Γιατί πάει κάποιος για κυνήγι??

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 30 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #47870

    kalimera,

    to pos blepoun kapioi aloi tous kinigigoun einai gnosto…oti einai dolofonoi, oti einai komplexikoi, oti..oti…oti….. den bgazeis akri!!!!!! se emas tous kinigous eite eisai neos eite eisai palios … einai gnosto ti mas prosferei to kinigi, se alous to idio se allous me merikes diafores..analogos giati pas gia kinigi kai ti anazitas..to oti einai oikologoi oi kinigi kai malista oi kaliteroi einai gnosto se sigkrisi me polous allous…

     ala pos; “φρουρουν” τις περιοχες που πανε για κυνηγι εμποδιζοντας την κακη επιροη του ανθρωπου

     


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #47874

     Ρε παιδια ενας γνωστος του πατερα μου παρομοιαζε το κυνηγι με το sex.

     Οταν πας για κυνηγι συμμετεχεις στις διεργασιες της φυσης, γινεσαι μελος της, και εξαρτασαι απο αυτην. Οταν πας σαν περιηγητης, τοτε ναι μεν βλεπεις αλλα δεν συμμετεχεις ουτε εξαρτασαι απο τη φυση.

     Αρα ειναι σαν να κανεις ματι, αντι να παιρνεις μερος στη πραξη….

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #47892

    orea filosofia….

    alla tha protimousa perisoteres leptomeries....

    simfono…ante na sou pei kapios na pas na anebeis ena bouno etsi apla xoris oplo…kai as sou dosei 20 euro…tha pas???

    –prosopika mpaaaaaaa…diskolo!!–

    ante omos pigene esto kai monos me to oplo stin bounokorfi..oxi mono tha pas..alla tha perpatisis kai polla extra metra…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3557
    JIMPAP στις #47896

    Η ΜΕΓΑΛΗ ΑΠΟΡΙΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ ΜΟΥ…ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΣΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΑΩ ΜΕ ΤΙΣ ΩΡΕΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΜΕ ΕΚΔΡΟΜΗ ΝΑ ΚΟΥΡΑΖΟΜΑΙ ΣΕ 10 ΛΕΠΤΑ?????????????????????????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #47897

    oi ginekes exoun genika megales apories sxetika me to kinigi kai genika mia A antimetopisi..alla otan pao sto xorio kai milaei me tis ginekes ton xorikon-ntopion  kinigon..ekei na se exo!!!!.

     –giati ti to allo…ma giati pas gia kinigi??afou den ferneis tiopota..!!!!kai giati jipnas tooooso proi???? kai afou piges gia kinigi tha apo ekei…!!!!  alla tora pou irthes tha pame gia fagito stous goneis mou..!!!axaxaxaxa….pantos i ipothesi exei gelio ores ores otan jepernas ta neyra pou mporei na sou dimiourgisoun…!!–

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    01/01/1970
    Αρ. μηνυμάτων:
    860
    Ανώνυμος στις #47910

    Φιλαράκια καλησπέρα

    μόνο το συναισθημα του πρωινου καθαρου αερα που διαπερναει και το τελευταιο κοκκαλο καθος ειμαι στο καρτερι και απολαμβανω την ζεστη καφεδια μου δεν το αλλαζω με τιποτα. Τα ξεχνάω όλλα και ας μην βαρέσω τίποτα. Μου φευγει όλλη η κουραση με την πρωτη τουφεκια που θα ρίξω. Απολαμβανω την καθε περεπετεια που συναντω (ετσι Θανο μου μην τα πουμε και όλλα). Και τέλος πηγενω για κυνηγι γιατι έτσι εμαθα ενω ειχα την επιλογη μου και ευχαριστω πολλη των πατερα μου για των χρονο που μου εδειξε για να ακολουθησω μερικα απο τα βηματα του.Και μην ξεχναμε οτι το κυνηγι δεν ειναι χομπι…. χομπι ειναι το ποδοσφαιρο, τα γκομενακια, κτλ. το κυνηγι ειναι ενας τροπος ζωης και χαρας με αυτα που μας προσφερει η φυση που ολοι οσοι ειμαστε εδω το απολαμβανουμε γιατι ετσι εχουμε μαθη δεν ειναι απαρετειτο οτι αν θα βγουμε στο βουνο θα σκωτωσουμε κιολας, και μια τσαντα χορταρακια να μαζεψω θα μου ειναι αρκετο.Γιατι θα εχω παρει αυτο που μου χρειαζεται, και μην ξεχναμε οτι αν δεν κυνηγαγαμε τωρα δεν θα ειμασταν μια μεγαλη οικογενεια που απο αγνωστοι βρεθηκαμε γνωστοι. Και τελος και καλυτερο απο ολλα μην ξεχνατε την πρωινη ανακουφηση που κανουμε μετα την πρωτη τζουρα καφε και τσιγαρο που ειναι ολλα τα λεφτα αλλα μην ξεχνατε επεισης να εχεται και μια σακουλιτσα μαζη για τα χαρτομαντηλα που εχουν αχριστευτη  ειναι ντροπη να τα αφηνουμε εκει και μολης φυσαει λιγο ο θαμνος που ειχαμε επησκευτει νωρειτερα να εχει γινει χαρταετος…..

    Παντα φιλικα Γίωργος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/07/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    86
    ΝΑΣΟΣ στις #47925

    Για μενα το κυνηγι ειναι ενα ειδος ψυχαγωγιας και επαφης με την  φύση.Μπορει το πρωινο ξυπνημα να  μην είναι οτι το καλυτερο αλλα μολις δεις να χαραζει πινοντας ενα ζεστο τσάι  και μολις βγεις στην αυλη να ακους τα σκυλια να κανουν σαν παλαβα επειδη θα βγουν στο βουνο τοτε νοιώθεις πολυ περίεργα και ώραια.Στο κυνηγι ξεχνας τα παντα ακομα και την κοπελα ή την γυναικα σου.Σε νοιαζει να περπατησεις στο βουνο και αν τυχει και δεις και θηραμα ακομα καλυτερα.Το Θηραμα για μενα δεν ειναι το κρεας που θα φαω αλλα μια ευκαιρια ακομη να ξαναπάω για κυνηγι εστω και να μην κανω τιποτα(οπως γινεται συνηθως). 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/05/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1345
    Justinian στις #47930

    Το να ζεις μεσα στην φυση και να μην ασχολεισαι με το κυνηγι ειναι αμαρτια απο τον Θεο..Για ολους τους επαρχιωτες κυνηγους ειναι τροπος ζωης..

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/03/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    2174
    stratri1 στις #48126

    Παρόλο που ο καθένας μας βλέπει τα ίδια πράγματα, τα βιώνει και τα περιγράφει διαφορετικά απο τον άλλον.

    Πιστεύω ότι ο Βίκτωρας το περιέγραψε με τον καλύτερο τρόπο: Σαν σεξ!!!

    Οταν πας για κυνηγι συμμετεχεις στις διεργασιες της φυσης, γινεσαι μελος της, και εξαρτασαι απο αυτην. Οταν πας σαν περιηγητης, τοτε ναι μεν βλεπεις αλλα δεν συμμετεχεις ουτε εξαρτασαι απο τη φυση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/01/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    501
    coolis στις #48127

    ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ Η ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΛΟΓΟ ΓΟΝΙΔΙΩΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΟ ΠΛΑΙΣΙΩΝΟΥΝ(ΣΚΥΛΙΑ ΟΠΛΑ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ), ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΕ…ΔΕΝ ΞΕΡΩ! ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ. ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΙ ΜΕ ΞΕΡΟΥΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΟΤΑΝ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΩ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΑΥΤΟ ΕΚΤΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΕΙΣ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΟΛΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ!

    ΦΙΛΙΚΑ  

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #48652

    Mia erotisi na kano re paidia,

    Ti meso oro ilikias exoun ta meloi tou e-artemis???????

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #48654

    30+!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1528
    BillCentro στις #49421

    Mipos eide kanenas ena afieroma stin ERT3 sxetika me tin Rezerva sta Trikala???Ena arketa kalo afieroma to opoio eixe kai kapies sinenteujis me palious kinigous…Tetia afieromata einai oti kalitero na dixnonte!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8970
    leo στις #49454

    Και δυστυχώς προετοιμάζουν και τον κόσμο ψυχολογικά για την ρεζερβοποίηση που έρχεται…

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    15/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1369
    billbe στις #49455

    ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟ!

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 16 έως 30 (από 30 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων