ΕΚΛΟΓΕΣ 2012 Β' ΓΥΡΟΣ

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 483 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    03/02/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    141
    gioura4 στις #227585

    Τελικά ρε μάγκες και χωρίς πλάκα το μόνο κόμμα που δεν έχει κάνει κολοτούμπα και είναι το πιό σταθερό στις απόψεις του είναι το Κ.Κ.Ε.

    [font=”Tahoma”]Και ο Βασιλης Λεβεντης επισης φιλε[/font]


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    08/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    1646
    samael ☭ στις #227583

    Καταρχήν οι χαρακτηρισμοί σου επιστρέφονται.
    Δεν με νοιάζει τι έλεγε τότε ο Σαμαράς για να κερδίσει καμιά ψήφο από τους βλαμμένους και τους πάλαι πότε πελάτες (που μετακόμισαν πλέον σε τόπους πιο χλοερούς), όλοι οι πολιτικοί ψεύτες ήταν, είναι και θα'ναι (εκτός από τους αριστερούς βεβαίως που όλοι ξέρουμε πόσο 'ξεχειλίζουν' από ιδεολογίες και ειλικρίνεια :LOL ). Και πάλι όμως αυτά [b]ωχριούν[/b] μπροστά στους ανισόρροπους και κυρίως επικίνδυνους κοινούς απατεώνες της αριστεράς. Και ξαναλέω εγώ κρίνω θέσεις όχι πρόσωπα, δεν παπαγαλίζω τα κομματικά σλόγκαν και τις ασυναρτησίες που ακούμε.

    [color=”#8B0000″][size=3]
    Ποιοι χαρακτηρισμοί ? που σε χαρακτήρισα ? :lol:
    Μάλλον για τα λεγόμενά σου εννοείς …αυτα χαρακτηρισα

    Μονίμως αναδεικνύεις την αντι-αριστερή σου εμμονή … γιατί αυτό ?

    Πιστευω πως εισαι η αλλη όψη του επικυνδινου τσιπρα … πρεσβεύετε τα ιδια ακριβώς πράγματα !!!

    Σε εχει καταβάλει μια διχαστική τάση εμφυλιακού χαρακτήρα … :)

    Και να σε ενημερώσω
    Δε μιλάς σε αριστερό … απλά εχω πέσει στη παγίδα να συζητώ , τώρα τελευταία με κομματοσκυλα απο διάφορους χώρους …
    Δε εχω ψηφίσει ποτέ μου και αυτό το έχω κάνει ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ

    [/size][/color]

    Και μιλώντας για ασυναρτησίες, δείξε μου που λέει το Δουβλίνο 2 ότι δεν μπορούμε να απελάσουμε λαθρομετανάστες στις χώρες τους εφόσον δεν δικαιούνται νόμιμα άσυλο; Έχεις υπόψιν σου ότι [u]άσυλο δικαιούνται μόνο οι αποδεδειγμένοι πρόσφυγες και όχι οι οικονομικοί μετανάστες[/u] (γιαυτό και χορηγείται σε λιγότερο από 1% των αιτούντων).

    ΟΔΗΓΙΑ 2004/83/ΕΚ ΤΟΥ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟΥ
    της 29ης Απριλίου 2004
    Ορισμοί
    γ) «πρόσφυγας», ο υπήκοος τρίτης χώρας ο οποίος, συνεπεία
    βάσιμου φόβου διώξεως λόγω φυλής, θρησκείας, ιθαγένειας,
    πολιτικών πεποιθήσεων ή συμμετοχής σε ιδιαίτερη κοινωνική
    ομάδα, ευρίσκεται εκτός της χώρας της ιθαγένειάς του και δεν
    είναι σε θέση ή, λόγω του φόβου αυτού, δεν επιθυμεί να θέσει
    εαυτόν υπό την προστασία της εν λόγω χώρας ή ο ανιθαγενής
    ο οποίος, ευρισκόμενος εκτός της χώρας της προηγούμενης
    συνήθους διαμονής του για τους ίδιους προαναφερθέντες
    λόγους, δεν είναι σε θέση ή, λόγω του φόβου αυτού, δεν επι-
    θυμεί να επιστρέψει σε αυτήν και στον οποίο δεν έχει εφαρμογή
    το άρθρο 12·

    Τα κράτη μέλη δύνανται να θεσπίζουν ή να διατηρούν σε ισχύ
    ευνοϊκότερες διατάξεις για να καθορίζουν το ποιος δικαιούται να
    θεωρηθεί πρόσφυγας ή πρόσωπο που δικαιούται επικουρική προ-
    στασία και το περιεχόμενο της διεθνούς προστασίας, υπό την προϋ-
    πόθεση ότι οι διατάξεις αυτές συνάδουν με την παρούσα οδηγία.

    [url=”http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=OJ:L:2004:304:0012:0023:EL%3a%50DF”]http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUri…012:0023:EL:PDF[/url]

    Τα μέλη κρίνουν ποιος είναι πρόσφυγας, αν και πόσο κινδυνεύει και αν θα του δώσουν άσυλο ή όχι. Σε ελάχιστο χρονικό διάστημα αν θέλουμε ακυρώνουμε όλες τις αιτήσεις βάση χώρας προέλευσης ή έλλειψης στοιχείων ή 100 άλλων λόγων που μας δίνει η συνθήκη και τους φορτώνουμε στα ferry για τα σπίτια τους.

    [color=”#8B0000″]

    [size=3]
    Συνεχίζεις …

    Ποιος μίλησε για άσυλο ?…μιλάμε για ΑΠΕΛΑΣΗ

    Είναι τόσο δύσκολη όσο και ακατόρθωτη η απέλαση … διότι πολύ απλά ο ματανάστης δεν έχει ταυτότητα, δεν έχει διαβατήριο, δεν ξέρουμε ποιος είναι και επομένως δεν μπορεί να απελαθεί. Προϋπόθεση για την απέλασή του λαθρομετνάστη είναι η ταυτοποίηση των στοιχείων της υπηκοότητάς του.
    Επίσης δεν μπορούμε να τον κατευθύνουμε προς άλλες χώρες της εε … γιατί ως χώρα μέλος της συνθήκης Σένγκεν πρέπει να λειτουργούμε σταθερά ως πυλωρός στη διαδικασία της μεταναστευτικής ροής.

    Πέραν τούτου όμως η Ελλάδα ως μέλος Διεθνών Οργανισμών οφείλει να σέβεται τις διεθνείς της υποχρεώσεις και να λειτουργεί ως παράγων που συμμετέχει ενεργά στην τήρηση των διεθνών κανόνων και υποχρεώσεών της ως συντεταγμένο κράτος και όχι ως χώρα που διευκολύνει τις επιδιώξεις των οργανωμένων διεθνικών εγκληματικών οργανώσεων λαθροδιακίνησης.
    Στο κάτω κάτω το πασοςκ και η νδ δε διεκδικήσαν τη παρουσία της Ελλάδας στον χώρο ελεύθερης κυκλοφορίας που έχει δημιουργηθεί στην Ευρώπη ?????

    [/size][/color]

    Και ακόμα, αν "απαγορεύεται" (λες και μπορεί να απαγορεύεται τίποτα όταν μιλάμε για [u]θέματα εθνικής επιβίωσης[/u]) τότε πως έχουμε ήδη ξαποστείλει πίσω αρκετές χιλιάδες από δαύτους;
    [url=”http://www.newsbomb.gr/politikh/story/96163/me-rythmoys-helonas-i-apelasi-lathrometanaston”]http://www.newsbomb.gr/politikh/story/9616…athrometanaston[/url] βγήκαμε μήπως από την ΕΕ γι'αυτούς;
    Επίσης η Ιταλία πως απελαύνει από το 2009 όλους τους μετανάστες που προσπαθούν να εισέλθουν στην χώρα από τα διεθνή ύδατα βάση συμφωνίας με την Λιβύη;
    Η Ισπανία πως διώχνει τους Αφρικάνους πίσω άσχετα από τις διαμαρτυρίες τις Μαροκινών (τους άλλους ψευτοανθρωπιστές που φωνάζουν για τα δικαιώματα τον μεταναστών και όσους τους γυρνάνε τους οδηγούν στην Σαχάρα χωρίς νερό για να πεθάνουν).
    Πως γίνεται και αυτή κατάφερε και σταμάτησε την ροή και οδήγησε [u]το 90% τον λαθρομεταναστών της Ευρώπης να περνάει από την Ελλάδα [/u](ακόμα και αυτοί από το Μαρόκο προτιμούν να διασχίσουν όλη την Μεσόγειο για να περάσουν από τον Έβρο παρά να ρισκάρουν από τις Ισπανικές σφαίρες στους φράχτες).
    Να γιατί οι αριστεροί είναι οι μόνοι (μαζί με τις προδοτικές ΜΚΟ τους) που αντιδρούν για τις νάρκες και τον φράχτη στον Έβρο, την frontex και τις περιπολίες του Λιμενικού.

    Στο μόνο που έχεις δίκιο είναι ότι ο μόνος τρόπος για να ακυρώσεις το ΔουβλίνοΙΙ είναι να βγεις από την Ευρωπαϊκή Ένωση. Οπότε εδώ έχουμε άλλο ένα τεράστιο ψέμα των απατεώνων προδοτών του συριζα που μας έχουν πρήξει με το παραμυθάκι της κατάργησης της συνθήκης και του αδειάσματος των λαθροεποίκων στους υπόλοιπους Ευρωπαίους (λες και μας έκαναν κάποιο κακό αυτοί οι λαοί να τους τους πετάξουμε στην μούρη) και την νομιμοποίηση όλων (όσων και αν έρθουν από τα ανοιχτά σύνορα που οραματίζονται) λες και οι Ευρωπαίοι που ήδη τώρα μας στέλνουν πίσω λαθροέποικους βάση του Δουβλίνου (όπως οι Γερμανοί που κάνουν σχέδια και ετοιμάζονται για το κλείσιμο των συνόρων αν χρεοκοπήσουμε) θα μας αφήσουν να τους ξεφορτώσουμε στις πλάτες τους και δεν θα μας πετάξουν από το σενγκεν πριν καν προλάβουμε να βάλουμε τις υπογραφές.
    Νομίζουν ότι δεν έχουμε καταλάβει ότι το μόνο πράγμα που θέλουν οι αριστεροί είναι να νομιμοποιήσουν όλους τους μελλοντικούς ψηφοφόρους τους με όποιο κόστος για τους Έλληνες; Και ο κόσμος τους ψηφίζει ακούγοντας τον κάθε ανισόρροπο και επικίνδυνο.

    [color=”#8B0000″][size=3]
    Μπορείς να πάρεις το όπλο σου και να πας στα συνορα και να εκτελεις κόσμο … να δώσεις εσυ τη λύση Μεγάλε sot !!! ;)

    Αν αυτό το ονομάζεις πατριωτισμό … έγω το ονομάζω ξεφτιλίκι απείρου κάλλους που πουλάνε τωρα τελευταία οι πατριδοκαπηλοι.

    Οι οποίοι πατριδοκαπηλοι είναι τα ίδια σκατά και χειρότερα … με τους υπερδιεθνιστες τυπου τσίπρα. Τα ίδια συμφέροντα εξυπηρετούν …
    [/size][/color]

    Και άλλες αστήριχτες αριστερίστικες ασυναρτησίες. Έχεις κάποια απόρρητα οικονομικά στοιχεία που να αποδεικνύουν την απόλυτη βεβαιότητά σου ότι "Γι αυτά τα παραπάνω δε φταίνε οι μετανάστες …";

    [color=”#8B0000″][size=3]

    Μη προσπαθεις να προκαλεις εντυπώσεις …γιατι εισαι φανατισμένος και αδιάβαστος :)
    Στο οτι στο κομμάτι της "υγείας" και ιδιαίτερα του φαρμάκου …υπάρχει μια ρεμούλα της τάξης των 5 ΔΙΣ … ναι ειμαι σιγουρος οτι δε φταινε οι μετανάστες!!!
    Το ότι το υπουργείο υγείας έχει στα χέρια του τους επιορκους του χώρου με τον πρώτο εξ αυτών να εχει χρεώσει ΜΟΝΟ το ΙΚΑ και ΜΟΝΟ για το 2009 10 εκατομυρια ευρω με ψευτικες συνταγογραφήσεις…ναι ειμαι σιγουρος οτι δε φταινε οι μετανάστες!!!
    Το οτι ο λοβερδος έμπασε απο τη πίσω πόρτα τα γενόσημα αμφιβόλου χημική συστασης …ναι ειμαι σιγουρος οτι δε φταινε οι μετανάστες!!!
    Το οτι ο μεγάλος ο λαυρεντιάδης εχει καταχραστει 4 ΔΙΣ στο όνομα της ανάπτυξης και της έρευνας στο χώρο της υγείας …ναι ειμαι σιγουρος οτι δε φταινε οι μετανάστες!!!

    Ελπίζω να σε κάλυψα

    Θα εχεις ακουστά το παγκοσμιο καρτελ των φαρμάκων είναι κατα πολύ ισχυρότερο και απο αυτο των ναρκωτικών …. και απο αυτο των όπλων … B)

    Ακου μόνο το εξής : το 2009 μια απο τις μεγαλύτερες φαρμακευτικές pfizer έφαγε ένα προστιμο υψους 2,3ΔΙΣ :) …για δόλιες εμπορικές μεθόδους …η φαρμακευτική οχι μόνο δε κατερευσε απο το μαμουθ πρόστιμο …αλλά το ξεχρέωσε ΑΜΕΣΑ :lol:
    Αντιλαμβάνεσαι το τι σημαίνει αυτο???

    [/size][/color]

    Όλες αυτές οι αμέτρητες χιλιάδες κόσμου από τα νοσοκομεία των Βαλκανίων που άδειασαν για να έρθουν να παρασιτήσουν στο δικό μας σύστημα, όλοι αυτοί οι αφρικάνοι με 90% AIDS

    [color=”#8B0000″][size=3]

    Εγω γι αυτο το 90% του εχουν aids δεν το ειχα σκεφτει ειλικρινά… δε εχω φτασει στο σημειο να τους πηδήξω … αλλά για να το λες … [/size][/color]

    που λαμβάνουν δωρεάν θεραπείες (με 500000ευρώ κύκλο θεραπείας)

    [color=”#8B0000″][size=3]
    κυκλος θεραπειας 500 χιλιάρικα δεν υπάρχει …ξανατσέκαρε τις πηγές σου :) [/size][/color]

    όλα αυτά τα εκατομμύρια ασιατών που δουλεύουν σκλάβοι στου μπομπολα

    [color=”#8B0000″][size=3]
    Εδω συμφωνούμε …
    …αλλά διαφωνούμε στη προτεραιότητα :wub: …πρώτα ο μπομπολ στο σκαμνάκι …[/size][/color]

    (ή πηδάνε τα κάγκελα με τα καλάσνικοφ) κοστίζουν αμελητέα ποσά και σε πείραξαν οι 10 τουρίστες που σπάνε τα πόδια τους το καλοκαίρι (που έρχονται στο κάτω κάτω για να αφήσουν τα ωραία τους λεφτάκια όχι να πάρουν);

    [color=”#8B0000″][size=3]Κάνε αν δε σου είναι κόπος ενα τηλεφωνάκι στο Γεν. Νοσ. Κερκυρας και ρώρα ποσα περιστατικά έχουν ημερησιώς απο Μαιο μέχρι Σεπτεμβριο απο αλοδαπους τουρίστες …
    θα σου πω για να μη κουράζεσαι τσάμπα …από 80 ως 120 …και μη ξεχνας ενα χιλιρικάκι τη μέρα είναι η νοσηλεία
    και ξανά μη ξεχνάς …εσυ ως τουρίστας το πληρώνεις ως "τέλος" ακόμα και σε αυτο που θα φας εκει που θα πας ως επισκεπτης στο εξωτερικό !!!! [/size][/color]

    Έτσι ανενδοίαστα αμφισβητείς την πραγματικότητα που βιώνουμε όλοι μας καθημερινά στα νοσοκομεία, στα ικα και όλες τις υπηρεσίες κοινωνικών παροχών με τις ατελείωτες ουρές λαθρομεταναστών; Έχεις πάει ποτέ σου σε νοσοκομείο με επείγον περιστατικό να περιμένεις πίσω από τις ουρές με τους Πακιστανούς;

    [color=”#8B0000″][size=3]Αν δεν είσαι ο κασιδιάρης …τότε σιγουρα κοπιάζεις στο να προκαλέις εντυπώσεις.

    Δες το προηγούμενό μήνυμά μου και θα καταλάβεις πως το θεωρώ ένα απο τα μεγαλύτερα αγκάθια στο θεμα της κοινωνικής προνοιας
    Απλά δε κλεινω τα μάτια μου και ουτε κοιτάζω μονομερώς στο φταίξιμο των μεταναστών.

    Φαντασου θέλουμε να "γ@μησουμε" 2 εκατομυρια μετανάστες που μας εχουν γ@μησει τη χώρα

    Αλλά αδυνατούμε να γ@μησουμε 15 μεγαλοοικογενειες και τα πολιτικά τους τσιράκια[/size][/color]

    Έτσι για να ανοίγουμε τα μάτια μας. Τα κόλπα τους τα φάγαμε στα μούτρα 40 χρόνια καιρός πια να τελειώνουν. Όσοι αγαπάνε τόσο σφοδρά τους λαθρομετανάστες να τους πάρουν σπίτια τους και να αφήσουν εμάς τους Έλληνες να έχουμε την χώρα μας για εμάς, τους Έλληνες, και όχι για όποιον πεινάει επειδή ο μπαμπάκας του δεν μπορούσε να το κρατήσει στο παντελόνι και ξεπέταξε 30 κουτσούβελα που δεν έχει να ταϊσει. Την χώρα μας και τα δισεκατομμύρια που αιμορραγούμε δεν τους τα χρωστάμε και ότι και να λένε και να κάνουν οι προδότες εμείς θα τους διώξουμε.

    [color=”#8B0000″][size=3]Αν τα έφαγες τα κόλπα τους 40 χρόνια στη μουρη (που δε διαφωνώ) … ολοι μας τα φάγαμε

    Τι σκοπεύεις να κάνεις γι΄αυτό ???

    Συγκεκριμένα γι' αυτο !!![/size][/color]

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    06/06/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    277
    DELOS στις #204027

    Γεια σας από την Βηρυτό,

    Χτες ήταν τα εγκαίνια και η πρώτη μέρα της έκθεσης PROJECT LEBANON στην οποία συμμετέχει η εταιρεία μου μέσω του Οργανισμού Προώθησης Εξαγωγών (Ο.Π.Ε.). Την έκθεση επισκέφτηκε ο Υπουργός Οικονομικών του Λιβάνου ο οποίος περνώντας και από τα ελληνικά περίπτερα συναντήθηκε με τον Πρόεδρο του Ο.Π.Ε. με τον οποίο είχε μια πολύ σύντομη συνομιλία. Σε αυτή την συνομιλία ειπώθηκαν τα εξής:

    Υπ. Οικ.: ‘’Πρέπει να βγείτε από το ευρώ’’
    Πρ. ΟΠΕ: ‘’Δεν υπάρχει περίπτωση’’
    Υπ. Οικ.: ‘’Και όμως θα βγείτε’’

    Επίσης μετά τα εγκαίνια είχα μια εκτεταμένη συζήτηση τόσο με τον πρόεδρο του ΟΠΕ, με τον οποίο τυχαίνει να έχω προσωπική γνωριμία, όσο και με τον Υπεύθυνο Ο.Ε.Υ. της Ελληνικής Πρεσβείας. Αυτό που πρακτικά μου μεταφέρθηκε είναι ότι οι Λιβανέζοι θεωρούν δεδομένη την έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ.

    Για όποιον δεν γνωρίζει για τους Λιβανέζους θα πρέπει να πω ότι είναι κάτι σαν τους Εβραίους. Έχουν δηλαδή μεγάλη διείσδυση στον τραπεζικό τομέα παγκοσμίως. Η διασπορά των Λιβανέζων ανά τον κόσμο ανέρχεται σε περίπου 12 με 14 εκατομμύρια όταν ο πληθυσμός του Λιβάνου είναι λιγότερο από 4 εκατομμύρια με μόνον 7% χριστιανούς οι οποίοι ελέγχουν πρακτικά και την οικονομία της χώρας.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    04/11/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    810
    andreas1453 στις #227569

    Γεια σας από την Βηρυτό,

    Χτες ήταν τα εγκαίνια και η πρώτη μέρα της έκθεσης PROJECT LEBANON στην οποία συμμετέχει η εταιρεία μου μέσω του Οργανισμού Προώθησης Εξαγωγών (Ο.Π.Ε.). Την έκθεση επισκέφτηκε ο Υπουργός Οικονομικών του Λιβάνου ο οποίος περνώντας και από τα ελληνικά περίπτερα συναντήθηκε με τον Πρόεδρο του Ο.Π.Ε. με τον οποίο είχε μια πολύ σύντομη συνομιλία. Σε αυτή την συνομιλία ειπώθηκαν τα εξής:

    Υπ. Οικ.: ‘’Πρέπει να βγείτε από το ευρώ’’
    Πρ. ΟΠΕ: ‘’Δεν υπάρχει περίπτωση’’
    Υπ. Οικ.: ‘’Και όμως θα βγείτε’’

    Επίσης μετά τα εγκαίνια είχα μια εκτεταμένη συζήτηση τόσο με τον πρόεδρο του ΟΠΕ, με τον οποίο τυχαίνει να έχω προσωπική γνωριμία, όσο και με τον Υπεύθυνο Ο.Ε.Υ. της Ελληνικής Πρεσβείας. Αυτό που πρακτικά μου μεταφέρθηκε είναι ότι οι Λιβανέζοι θεωρούν δεδομένη την έξοδο της Ελλάδας από το ευρώ.

    Για όποιον δεν γνωρίζει για τους Λιβανέζους θα πρέπει να πω ότι είναι κάτι σαν τους Εβραίους. Έχουν δηλαδή μεγάλη διείσδυση στον τραπεζικό τομέα παγκοσμίως. Η διασπορά των Λιβανέζων ανά τον κόσμο ανέρχεται σε περίπου 12 με 14 εκατομμύρια όταν ο πληθυσμός του Λιβάνου είναι λιγότερο από 4 εκατομμύρια με μόνον 7% χριστιανούς οι οποίοι ελέγχουν πρακτικά και την οικονομία της χώρας.

    Οντως ειναι μεγαλες μαφιες. Με ιδιεταιρη παρουσια στο Αγγλοσαξωνικο μπλοκ. οι Ορθοδοξοι μαλιστα Λιβανεζοι γουσταρουν πολυ την Ελλαδα αλλα ειναι οι τυποι συμφεροντολογοι μεχρι αηδιας.

    Για το Ευρω επρεπε να τους πεις πες μου κατι που δεν ξερω :wub:

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #204037

    ΝΔ : Το πιο απαράδεκτο προεκλογικό spot όλων των εποχών!!!
    Να επέμβει ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΤΩΡΑ, είναι αντισυνταγματικό που εκβιάζουν τα παιδιά των επόμενων γενιών!
    κ. Σαμαρά, ξέρετε κάτι;
    Με το ΕΥΡΩ αυτοκτόνησαν!
    Με το ΕΥΡΩ αυξήθηκε η ανεργία!
    Με το ΕΥΡΩ αυξήθηκε η φτωχιά!
    Με το ΕΥΡΩ έπεσε η ανάπτυξη!
    Με το ΕΥΡΩ έπεσε ο Τουρισμός!
    Με το ΕΥΡΩ ξεχάσαμε τι σημαίνει ΡΕΣΤΑ!!!
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ!

    http://www.youtube.com/watch?feature=playe…p;v=cmMCoaqAGn4%5B/url">

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #227543

    +++

    Oντως αυτο και εγω το εχω απορια, ολη μερα γαμ#$#%νται??? και μετα δεν εχουν να τους ταισουν και τους στελνουν εδω
    στειρωση θελουν μ φαινεται

    :wub: :lol: :lol: ;)
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΠΑΝΟ ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ B)

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #204045

    Προσωπικα εχω την γνωμη οτι και η συγκυβερνηση να φυγει και να ερθει ο Τσιπρας για παραδειγμα μην νομιζετε οτι θα αλλαξει κατι.Ολοι το μαγαζακι τους εχουνε δεν υπαρχουν παρθενες πολιτικοι.Η Ελλαδιτσα μας μια ζωη κατω απο ξενη μποτα ηταν εστω και αν ειχε καποια αυτονομια αυτη ειναι η αληθεια.Αυτα τα επαναστατικα που ακουω απο διαφορα στοματα διαφορων π[ολιτικων τα ακουω βερεσε,ασε που οταν θα ερθουν αντιμετωποι με ολοκληρες Ευρωπαικες κυβερνησεις και πολυ μεγαλα οικονομικα τραστ και μπει το πραγματικο διλλημα στο τραπεζι εκει θα δουμε τι παιζεται πραγματικα.Τα ονειρα διαρκουν λιγο και στην προκειμενη περιπτωση μεχρι τις 17 του μηνος.Αυτα νομιζω εγω και δεν λεω σε κανεναν τι να ψηφισει απλα καπου δεν μου αρεσει να απογειωνομαι και να περιμενω πολλα στο μεγαλο μου καλαθι.Οπου λει ακους πολλα κερασια κρατα μικρο καλαθακι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    17/08/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    2559
    KYNIGOSDK στις #227533

    Ο ΣΥΡΙΖΑ υπέρ της διαφορετικότητας

    Έχοντας ως αφορμή την εκδήλωση «Athens Pride 2012», ο ΣΥΡΙΖΑ ζητά με σχετική του ανακοίνωσή να σταματήσει η βία απέναντι στους ομοφυλόφιλους, τις λεσβίες και τις …τρανς, υπερασπίζοντας παράλληλα το δικαίωμα των ομόφυλων ζευγαριών να έχουν οικογενειακή ζωή όπως κάθε άλλο ζευγάρι.

    Αναλυτικά, η ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ:

    «Η Επιτροπή Δικαιωμάτων ΣΥΡΙΖΑ χαιρετίζει τη διοργάνωση του “Athens Pride 2012” στην οποία και συμμετέχει, προκειμένου να διατρανωθεί για άλλη μια χρονιά η ανάγκη καταπολέμησης των διακρίσεων και προάσπισης του δικαιώματος στη διαφορετικότητα λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού.
    Η Επιτροπή Δικαιωμάτων ΣΥΡΙΖΑ από την πρώτη στιγμή έχει σταθεί στο πλευρό των συμπολιτών και συμπολιτισσών μας με διαφορετικό σεξουαλικό προσανατολισμό και μάχεται ασυμβίβαστα για την κατοχύρωση όλων των δικαιωμάτων και των ελευθεριών τους.
    Με αφορμή τη διοργάνωση της ετήσιας αυτής σημαντικής εκδήλωσης, θεωρούμε ότι πρέπει να σταματήσει κάθε μορφή θεσμικών διακρίσεων αλλά και ρατσιστικής βίας ενάντια στους ομοφυλόφιλους, τις λεσβίες, τους αμφιφυλόφιλους και τις τρανς, και ότι τα ομόφυλα ζευγάρια έχουν δικαίωμα στην οικογενειακή ζωή, όπως κάθε άλλο ζευγάρι που απαρτίζεται από ετερόφυλους συζύγους. Δυστυχώς, η Ελλάδα είναι από τις λίγες χώρες που, στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης, δεν προσφέρουν κανένα είδος νομικής αναγνώρισης στα ομόφυλα ζευγάρια.
    Εμείς δεσμευόμαστε ότι θα συνεχίσουμε τον αγώνα μας προκειμένου να γίνει σεβαστή η αρχή της ισότητας και της ισονομίας σε όλες ανεξαιρέτως τις πτυχές της, ώστε οι ΛΟΑΤ συμπολίτες και συμπολίτισσες μας να μην στερηθούν κανένα ανθρώπινο δικαίωμά τους, αλλά και να αναδειχτούν οι θετικές όψεις της συνύπαρξης μέσα από τη διαφορετικότητα»

    http://topontiki.gr/article/36411

    :wub: :lol: :lol:

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #227509

    Ο ΣΥΡΙΖΑ υπέρ της διαφορετικότητας

    Έχοντας ως αφορμή την εκδήλωση «Athens Pride 2012», ο ΣΥΡΙΖΑ ζητά με σχετική του ανακοίνωσή να σταματήσει η βία απέναντι στους ομοφυλόφιλους, τις λεσβίες και τις …τρανς, υπερασπίζοντας παράλληλα το δικαίωμα των ομόφυλων ζευγαριών να έχουν οικογενειακή ζωή όπως κάθε άλλο ζευγάρι.

    Αναλυτικά, η ανακοίνωση του ΣΥΡΙΖΑ:

    «Η Επιτροπή Δικαιωμάτων ΣΥΡΙΖΑ χαιρετίζει τη διοργάνωση του “Athens Pride 2012” στην οποία και συμμετέχει, προκειμένου να διατρανωθεί για άλλη μια χρονιά η ανάγκη καταπολέμησης των διακρίσεων και προάσπισης του δικαιώματος στη διαφορετικότητα λόγω σεξουαλικού προσανατολισμού.
    Η Επιτροπή Δικαιωμάτων ΣΥΡΙΖΑ από την πρώτη στιγμή έχει σταθεί στο πλευρό των συμπολιτών και συμπολιτισσών μας με διαφορετικό σεξουαλικό προσανατολισμό και μάχεται ασυμβίβαστα για την κατοχύρωση όλων των δικαιωμάτων και των ελευθεριών τους.
    Με αφορμή τη διοργάνωση της ετήσιας αυτής σημαντικής εκδήλωσης, θεωρούμε ότι πρέπει να σταματήσει κάθε μορφή θεσμικών διακρίσεων αλλά και ρατσιστικής βίας ενάντια στους ομοφυλόφιλους, τις λεσβίες, τους αμφιφυλόφιλους και τις τρανς, και ότι τα ομόφυλα ζευγάρια έχουν δικαίωμα στην οικογενειακή ζωή, όπως κάθε άλλο ζευγάρι που απαρτίζεται από ετερόφυλους συζύγους. Δυστυχώς, η Ελλάδα είναι από τις λίγες χώρες που, στο πλαίσιο της Ευρωπαϊκής Ένωσης, δεν προσφέρουν κανένα είδος νομικής αναγνώρισης στα ομόφυλα ζευγάρια.
    Εμείς δεσμευόμαστε ότι θα συνεχίσουμε τον αγώνα μας προκειμένου να γίνει σεβαστή η αρχή της ισότητας και της ισονομίας σε όλες ανεξαιρέτως τις πτυχές της, ώστε οι ΛΟΑΤ συμπολίτες και συμπολίτισσες μας να μην στερηθούν κανένα ανθρώπινο δικαίωμά τους, αλλά και να αναδειχτούν οι θετικές όψεις της συνύπαρξης μέσα από τη διαφορετικότητα»

    [url=”http://topontiki.gr/article/36411″]http://topontiki.gr/article/36411[/url]

    :wub: :lol: :lol:

    Ενα μεγάλο θέμα προς κουβέντα το οποίο κατά την αποψή μου δεν έχει καμία σημασία αν το είπε ο συριζα η οποιοσδήποτε άλλος.

    Πιστεύω και εγω στην ισότητα και στην ισονομία.Τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι τα ίδια και για τους ομοφυλοφιλους .

    Φυσικά και μπορούν να έχουν οικογενειακή ζωή…στο μόνο που είμαι κάθετα αντίθετος είναι στην υιοθέτηση κάποιου παιδιού.Αν θέλει μια γυναίκα να συμβιώσει με μια γυναίκα η ένας άνδρας με έναν άνδρα , είναι αναφαίρετο δικαιωμά τους.

    Φυσικά και θα πρέπει να υπάρχει μια νομική αναγνώριση ( περιουσιακά στοιχεία κλπ) .

    Φυσικά και δεν πρέπει να υπάρχει βία απέναντι στους ομοφυλόφιλους , λεσβίες κλπ.

    ….Ανεξαρτήτου αν μας αρέσει η όχι η αν μας χαλάει την αισθητική μας η θεα ενός ομόφυλου ζευγαριού , έχουν δικαιώματα ισα με εμάς και πραγματικά δεν βλέπω στην συγκεκριμένη περίπτωση , δηλαδή στην ανακοίνωση του συριζα, κάτι διαφορετικό πέραν απο το αυτονόητο που είναι ο σεβασμός των ανθρωπίνων δικαιωμάτων ανεξαρτήτου σεξουαλικού προσανατολισμού.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #227497

    [size=3]Ενα μεγάλο θέμα προς κουβέντα το οποίο κατά την αποψή μου δεν έχει καμία σημασία αν το είπε ο συριζα η οποιοσδήποτε άλλος.
    [/size]

    [size=3]Πιστεύω και εγω στην ισότητα και στην ισονομία.Τα ανθρώπινα δικαιώματα είναι τα ίδια και για τους ομοφυλοφιλους . [/size]

    [size=3]Φυσικά και μπορούν να έχουν οικογενειακή ζωή…στο μόνο που είμαι κάθετα αντίθετος είναι στην υιοθέτηση κάποιου παιδιού.Αν θέλει μια γυναίκα να συμβιώσει με μια γυναίκα η ένας άνδρας με έναν άνδρα , είναι αναφαίρετο δικαιωμά τους.

    Φυσικά και θα πρέπει να υπάρχει μια νομική αναγνώριση ( περιουσιακά στοιχεία κλπ) .

    Φυσικά και δεν πρέπει να υπάρχει βία απέναντι στους ομοφυλόφιλους , λεσβίες κλπ.

    ….Ανεξαρτήτου αν μας αρέσει η όχι η αν μας χαλάει την αισθητική μας η θεα ενός ομόφυλου ζευγαριού , έχουν δικαιώματα ισα με εμάς και πραγματικά δεν βλέπω στην συγκεκριμένη περίπτωση , δηλαδή στην ανακοίνωση του συριζα, κάτι διαφορετικό πέραν απο το αυτονόητο που είναι ο σεβασμός των ανθρωπίνων δικαιωμάτων ανεξαρτήτου σεξουαλικού προσανατολισμού.

    [/size]

    Δικαιωμα στον κανονισμο των περουσιακων στοιχειων κτλ ,οχι φυσικα στην βια και τον χλευασμο αλλα οχι στο δικαιωμα να ιοθετουν παιδια γιατι τα παιδια θα μεγαλωσουν σε προβληματικο περιβαλλον και δεν θα γινουν φυσιολογικοι ανθρωποι.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    26/06/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    205
    sot στις #227478

    Ποιοι χαρακτηρισμοί ? που σε χαρακτήρισα ? blink.gif
    Μάλλον για τα λεγόμενά σου εννοείς …αυτα χαρακτηρισα
    Μονίμως αναδεικνύεις την αντι-αριστερή σου εμμονή … γιατί αυτό ?
    Πιστευω πως εισαι η αλλη όψη του επικυνδινου τσιπρα … πρεσβεύετε τα ιδια ακριβώς πράγματα !!!
    Σε εχει καταβάλει μια διχαστική τάση εμφυλιακού χαρακτήρα … wink.gif
    Και να σε ενημερώσω
    Δε μιλάς σε αριστερό … απλά εχω πέσει στη παγίδα να συζητώ , τώρα τελευταία με κομματοσκυλα απο διάφορους χώρους …
    Δε εχω ψηφίσει ποτέ μου και αυτό το έχω κάνει ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ

    Το ύφος και ο τόνος σου είναι, που δείχνει τον εκνευρισμό σου επειδή σου τελειώνουν οι έτοιμες απαντήσεις.
    Ρωτάς γιατί τα έχω με τους αριστερούς; Προτείνω να πας έξω από την ελλ. χαλυβουργία και να μιλήσεις με τους εργαζόμενους που δεν έχουν να ταΐσουν τα παιδιά τους λόγω μιας χούφτας αλητών που προσπαθούν να κλείσουν ότι απέμεινε (ότι τους ξέφυγε δηλαδή) από την Ελληνική βιομηχανία με τους τσαμπουκάδες και τις φοβέρες. Προτείνω να μπεις και στο ιντιτσιριζα να διαβάσεις το κάλεσμα στα αναρχοβλαμμένα να πάνε να τσακίσουν τους "απεργοσπάστες", να πάνε δηλαδή τα καλόπαιδα να κάψουν κατά τις διαταγές των εργοδοτών τους τους μεροκαματιάρηδες που θέλουν να ζήσουν και να μην κλείσει η δουλειά τους.
    Και κάνεις λάθος δεν τα έχω μόνο με τους αριστερούς, τα έχω με όλα τα βλαμμένα που προσπαθούν να διαλύσουν τα πάντα με άλοθι τις ουτοπικές ανοησίες τους. Όλους αυτούς τους αντί-κοινοβουλευτικούς που κάνουν πάρτι με την δυστυχία του κόσμου, που χτίζουν λαθροστρατούς, που προβοκάρουν με ύπουλο τρόπο την καταστροφή. Λογικό είναι αυτοί όλοι να προμοτάρουν τους αλητότσίπρες της κοινωνίας και να επιτίθενται σε όσους προσπαθούν να φέρουν μια τάξη, όσους προσπαθούν να νοικοκυρέψουν αυτή την χώρα. "Αν οι εκλογές μπορούσαν να αλλάξουν την ζωή μας θα ήταν παράνομες" και άλλα τέτοια τσιτάτα λένε όλοι αυτοί οι 'συνειδητοποιημένοι" ιδιώτες της κοινωνίας την ίδια ώρα που παροτρύνουν άλλους να δώσουν την ψήφο τους στους καταστροφείς για να εξασφαλίσουν και καλά ένα καλύτερο αύριο για αυτούς αλλά ΚΑΙ τους συνανθρώπους μας.

    Ποιος μίλησε για άσυλο ?…μιλάμε για ΑΠΕΛΑΣΗ

    Είναι τόσο δύσκολη όσο και ακατόρθωτη η απέλαση … διότι πολύ απλά ο ματανάστης δεν έχει ταυτότητα, δεν έχει διαβατήριο, δεν ξέρουμε ποιος είναι και επομένως δεν μπορεί να απελαθεί. Προϋπόθεση για την απέλασή του λαθρομετνάστη είναι η ταυτοποίηση των στοιχείων της υπηκοότητάς του.
    Επίσης δεν μπορούμε να τον κατευθύνουμε προς άλλες χώρες της εε … γιατί ως χώρα μέλος της συνθήκης Σένγκεν πρέπει να λειτουργούμε σταθερά ως πυλωρός στη διαδικασία της μεταναστευτικής ροής.

    Πέραν τούτου όμως η Ελλάδα ως μέλος Διεθνών Οργανισμών οφείλει να σέβεται τις διεθνείς της υποχρεώσεις και να λειτουργεί ως παράγων που συμμετέχει ενεργά στην τήρηση των διεθνών κανόνων και υποχρεώσεών της ως συντεταγμένο κράτος και όχι ως χώρα που διευκολύνει τις επιδιώξεις των οργανωμένων διεθνικών εγκληματικών οργανώσεων λαθροδιακίνησης.
    Στο κάτω κάτω το πασοςκ και η νδ δε διεκδικήσαν τη παρουσία της Ελλάδας στον χώρο ελεύθερης κυκλοφορίας που έχει δημιουργηθεί στην Ευρώπη ?????

    Τώρα που κατάλαβες ότι το "δεν γίνεται απέλαση γιατί υπάρχει η κατοχυρωμένη συνθήκη στο ευρωπαϊκό συνταγμα “Δουβλίνο 2”" δεν στέκει και ότι δεν μας εμποδίζει τίποτα στην νομοθεσία της ΕΕ (ή το διεθνές δίκαιο που έχει την ίδια ακριβώς διατύπωση) να απελάσουμε όποιον κρίνουμε εμείς ότι δεν δικαιούται άσυλο, μου το γυρίζεις στο άλλο σλόγκαν ότι δεν μπορούμε να τους διώξουμε αν δεν ξέρουμε ποιοι είναι.
    Τα πράγματα είναι απλά, οι λαθρομετανάστες εκείνοι που πραγματικά δικαιούνται άσυλο δεν έχουν κανένα απολύτως πρόβλημα να μας δώσουν όλα τα στοιχεία τους, μας τα δίνουν οικειοθελώς με όλες τις λεπτομέρειες που μπορούν να επιβεβαιωθούν εύκολα από τις χώρες προέλευσης. Για ποιο λόγο να τα κρύβουν άλλωστε, αφού έτσι μεγιστοποιούν τις πιθανότητες τους να κερδίσουν το άσυλο.
    Από την άλλη, όσοι πετάνε ένα σκέτο palestine χωρίς καν να ξέρουν που πέφτει η χώρα, πρέπει αυτομάτως να περιορίζονται σε ειδικούς απομακρυσμένους χώρους (τόσα νησάκια έχουμε που οι Ευρωπαίοι θα πλήρωναν αδρά για να κάνουν τις διακοπές τους 🙂 ) σαν απατεώνες και πιθανοί εγκληματίες μέχρι να μας πουν από που πραγματικά είναι (που να'σαι σίγουρος αν θέλουμε το μαθαίνουμε πολύ εύκολα). Οι "Διεθνείς Οργανισμοί" (εκτός από το 'παρατηρητήριο' του σορος που έχει αυτό το θράσος να φέρεται σαν να είναι πάνω από τις κυβερνήσεις) δεν μπορούν να φέρουν αντιρρήσεις. Εδώ μιλάμε για την άμεση ανάγκη να προστατεύσουμε τον λαό μας από τους εγκληματίες που έχει γεμίσει ο τόπος, 200% αύξηση της εγκληματικότητας το χρόνο με όλες τις Αλβανικές και Αφγανικές φυλακές που έχουν αδειάσει στις αυλές μας.

    Μπορείς να πάρεις το όπλο σου και να πας στα συνορα και να εκτελεις κόσμο … να δώσεις εσυ τη λύση Μεγάλε sot !!! blink.gif

    Αν αυτό το ονομάζεις πατριωτισμό … έγω το ονομάζω ξεφτιλίκι απείρου κάλλους που πουλάνε τωρα τελευταία οι πατριδοκαπηλοι.

    Οι οποίοι πατριδοκαπηλοι είναι τα ίδια σκατά και χειρότερα … με τους υπερδιεθνιστες τυπου τσίπρα. Τα ίδια συμφέροντα εξυπηρετούν …

    Εγώ λέω ότι πρέπει να φυλάξουμε πιο αποτελεσματικά τα σύνορα μας όπως το κάνουν όλες οι χώρες που αντιμετωπίζουν το ίδιο πρόβλημα (π.χ. η ΗΠΑ με 1/4 του φράχτη μόνο κατασκευασμένο μείωσαν 61% την ροή με 2000+ μίλια σύνορα!) και εσύ με αποκαλείς γραφικό πατριδοκάπηλο και προδότη που εξυπηρετώ αντεθνικά συμφέροντα και πουλάω ξεφτιλίκια. Μάλιστα. Καταλαβαίνω την αγανάκτησή σας όταν ακούγονται ρεαλιστικές λύσεις στο πρόβλημα, χαλάει βλέπεις η ψευδαίσθηση που καλλιεργείτε στον κόσμο ότι δεν γίνεται τίποτα και πρέπει να αποδεχθούμε μοιρολατρικά και αμαχητί τον θάνατό τους έθνους μας.

    Μη προσπαθεις να προκαλεις εντυπώσεις …γιατι εισαι φανατισμένος και αδιάβαστος wink.gif
    Στο οτι στο κομμάτι της "υγείας" και ιδιαίτερα του φαρμάκου …υπάρχει μια ρεμούλα της τάξης των 5 ΔΙΣ … ναι ειμαι σιγουρος οτι δε φταινε οι μετανάστες!!!
    Το ότι το υπουργείο υγείας έχει στα χέρια του τους επιορκους του χώρου με τον πρώτο εξ αυτών να εχει χρεώσει ΜΟΝΟ το ΙΚΑ και ΜΟΝΟ για το 2009 10 εκατομυρια ευρω με ψευτικες συνταγογραφήσεις…ναι ειμαι σιγουρος οτι δε φταινε οι μετανάστες!!!
    Το οτι ο λοβερδος έμπασε απο τη πίσω πόρτα τα γενόσημα αμφιβόλου χημική συστασης …ναι ειμαι σιγουρος οτι δε φταινε οι μετανάστες!!!
    Το οτι ο μεγάλος ο λαυρεντιάδης εχει καταχραστει 4 ΔΙΣ στο όνομα της ανάπτυξης και της έρευνας στο χώρο της υγείας …ναι ειμαι σιγουρος οτι δε φταινε οι μετανάστες!!!

    Ελπίζω να σε κάλυψα

    Θα εχεις ακουστά το παγκοσμιο καρτελ των φαρμάκων είναι κατα πολύ ισχυρότερο και απο αυτο των ναρκωτικών …. και απο αυτο των όπλων … blink.gif

    Ακου μόνο το εξής : το 2009 μια απο τις μεγαλύτερες φαρμακευτικές pfizer έφαγε ένα προστιμο υψους 2,3ΔΙΣ blink.gif …για δόλιες εμπορικές μεθόδους …η φαρμακευτική οχι μόνο δε κατερευσε απο το μαμουθ πρόστιμο …αλλά το ξεχρέωσε ΑΜΕΣΑ wacko.gif …
    Αντιλαμβάνεσαι το τι σημαίνει αυτο???

    Μου αρέσει η απόλυτη βεβαιότητά σου ότι οι λαθρομετανάστες δεν έχουν καμία συμμετοχή σε αυτό το κόστος. Σε λίγο θα μου παρουσιάσεις και τις αναλύσεις του υπ.υγείας για τα 150 εκατομμύρια κόστος, με βάση τον επίσημο αριθμό των 600000 λαθροεποίκων βέβαια :wub:
    Πήγαινε σε ένα οποιοδήποτε νοσοκομείο και πες μου αν οι δαπάνες για τους λαθρομετανάστες καταγράφονται πουθενά. Ακόμα και οι απειροελάχιστοι που περνάνε από το ταμείο αφού τσιμπήσουν τα πανάκριβα φάρμακα τους για ότι εξωτική βρωμοασθένεια κουβαλάνε, το μόνο που κάνουν είναι να συμπληρώνουν για τα μάτια του κόσμου μια υπεύθυνη δήλωση ότι και καλά θα πληρώσουν κάποτε (όλοι με το ίδιο όνομα, όπως στις φορολογικές δηλώσεις πέρσι που τσίμπησαν τόσες δεκάδες εκατομμύρια από τις επιστροφές)

    Εγω γι αυτο το 90% του εχουν aids δεν το ειχα σκεφτει ειλικρινά… δε εχω φτασει στο σημειο να τους πηδήξω … αλλά για να το λες …

    Μάθε λοιπόν για να αποφεύγεις τους μαύρους όταν ξαναπάς:
    'Στο τέλος του 2010 είδαμε να αυξάνεται το ποσοστό του AIDS στην Ελλάδα. Σκεφτήκαμε ότι αυτό είναι συμπτωματικό, περιμέναμε την επιβεβαίωση. Ήρθε η επιβεβαίωση το 2011, με 580% αύξηση του AIDS.
    Και ενημερώνω, έχω ενημερωθεί ανεπισήμως, γι’ αυτό κρατείστε μια επιφύλαξη, ότι η αύξηση αγγίζει τώρα το 1.000%'.

    http://www.iatronet.gr/newsarticle.asp?art_id=15942

    Άρα 5 φορές πάνω το aids το 2010, άλλες 10 φορές το 2011, 50 φορές παραπάνω κρούσματα σε 2 χρόνια (και από αυτούς που ξέρουμε, το ελάχιστο ποσοστό που εμφανίζεται όταν εκδηλώνει την ασθένεια μετά από χρόνια). Το 90% είναι ρεαλιστικό νούμερο όταν έχεις μέσο όρο ποσοστού AIDS στην κεντρική Αφρική 30% και την Αθήνα γεμάτη μαύρες πόρνες και λιμασμένους λαθρομετανάστες (που δεν βρίσκουν πάντα κανένα κοριτσάκι να βιάσουν). Και σε λίγο θα δεις τα ποσοστά στον Ελληνικό πληθυσμό, με όλα τα βλαμμένα κοριτσάκια που την πατάνε από την προπαγάνδα της τηλεόρασης και των αναρχοαριστερών και γυρνάνε με τους αφρικάνους αγκαλιά.

    κυκλος θεραπειας 500 χιλιάρικα δεν υπάρχει …ξανατσέκαρε τις πηγές σου smile.gif

    Πάλι λάθος.
    Το νούμερο το είχε πει επίσημα το Υπ.Υγείας πέρσι με τις αποκαλύψεις για την εκτίναξη των ποσοστών του AIDS
    Αυτό που βρήκα τώρα με μια απλή έρευνα στο google είναι το μέσο κόστος στην Αμερική (που τα φάρμακα είναι κατά πολύ φθηνότερα από την Ελλάδα)!
    Έρευνα για το άμεσο ιατρικό κόστος θεραπείας του HIV/AIDS στις Η.Π.Α. έδειξε ότι για αναμενόμενο
    χρόνο επιβίωσης 24,2 έτη, το αποπληθωρισμένο ιατρικό κόστος στη διάρκεια της ζωής ενός ασθενή
    είναι 385.200 Δολάρια Η.Π.Α. (στοιχεία έτους 2004). Το μη αποπληθωρισμένο κόστος ανέρχεται
    σε 618.900 Δολάρια Η.ΠΑ

    http://www.keelpno.gr/Portals/0/%CE%91%CF%…202008-2012.pdf

    Κάνε αν δε σου είναι κόπος ενα τηλεφωνάκι στο Γεν. Νοσ. Κερκυρας και ρώρα ποσα περιστατικά έχουν ημερησιώς απο Μαιο μέχρι Σεπτεμβριο απο αλοδαπους τουρίστες …
    θα σου πω για να μη κουράζεσαι τσάμπα …από 80 ως 120 …και μη ξεχνας ενα χιλιρικάκι τη μέρα είναι η νοσηλεία
    και ξανά μη ξεχνάς …εσυ ως τουρίστας το πληρώνεις ως "τέλος" ακόμα και σε αυτο που θα φας εκει που θα πας ως επισκεπτης στο εξωτερικό !!!!

    στα νούμερα που θα μου πουν μήπως συμπεριλαμβάνεται και ο "ιατρικός τουρισμός" από τα Βαλκάνια αυτού του τύπου
    Απίστευτο! έφερναν με πούλμαν ασθενείς από Αλβανία δήθεν ως κατεπείγοντα
    Εδώ έχουν αδειάσει όλα τα νοσοκομεία των Βαλκανίων (έρχονται μέχρι καραβάνια με έγκυες για να γεννήσουν τσάμπα), έχουμε ολόκληρες πανδημίες φυματίωσης, χολέρας, aids και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς και εσύ επιμένεις για τους τουρίστες που μας πληρώνουν κιόλας;

    Αν δεν είσαι ο κασιδιάρης …τότε σιγουρα κοπιάζεις στο να προκαλέις εντυπώσεις.

    Δες το προηγούμενό μήνυμά μου και θα καταλάβεις πως το θεωρώ ένα απο τα μεγαλύτερα αγκάθια στο θεμα της κοινωνικής προνοιας
    Απλά δε κλεινω τα μάτια μου και ουτε κοιτάζω μονομερώς στο φταίξιμο των μεταναστών.

    Φαντασου θέλουμε να "γ@μησουμε" 2 εκατομυρια μετανάστες που μας εχουν γ@μησει τη χώρα

    Αλλά αδυνατούμε να γ@μησουμε 15 μεγαλοοικογενειες και τα πολιτικά τους τσιράκια

    Βρήκαμε την νέα ταμπέλα τώρα, όποιος μιλάει για την υπεράσπιση της πατρίδας του και λέει τα αυτονόητα είναι χρυσαυγίτης. Είναι το κόλπο για να περιθωριοποιούνται οι απόψεις που μας ενοχλούν.
    Και όσο και να θέλεις να υποβαθμίσεις το τεράστιο πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης, ο κόσμος καταλαβαίνει (πέρα και από το κολοσσιαίο κόστος) ότι είναι πιο κρίσιμο και από αυτό της οικονομίας. Γιατί ακόμα και αν χρεοκοπήσουμε, θα πεινάσουμε αλλά κάποτε θα συνέλθουμε. Αλλά αν δεν σταματήσουμε τώρα τον λαθροεποικισμό της πατρίδας μας θα εξαφανιστούμε σαν έθνος για πάντα.

    Αν τα έφαγες τα κόλπα τους 40 χρόνια στη μουρη (που δε διαφωνώ) … ολοι μας τα φάγαμε

    Τι σκοπεύεις να κάνεις γι΄αυτό ???

    Συγκεκριμένα γι' αυτο !!!

    Αυτό που δεν πρόκειται να κάνω πάντως είναι να βοηθήσω να καταστραφεί η χώρα για να την αγοράσουν τα αφεντικά του τσιπρα και των λοιπών συντρόφων για πενταροδεκάρες.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #227470

    Ρε παιδιά μπορώ να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί με έχετε μπερδέψει?

    Απο το 91 και ειδικότερα απο το 2000 μέχρι και σήμερα που εντάθηκε το πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης ποιες κυβερνήσεις είχαμε? Ποια κόμματα διαχειρίστηκαν εδω και δυο δεκαετίες το πρόβλημα?

    Τι θα κάνουν ΤΩΡΑ που δεν κατάφεραν να κάνουν εδω και είκοσι χρόνια?

    Την χρονιά 2010 με 2011 είχαμε την μεγαλύτερη εισροή μεταναστων 128.000 μπήκαν παράνομα στην χώρα μας.Την ίδια χρονιά είχαμε και την ουσιαστική εφαρμογή του νέου νόμου που αφορά την εθελοντική αποχώρηση απο την χώρα μας των μεταναστών που ήθελαν να φύγουν οικοιοθελώς με κάποια χρηματικά ανταλλάγματα. Παρόλα αυτά το 2011 είχαμε απελάσεις 2.118 ανθρώπων :wub: . Για ποιές απελάσεις μιλάμε λοιπόν όταν την χρονιά που έχουμε και την εφαρμογή του νεου νόμου που βοηθάει την κατάσταση είχαμε τοσες λίγες απελάσεις?

    Επίσης όποιος θέλει και ενδιαφέρεται μπορεί να βρεί (υπάρχουν στο νετ ) ένα σωρό νόμους που έφτιαξαν τα δύο κόμματα που ουσιαστικά ευνούν την ΠΑΡΑΜΟΝΗ και όχι την απέλαση.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    27/10/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    3347
    ALTAIR_LUSSO στις #227467

    [size=3]Ρε παιδιά μπορώ να κάνω μερικές ερωτήσεις γιατί με έχετε μπερδέψει?

    Απο το 91 και ειδικότερα απο το 2000 μέχρι και σήμερα που εντάθηκε το πρόβλημα της λαθρομετανάστευσης ποιες κυβερνήσεις είχαμε? Ποια κόμματα διαχειρίστηκαν εδω και δυο δεκαετίες το πρόβλημα?

    Τι θα κάνουν ΤΩΡΑ που δεν κατάφεραν να κάνουν εδω και είκοσι χρόνια?

    Την χρονιά 2010 με 2011 είχαμε την μεγαλύτερη εισροή μεταναστων 128.000 μπήκαν παράνομα στην χώρα μας.Την ίδια χρονιά είχαμε και την ουσιαστική εφαρμογή του νέου νόμου που αφορά την εθελοντική αποχώρηση απο την χώρα μας των μεταναστών που ήθελαν να φύγουν οικοιοθελώς με κάποια χρηματικά ανταλλάγματα. Παρόλα αυτά το 2011 είχαμε απελάσεις 2.118 ανθρώπων :wub: . Για ποιές απελάσεις μιλάμε λοιπόν όταν την χρονιά που έχουμε και την εφαρμογή του νεου νόμου που βοηθάει την κατάσταση είχαμε τοσες λίγες απελάσεις?

    Επίσης όποιος θέλει και ενδιαφέρεται μπορεί να βρεί (υπάρχουν στο νετ ) ένα σωρό νόμους που έφτιαξαν τα δύο κόμματα που ουσιαστικά ευνούν την ΠΑΡΑΜΟΝΗ και όχι την απέλαση.

    [/size]

    Καλημέρα Διονύση. Χαρά στο κουράγιο σου και σένα και του Χρήστου, να κάθεστε να μιλάτε με τον υπάλληλο της ΝΔ. Ο τύπος και ο κάθε τέτοιος τύπος, έχει πολύ μετρητό στην γκαβάντζα. :lol:
    Όλα τα άλλα είναι για να περνάει η ώρα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #204073

    Ρε παρτε το χαμπαρι ολοι κλωτσιες και κυριως βουρδουλα θελουν ,νομιζουν οτι επειδη εχουν καρεκλα μπορουν να κανουν παιχνιδακια με την εξουσια.Βρεμενη σανιδα στο κωλο θελουνε ρεεεε

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 483 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων