BROWNING CLUB

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Posted In: Browning

  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    duck hunder στις #198013

    Το xs ειναι ενα απιθανο δικαννο,πολυ ανωτερο του cynergy που πραγματικα εχει πολυ λεπτοτερες γραμμες και αλλη αισθηση.Εχω αλλαξει αρκετα ποζε αλλα αυτο σε αυτην την χρηματικη κατηγορια ειναι το κατι αλλο.Ενα χαρακτηριστικο browning.Μονο αν το πιασεις θα καταλαβεις γιατι μιλαω.Του βαζω ανεπιφυλακτα αριστα.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #242559

    Το xs ειναι ενα απιθανο δικαννο,πολυ ανωτερο του cynergy που πραγματικα εχει πολυ λεπτοτερες γραμμες και αλλη αισθηση.Εχω αλλαξει αρκετα ποζε αλλα αυτο σε αυτην την χρηματικη κατηγορια ειναι το κατι αλλο.Ενα χαρακτηριστικο browning.Μονο αν το πιασεις θα καταλαβεις γιατι μιλαω.Του βαζω ανεπιφυλακτα αριστα.

    'Εχω το Ultra και έχω τουφεκίσει και το Prestige στο σκοπευτήριο αλλά το δικό μου το έχω βγάλει ελάχιστα στο κυνήγι και με το κοντάκι που έχω φτιάξει τώρα δύσκολα το κρατάς ετοιμοπόλεμο στο περπατητό ή το καρτέρι, γι' αυτό σε ρωτάω για να μου πεις καμία "ζημιά" που έχεις κάνει.
    Καμιά τουφεκιά μακρυνή σε εκλεκτό θήραμα και άλλα τέτοια :D .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #242398

    'Εχω το Ultra και έχω τουφεκίσει και το Prestige στο σκοπευτήριο αλλά το δικό μου το έχω βγάλει ελάχιστα στο κυνήγι και με το κοντάκι που έχω φτιάξει τώρα δύσκολα το κρατάς ετοιμοπόλεμο στο περπατητό ή το καρτέρι, γι' αυτό σε ρωτάω για να μου πεις καμία "ζημιά" που έχεις κάνει.
    Καμιά τουφεκιά μακρυνή σε εκλεκτό θήραμα και άλλα τέτοια :blink: .

    Φιλε Νaval
    βλέπω το extra πιστολέ που έχεις στην υπογραφή σου και φτιάχνομαι. Επειδή έκανα και μερικά κοντάκια- και μ' αρέσουν πολύ τα πιστολέ ιδίως τα extra πιστολέ – η απορία μου μεγάλωσε. Πες μου σε παρακαλώ – αν είναι δικό σου -έτσι το παράγγειλες μετά από ψάξιμο ή το είδες κάπου και σου έρεσε και σένα; Πάντως αν είναι δικό σου ν' άσαι καλά και να το καλοτουφεκάς φίλε… Το βλέπω άκρως σκοπευτικό… Δεν το λές κουκλί αλλά σαν λειτουργικό κοντάκι είναι φανταστικό – και εγώ το θεωρώ πολύ όμορφο.

    Φιλικά Μήτσος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #242386

    Φιλε Νaval
    βλέπω το extra πιστολέ που έχεις στην υπογραφή σου και φτιάχνομαι. Επειδή έκανα και μερικά κοντάκια- και μ' αρέσουν πολύ τα πιστολέ ιδίως τα extra πιστολέ – η απορία μου μεγάλωσε. Πες μου σε παρακαλώ – αν είναι δικό σου -έτσι το παράγγειλες μετά από ψάξιμο ή το είδες κάπου και σου έρεσε και σένα; Πάντως αν είναι δικό σου ν' άσαι καλά και να το καλοτουφεκάς φίλε… Το βλέπω άκρως σκοπευτικό… Δεν το λές κουκλί αλλά σαν λειτουργικό κοντάκι είναι φανταστικό – και εγώ το θεωρώ πολύ όμορφο.

    Φιλικά Μήτσος

    Είναι από Β525 trap που είχα επωμίσει και μου ερχόταν πολύ καλά.
    Το πήρα καινούργιο το κοντάκι για να μπορώ να το πειράξω.

    Το έσκαψα λίγο πίσω για να χωνεύει καλύτερα το χέρι και έβαλα και το παπουτσάκι που είχα δει από φίλους στο σκοπευτήριο.

    Τώρα έχει μεταμορφωθεί το ίδιο κοντάκι σε κάτι πολύ άσχημο αλλά απίστευτα λειτουργικό στο σκοπευτήριο και μόνο.

    Αν δεν έχεις λεφτά για Valeriano ή Σκριβαriano το φτιάχνεις μόνο σου.

    Το παλιό ρυθμιζόμενο είναι στην ζελατίνα του μαζί με την δικιά του πάπια :blink: .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2580
    thanos1981k στις #198127

    μεσα και εγω με browning phoenix

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #198128

    Φιλε Ναβαλ εχω ακριβως το ιδιο κοντακι και παπια αλλα εργοστασιακο αγορασμενο μεσω ιντερνετ απο εξω αλλα για σκητ οχι τραπ.Το οπλο το πηρα με 500 φυσιγγια ριγμενα και σε αριστη κατασταση αγρατσουνιστο.Εχω και το πρεστιζ καθως και το 525 πρεστιζ και δηλωνω οτι η καλυτερη εταιρεια ειναι μπαρουνιγκ αφου εχει και ομορφα τουφεκια αλλα και προσφερει την καλυτερη σχεση τιμης/ποιοτητας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    2956
    naval στις #242327

    Φιλε Ναβαλ εχω ακριβως το ιδιο κοντακι και παπια αλλα εργοστασιακο αγορασμενο μεσω ιντερνετ απο εξω αλλα για σκητ οχι τραπ.Το οπλο το πηρα με 500 φυσιγγια ριγμενα και σε αριστη κατασταση αγρατσουνιστο.Εχω και το πρεστιζ καθως και το 525 πρεστιζ και δηλωνω οτι η καλυτερη εταιρεια ειναι μπαρουνιγκ αφου εχει και ομορφα τουφεκια αλλα και προσφερει την καλυτερη σχεση τιμης/ποιοτητας.

    Αυτό ακριβώς Μιχάλη λέω και 'γω για τα Browning, ότι χρειάζεσαι τα διπλάσια χρήματα για ν' αποκτήσεις ένα ισάξιο δίκανο σε ποιότητα κατασκευής και βλητική απόδοση με τα δικά μας.

    Αν θυμηθώ θα σου στείλω αύριο εσένα και του duck hunter φωτογραφία με το πως είναι σήμερα το κοντάκι, βέβαια καλύτερα θα ήταν αν έρθετε ποτέ Αθήνα να το δείτε και να το τουφεκίσετε έτσι μόνο για την εμπειρία :lol: .

    Πλέον μπορώ να επωμίσω το όπλο που είναι στα 3700-3800 και με το ένα χέρι αν θέλω :blink: .

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #198145

    Παιδιά εσείς που αγοράσατε κοντάκια απο έξω μέσω ιντερνετ πόσο βγαίνει ένα σετ κοντάκι – πάπια;
    και έχει άραγε τέτοια φανταστικά κοντάκια και για το δικό μου 525 classic;

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #242308

    Παιδιά εσείς που αγοράσατε κοντάκια απο έξω μέσω ιντερνετ πόσο βγαίνει ένα σετ κοντάκι – πάπια;
    και έχει άραγε τέτοια φανταστικά κοντάκια και για το δικό μου 525 classic;

    Το οπλο το πηρα με τα νεα κοντακι-παπια δεν εκανα εγω την παραγγελια ουτε ξερω απο που και ποσο.Το παληκαρι μου το εδωσε σχεδον καινουργιο με τα νεα ξυλινα μερη σε πολυ καλη τιμη-1400 ευρω.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    68
    duck hunder στις #198180

    Παληκαρια θαυμαζουμε ενα οπλο για την ποιοτητα της κατασκευης του,για την αποδοση του,το ολο του συνολο.Το γνωστο ειναι πως ενα οπλο πρεπει να σου ερχεται.Το Α και το Ω.Εχω πειραξει ολα τα κοντακια που εχω κρατησει και συμφωνω πως καθε τετοια επεμβαση ειναι must για να ευχαριστηθεις ενα οπλο.Τωρα για την τουφεκια του prestige.Το κυνηγω σε φασσα με πολυ καλα αποτελεσματα μεχρι 36 gr.Και εκει που νομιζεις πως εχεις τα σχεδον τελεια μετρα για σενα και την καταπληκτικη τουφεκια ερχεται η ανατροπη.Ετυχε να παρω δανεικια μια Beretta urika 2 camo για κυνηγι παπιας.ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ.Καμια χαμενη τουφεκια.Την ξαναπηρα για επιβεβαιωση.Το ιδιο.Δεν ηταν δυνατον αυτη η πλαστικουρα να ξεπερνα το ΔΙΚΟ μου οπλο που εξαχνα να το βελτιωσω δυο ετη.Πηρα τα μετρα του για να εφαρμοστουν στο δικο μου.Το οποιο και εγινε.Το αποτελεσμα καλο,αλλα η πλαστικουρα συνεχιζει ακομα να με καταπλησει.Και προσεξτε δεν ειμαι φαν του αυτογεμους και ουτε της Beretta.Και καθεσαι και αναρωτιεσαι.Τοσος κοπος,τοση φασαρια,ισως και τοσα χαλασμενα κοντακια μαλιστα καλης καρυδιας για να ερθει τυχαια μια πλαστικουρα οπως την αποκαλω,γιατι τελικα την αγορασα με βαρια καρδια που ταπεινωσε φυσικα στα δικα μου ματια τοσο καλα οπλα.Την εχω δοκιμασει και στο σκοπευτηριο με τα ιδια για μενα αποτελεσματα.Αβυσσος η ψυχη της οπλοκατασκευης,οπως λεει ο Κυριος Κυπριδιμος και συμφωνω μαζι του 100/100.Ευχωμαι σε ολους να μην ζησουν τετιοα εμπειρια.Παντως εχετε στο πισω μερος του μυαλου σας οτι ισως υπαρχει καπου ,καποιο τουφεκι -φθηνο,ακριβο δεν εχει σημασια-που θα ταραξει τα νερα και δεν θα το πιστευετε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #242225

    Παληκαρια θαυμαζουμε ενα οπλο για την ποιοτητα της κατασκευης του,για την αποδοση του,το ολο του συνολο.Το γνωστο ειναι πως ενα οπλο πρεπει να σου ερχεται.Το Α και το Ω.Εχω πειραξει ολα τα κοντακια που εχω κρατησει και συμφωνω πως καθε τετοια επεμβαση ειναι must για να ευχαριστηθεις ενα οπλο.Τωρα για την τουφεκια του prestige.Το κυνηγω σε φασσα με πολυ καλα αποτελεσματα μεχρι 36 gr.Και εκει που νομιζεις πως εχεις τα σχεδον τελεια μετρα για σενα και την καταπληκτικη τουφεκια ερχεται η ανατροπη.Ετυχε να παρω δανεικια μια Beretta urika 2 camo για κυνηγι παπιας.ΕΜΕΙΝΑ ΠΑΓΩΤΟ.Καμια χαμενη τουφεκια.Την ξαναπηρα για επιβεβαιωση.Το ιδιο.Δεν ηταν δυνατον αυτη η πλαστικουρα να ξεπερνα το ΔΙΚΟ μου οπλο που εξαχνα να το βελτιωσω δυο ετη.Πηρα τα μετρα του για να εφαρμοστουν στο δικο μου.Το οποιο και εγινε.Το αποτελεσμα καλο,αλλα η πλαστικουρα συνεχιζει ακομα να με καταπλησει.Και προσεξτε δεν ειμαι φαν του αυτογεμους και ουτε της Beretta.Και καθεσαι και αναρωτιεσαι.Τοσος κοπος,τοση φασαρια,ισως και τοσα χαλασμενα κοντακια μαλιστα καλης καρυδιας για να ερθει τυχαια μια πλαστικουρα οπως την αποκαλω,γιατι τελικα την αγορασα με βαρια καρδια που ταπεινωσε φυσικα στα δικα μου ματια τοσο καλα οπλα.Την εχω δοκιμασει και στο σκοπευτηριο με τα ιδια για μενα αποτελεσματα.Αβυσσος η ψυχη της οπλοκατασκευης,οπως λεει ο Κυριος Κυπριδιμος και συμφωνω μαζι του 100/100.Ευχωμαι σε ολους να μην ζησουν τετιοα εμπειρια.Παντως εχετε στο πισω μερος του μυαλου σας οτι ισως υπαρχει καπου ,καποιο τουφεκι -φθηνο,ακριβο δεν εχει σημασια-που θα ταραξει τα νερα και δεν θα το πιστευετε.

    Ερωτημα. Το ποζε και η καραμπινα ειχαν τις ιδιες διαστασεις? Αν οχι ποιο απο τα δυο τελικα ηταν πραγματικα επανω σου γιατι για το κοντακι υπηρξε προφανως μετροληψια. Πολυ περιεργο αυτο που μας λες αν και οχι απιθανο αλλα δεν ξερω αν το αιτιο στην ντουφεκια ηταν το κοντακι και οχι αλλοι παραμετροι :blink:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/01/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    148
    Kyrmitsos στις #198198

    Φίλε duck hunder σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Το έζησα κι εγώ. Δύο χρόνια κάνω custom ένα IZ27M (και μάλλον θα συνεχίσω). Εγώ ο ίδιος του έκανα 2 κοντάκια και το υπογραμμίζω αυτό γιατί όποιος κάνει μόνος του τα κοντάκια έχει την ευκαιρία να κάνει το τέλειο δεδομένου οτι το δοκιμάζει συνέχεια. Το έφερα όπως ήθελα σε αίσθηση και αισθητική. Και όταν πήρα στα χέρια μου το 525 με μόνη επέμβαση το μήκος στο κοντάκι είπα "τι έκανα δυο χρόνια με το ΙΖ27;" Το όπλο μου καθόταν σαν να το είχα χρόνια. Βάζω το ένα κοντάκι πάνω στο άλλο και βλέπω να είναι ίδια. Μήκη, γωνίες τα πάντα. Σε τι διαφέρουν; που θα μου πάει θα το βρώ γιατί όπως λέει και ο Νικήτας… Αβυσσος …

    Καλημέρα

    Επισκέπτης
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    7208
    Ανώνυμος στις #198243

    Μηπως γνωριζη κανεις που μπορω να βρω αυτοκολλητα της ΒΡΟWING ;εχω δει πανω σε καραμπινα πολυ ωραιο.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #242067

    Μηπως γνωριζη κανεις που μπορω να βρω αυτοκολλητα της ΒΡΟWING ;εχω δει πανω σε καραμπινα πολυ ωραιο.

    Στο ιντερνετ υπαρχουν <μαγαζια> που πουλανε οτι αυτοκολητο θελεις απο οποια μαρκα θελεις οχι μονο τουφεκιων αλλα απο οτιδοιποτε θελεις.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1268
    aris_kalamata στις #242059

    Μηπως γνωριζη κανεις που μπορω να βρω αυτοκολλητα της ΒΡΟWING ;εχω δει πανω σε καραμπινα πολυ ωραιο.

    AN Κ ΕΣΥ ΘΑ ΘΕΣ ΤΟ ΜΑΡΟΣΤΕΝΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΣΚΟΠΕΥΤΙΚΑ ΚΟΛΛΗΜΝΟ… :blink:
    ΡΙΞΕ Κ ΕΔΩ ΜΙΑ ΜΑΤΙΑ ΙΣΩΣ ΣΕ ΒΟΛΕΨΕΙ ΚΑΤΙ…

    http://www.ebay.com/sch/i.html?_sacat=See-…CKERS&rt=nc

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 46 έως 60 (από 637 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων