ΑΝΤΙΚΥΝΗΓΕΤΙΚΗ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 30 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #47474

    kai perimeneis na breis akrh mimi?apla tha kathysteroysate kai gia ta alla merh poy tha phgainate,perimenontas to dasarxeio..


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    6
    pointer1 στις #47477

    καλα βρε!< ΤΖΙΜ >τοσο δρομο για λιγες τσιχλες?χαρα στο κουραγιο σας

     την επομενη φορα ενα αλυσοπριονο επιβαλετε,

    αλλα μαλον, για αλλους ηταν το δενδρο και οχι για σας, απλως ετυχε

    γουρουνια=ζαρκαδια,κλπ.Την αλλη φορα σας ευχομε καλητερη τυχη

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/02/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    vagelisdr στις #47480

    Βασικά φίλε μου για φάσες πήγαμε (άλλο τι φέραμε).

    Δεν συμφωνώ όμως ότι ήταν για άλλους, μιας και η έναρξη του γουρουνιού ήταν σχεδόν πριν ενάμισι μήνα, ενώ αυτές τις μέρες η περιοχή γεμίζει φασάδες…απλά κάποιοι καραγκιόζηδες (με όλη τη σημασία της λέξεως) θέλησαν έτσι να απαλλαγούν από τον ανταγωνισμό για τα καρτέρια…

    Και καλά εμείς, είμασταν τυχεροί αφού είχαμε 2 4Χ4 στην παρέα και κουτσά στραβά περάσαμε…πόσοι άλλοι όμως τερμάτισαν άδοξα την εξόρμηση τους εξαιτίας αυτών των ……

    Μίμη, δε μου λες, αν πέρναμε τηλέφωνο εκείνη την ώρα (μες στην μαύρη νύχτα δηλαδή) το δασαρχείο ή την θηροφυλακή, πιστεύεις ότι θα σήκωνε κανένας το τηλέφωνο;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #47483

    Ο ΘΗΡΟΦΥΛΑΚΑΣ  ΙΣΩΣ ΟΧΙ.ΣΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ ΟΜΩΣ 1000% ΝΑΙ.ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΚΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΜΕ ΤΗ ΔΙΕΥΘ.ΔΑΣΩΝ ΚΑΙ ΚΡΑΤΟΥΝ ΤΑ ΠΡΟΣΧΗΜΑΤΑ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    2126
    THEOD στις #47486

     

    Πολύ καλή η άποψη για το αλυσοπρίονο, αλλά άν σε σταματήσουν σε δασική έκταση, όπως η εν λόγω, που είναι ελατοδασωμένη και σε ρωτήσουν τι το θέλεις, τι απαντάς ;;; φανταστείτε την “παράνοια” του συστήματος, να έχουν κόψει δέντρο και δη έλατο, να το έχουν ρίξει στην μέση του δρόμου για φραγγή και να θέλουν και τα … ρέστα, άσε που μπορεί να σου προσάψουν και καμιά κατηγορία… οι ευαίσθητοι δασικοί για παράνομη υλοτόμηση ελάτου…!!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #47487

    Aν ομως εχεις καμμια αλυσιδα, η λουρι, και δεσεις το ελατο και καπως το παραμερισεις απο το δρομο;;;

    Λες να σου κανουν μυνηση για ανοιγμα κλειστου δρομου;;

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #47488

    YPHRXE SYRMATOSXOINO  ΒΙΚ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΜΕΝΑΝ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΟΥΜΕ,,,,,,ΑΛΛΑ ……….ΔΕΝ ΡΙΣΚΑΡΑ ΝΑ ΑΦΗΣΩ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΣΤΟ ΒΟΥΝΟ…..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    118
    lioliosg στις #47500

    Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΔΕ ΡΙΣΚΑΡΕ ΝΑ ΑΦΗΣΗ ΤΟ ΔΙΑΦΟΡΙΚΟ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΟΣΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΘΩΜΕ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΡΙΖΩ ΔΕΝΤΡΑ Κ 18 ΩΡΕΣ ΑΥΠΝΟΣ ΣΥΝ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΤΗΣ ΗΜΕΡΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ ,Ε!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΛ. ΣΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΚΑΝΕΙ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/09/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    79
    Jimmy στις #47547

    Παιδιά το δέντρο αποτελεί παρελθόν. Σύντομα θα καεί σε κάποιο τζάκι. Οχι όμως πριν την ταλαιπωρία ενός γνωστού μου ο οποίος επιχείρησε να περάσει με Opel Ascona και αφού κόλλησε ο άξονας στο δέντρο, αναγκάστηκε να βάλει το γρύλλο και να ξεκολλήσει τους τροχούς έναν έναν. Χαράς το κουράγιο του. Και το οξύμωρο της υπόθεσης είναι ότι τις τελευταίες δύο μέρες δεν κατάφερε να κυνηγήσει και να κάνει πουλιά λόγω ψιλόβροχου και ομίχλης. Τελικά απελπίστηκε και γύρισε εχθές το βράδυ.

    Τώρα, για τον πενιχρό απολογισμό του περασμένου 4ημέρου, όντως ήταν απογοητευτικός. Σε καμμία περίπτωση όμως δεν πρόκειται να ξενυχτήσω σε αμάξι ή να πάω από τις 12 το βράδυ για να πιάσω μία θέση και να κάνω 1-2 πουλιά παραπάνω εάν σταθώ τυχερός. Ούτως ή άλλως, εάν είναι να σου κάτσει, θα περάσουν από πάνω σου όπου και αν κάθεσαι.

    Δημήτρης-Ηλιούπολη

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #47572

    ΕΤΣΙ ΜΠΡΑΒΟ ΡΕ ΔΗΜΗΤΡΗ,,,ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ ΜΕΣΑΝΥΧΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΣΤΗΝ ΚΟΡΥΦΟΓΡΑΜΜΗ ,,,,,,ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΕΛΕΙΑ ΘΕΣΗ………………………………..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    719
    KALTSDIM στις #47879

    “ΚΥΝΗΓΟΙ ΣΚΟΤΩΣΑΝ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΓΡΙΟΚΑΤΣΙΚΑ”   Στο “ΕΘΝΟΣ ΤΗΣ ΤΕΤΑΡΤΗΣ ΤΗΣ 10/11/2004…………  ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΣΥΝΤΑΚΤΗ ΤΟΥ ΕΘΝΟΣ ΚΥΝΗΓΙ ΠΟΥ ΠΗΡΕ ΝΑ ΑΙΤΙΟΛΟΓΗΣΕΙ ΤΟ…”ΑΡΘΡΟ¨” ΚΑΤΟΠΙΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑΣ ΜΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΗΣ ΚΑΙ Ν Τ Ρ Ο Π Η   ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΕΒΑΛΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΠΙΚΕΦΑΛΙΔΑ ΓΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΟ .  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #48708

    Καινούρια ανταπόκριση από Γαρδίκι, από τα χείλια επώνυμου μπεκατσοκυνηγού. Λαθροθήρας που λυμαίνεται την περιοχή κυνηγώντας ζαρκάδια, αμολάει φόλες, κυρίως στα σημεία που οι κυνηγοί παρκάρουν τα αυτοκίνητά τους.

    ΠΡΟΣΟΧΗ!!!

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    andreasgr στις #49887

    ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ  ΑΘΗΝΑ …

    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΑΡΑΔΕΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΑΙΑ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΤΑΚΡΙΤΕΑ ..ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ .ΚΥΝΗΓΑΩ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΤΥΧΕΡΟΥΣ ΟΝΤΩΣ ΤΟ ΝΑ ΒΓΑΙΝΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ 200 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΩ ΣΕ ΠΟΣΤΑ .ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΠΙΚΡΑ ΤΟ ΝΑ ΟΔΗΓΑΣ 500 ΚΑΙ 1000 ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟΠΙΚΙΣΤΕΣ ΝΑ ΘΕΩΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ …. ΩΣ ΕΔΩ ΚΑΛΑ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΑΠΟ ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΜΕΡΗ ΝΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΣΕ ΠΟΣΤΑ ΚΑΤΑ ΠΕΝΤΑΔΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΣΦΑΓΗ .. ΜΕΧΡΙ ΓΕΡΑΚΙΑ ΣΠΙΓΓΟΥΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΕΤΑΕΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΗΡΘΑΝ ΜΕ 25 ΚΙΒΩΤΙΑ ΦΥΣΙΓΓΙΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΡΙΞΟΥΝ ….. ΕΧΩ ΔΕΙ ΦΡΑΓΜΕΝΕΣ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΕΣ ΝΑ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΕΦΤΟΥΝ ΟΙ ΜΑΝΤΡΕΣ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΣΕ ΜΙΑ ΤΣΙΧΛΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΜΕΝΟ …..ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΜΕ ΤΗΝ ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΦΥΣΙΚΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΚΑΤΕΧΕΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΩΡΕ ΜΗΠΩΣ ΘΑ ΜΕ ΞΑΝΑΔΟΥΝ ????

    ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΧΩ ΓΝΩΡΙΣΕΙ ΑΘΗΝΑΙΟΥΣ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΜΕ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΕΠΑΡΧΙΩΤΗ ΠΟΥ ΖΕΙ ΑΠΟ ΑΥΤΗΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΚΑΙ ΣΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ .

    ΑΠΛΑ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΣΜΕΝΟ ΔΕΝΤΡΟ ΗΤΑΝ ΜΕΜΟΝΟΜΕΝΟΙ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΙ ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΙΑΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΕΠΑΡΧΙΩΤΕΣ ΚΑΙ (ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΙΑΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ) ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΜΙΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΙΛΙΚΟΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΕΧΕΤΑΙ ΤΗΝ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΑΤΕ ΤΗΝ ΦΥΣΗ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ .. Ο ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ ΤΟΥ ΕΠΑΡΧΙΩΤΗ ΧΩΡΙΑΤΗ ΑΓΡΟΤΗ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΑΠΟ ΤΗΣ ΚΑΛΙΕΡΓΕΙΕΣ ΤΟΥ ΖΕΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ ΜΑΣ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΜΕ …

    ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΜΕ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΕΚΤΙΜΗΣΗ ΣΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑΞΙΔΕΥΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΚΗΣΟΥΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ …

    ΕΝΤΕΛΩΣ ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΑΣ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #49895

    Φιλε Ανδρεα ειναι σεβαστη η αποψη σου αλλα προσωπικα πιστευω οτι οι μεγαλυτερες καταστροφες γινονται απο ντοπιους ((κυνηγους)) και οι ευθυνες σχεδον παντα αποδιδονται σε τριτα ατομα..Καλο θα ειναι λοιπον να κανουμε την αυτοκριτικη μας εμεις οι κατοικοι της επαρχιας και μετα να μιλησουμε για τους επισκεπτες που η προσωπικη μου εμπειρια λεει οτι σεβονται περισσοτερο απο εμας τα μερη μας..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/12/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    10
    andreasgr στις #49912


    [indent]

    Μνημόνιο: Αρχική αποστολή από Justinian στίς 17 Δεκέμβριος 2004


    Φιλε Ανδρεα ειναι σεβαστη η αποψη σου αλλα προσωπικα πιστευω οτι οι μεγαλυτερες καταστροφες γινονται απο ντοπιους ((κυνηγους)) και οι ευθυνες σχεδον παντα αποδιδονται σε τριτα ατομα..Καλο θα ειναι λοιπον να κανουμε την αυτοκριτικη μας εμεις οι κατοικοι της επαρχιας και μετα να μιλησουμε για τους επισκεπτες που η προσωπικη μου εμπειρια λεει οτι σεβονται περισσοτερο απο εμας τα μερη μας..


    ΔΕΝ ΔΙΑΦΩΝΟ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΜΟΙΡΗ ΕΥΘΥΝΩΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΕΓΩ ΑΝΑΦΕΡΑ ΜΙΑ ΠΑΡΑΜΕΤΡΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΧΙ ΚΑΝΟΝΑ ΟΤΙ ΟΙ ΑΘΗΝΑΙΟΙ Η ΟΙ ΞΕΝΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΙΝΑΙ ΧΟΥΛΙΓΚΑΝ ΠΡΟΣ ΘΕΟΥ ….

    ΠΑΝΤΑ ΦΙΛΙΚΑ ΑΝΔΡΕΑΣ

    [/indent]

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 30 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων