Κυνήγησε κανείς Πελλοπόνησο

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #48149

    Για λαγο εχει παει κανεις Αρκαδια? Επισης δεν ακουω για τσιχλες εκει! Εχετε καμια πληροφορια?

    ΝΙΚΟΣ


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    27/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    57
    ximikos στις #48234

    Περιοχη ΠΑΡΝΩΝΑ-ΛΑΚΩΝΙΑ

    Το περασμενο Σ/Κ πηγαμε για μπεκατσα. Ψαξαμε σε μερη βαρηκα και ρεματιες αλλα και σε δαση με ελατα αλλα δεν σηκωσαμε ουτε μια !!!!

    Μια φασα μονη της περασε και την ….αραβωνιασαμε.

    Ειδα και κανα 2-3 ελατοτσιχλες.

    Σε σηζητηση που ειχα με ντοπιους κυνηγους μου ειπαν οτι ακομη δεν εχουν μπει πουλια. Ο καιρος ειναι ακομη ζεστος. Πραγματι το Σαββατο το μεσημερι κυνηγουσαμε με κοντομανικο !!!

    Ας ελπισουμε σε ποιο κρυο καιρο αυτο το Σ/Κ

    Κυνηγισε κανενας αλλος σε αυτη την περιοχη?

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #338053

    Ρε παιδια σε ολοι την Ελλαδα γινεται χαμος απο τσιχλες -απο ‘τι ακουγεται βεβαια- και στην Πελλοπονησο δεν πεταει “μυγα”! Ειναι αληθεια ή κρατανε τιποτα μυστικο μερικοι! Δεν ακουγεται τιποτα! Τοσο καιρο δεν εχει γραψει κανεις για καμια καλη καρπωση! Τι φταιει αραγε……..?

    ΝΙΚΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #48258

    ΦΙΛΕ ΝΙΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΕΓΩ ΣΤΗ ΛΑΚΩΝΕΙΑ ΔΗΜΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ – ΑΣΩΠΟΥ – ΜΟΛΑΩΝ, ΠΟΛΥ ΤΣΙΧΛΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΦΟΥ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΚΑΤΕΒΕΙ ΓΙΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΑΥΤΩΝ ΕΙΧΕ ΤΣΙΧΛΕΣ ΣΕ ΑΣΥΝΗΘΙΣΤΑ ΝΟΥΜΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗ Ν ΕΠΟΧΗ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #338057

    Συμφωνω οτι σε μερικες περιοχες εχει τσιχλες αλλα στην Αρκαδια που με ενδιαφερει περισσοτερο δεν ακουω τιποτα! Γι’ αυτο λεω μπας και το κραταει κανεις μυστικο, γιατι μου φαινεται περιεγο! Επισης δεν ακουω αριθμους!!!!!!!!

    ΝΙΚΟΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    02/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    720
    kynigofotis στις #48286

    ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ Ν.ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΦΙΛΟΥΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΤΣΙΧΛΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΑ ΠΥΚΝΑ ΚΑΙ ΨΗΛΑ.ΓΙΑ ΚΑΡΤΕΡΙ ΔΕΝ ΤΕΙΘΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.ΜΠΕΚΑΤΣΑ 1 ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΙΑ ΚΥΝΗΓΙΑ ΣΕ ΔΥΝΑΤΑ ΜΕΡΗ.ΦΑΣΣΕΣ ΑΡΚΕΤΕΣ ΣΕ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΑΛΛΑ ΠΕΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΠΑΓΟΡΕΥΜΕΝΟ.ΤΕΛΟΣ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΟΡΤΥΚΙΑ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ ΤΗΣ ΤΑΞΕΩΣ 1,2,3 ΠΟΥΛΙΑ ΤΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ ΑΡΚΕΤΑ.

    ΦΩΤΗΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #48334

    Ακουω για τσιχλες στην Κορινθια στην Μεσσηνια αλλα Αρκαδια λιγα πραγματα! Μηπως κανει πολυ κρυο και κατεβαινουν χαμηλα? Εχετε κανα νεο?

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #48516

    Σε κανα νησι γυρω απο την Πελλοπονησσο εχει παει κανεις για κυνηγι?

    Απο Κυθηρα ιδιαιτερα εχουμε κανα νεο? Εχει σκοπο να παει κανεις τα Χριστουγεννα ή και πιο προσφατα? Ειναι καλο περασμα πιστευω!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    434
    xirokos στις #48520

    Το πσκ ήμουν στην ηλεία. Τα πουλιά είναι λογγομένα και ούτε λόγος για καρτέρι….καλύτερα να πας στη Θήβα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3431
    ΛΕΩΝ στις #48528

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΝΕΑ ΑΠΟ ΟΡΕΙΝΗ ΗΛΕΙΑ.ΣΕ ΤΗΛΕΦ.ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΧΘΕΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΝ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ,ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΣΗΚΩΣΕ (ΞΕΦΩΛΙΑΣΕ) ΜΕ ΤΗ ΓΚΕΚΙΣΣΑ 4 ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΚΤΗΜΑ ΜΟΥ.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΕΩΣ ΚΑΙ ΘΑΥΜΑ.ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 1300 ΥΨΟΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΕΝΩ ΠΡΙΝ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΜΠΕΚΑΤΣΕΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ 7-8 ΧΡΟΝΙΑ ΗΤΑΝ ΑΦΑΝΤΕΣ ΣΤΑ ΟΡΕΙΝΑ ΤΗΣ ΔΙΒΡΗΣ.ΠΕΡΥΣΙ ΣΥΝΑΝΤΗΣΑ 1 ΚΑΤΩ ΣΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ (800Μ ΥΨΟΜ.).ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΞΕΦΩΛΙΑΣΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΟΥΤΑΒΑ ΤΗ ΓΚΕΚΙΣΣΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΣΤΑ ΑΜΠΕΛΙΑ!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    19/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2789
    kostask στις #48529

    Τέτοια εποχή τις μπεκάτσες θα τις βρούμε μαζεμένες σε ήσυχα ορεινά η ακόμα και ημιορεινά μέρη (όταν έχουμε τόσο χαμηλές θερμοκρασίες όπως τις προηγούμενες μέρες) που δεν δέχονται μεγάλη κυνηγετική πίεση και βρίσκονται κοντά σε σπαρμένα χωράφια. Βεβαίως και στο έλατο υπάρχουν πουλιά, εκεί πιάνουνπρώτα όταν έρχονται.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    4
    Zaskar στις #48543

    Καλημέρα Νικόλα, σε ευχαριστώ πολύ που μου συμπαραστέκεσαι.Καταλαβαίνεις και εσύ τι θα πει να μην μπορείς να πας για κυνήγι και να γνωρίζεις οτι η φετινή περίοδος ειναι αρκετά καλή (σε θηράματα).Θα τα πούμε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #338128

    Φιλε Σπυρο δυστυχως το εχω μαθει απ’την καλη! Για αυτο προσπαθουμε να μαθαινουμε τιποτα απο την πατριδα, για να παρηγοριομαστε! Οποιος “τυχερος” εχει νεα ας τα “καταθετει”!!!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #338150

    Απ’ οτι ακουω και απο αλλους εχουν πεσει τσιχλες τωρα τελευταια, σε αντιθεση, πριν απο εναν μηνα που ημουν Αρκαδια, που για δεις τσιχλα επρεπε να κανει “μετανοιες”!! Οποιος πηγε κατα κατω το Σ/Κ ας δωσει καμια αναφορα!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    826
    dragonares στις #49235

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 51 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Η συζήτηση ‘Μη ενεργά θέματα κυνηγίου’ δεν δέχεται νέα θέματα και απαντήσεις.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων