10 χρόνια e-artemis forum

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/11/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    247
    duckaholic στις #412834

    Αυτό τον μήνα, το φόρουμ του e-artemis κλείνει 10 χρόνια “ζωής”, αφού το πρώτο μήνυμα “ανέβηκε” τον Μάρτιο του 2003. Ως ένας από τα “ιδρυτικά μέλη” και παραμένων σε πείσμα των περιστάσεων ως σήμερα, θέλω να ευχηθώ από τα βάθη της καρδιάς μου, να τα εκατοστήσει. Και αν μου επιτρέπετε, να ευχηθώ να ανακτήσει λίγη από την πάλαι ποτέ χαμένη του αθωότητα. Να ξαναγίνει όπως τότε που ήμασταν όλοι φίλοι. Πού ότι γραφόταν πήγαζε από καλές προθέσεις και από αγνή διάθεση βοήθειας και ενημέρωσης.

    Κλείνοντας, και μπορεί να θεωρείται αυτονόητο αλλά θα το πω, θέλω να ευχαριστήσω ειλικρινά τους συντελεστές αυτής της διαδικτυακής παρέας, για το βήμα που έδωσαν στους έλληνες κυνηγούς αλλά και για τη συντροφιά που μας κράτησε αυτός ο χώρος όλα αυτά τα χρόνια.


    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    15/12/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    2285
    PANOUTSOS στις #412855

    Θα συμφωνήσω με τον Λεωνίδα.

    Μέσα από το βήμα αυτό έχουμε καταφέρει πάρα πολλά  σε επίπεδο ανταλλαγής απόψεων, γνωριμιών.

     

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/03/2008
    Αρ. μηνυμάτων:
    7357
    Sniper645 στις #412857

    Χρονια πολλα και απο μενα στο υπεροχο αυτο site και φυσικα στους εμπνευστες του,οπου τα παληκαρια αυτα εβλεπαν πολυ μπροστα για την εποχη τους.(γνωριζοντας το ολο θεμα της υλοποιησης αυτου του site)

    Και να που ο χρονος δεν τους διεψευσε!!!!

    Ειναι ενα site που τα εχει ολα.

    Πληροφορηση,ενημερωση,ανθρωπους οπου μοιραζονται απλοχερα τις οποιες γνωσεις τους στα θεματα των οπλων ,σε θεματα σκοπευτικα, φιλιες, λυκοφιλιες,ιντριγκες,αγαπες.

    Kαι οσοι παλι “αποτασσονται” απο  το Artemis,παλι εδω ξαναγυριζουν,διοτι το Αrtemis εχει μεγαλη αγκαλια.
    Γι΄αυτο ειναι το μακραν   καλυτερο κυνηγετικο site.

    Xρονια πολλα,και να τα εκατοστησετε!!!!!!!

     

    υσ.Εγω προσωπικα σας ευχαριστω για τις ωραιες στιγμες που εχω περασει  και για τις φιλιες μου που εχουν “γεννηθει” μεσα απο το Αrtemis.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    14/07/2009
    Αρ. μηνυμάτων:
    1555
    TIRNAVOS26 στις #412858

    χρονια πολλα στο καλυτερο κυνηγετικο site !!!μεγαλη συντροφια και το εχω καταλαβει αυτα τα δυο χρονια που ειμαι μακρυα απο το σπιτι μου!!σχολαω απο την δουλεια και ξερω οτι το απογευμα θα βρω καποιον να πω μια κουβεντα να μαθω ενα κυνηγετικο νεο!!!!ενα μεγαλο μπραβο στους υπευθυνους του site!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/07/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    1739
    Panagiotis Agiannitis στις #412861

    μια μικρογραφια της ζωης ειναι το αρτεμις οπου μπορεις να παρεις και να δωσεις πολλα σε ολους τους τομεις.

    Ανενεργός
    Ημ. εγγραφής:
    25/09/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    7067
    Ανώνυμος στις #412872

    Εύχομαι και εγω τα καλύτερα στο φόρουμ.

    Πράγματι το φόρουμ παλιά είχε μια αθωότητα και καλή πρόθεση σχεδόν απ όλους.Ομως σιγά σιγά πολλά και αξιόλογα μέλη έριξαν και συνεχίζουν να ρίχνουν μαύρη πέτρα πίσω τους.Φαίνεται ότι όλα αυτά τα χρόνια φύτρωσαν και αναπτύχθηκαν κάποια ¨ζιζάνια¨ .Το ότι δεν γύρισαν ποτέ αυτά τα αξιολογα μέλη και το ότι ετοιμάζονται και άλλα να φύγουν σημαίνει ότι αυτά  τα “¨ζιζάνια¨ συνεχίζουν να υπάρχουν.

    Σε κάθε περίπτωση θέλω να ευχαριστήσω το φόρουμ το οποίο ήταν η αιτία να γνωρίσω πολλά και αξιόλογα παιδιά με τα οποία έκανα φιλια πραγματική και ανιδιοτελής.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/02/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3382
    zed στις #412939

    Είμαι μέλος από το 2007. Θυμάμαι χαρακτηριστικά στις αρχές ότι τότε με το που ανέβαζες ένα θέμα γέμιζε απαντήσεις. Σωστές λανθασμένες δεν έχει σημασία. Τώρα τίποτα. Ιδίως τώρα που έκλεισε και το κυνήγι χάλια μαύρα. Θα συμφωνήσω και με τον Λεωνίδα, αλλά και με τον Διονύση.

    Χρόνια πολλά και ελπίζω να αλλάξουν γρήγορα τα πράγματα.Αν και δεν το πιστεύω να σας πω την αλήθεια.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    09/12/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    3659
    louis στις #412941

    Να ειναι καλα το φορουμ και τα παιδια που γραφουν σε αυτο,,γιατι χωρις τα μελη του το φορουμ δεν υπαρχη

    το προβλημα που ειχε το αρτεμις απο παλια ηταν ο συντονισμος,,δηλαδη εμπενε ο χθεσινος κακοβουλος και εβαζε χερι

    σε ανθρωπους που γραφανε εδω μεσα χρονια,,,τα οποια ατομα ειχαν δειξη τι ανθρωποι ειναι απο την γραφη τους

    ετσι πολλοι απο αυτους ενιωθαν ασχημα και παρατησαν το φορουμ,,τωρα κατι παει να αλλαξη,,εγω θα ηθελα

    να γραψουν ξανα στο φορουν ανθρωποι που γραφανε παλια,,να μην τους ονομασω γιατι θελω μια σελιδα

    αν και δεν το βλεπω αλλα θα το ηθελα,,κατα τα αλλα το φορουμ ειναι μια μικρογραφια τις ζωης μας

    ολοι μας εχουμε γυρω μας κυνηγαραδες του κωλου που τα εμαθαν ολα σε 5-10 χρονια κυνηγιου και το παιζουν μετρ

    η βλεπουν το κυνηγι μονο σαν νουμερο απλα γιατι και αυτοι ειναι μεγαλα νουμερα,,και φυσικα αυτο που λεγετε σεβασμος

    εμαθαν μονο να το γραφουν,,και οχι να το πρατουν,, αυτοι λοιπον καλα θα κανουν να το παιζουν εξυπνοι

    στο καφενειο η στο μικροκοσμο του χωριου τους,,και οχι σε ανθρωπους που δεν γνωριζουν τι ρολο βαρανε

    αλλα υπαρχη και η αλλη πλευρα του νομισματος,,υπαρχουν και πολυ αξιολογοι ανθρωποι που γραφουν

    και για αυτους μενουνε καποια παλια μελη εδω μεσα,,εγω ευχαριστω το αρτεμις για την φιλοξενια

    και για τους σωστους ανθρωπους που γνωρισα ,κυνηγισα, και κυνηγω ακομα  μαζι τους

    αλλα και αυτους που μιλαμε απο το τηλεφωνο αλλα ειναι σαν να τους γνωρισα απο κοντα

     

    ΥΣ

    Kαλα κλεινη το φορουμ 10 χρονια και δεν θα κοψουμε καμια πιτα; καντε κατι κυριε τσαμη

    εστω μια σπανακοπιτα,,η ενα φανελακι με τα 10 χρονια του αρτεμις;

    και μπορουμε να κανουμε και το αλλο,,να παμε καθαρισμενα θηραματα σε μια ταβερνα

    και να γινει εκει του κουτρουλη ο γαμος

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    11/08/2005
    Αρ. μηνυμάτων:
    1164
    tzanampeths στις #412947

    Να τα εκατοστήσετε!

    Είναι λίγοι οι ιστότοποι που μετράνε 10 χρόνια ζωής και αυτό λέει πολλά.

    Χρόνια Πολλά!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/11/2011
    Αρ. μηνυμάτων:
    4532
    manos65 στις #412953

    Να τα εκατοστήσουμε

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #412956

    Εχοντας την τιμη να ειμαι μελος σε κατι προτογνωρο για τα κυνηγετικα δεδομενα σχεδον απο την αρχη (και δε θυμαμαι ακομα και πως το βρηκα), λιγο νεοτερος ομως στο φορουμ απο τον Λεωνιδα, μπορω να πω οτι συμφωνω σε οτι εχει γραψει. Υπηρχε η αθωοτητα τοτε ναι, αλλα για φανταστητε, ποτε ξανα υπηρξε η δυνατοτητα να επικοινωνησουν κυνηγοι απο ολη την Ελλαδα, και απο το εξωτερικο, να ανταλλαξουν αποψεις και εμπειριες; Ολοι τοτε ειχαμε μαγευτει απο την δυνατοτητα αυτη, και προσπαθουσαμε να δωσουμε τον καλυτερο μας εαυτο, ωστε να λυνουμε αποριες, μιας και το ιδιο συνεβαινε και με τις δικες μας. Αναποφευκτα αυτη η δυνατοτητα δημιουργησε “ειδημονες” και ειδημονες. Κλικες και παρεες τις ειπαν μερικοι, αλλα προσωπικα νομιζω οτι η ολη εμπειρια παραμενει μοναδικη. Το να εχεις πχ την δυνατοτητα να λυνεις τις αποριες σου σε θεματα επωμισης και σκοπευσης, σε τεχνικα θεματα και θεματα κυνοφιλιας, σε θεματα κυνηγιου, γομωσεων, και το γεγονος οτι με καποια μελη απο δω καναμε μερικες αξεχαστες εξορμησεις στη Πελασγια και τα γυρω μερη, ειναι για μενα πολυ σημαντικο. Συν το γεγονος οτι γνωρισα ατομα αξιολογα, και δω κατω, και ανα την Ελλαδα, που αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να γνωριστουμε.

    Εμπειρια θετικη λοιπον, αν και ομολογω οτι ο σκεπτικισμος που βλεπω κατα καιρους σε διαφορες αποψεις δε με εκφραζει. Τουλαχιστον εχω μαθει να δεχομαι τις αποψεις του αλλου, ακομα και αν προσπαθει να με ξεγελασει. Αλλωστε απο οτι διαβαζω γενικως προσπαθω να φιλτραρω και να κραταω οτι με ενδιαφερει. Ετσι διαφορα ποστ περι σκυλων που σε παιρνουν τηλεφωνο για το που ειναι η μπεκατσα, περι μεγαλου αριθμου θηραματων,  περι φυσιγγιων με συγκεντρωση 120% στα 500 μετρα, περι οπλων που δε χρειαζονται καθαρισμα ποτε και ριχνουν με τη σκεψη, απλα με αφηνουν αδιαφορο.

    Ευχομαι να ειμαστε ολοι εδω και την επομενη φορα να γιορταζουμε τα 20 χρονια, αφηνοντας πισω οτι μας χωριζει σαν ανθρωπους, και επικεντρωνοντας στο κοινο μας παθος.  Και αν βγαλετε μπλουζακια και καπελακια, δηλωνω απο τωρα οτι θελω και γω.

     

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    28/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    3430
    ΛΕΩΝ στις #413032

    Είμαι κι εγώ από τα αρχικά μέλη,είχα μαύρα μαλλιά και τώρα άσπρισα.Να είναι χιλιόχρονο να μας φιλοξενεί,να είναι καλά κι οι φίλοι μου ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ,ΚΩΣΤΑΣ,ΘΟΔΩΡΗΣ που είχαν την ιδέα,την έκαναν πράξη και μας δίνουν τόσα χρόνια τη δυνατότητα να λέμε τις  ιδέες μας,να κάνουμε γνωριμίες ακόμη και να διαφωνούμε,έστω κι αν μερικές φορές μερικοί το παρατραβούν.Κι είναι από τα σαιτ-φόρουμ με χιλιάδες μέλη με μεγάλη επισκεψιμότητα για τόσο ειδικό θέμα.

    Σίγουρα στα τόσα χρόνια κάποιοι πέρασαν και δεν είναι πια μαζί μας,κάποιοι ευτυχώς λίγοι γιατί εγκατέλειψαν τούτο τον κόσμο κι ας είναι αξέχαστοι,κάποιοι από επιλογή τους,κάποιοι γιατί τους απέβαλε η<< κοινή γνώμη>> του φόρουμ ,σημασία έχει ότι οι περισσότεροι είμαστε εδώ και συνεχίζουμε όσο οι Τριπολιτσιώτες θα το έχουν ανοικτό….(τρέλλα που τους δέρνει;βίτσιο να τ άκούνε;μεράκι;).

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    8660
    victz στις #413064

    Σιγουρα μερακι, σιγουρα τρελλα, σιγουρα βιτσιο. Ευτυχως που το χουν ομως, και βρισκομαστε…

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    16/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    146
    Ost57 στις #413071

    Καλησπερα σας,

    Αν και “νεος” στο forum, με ελαχιστη συμμετοχη λογω μη διαθεσιμου χρονου, οφειλω αφ´ ενος να σας
    ευχαριστησω γιατι βαλατε κατι καινουργιο στην ζωη μου και αφ´ετερου να σας ευχηθω να εισθε παντα καλα,
    ΥΓΙΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ, για να συνεχισετε το εργο σας, η διαρκεια του οποιου αποδεικνυει το
    ποσο εξαιρετικο ειναι.

    ΧΡΟΝΙΑ ΣΑΣ ΠΟΛΛΑ!!!

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    18/09/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    593
    faraos dim στις #413110

    Nα τα χιλιασει ……………………..Εσυ Λεωντα δεν ασπρισες απο  θεμα ηλικιας αλλα εξ αιτιας της benelli ,παρε μια beretta να ξαναμαυρισει το μαλλι.

Επισκόπηση 15 δημοσιεύσεων - 1 έως 15 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων