτό το αποτέλεσμα, τουλάχιστον έτσι θέλω να πιστεύω.

    Τωρα της εβαλα 1 απο stonecoat οπου μου ειπε αυτος απο την beretta οτι ειναι βαμμενα, αλλα προχτες στο κυνηγι ενας φιλος ειχε την 302 και το εβαλα στην 391 και ταιριαζε γαντι και σιγουρα πιο καλη κατασκευη αλλα τελικα τσαμπα η χαρα :D

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #246739

    Τωρα της εβαλα 1 απο stonecoat οπου μου ειπε αυτος απο την beretta οτι ειναι βαμμενα, αλλα προχτες στο κυνηγι ενας φιλος ειχε την 302 και το εβαλα στην 391 και ταιριαζε γαντι και σιγουρα πιο καλη κατασκευη αλλα τελικα τσαμπα η χαρα :D

    Και από την Stonecoat πάλι το ίδιο θα γίνει. Να ζητήσεις αντικατάσταση του κλείστρου. Έχουμε πέσει σε ελαττωματική παρτίδα. Και μάλλον έχεις τις πρώτες 391 light που αγοράστηκαν.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #246738

    Κων/νε δεν έχεις αφήσει όπλο για όπλο όρθιο στο σπίτι…. :D :D
    Εχεις πάει σε οπλουργό έτσι δεν είναι ? Που ρίχνει το φταίξιμο ? Μπορεί να είναι κ βλακεία…αλλά αν έκανες το επανατατικό λίγο πιο ’’αδύναμο’’…

    Μιχάλη δεν έχω αφήσει αυτάκι για αυτάκι, το πρόβλημα είναι και στο επαναστατικό αλλά και σε ολόκληρο το κλείστρο. Μαιμουδιές της beretta.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    1598
    Παναγιωτης στις #196270

    παιζει να ειναι και επικινδυνο , να βγαλει κανενα ματι η κατασταση

    αμα ειναι οπως τα λεει ο Κωσταντινος τοτε σιγουρα ειναι κλειστρο
    να απαιτησετε αλλαγη για λογους ασφαλειας κυριως

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/04/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    520
    mixgik στις #246731

    παιζει να ειναι και επικινδυνο , να βγαλει κανενα ματι η κατασταση

    αμα ειναι οπως τα λεει ο Κωσταντινος τοτε σιγουρα ειναι κλειστρο
    να απαιτησετε αλλαγη για λογους ασφαλειας κυριως

    + 1000

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    10/11/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    15
    primero στις #246728

    Και από την Stonecoat πάλι το ίδιο θα γίνει. Να ζητήσεις αντικατάσταση του κλείστρου. Έχουμε πέσει σε ελαττωματική παρτίδα. [u]Και μάλλον έχεις τις πρώτες 391 light που αγοράστηκαν.[/u]

    Ακριβως ηταν απο τις πρωτες οτι ειχαν ερθει την ειχα παρει και με τιμη γνωριμιας κουκουρουκου του χρονου θα φαει πουλημα και παμε για την 400

Επισκόπηση 14 δημοσιεύσεων - 16 έως 29 (από 29 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων