10 χρόνια e-artemis forum

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:
  • Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #413112

    Χρόνια πολλά και από μένα. Είμαι μέλος από το Νοέμβριο του 2004 και μπορώ να πω ότι η πρώτη λέξη που μου έρχεται στο μυαλό για τα χρόνια αυτά στο forum είναι η λέξη «κέρδος». Κέρδος σε γνώσεις, σε φιλίες και σε λύσεις διαφόρων θεμάτων σχετικών με το κυνήγι αλλά και γενικών θεμάτων. Ελπίζω με τον ένα ή τον άλλον τρόπο να έχω προσφέρει και εγώ ένα λιθαράκι στο forum. Να έχουμε όλοι υγεία και να συνεχίσουμε να είμαστε ενωμένοι.


    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    30/10/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    3627
    BIK στις #413113

    γεια σου χρησταρα αντε να σε δω την κυριακη να κερδισεις ακομη πιο πολλα, εγω ειμαι  κατα 23 μερες πιο παλιος απο σενα … χαχαχαχαχ

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    23/11/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    1868
    Chris-Kaz στις #413119

    γεια σου χρησταρα αντε να σε δω την κυριακη να κερδισεις ακομη πιο πολλα, εομια και κατα 23 μερες πιο παλιος απο σενα … χαχαχαχαχ

    ΘΑΣΟΣ …ΤΟ ΠΡΑΣΙΝΟ ΝΗΣΙ

    Θα σε περιμένω την Κυριακή.

    Θα χαρώ πολύ φίλε.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    22/10/2007
    Αρ. μηνυμάτων:
    4563
    ΜΠΕΦ στις #413215

    Πολυχρονο να ειναι το φορουμ προσφερει πολλα στους απανταχουτους ηλεκρονικους κυνηγους,και αν ειπαμε και καμια κουβεντα παραπανω με κανεναν να με συγχωρουνε ανθρωποι ειμαστε και με πιεση.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    20/05/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    4107
    Kalliston Hellas στις #414785

    Στις 20-5-2003 αποφάσισα να “γραφτώ” στο Ε-Αρτεμις που παρακολουθούσα μερικές εβδομάδες. Πέρασαν 10 χρόνια, απίστευτο…. πότε πέρασαν; Τώρα παρατήτησα πως έχω γράψει πάνω από 3.000 φορές… δηλαδή πάνω κάτω 1.500 ώρες…. ώρες που δεν αφιέρωσα καθ’όλη την μαθητική ζωή μου. Αν και κάποιες φορές διερωτήθηκα αν καλώς συμμετέχω.. τελικά, ναι, άξιζε. 

    Τριπολιτσιώτες με γεια σας και χαρά σας, να είστε καλά και να το συντηρείτε για πολλές δεκαετίες ακόμη… Ευχαριστώ.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    21/07/2003
    Αρ. μηνυμάτων:
    1543
    BERETTA425 στις #414992

    Εχοντας την τιμη να ειμαι μελος σε κατι προτογνωρο για τα κυνηγετικα δεδομενα σχεδον απο την αρχη (και δε θυμαμαι ακομα και πως το βρηκα), λιγο νεοτερος ομως στο φορουμ απο τον Λεωνιδα, μπορω να πω οτι συμφωνω σε οτι εχει γραψει. Υπηρχε η αθωοτητα τοτε ναι, αλλα για φανταστητε, ποτε ξανα υπηρξε η δυνατοτητα να επικοινωνησουν κυνηγοι απο ολη την Ελλαδα, και απο το εξωτερικο, να ανταλλαξουν αποψεις και εμπειριες; Ολοι τοτε ειχαμε μαγευτει απο την δυνατοτητα αυτη, και προσπαθουσαμε να δωσουμε τον καλυτερο μας εαυτο, ωστε να λυνουμε αποριες, μιας και το ιδιο συνεβαινε και με τις δικες μας. Αναποφευκτα αυτη η δυνατοτητα δημιουργησε «ειδημονες» και ειδημονες. Κλικες και παρεες τις ειπαν μερικοι, αλλα προσωπικα νομιζω οτι η ολη εμπειρια παραμενει μοναδικη. Το να εχεις πχ την δυνατοτητα να λυνεις τις αποριες σου σε θεματα επωμισης και σκοπευσης, σε τεχνικα θεματα και θεματα κυνοφιλιας, σε θεματα κυνηγιου, γομωσεων, και το γεγονος οτι με καποια μελη απο δω καναμε μερικες αξεχαστες εξορμησεις στη Πελασγια και τα γυρω μερη, ειναι για μενα πολυ σημαντικο. Συν το γεγονος οτι γνωρισα ατομα αξιολογα, και δω κατω, και ανα την Ελλαδα, που αλλιως δεν υπηρχε περιπτωση να γνωριστουμε.

     

    Εμπειρια θετικη λοιπον, αν και ομολογω οτι ο σκεπτικισμος που βλεπω κατα καιρους σε διαφορες αποψεις δε με εκφραζει. Τουλαχιστον εχω μαθει να δεχομαι τις αποψεις του αλλου, ακομα και αν προσπαθει να με ξεγελασει. Αλλωστε απο οτι διαβαζω γενικως προσπαθω να φιλτραρω και να κραταω οτι με ενδιαφερει. Ετσι διαφορα ποστ περι σκυλων που σε παιρνουν τηλεφωνο για το που ειναι η μπεκατσα, περι μεγαλου αριθμου θηραματων, περι φυσιγγιων με συγκεντρωση 120% στα 500 μετρα, περι οπλων που δε χρειαζονται καθαρισμα ποτε και ριχνουν με τη σκεψη, απλα με αφηνουν αδιαφορο.

    Ευχομαι να ειμαστε ολοι εδω και την επομενη φορα να γιορταζουμε τα 20 χρονια, αφηνοντας πισω οτι μας χωριζει σαν ανθρωπους, και επικεντρωνοντας στο κοινο μας παθος. Και αν βγαλετε μπλουζακια και καπελακια, δηλωνω απο τωρα οτι θελω και γω.

    ………………………………

    Τα λογια του Βικτωρα ταιριαζουν ακριβως με αυτα που ηθελα να γραψω…

    Περασαν 10 χρονια….απο τον Ιουλιο του 2003..Χρονια πολλα Ε-Αρτεμις!!!

    Βαγγελης 

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    05/04/2004
    Αρ. μηνυμάτων:
    970
    Shaolin στις #415706

    Χρονια πολλα στο φορουμ και απο εμενα και συγνωμη που καποια στιγμη παρεκτραπηκα.

    Συμμετέχων
    Ημ. εγγραφής:
    07/10/2012
    Αρ. μηνυμάτων:
    2625
    berket στις #416252

    Μέρα που είναι γιορτινή ,εύχομαι με τη σειρά μου χρόνια πολλά στο E-artemis.gr  και τα μέλη του,να είμαστε γεροί [σώμα, πνεύμα] να το κρατήσουμε ζωντανό για πολλές δεκαετίες !!!

Επισκόπηση 8 δημοσιεύσεων - 16 έως 23 (από 23 συνολικά)
Απευθείας μετάβαση στη σελίδα:

Πρέπει να είστε συνδεδεμένοι για να απαντήσετε σ' αυτό το θέμα.


Μετάβαση σε γραμμή εργαλείων